Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

Μανουλες Οκτωβρίου 2021!!


Recommended Posts

πρίν από 5 λεπτά , Flolipop είπε:

Φορούσα μάσκα, αλλα δυστυχώς κόλλησε και το μωρό… καλά είναι το μωρό δυο μερούλες είχε ως 38 ανα δέκα ώρες και είχε μπούκωμα κ λίγο βήχα. Είχε και παραπάνω γκρίνια επίσης. μπορεί να τα καταφέρετε και να την γλιτώσει το μπεμπακι σας. Σε κάθε περίπτωση μην ανησυχείς, μια ίωση που θα περάσει είναι. Έχεις εμβολιαστεί φανταζομαι.

Δεν έχω εμβολιαστεί το περάσαμε όλη ελαφριά,τώρα ευελπιστώ να μην κόλλησε ο μπέμπης μου ,είναι η τρίτη μέρα από όταν νόσησα εγώ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια είμαι η μόνη στην ομάδα που προς το παρόν δεν έχουμε νοσήσει από covid? 
δεν ελπίζω στο να το αποφύγω, αλλά δε θα με χάλαγε.. παρόλο που όλοι οι γνωστοί μου με παιδιά το έχουν περάσει ελαφριά, φοβάμαι. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 46 λεπτά , itsathina είπε:

Κορίτσια είμαι η μόνη στην ομάδα που προς το παρόν δεν έχουμε νοσήσει από covid? 
δεν ελπίζω στο να το αποφύγω, αλλά δε θα με χάλαγε.. παρόλο που όλοι οι γνωστοί μου με παιδιά το έχουν περάσει ελαφριά, φοβάμαι. 

Κάποια στιγμή όλοι θα νοσησουμε.Εχθες βρέθηκε θετικός ο μικρός της κουνιάδας μου για 2 φορά μέσα σε 1 μισή μήνα ,κ πέρα από λίγο πονόλαιμο δεν έχει κάτι άλλο.

πρίν από 3 λεπτά , βιολετα3 είπε:

Κάποια στιγμή όλοι θα νοσησουμε.Εχθες βρέθηκε θετικός ο μικρός της κουνιάδας μου για 2 φορά μέσα σε 1 μισή μήνα ,κ πέρα από λίγο πονόλαιμο δεν έχει κάτι άλλο.

Με βρήκες στο messenger?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, itsathina είπε:

Κορίτσια είμαι η μόνη στην ομάδα που προς το παρόν δεν έχουμε νοσήσει από covid? 
δεν ελπίζω στο να το αποφύγω, αλλά δε θα με χάλαγε.. παρόλο που όλοι οι γνωστοί μου με παιδιά το έχουν περάσει ελαφριά, φοβάμαι. 

Ούτε εμείς έχουμε νοσήσει κ εύχομαι να το γλιτώσουμε, ειδικά τώρα με την μικρή. Έχω κάνει και τις 3 δόσεις του εμβολίου, οπότε ελπίζω ότι ακόμη κ αν κολλήσω, να το περάσω ελαφριά. 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, βιολετα3 είπε:

Με βρήκες στο messenger?

Σε βρήκα.

Όποια άλλη κοπέλα, από την ομάδα μας ή μη θέλει να συμμετάσχει στη συνομιλία μας,
ας μου στείλε προσωπικό μήνυμα με το ονοματεπώνυμο/username στην εφαρμογή messenger
και στο περίπου πως είναι η φωτογραφία της.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 10 λεπτά , Roulaa@ είπε:

Κορίτσια γράφω εδώ γιατί κάποια το είχε πει αλλά δε θυμάμαι ποια. Σήμερα 1η μέρα προσθεσα μπανάνα στη φρουτόκρεμα κ μ βγάζει πολλές γουλιες. Λέτε να είναι αλλεργικός?

Μου είπε ο παιδογαστρεντερολόγος χθες, ότι καταλαβαίνεις την αλλεργία από εξάνθημα και εμετούς.

πρίν από 6 λεπτά , depifish είπε:

Ναι το ειδα το εξτραδακι!!! Ευχαριστω πολυ και παλι!!! 

Ποιο; 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, itsathina said:

Μου είπε ο παιδογαστρεντερολόγος χθες, ότι καταλαβαίνεις την αλλεργία από εξάνθημα και εμετούς.

Ποιο; 

Χαχαχαχα συνενοηση φοβερη!! Ενταξει σου στειλα τα στοιχεια σε μηνυμα! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κι εμεις την εχουμε γλιτωσει μαλλον για την ωρα απο τον κοβιντ! Εκτος αν η ιωση που περασαμε πριν κανα μηνα να ηταν αυτο και να βγαινανε αρνητικα τα τεστ. Ο αντρας μου εκανε τις πρωτες 3 μερες κι εγω εκανα τη 2η μερα ενα. Μετα δεν ξανακαναμε, αλλα αν ηταν η μικρη δεν κολλησε καθολου και δεν θηλαζε κιολας τοτε, της εδινα το λιγο που εβγαζα.

Κοριτσια να ρωτησω, σημερα λοιπον επιχειρησα να της δωσω μηλο. Κιτρινο δεν βρηκα ακομα κανενα της προκοπης, βρηκα κατι κοκκινοπα. Εβρασα λοιπον λιγο και ενω ωμο ηταν νοστιμο, οταν το εβρασα δεν ειχε καμια γευση! Ξαναδοκιμασα μετα ενα αλλο που μου δωσε η μαμα μου που ειχε παρει απο αλλου με τη μονη διαφορα οτι αυτο του εβαλα και λιγο νερακι απο αυτο που εβρασα μεσα το μηλο και ειχε καποια γευση. Αυτο ομως που μου εκανε μεγαλυτερη εντυπωση ηταν οτι και τα δυο μηλα στο τελος αφηνανε ενα καψιμο λες και ειχες βαλει τζιντζερ!!! Το εχει παρατηρησει καμια σας; 

Να πω βεβαια οτι της ειχα βαλει μια ναυλοβ σαλιαρα με καπ κεικς χρωματιστα πανω γιατι τις πανινες τις κανει χαλια, και που το μυαλο της στο κουταλι... ειχε χαζεψει με τα καπκεικς και αρπαζε τη σαλιαρα και την εβαζε ολη στο στομα...! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , itsathina είπε:

Μου είπε ο παιδογαστρεντερολόγος χθες, ότι καταλαβαίνεις την αλλεργία από εξάνθημα και εμετούς.

Ποιο; 

Αρα λες με τις γουλιες να ηταν τυχαίο κ όχι αλλεργία στη μπανάνα? Αγχώθηκα πολύ. Αλλά έφαγε κ ποσότητα σήμερα φρουτόκρεμα. Κ από γάλα τπτ. 3 γεύματα από 120γρ

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Roulaa@ είπε:

Αρα λες με τις γουλιες να ηταν τυχαίο κ όχι αλλεργία στη μπανάνα? Αγχώθηκα πολύ. Αλλά έφαγε κ ποσότητα σήμερα φρουτόκρεμα. Κ από γάλα τπτ. 3 γεύματα από 120γρ

Θα το παρακολουθήσεις.. αν το ξανά κάνει θα τη βγάλεις να δεις αν το κάνει πάλι.

πρίν από 10 λεπτά , depifish είπε:

Κοριτσια να ρωτησω, σημερα λοιπον επιχειρησα να της δωσω μηλο. Κιτρινο δεν βρηκα ακομα κανενα της προκοπης, βρηκα κατι κοκκινοπα. Εβρασα λοιπον λιγο και ενω ωμο ηταν νοστιμο, οταν το εβρασα δεν ειχε καμια γευση! Ξαναδοκιμασα μετα ενα αλλο που μου δωσε η μαμα μου που ειχε παρει απο αλλου με τη μονη διαφορα οτι αυτο του εβαλα και λιγο νερακι απο αυτο που εβρασα μεσα το μηλο και ειχε καποια γευση. Αυτο ομως που μου εκανε μεγαλυτερη εντυπωση ηταν οτι και τα δυο μηλα στο τελος αφηνανε ενα καψιμο λες και ειχες βαλει τζιντζερ!!! Το εχει παρατηρησει καμια σας; 

Δεν το έχω παρατηρήσει αυτό.. και εγώ που το έβρασα 3-4 μέρες ήταν άνοστο!
Η Ρούλα το έκανε αυτό με το ζεστό νερό!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , itsathina είπε:

Θα το παρακολουθήσεις.. αν το ξανά κάνει θα τη βγάλεις να δεις αν το κάνει πάλι.

Δεν το έχω παρατηρήσει αυτό.. και εγώ που το έβρασα 3-4 μέρες ήταν άνοστο!
Η Ρούλα το έκανε αυτό με το ζεστό νερό!

Nαι εγω αλλά δεν έιχα δοκιμάσει. Μόνο τη 1η μέρα το έβρασα κ τωρα απλα τα αλεθω κ ρίχνω λιγο καυτό νερό που έχω βράσει για το γαλα αλλά κ πάλι δεν έχω δοκιμάσει. Απλά ξέρω ότι βρασμένο γίνεται λίγο πιο γλυκό 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Roulaa@ said:

Αρα λες με τις γουλιες να ηταν τυχαίο κ όχι αλλεργία στη μπανάνα? Αγχώθηκα πολύ. Αλλά έφαγε κ ποσότητα σήμερα φρουτόκρεμα. Κ από γάλα τπτ. 3 γεύματα από 120γρ

Καλησπέρα!! Κορίτσια η αλλεργία δεν φαίνεται από τις γουλιες... Θα ήταν αλλεργικό το μωρό στην μπανάνα αν εκείνη την ώρα που έδινες το γεύμα στην έβγαζε όλη μετά... Μπορεί να έφαγε πολύ κ να του έπεσε βαρύ..  απλά είναι κρίμα να δίνουν λάθος οδηγίες οι παιδογαστρεντελογοι..  

Κ εννοείται αν έβλεπες αίμα στα κακά..


 
 
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...