Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανουλες Οκτωβρίου 2021!!


Recommended Posts

πρίν από 4 λεπτά , Dimitra93 είπε:

Καταλαβαίνω το άγχος σου αλλά στο τέλος θα είναι όλα μια χαρά θα δεις....ξέρω πως δεν θα ηρεμήσεις μέχρι τότε...το λογικό αυτό ειναι

Και εγώ έτσι είμαι ...ξυπνάω όπως λες την νύχτα συνέχεια....φοβάμαι τα πάντα...μα τα πάντα ...πφφ έτσι θα μας πάει τώρα?

Εγώ φοβάμαι πως έτσι θα πάει μέχρι τέλους για μένα... Είναι το πρώτο μου παιδακι κ έχω περάσει πάρα πάρα πολλά εδώ και 6 χρονια για να φτάσω εδώ σήμερα. Κάποιες στιγμές προσπαθώ κ το ελέγχω γιατί λέω πως ότι είναι να γίνει, θα γίνει... Κάποιες άλλες φορές πάλι είναι ανεξέλεγκτη η κατάσταση μου ...άσε άσε....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 46 λεπτά , xrys1988 είπε:

Εγώ φοβάμαι πως έτσι θα πάει μέχρι τέλους για μένα... Είναι το πρώτο μου παιδακι κ έχω περάσει πάρα πάρα πολλά εδώ και 6 χρονια για να φτάσω εδώ σήμερα. Κάποιες στιγμές προσπαθώ κ το ελέγχω γιατί λέω πως ότι είναι να γίνει, θα γίνει... Κάποιες άλλες φορές πάλι είναι ανεξέλεγκτη η κατάσταση μου ...άσε άσε....

Και εγώ το ίδιο ...μετά απο έξι χρόνια χειρουργεία και πολλές εμβρυομεταφορες κατάφερα σήμερα να είμαι εδώ που είμαι....όλοι Μ λένε ότι είμαι αρνητική αλλά κανεις δεν καταλαβαίνει ότι δεν μπορείς να κάνεις αλλιώς...πως να είμαι αλλιώς?πως να μην φοβάμαι?εξάλλου το ότι ήθελα τόσα χρόνια παιδί δεν σημαίνει πως ήξερα πως θα είναι... ότι αισθάνομαι στ σώμα μου δεν ξέρω αν είναι καλό η όχι....

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Dimitra93 είπε:

Και εγώ το ίδιο ...μετά απο έξι χρόνια χειρουργεία και πολλές εμβρυομεταφορες κατάφερα σήμερα να είμαι εδώ που είμαι....όλοι Μ λένε ότι είμαι αρνητική αλλά κανεις δεν καταλαβαίνει ότι δεν μπορείς να κάνεις αλλιώς...πως να είμαι αλλιώς?πως να μην φοβάμαι?εξάλλου το ότι ήθελα τόσα χρόνια παιδί δεν σημαίνει πως ήξερα πως θα είναι... ότι αισθάνομαι στ σώμα μου δεν ξέρω αν είναι καλό η όχι....

Μια από τα ίδια... 3 λαπαροσκοπησεις, 3 αποτυχημένες προσπάθειες εξωσωματικής γονιμοποίησης κι έμεινα έγκυος φυσιολογικα με μια σαλπιγγα. Πως να το διαχειριστώ?? Το κακό με μένα είναι ότι έχω κ αίμα γιατί βρέθηκε στην αυχενική ένα αιμάτωμα. 

Ωστόσο, όλα αυτά τα χρόνια νόμιζα ότι το δύσκολο και το άγχος μου θα είναι μέχρι να μείνω έγκυος... αλλά τελικά είναι ακόμη δύσκολο και αγχώνομαι γιατί έχω σταματήσει και τη δουλειά μου κ είμαι σχεδόν συνέχεια ξαπλωμένη γιατί φοβάμαι το παραμικρό. Προσπαθώ να ξεχνιέμαι με διάφορα ... Προσπάθησε κι εσύ! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , xrys1988 είπε:

Μια από τα ίδια... 3 λαπαροσκοπησεις, 3 αποτυχημένες προσπάθειες εξωσωματικής γονιμοποίησης κι έμεινα έγκυος φυσιολογικα με μια σαλπιγγα. Πως να το διαχειριστώ?? Το κακό με μένα είναι ότι έχω κ αίμα γιατί βρέθηκε στην αυχενική ένα αιμάτωμα. 

Ωστόσο, όλα αυτά τα χρόνια νόμιζα ότι το δύσκολο και το άγχος μου θα είναι μέχρι να μείνω έγκυος... αλλά τελικά είναι ακόμη δύσκολο και αγχώνομαι γιατί έχω σταματήσει και τη δουλειά μου κ είμαι σχεδόν συνέχεια ξαπλωμένη γιατί φοβάμαι το παραμικρό. Προσπαθώ να ξεχνιέμαι με διάφορα ... Προσπάθησε κι εσύ! 

Πόσο με καταλαβαίνεις λοιπόν ...το αίμα λογικά δεν θα είναι κάτι αφού έχετε βρει το αιμάτωμα....προσπαθώ να ξεχνιέμαι..έχω λιωσει το Netflix χαχχα ....

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, xrys1988 είπε:

Καλησπέρα... Εγώ είμαι όλη μέρα μέσα στο άγχος, κι όλη νύχτα μην σου πω (ξυπνάω σίγουρα 2-3 μες στη νύχτα). Έχω κ πόνους περιόδου κ πονάκια κ τραβήγματα... απ' όλα έχω εγώ!! Κ κλείνω αύριο την 14η εβδομαδαααα....

Μια από τα ίδια σίγουρα θα ξυπνήσω 2,3 φορές ,είχα ηρεμιση κάπως με την αυχενική μετά όμως με τα αποτελέσματα του papaA δεν μπορώ να κοιμηθώ καλά και τα όνειρα πάνε και έρχονται.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια μόνο υπομονή μπορούμε να κάνουμε... Θετική σκέψη όσο γίνεται και πίστη!! Εγώ μετά από όλα αυτά λέω... αφού ο θεουλης μου έστειλε έτσι ξαφνικά το μωρό αυτό, αν θέλει θα μου δώσει την δύναμη να τα καταφέρω ως το τέλος. Κορίτσια, δεν είναι όλα στο χέρι μας. Εμείς ακολουθούμε τις οδηγίες του γιατρού μας, ας προσέχουμε όσο μπορούμε και να είμαστε ήρεμες ... Ότι είναι να γίνει, θα γίνει!!! 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, βιολετα3 είπε:

Μια από τα ίδια σίγουρα θα ξυπνήσω 2,3 φορές ,είχα ηρεμιση κάπως με την αυχενική μετά όμως με τα αποτελέσματα του papaA δεν μπορώ να κοιμηθώ καλά και τα όνειρα πάνε και έρχονται.

Μην στεναχωριέσαι και σκέψου λογικά και ψύχραιμα. Στην τελική οι πιθανότητες 1/300 δεν είναι χαμηλές είναι εξαιρετικά απίθανο και πάλι να έχει κάτι το μωρό. Όλα καλά θα πάνε.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Dimitra93 είπε:

Κορίτσια όσες έχετε κάνει αυχενική πόσο ήταν ο τράχηλος σας?σας τον έχουν ξανά μετρήσει από τότε η πριν την αυχενική?

Εμένα ήταν 36mm στην αυχενική διαφάνεια, μου είπε ο γιατρός ότι είναι οκ. Δεν τον είχαν μετρήσει πριν, ούτε μετά γιατί την προηγούμενη εβδομάδα έκανα την εξέταση. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , Dimitra93 είπε:

Κορίτσια όσες έχετε κάνει αυχενική πόσο ήταν ο τράχηλος σας?σας τον έχουν ξανά μετρήσει από τότε η πριν την αυχενική?

Εμένα μόνο στην αυχενική τον μέτρησαν (40mm) ούτε πριν ούτε μετά.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, Dimitra93 είπε:

Κορίτσια όσες έχετε κάνει αυχενική πόσο ήταν ο τράχηλος σας?σας τον έχουν ξανά μετρήσει από τότε η πριν την αυχενική?

Εμενα μου τον μέτρησε ο γιατρός μου μετά την αυχενική...Ηταν οριακά μου είχε πει αλλά όλα οκ η πιο έγκυρη μέτρηση γίνετε την 16η εβδομάδα!!! 

Κορίτσια Καλή Ανάσταση να έχουμε με υγεία και με το καλο να κρατήσουμε υγιέστατα μωράκια στην αγκαλιά μας!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Penny28 είπε:

Εμενα μου τον μέτρησε ο γιατρός μου μετά την αυχενική...Ηταν οριακά μου είχε πει αλλά όλα οκ η πιο έγκυρη μέτρηση γίνετε την 16η εβδομάδα!!! 

Κορίτσια Καλή Ανάσταση να έχουμε με υγεία και με το καλο να κρατήσουμε υγιέστατα μωράκια στην αγκαλιά μας!!!

Όταν λες οριακά δλδ πόσο ήταν?κ μένα ήταν 28.5mm στην αυχενική...όχι και πολύ καλό λέει...παίρνω ούτροτζεσταν κολπικά το βράδυ 

Link to comment
Share on other sites

Εμένα και πάλι δεν μου μέτρησαν τον τράχηλο και στην προηγούμενη εγκυμοσύνη μόνο στην β 'επιπεδου μου τον είχανε μετρήσει... Κατά τ'αλλα και να ήθελα να αγχωθω με το μωρό μου 12 μηνών σχεδόν δεν με αφήνει να θυμηθώ ούτε πως είμαι έγκυος !!

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Flolipop είπε:

Μην στεναχωριέσαι και σκέψου λογικά και ψύχραιμα. Στην τελική οι πιθανότητες 1/300 δεν είναι χαμηλές είναι εξαιρετικά απίθανο και πάλι να έχει κάτι το μωρό. Όλα καλά θα πάνε.

Κοριτσάκι μου προσπαθώ αν και μέσα μου νιώθω πως όλα θα πάνε καλά ,αλλά είναι αυτό το άδειασμα που νιώθω ώρες ώρες .Προσπαθώ να μην το σκέφτομαι 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...