Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Ρώτησα αν θέλει ακινησία μου είπε όχι απλά μια καθημερινότητα χωρίς υπερβολές. Εν τω μεταξύ πρέπει να γυρίσω και στη δουλειά κάποια στιγμή  κ έλεγα Δευτέρα να παω. Λέτε να μην κάνει; Δουλειά γραφείου είναι.
      Επίσης τους λέω για τα (λίγα) καφέ που βλέπω και μου λέει απλά αύξησε την prolutex. Τα utrogestan γιατί δεν μου τα αυξάνουν; 

Σύνδρομο πολυκυστικων και ενέσεις Αltermon


Alexfwt

Recommended Posts

Καλησπέρα!! Θα ήθελα να ρωτήσω αν κάποια κοπέλα έχει προσωπική εμπειρία αρνητική ή θετική με τις ενέσεις Altermon 75. Ο γιατρός μου τις έγραψε ως δεύτερη "κίνηση" μετά από αποτυχία διέγερσης ωοθηκών με κλομιφαινη. Η οποία δεν με έπιασε καθόλου. Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων...! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 8/2/2021 at 10:55 ΜΜ, Alexfwt είπε:

Καλησπέρα!! Θα ήθελα να ρωτήσω αν κάποια κοπέλα έχει προσωπική εμπειρία αρνητική ή θετική με τις ενέσεις Altermon 75. Ο γιατρός μου τις έγραψε ως δεύτερη "κίνηση" μετά από αποτυχία διέγερσης ωοθηκών με κλομιφαινη. Η οποία δεν με έπιασε καθόλου. Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων...! 

εχω παρει αλτερμον στις σπερματςγχυσεις. Εμενα δεν πετυχε αλλά δεν ειχε να κανει με το φαρμακο.Ειναι ιδιες με ολες τις άλλες . Μια χαρα ειναι......Απλά τις συστήνουν ως πιο οικονομικες αν δεν περασεις επιτροπη.Ευχομαι καλη επιτυχια

Link to comment
Share on other sites

On 15/2/2021 at 11:28 ΜΜ, island1 είπε:

εχω παρει αλτερμον στις σπερματςγχυσεις. Εμενα δεν πετυχε αλλά δεν ειχε να κανει με το φαρμακο.Ειναι ιδιες με ολες τις άλλες . Μια χαρα ειναι......Απλά τις συστήνουν ως πιο οικονομικες αν δεν περασεις επιτροπη.Ευχομαι καλη επιτυχια

Σ ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου.. Εγώ ξεκινάω αύριο τη πρώτη ένεση μου για πέντε μέρες.. Κ Δευτέρα θα κάνω τον πρώτο μου υπέρηχο.. Μακάρι να πάνε όλα καλά! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Alexfwt είπε:

Σ ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου.. Εγώ ξεκινάω αύριο τη πρώτη ένεση μου για πέντε μέρες.. Κ Δευτέρα θα κάνω τον πρώτο μου υπέρηχο.. Μακάρι να πάνε όλα καλά! 

θα κανεις απλά παρακολουθηση; σπερματεγχυση; εξωσωματική;

Link to comment
Share on other sites

Just now, island1 είπε:

θα κανεις απλά παρακολουθηση; σπερματεγχυση; εξωσωματική;

Σήμερα πήραμε τα αποτελέσματα από το σπερμοδιαγραμμα και όλα ήταν φυσιολογικα.. Άρα η σπερματεγχυση θα είναι η επόμενη επιλογή μας αν δεν πετύχει με τη παρακολούθηση... Εγώ έχω σύνδρομο πολυκυστικων ωοθηκών.. Προσπαθούσαμε φυσικά 10 μήνες χωρίς αποτέλεσμα.. Τον προηγούμενο μήνα μετά από τις εξετάσεις τις ορμονικές ο γυναικολόγος μου πρότεινε θεραπεία με κλομιφαινη Glucophage και inofert.. Αλλά η κλομιφαινη πέρασε και δεν ακούμπησε.. Σκέψου 11η μέρα του κύκλου είχα ωοθυλακιο 10χιλιοστων το οποίο την 15η μέρα δεν υπήρχε καν το είχε απορροφήσει ο οργανισμός μου.. Άρα ο γιατρός μου συνέστησε κατευθείαν τις ενέσεις.. Εσείς προσπαθείτε ακόμα;; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

11 ώρες πρίν, Alexfwt είπε:

Σήμερα πήραμε τα αποτελέσματα από το σπερμοδιαγραμμα και όλα ήταν φυσιολογικα.. Άρα η σπερματεγχυση θα είναι η επόμενη επιλογή μας αν δεν πετύχει με τη παρακολούθηση... Εγώ έχω σύνδρομο πολυκυστικων ωοθηκών.. Προσπαθούσαμε φυσικά 10 μήνες χωρίς αποτέλεσμα.. Τον προηγούμενο μήνα μετά από τις εξετάσεις τις ορμονικές ο γυναικολόγος μου πρότεινε θεραπεία με κλομιφαινη Glucophage και inofert.. Αλλά η κλομιφαινη πέρασε και δεν ακούμπησε.. Σκέψου 11η μέρα του κύκλου είχα ωοθυλακιο 10χιλιοστων το οποίο την 15η μέρα δεν υπήρχε καν το είχε απορροφήσει ο οργανισμός μου.. Άρα ο γιατρός μου συνέστησε κατευθείαν τις ενέσεις.. Εσείς προσπαθείτε ακόμα;; 

οχι εγω εχω παιδάκι εον από εξωσωματική. Δηλαδη θα κανεις ενέσεις για παρακολουθηση απλά; Συνηθως τις ενέσεις τις δινουν για πιο στοχευμένη προσπαθεια.

Link to comment
Share on other sites

Just now, island1 είπε:

οχι εγω εχω παιδάκι εον από εξωσωματική. Δηλαδη θα κανεις ενέσεις για παρακολουθηση απλά; Συνηθως τις ενέσεις τις δινουν για πιο στοχευμένη προσπαθεια.

Ναι προφανώς το κάνει και για πιο άμεσα αποτελέσματα πιστεύω.. Από το να με παει σε 5-6 κύκλους κλομιφαινη η λετροζολη και να μην έχω αποτέλεσμα... Δεν ξέρω αυτό φαντάζομαι εγώ.. 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Alexfwt είπε:

Ναι προφανώς το κάνει και για πιο άμεσα αποτελέσματα πιστεύω.. Από το να με παει σε 5-6 κύκλους κλομιφαινη η λετροζολη και να μην έχω αποτέλεσμα... Δεν ξέρω αυτό φαντάζομαι εγώ.. 

δεν τι ειχα ξανακούσει. Τι ηλικία εχεις;

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, island1 είπε:

δεν τι ειχα ξανακούσει. Τι ηλικία εχεις;

Είμαι 29 στα 30..εσυ; γενικά ακολούθησες κάποιο άλλον τρόπο όπως π.χ σπερματεγχυση ή κατευθείαν σε παρεπεμψαν σε εξωσωματική; 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...
On 8/2/2021 at 10:55 ΜΜ, Alexfwt είπε:

Καλησπέρα!! Θα ήθελα να ρωτήσω αν κάποια κοπέλα έχει προσωπική εμπειρία αρνητική ή θετική με τις ενέσεις Altermon 75. Ο γιατρός μου τις έγραψε ως δεύτερη "κίνηση" μετά από αποτυχία διέγερσης ωοθηκών με κλομιφαινη. Η οποία δεν με έπιασε καθόλου. Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων...! 

 

On 8/2/2021 at 10:55 ΜΜ, Alexfwt είπε:

Καλησπέρα!! Θα ήθελα να ρωτήσω αν κάποια κοπέλα έχει προσωπική εμπειρία αρνητική ή θετική με τις ενέσεις Altermon 75. Ο γιατρός μου τις έγραψε ως δεύτερη "κίνηση" μετά από αποτυχία διέγερσης ωοθηκών με κλομιφαινη. Η οποία δεν με έπιασε καθόλου. Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων...! 

Καλησπέρα, καλή Σαρακοστή!

Εγώ έχω δοκιμάσει 1 κύκλο τις Altermon. Γενικά έχω σοβαρό θέμα πολυκυστηκων ωοθηκών κ έκανα σοβαρή υπερδιέγερση και δεν κατέληξε πουθενά.. 

Εύχομαι να σου πάνε όλα καλά!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


11 ώρες πρίν, Ευαγγελιαα είπε:

 

Καλησπέρα, καλή Σαρακοστή!

Εγώ έχω δοκιμάσει 1 κύκλο τις Altermon. Γενικά έχω σοβαρό θέμα πολυκυστηκων ωοθηκών κ έκανα σοβαρή υπερδιέγερση και δεν κατέληξε πουθενά.. 

Εύχομαι να σου πάνε όλα καλά!!

Καλημέρα κι σ ευχαριστώ για την απάντησή σου... 

Εγώ ανταποκριθηκα τελικά θετικά. 

Έκανα αρκετά ωάρια ο τελευταίος υπερηχος έδειξε δύο 19.5 Χιλ ενα σε κάθε πλευρά. Το αποτέλεσμα να συνεχίσω τη διαδικασία με ένεση χοριακης γοναδοτροπινης κ επαφή σε 36 ώρες.. Στις 10 μέρες από την ημέρα της ωορρηξίας είχα την πρώτη θετική χοριακη 40..σημερα πάω για την δεύτερη κ ελπίζω να είναι όλα καλά!! 

Η κάθε μία κοπέλα αντιδρά διαφορετικά.. Όπως εγώ ξεκίνησα με κιτρικη κλομιφαινη κ δεν μ έκανε τίποτα... Πέρασε και δεν ακούμπησε.. Εύχομαι να βρεις την δική σου φόρμουλα αν δεν την έχεις βρει ακομα και ολα να σου πάνε κατ'ευχην...!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

τι ευχάριστα νέα!!!μπραβοο !!χάρηκα πάρα πολύ!!!πως πήγε σήμερα;;;

Εγώ ειμαι στη δεύτερη εξωσωματική...τώρα πήγε τέλεια..έκανα 16 ωαρια 19-21χλ και γονιμοποιήθηκαν τα 14!! τον επόμενο μήνα πάμε για εμβρυομεταφορα...

Σ ευχαριστώ πάρα πολύ :x

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...