Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

Σαλπιγγογραφία στο Γένεσις


Recommended Posts

Καλησπέρα σας,

Γνωρίζω ότι το θέμα σαλπιγγογραφία έχει παίξει πολλές φορές στο φόρουμ , όμως δεν βρήκα κάποια σχετική ανάρτηση που να αναφέρει την κλινική Γένεσις.Πρόκειται την Τετάρτη να κάνω σαλπιγγογραφία με μέθη στην παραπάνω κλινική , οπότε οποιαδήποτε εμπειρία είναι σημαντική .Έστω και αν όχι εμπειρία από την ίδια κλινική, μια εικόνα για την μέθη θα ήταν βοηθητική ,γιατί δεν έχω ξανακάνει κάτι παρόμοιο.Σας ευχαριστώ πάρα πολύ !!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, alexandra82 είπε:

Καλησπέρα....έκανα τον Σεπτέμβρη χωρίς μέθη και πόνεσα αρκετά αλλά είχα θέμα ήταν υδροσαλπιγγα....Εσύ με μέθη δεν θα καταλάβεις τίποτα....

Ποια είναι ακριβώς η διαδικασία που ακολουθούν; Εννοώ ότι μπαίνεις ,γδύνεσαι ; Είναι γενικά φιλικοί εκεί ; Μέθη σίγουρα γιατί όπως βλέπεις από τις ερωτήσεις είμαι φουλ φοβητσιάρα.Σε ευχαριστώ για την απάντηση!!! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ειρήνη Ρηγ. είπε:

Ποια είναι ακριβώς η διαδικασία που ακολουθούν; Εννοώ ότι μπαίνεις ,γδύνεσαι ; Είναι γενικά φιλικοί εκεί ; Μέθη σίγουρα γιατί όπως βλέπεις από τις ερωτήσεις είμαι φουλ φοβητσιάρα.Σε ευχαριστώ για την απάντηση!!! 

Ειναι παρα πολυ φιλικοί ,μια βοηθος και ενας γιατρος πολυ καλος και βοηθητικόι και οι 2 και σε ψυχολογικο κοματι γιατι φοβομουνα κ ημουν πολυ στρεσαρισμένη και με καθυσηχασανε.δεν εκανα μεθη και πονεσα για 3 δευτερολεπτα πχ αλλα μου ειπανε οτι επειδη δε ποναω ποτε σε περιοδο για αυτο μου φανηκε εντονος ο πονος.πληρωσα 120€ 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Nephele78 είπε:

Ειναι παρα πολυ φιλικοί ,μια βοηθος και ενας γιατρος πολυ καλος και βοηθητικόι και οι 2 και σε ψυχολογικο κοματι γιατι φοβομουνα κ ημουν πολυ στρεσαρισμένη και με καθυσηχασανε.δεν εκανα μεθη και πονεσα για 3 δευτερολεπτα πχ αλλα μου ειπανε οτι επειδη δε ποναω ποτε σε περιοδο για αυτο μου φανηκε εντονος ο πονος.πληρωσα 120€ 

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για την απάντησή σου !!! Κατάλαβα, πολύ θετικό ότι είναι φιλικοί , γιατί στην ουσία όλα μέσα στο μυαλό είναι .Η εξέταση γενικά διαρκεί λίγο; Εγώ , τώρα δεν ξέρω με τη μέθη αν θα κοιμηθώ και πόσο ...σκέψου  θα πλήρωσω 275 λόγω μέθης .

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Ειρήνη Ρηγ. είπε:

Ποια είναι ακριβώς η διαδικασία που ακολουθούν; Εννοώ ότι μπαίνεις ,γδύνεσαι ; Είναι γενικά φιλικοί εκεί ; Μέθη σίγουρα γιατί όπως βλέπεις από τις ερωτήσεις είμαι φουλ φοβητσιάρα.Σε ευχαριστώ για την απάντηση!!! 

Είναι ο ακτινολογος και μια βοηθός,όπως έγραψε η νεφέλη είναι πολύ ευγενικοί και καλοί,σε εσένα θα είναι μέσα και ο αναισθησιολογος....θα γδυθεις,θα ξαπλώσεις θα σου βάλει πεταλούδα στο χέρι να σου περάσει την ναρκωσουλα και θα κοιμηθείς γλυκά,τίποτα δεν θα νοιώσεις....καλά αποτελέσματα μα έχεις....♡♡♡

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ειρήνη Ρηγ. είπε:

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για την απάντησή σου !!! Κατάλαβα, πολύ θετικό ότι είναι φιλικοί , γιατί στην ουσία όλα μέσα στο μυαλό είναι .Η εξέταση γενικά διαρκεί λίγο; Εγώ , τώρα δεν ξέρω με τη μέθη αν θα κοιμηθώ και πόσο ...σκέψου  θα πλήρωσω 275 λόγω μέθης .

Ναι σου λεω παρα πολυ καλοι..κανά 10’ το πολυ κατευθειαν μου ειπανε το αποτελεσμα Ωω αρκετα παραπανω χρηματα ,λογικο..το κοβιτ τεστ κ αναισθησιολογο.. ουφ ..θα κοιμηθεις τόσο όσο χρειαστει 5’ δηλαδή κ δε θα καταλαβεις τιποτα..καλη επιτυχία να εχεις να πανε ολα καλα!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, alexandra82 είπε:

Είναι ο ακτινολογος και μια βοηθός,όπως έγραψε η νεφέλη είναι πολύ ευγενικοί και καλοί,σε εσένα θα είναι μέσα και ο αναισθησιολογος....θα γδυθεις,θα ξαπλώσεις θα σου βάλει πεταλούδα στο χέρι να σου περάσει την ναρκωσουλα και θα κοιμηθείς γλυκά,τίποτα δεν θα νοιώσεις....καλά αποτελέσματα μα έχεις....♡♡♡

Αχ ακόμη και ο γλυκός υπνακος με τρομάζει χιχι

Just now, Nephele78 είπε:

Ναι σου λεω παρα πολυ καλοι..κανά 10’ το πολυ κατευθειαν μου ειπανε το αποτελεσμα Ωω αρκετα παραπανω χρηματα ,λογικο..το κοβιτ τεστ κ αναισθησιολογο.. ουφ ..θα κοιμηθεις τόσο όσο χρειαστει 5’ δηλαδή κ δε θα καταλαβεις τιποτα..καλη επιτυχία να εχεις να πανε ολα καλα!!

Ποιο covid test ; Μη μου λες τέτοια ...δεν μου είπαν τίποτα!!! Μου είπαν 130€ κοστίζει η εξέταση συν 145 για καρδιολόγο και αναισθησιολογο!!! 

Link to comment
Share on other sites

Όταν μπαίνουμε σε όλη αυτή την διαδικασία να ψάχνουμε την υπογονιμοτητα μας,βρίσκεται μια αόρατη δύναμη και τα αντέχουμε ολα....Μην φοβασαι όλα καλά θα πανε,η διαδικασία είναι 3 με 5 λεπτάκια....

Ο γιατρός σου που σε παρακολουθεί ειναι στο Γένεσις ήβη απλά πας να κάνεις εκεί τις εξετασεις σου;

Αν ειναι στο Γένεσις μόλις τελειώσεις θα τα κουβεντιάστε τα αποτελέσματα τις σαλπιγγογραφιας κατευθείαν...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, alexandra82 είπε:

Όταν μπαίνουμε σε όλη αυτή την διαδικασία να ψάχνουμε την υπογονιμοτητα μας,βρίσκεται μια αόρατη δύναμη και τα αντέχουμε ολα....Μην φοβασαι όλα καλά θα πανε,η διαδικασία είναι 3 με 5 λεπτάκια....

Ο γιατρός σου που σε παρακολουθεί ειναι στο Γένεσις ήβη απλά πας να κάνεις εκεί τις εξετασεις σου;

Αν ειναι στο Γένεσις μόλις τελειώσεις θα τα κουβεντιάστε τα αποτελέσματα τις σαλπιγγογραφιας κατευθείαν...

Είναι στο Γένεσις ο γιατρός , γι'αυτό θα πάω εκεί .Κοίτα, η αλήθεια είναι Αλεξάνδρα ότι προσπαθούμε 2 χρόνια και τίποτα.Εδωσα ένα εύλογο χρονικό περιθώριο και τώρα ξεκινήσαμε την διερεύνηση.Τι να πω ...δεν τα περίμενα έτσι τα πράγματα.Και δυστυχώς στον παράξενο άνθρωπο και φοβητσιαρη φυσικά συμβαίνουν όλα χιχι...μακάρι να μου βρει κάτι , κάτι μικρό και να μου πει διορθώνεται , πάρα να πάω και να είναι όλα εντάξει ...προς το παρόν ξεκινήσαμε με ένα καλό σπερμοδιαγραμμα και περιμένω με αγωνία την Σαλπιγγογραφια.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Αρα το 50% δηλαδή το σπερμα από την μια μεριά είστε κομπλέ,τώρα θα ψαχτείτε για το άλλο 50% από σενα....παίζουν πολλά ρόλο,η ηλικία,το άγχος μεγάλος παράγοντας,καλά κάνετε και ξεκινάτε να ψάχνεστε,δεν χρειάζετε να αφήνουμε τον χρόνο ανεκμετάλλευτο....

Είναι πάρα μα πάρα πολλά ζευγάρια με υπογονιμότητα δεν είστε οι μόνοι,φαντάζομαι το έχεις δει στο Γένεσις τι λαοθάλασσα κόσμο έχει....όλοι έχουν τα θεματάκια τους....

Καλή επιτυχία....ένα ένα τα βήματα ερχομαστε πιο κοντά στον στόχο μας♡♡♡

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, alexandra82 είπε:

Αρα το 50% δηλαδή το σπερμα από την μια μεριά είστε κομπλέ,τώρα θα ψαχτείτε για το άλλο 50% από σενα....παίζουν πολλά ρόλο,η ηλικία,το άγχος μεγάλος παράγοντας,καλά κάνετε και ξεκινάτε να ψάχνεστε,δεν χρειάζετε να αφήνουμε τον χρόνο ανεκμετάλλευτο....

Είναι πάρα μα πάρα πολλά ζευγάρια με υπογονιμότητα δεν είστε οι μόνοι,φαντάζομαι το έχεις δει στο Γένεσις τι λαοθάλασσα κόσμο έχει....όλοι έχουν τα θεματάκια τους....

Καλή επιτυχία....ένα ένα τα βήματα ερχομαστε πιο κοντά στον στόχο μας♡♡♡

Πρώτη φορά θα πάω στην κλινική ...δεν έχω ιδέα τι και πως . Εγώ είμαι 28 και άντρας μου 30 ...8 χρόνια ανελλιπώς τεστ ΠΑΠ, κανένα χειρουργείο, καμία ενόχληση , η ωορρηξία μου μια χαρά, περίοδος ρολόι...τι να πω ...εντάξει άγχος έχω αλλά οκ...εσύ αν επιτρέπεται τι θέμα αντιμετωπίζεις; By the way επειδή με ανησύχησε η Νεφέλη , εσύ έκανες τεστ covid στο Γένεσις; Δεν μου είπαν τίποτα σχετικά .

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έκανα χωρίς μέθη.

Ξερω ότι αφορά σε μέθη και ναρκωση θέλει τεστ covid.Κάνε ένα τηλ.αυριο στον γιατρό σου και ρωτα τον....

Είσαι αρκετά μικρή και θα πανε όλα καλά

Εγώ έχω ενδομητρίωση και φυσικά και υδροσαλπιγγες που αφαιρεσαμε.ειμαι 38 και προσπαθούμε πια με εξωσωματικη για παιδάκι....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, alexandra82 είπε:

Εγώ έκανα χωρίς μέθη.

Ξερω ότι αφορά σε μέθη και ναρκωση θέλει τεστ covid.Κάνε ένα τηλ.αυριο στον γιατρό σου και ρωτα τον....

Είσαι αρκετά μικρή και θα πανε όλα καλά

Εγώ έχω ενδομητρίωση και φυσικά και υδροσαλπιγγες που αφαιρεσαμε.ειμαι 38 και προσπαθούμε πια με εξωσωματικη για παιδάκι....

Ωχ και τεστ, την πατήσαμε χαχα ...κατάλαβα...έχεις κάνει δηλαδή και υστεροσκοπηση ; Γιατί και αυτό έπεσε στο τραπέζι για μένα , μετά την Σαλπιγγογραφια...καλή δύναμη σου εύχομαι και καλή επιτυχία !!! Θα τα καταφέρεις!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Ναι φυσικά και υστεροσκοπηση....αλλά είπαμε ένα ένα τα βήματα....Μην πελαγωνεις και τα σκέφτεσαι όλα μαζί....ένα ένα....

Οπωσδήποτε πάρε τηλέφωνο τον γιατρό σου να ρωτήσεις αν χρειάζεται τεστ αύριο....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...