Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 9 hours ago, DizzyツMommy said:

      Κορίτσια ξεκίνησα κ γω διέγερση 8/5. Ουσιαστικά ξεκίνησε η περίοδος απ' το βράδυ της προηγούμενης μέρας και είχα αρκετή ροή μέσα στην μέρα, οπότε το βράδυ 8/5 έκανα την πρώτη μου gonal. Σήμερα πήρα την πρώτη olgalutran. 

      Είμαστε μαζί Bluee19 στην διέγερση και μαζί με τη Nima21 είμαστε κοντά όλες στην εμβρυομεταφορά. Καλή επιτυχία κορίτσια καλή δύναμη!!!!!

      Καλή επιτυχία !! Όλα δεξιά ! 

      13 hours ago, Angot said:

      κορίτσια να σας πω τα νέα μ! όπως ειπα είδα αίμα την κυριακή  (32+1)κλπ ήρθα στο μαιευτήριο , ειχα πολλές συντονισμένες  συσπάσεις  χωρίς το παραμικρό σύμπτωμα! το ραμα κρατάει αλλά επειδή έχει εμπεδωθεί ήδη το μωρο έσπρωχνε προς τα κάτω και με την πίεση το ζόρισε και μάτωσε! σκεφτείτε ο γιατρός έβαλε το δάχτυλο και έπιανε ράμμα και κεφάλι, αν δεν είχαμε θα ειχα γεννήσει! σήμερα εχω βάλει τον 2ο. όρο και έχουν ηρεμήσει οι συσπάσεις μ, το αιματακι είναι ελάχιστο καφέ σκουρο , πονάκια πάλι δεν εχω και εχω κάνει και αλλαγές 3 κορτιζονες ! θα μείνω να βάλω και αύριο έναν όρο και θα φύγω το απόγευμα! όπως φαίνεται ο γιατρός είπε ότι το γλιτωσαμε για την ώρα ! αλλά είναι κακό το γεγονός ότι δεν μ δίνει συμπτώματα , όποτε το παραμικρό του παραμικρού πρέπει να το ψάχνουμε πλεον!!  λογικά τις 33 θα τις περάσουμε και όσο πάει είπε ! αυτά .

      Όλα να πάνε καλα !!!! Είσαι δυνατη θα το καταφέρεις μέχρι τη βδομάδα που χρειάζεται !! 

      • Ευχή 1

Μανουλες δεκεμβριου 2021


Recommended Posts

5 ώρες πρίν, Angelinaki είπε:

Κάνε και τη δεύτερη να μας πεις εντυπώσεις!!! Εγώ τη δεύτερη την έχω στις 24! Άντε να δούμε!! 
Εχω μια αλλη ερώτηση ρε κορίτσια! Δεν μπορώ να καταλάβω αν έχω συσπάσεις… τι κακό κι αυτό με μενα! Δεν καταλαβαίνω τίποτα. Νιώθω στιγμιαία να με χτυπάει το μωρό. Αυτό πιστεύω είναι κλωτσιά. Οι συσπάσεις είναι διαφορετικές η μοιάζουν πολύ και έχω και δεν τις καταλαβαίνω; Λένε ότι πετρώνει η κοιλιά, δεν έχω καταλάβει ποτέ τίποτα! Στην προηγούμενη εγκυμοσύνη είχα πάει στο γιατρό και μου λέει έντρομος: έχεις συσπάσεις και δε μου το λες; Εγώ ακόμα και τη στιγμή που μου το είπε δεν είχα καταλάβει τίποτα! Έχω άγχος και Μ αυτό! Εσείς έχετε καταλάβει τίποτα;

Δεν ξέρω ρε κορίτσι μου θα σε γελάσω.Δεν ξαναειχα τόσο προχωρημενη εγκυμοσύνη.Υποθετω ότι οι συσπάσεις τοκετού έχουν πόνο και δεν μοιάζουν με κλωτσιές.Συζητησε το μαζί του να είσαι σίγουρη.

 έκλεισα σήμερα κι εγώ για την πρώτη δόση σε μια εβδομάδα.

4 ώρες πρίν, Ydroxoos76 είπε:

Ούτε εγώ ξέρω πώς είναι οι συσπάσεις. Πάντως ναι μερικές φορές η κοιλιά μου γίνεται πέτρα λες και μου την έχουν τεντώσει. Κρατάει όμως για πάρα πολύ λίγο και συνήθως όταν είμαι σε κίνηση ή όρθια όταν είμαι ξαπλωμένη είμαι μία χαρά.

Ναι θα σας γράψω εντυπώσεις και από τη δεύτερη δόση Αν και δεν πιστεύω ότι θα έχω τίποτα. Εξάλλου ρώτησα το γιατρό για όλες τις παρενέργειες που μπορεί να έχω και μου είπε ότι αντιμετωπίζονται χωρίς κίνδυνο για το μωρό.

Είναι οι braxton hicks αυτές❤️

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 39 λεπτά , Catmom ❤️ είπε:

Δεν ξέρω ρε κορίτσι μου θα σε γελάσω.Δεν ξαναειχα τόσο προχωρημενη εγκυμοσύνη.Υποθετω ότι οι συσπάσεις τοκετού έχουν πόνο και δεν μοιάζουν με κλωτσιές.Συζητησε το μαζί του να είσαι σίγουρη.

 έκλεισα σήμερα κι εγώ για την πρώτη δόση σε μια εβδομάδα.

Είναι οι braxton hicks αυτές❤️

Του τοκετού ξέρω πως είναι… ας μην το συζητήσουμε ακόμα…:grin::grin::grin:

Δεν έχω πετρώματα πάντως από ότι μπορώ να καταλάβω… ουφ! Τι αγχώνεσαι ζούμε!!!

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια έχετε πιει καθολου αλκοολ;;;Εγω καθολου!!!Ειναι νομίζω το μόνο που μου λείπει!!:( Εχω πήξει στις μπύρες free!!Ήξερα που κ που κανενα ποτηράκι κρασί μπορουμε να πιούμε!!Θα ρωτήσω κ τον γιατρο Μηπως το επιτρέπει!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Foux είπε:

Κορίτσια έχετε πιει καθολου αλκοολ;;;Εγω καθολου!!!Ειναι νομίζω το μόνο που μου λείπει!!:( Εχω πήξει στις μπύρες free!!Ήξερα που κ που κανενα ποτηράκι κρασί μπορουμε να πιούμε!!Θα ρωτήσω κ τον γιατρο Μηπως το επιτρέπει!!

Μόνο στις αρχές στου τέταρτο ήπια λίγες γουλιες σαμπάνια στον γάμο μου.Ενα ποτηράκι κρασί μια στο τόσο νομίζω επιτρέπεται.Ρωτα όμως καλύτερα!Εγώ ένα τσιγάρο στριφτό έχω πεθυμησει πάρα πολύ.Το είχα κόψει κάνα χρόνο πριν μείνω έγκυος κι έκανα ηλεκτρονικό.Μολις έμαθα ότι είμαι έγκυος το πέταξε στον κάδο της γειτονιάς.Εκανα ένα τσιγάρο την Κυριακή του Πάσχα κι από τότε δεν ξανακανα.Αλλα ρε κορίτσια καμιά φορά που πίνω καφέ ακόμα κάνω την κίνηση να βρω τα χαρτάκια και τα φιλτρακια

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 22 λεπτά , Catmom ❤️ είπε:

Μόνο στις αρχές στου τέταρτο ήπια λίγες γουλιες σαμπάνια στον γάμο μου.Ενα ποτηράκι κρασί μια στο τόσο νομίζω επιτρέπεται.Ρωτα όμως καλύτερα!Εγώ ένα τσιγάρο στριφτό έχω πεθυμησει πάρα πολύ.Το είχα κόψει κάνα χρόνο πριν μείνω έγκυος κι έκανα ηλεκτρονικό.Μολις έμαθα ότι είμαι έγκυος το πέταξε στον κάδο της γειτονιάς.Εκανα ένα τσιγάρο την Κυριακή του Πάσχα κι από τότε δεν ξανακανα.Αλλα ρε κορίτσια καμιά φορά που πίνω καφέ ακόμα κάνω την κίνηση να βρω τα χαρτάκια και τα φιλτρακια

Α εγώ έχει 3 Χρόνια που το εκοψα!!!!Μέχρι να μείνω εγκυος έκανα ομως πολυ ναργιλέ!!!απο τότε τιποτα εννοειται!!Μόνο ποτάκι θελω...ειδικά το καλοκαίρι κοκτειλλλ!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Foux είπε:

Κορίτσια έχετε πιει καθολου αλκοολ;;;Εγω καθολου!!!Ειναι νομίζω το μόνο που μου λείπει!!:( Εχω πήξει στις μπύρες free!!Ήξερα που κ που κανενα ποτηράκι κρασί μπορουμε να πιούμε!!Θα ρωτήσω κ τον γιατρο Μηπως το επιτρέπει!!

Δεν νομίζω να βλάπτει τόσο και ειδικά στον μήνα που είμαστε το να πιεις ένα ποτάκι, ο γιατρός θα σου πει καλύτερα! 

 

1 ώρα πρίν, Catmom ❤️ είπε:

Μόνο στις αρχές στου τέταρτο ήπια λίγες γουλιες σαμπάνια στον γάμο μου.Ενα ποτηράκι κρασί μια στο τόσο νομίζω επιτρέπεται.Ρωτα όμως καλύτερα!Εγώ ένα τσιγάρο στριφτό έχω πεθυμησει πάρα πολύ.Το είχα κόψει κάνα χρόνο πριν μείνω έγκυος κι έκανα ηλεκτρονικό.Μολις έμαθα ότι είμαι έγκυος το πέταξε στον κάδο της γειτονιάς.Εκανα ένα τσιγάρο την Κυριακή του Πάσχα κι από τότε δεν ξανακανα.Αλλα ρε κορίτσια καμιά φορά που πίνω καφέ ακόμα κάνω την κίνηση να βρω τα χαρτάκια και τα φιλτρακια

ΑΑΑΑΑΑΧ μεγάλο και βαρύ! Πως έχω επιθυμήσει ένα καφεδάκι και τσιγαράκι δεν φαντάζεσαι! Είχα ξεκινήσει ηλεκτρονικό 2 εβδομάδες πριν κάνω το τεστ, δεν με βοήθησε όμως στο να βγάλω το τσιγάρο από το μυαλό μου! Εννοείται το έκοψα κ τώρα δεν κάνω αλλά όσο περνάει ο καιρός κορίτσια -δεν ξέρω πως θα ακουστεί- ανυπομονώωωωωω να ξυπνήσω ένα πρωί να φτιάξω έναν ελληνικό και να κάνω 2-3 τσιγαρακια! Είναι το μόνο που μου λείπει τόσο πολύ! Εθισμός..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Eva n είπε:

Δεν νομίζω να βλάπτει τόσο και ειδικά στον μήνα που είμαστε το να πιεις ένα ποτάκι, ο γιατρός θα σου πει καλύτερα! 

 

ΑΑΑΑΑΑΧ μεγάλο και βαρύ! Πως έχω επιθυμήσει ένα καφεδάκι και τσιγαράκι δεν φαντάζεσαι! Είχα ξεκινήσει ηλεκτρονικό 2 εβδομάδες πριν κάνω το τεστ, δεν με βοήθησε όμως στο να βγάλω το τσιγάρο από το μυαλό μου! Εννοείται το έκοψα κ τώρα δεν κάνω αλλά όσο περνάει ο καιρός κορίτσια -δεν ξέρω πως θα ακουστεί- ανυπομονώωωωωω να ξυπνήσω ένα πρωί να φτιάξω έναν ελληνικό και να κάνω 2-3 τσιγαρακια! Είναι το μόνο που μου λείπει τόσο πολύ! Εθισμός..

Αυτό είναι μια αλήθεια περί εθισμού και το καταλαβαίνω τώρα.Μπορει να το έχω κόψει τόσο καιρό να μου βρωμαει ο καπνός,τα ρούχα του άντρα μου,ο ίδιος ο άντρας μου αλλά θέλω να καπνισω απελπισμένα!

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Catmom ❤️ είπε:

Αυτό είναι μια αλήθεια περί εθισμού και το καταλαβαίνω τώρα.Μπορει να το έχω κόψει τόσο καιρό να μου βρωμαει ο καπνός,τα ρούχα του άντρα μου,ο ίδιος ο άντρας μου αλλά θέλω να καπνισω απελπισμένα!

 

Όπως το είπες. ΑΠΕΛΠΙΣΜΕΝΑ!! Βλέπω τους γύρω να καπνίζουν, γνωστούς και αγνωστους κ ζηλεύω τόσο πολύυυυ! 

Κορίτσια μου όσες ενδιαφέρεστε, στην σελίδα mynewbaby.gr υπάρχουν κάποια δωρεάν σεμινάρια που γίνονται. Εγώ δήλωσα συμμετοχή για ένα σεμινάριο που θα γίνει την Πέμπτη στις 9/9 και έχει να κάνει με την περιποιηση του νεογέννητου. Είναι δωρεάν και online οπότε πολύ βολικό! 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 33 λεπτά , Eva n είπε:

Όπως το είπες. ΑΠΕΛΠΙΣΜΕΝΑ!! Βλέπω τους γύρω να καπνίζουν, γνωστούς και αγνωστους κ ζηλεύω τόσο πολύυυυ! 

Κορίτσια μου όσες ενδιαφέρεστε, στην σελίδα mynewbaby.gr υπάρχουν κάποια δωρεάν σεμινάρια που γίνονται. Εγώ δήλωσα συμμετοχή για ένα σεμινάριο που θα γίνει την Πέμπτη στις 9/9 και έχει να κάνει με την περιποιηση του νεογέννητου. Είναι δωρεάν και online οπότε πολύ βολικό! 

Καλημέρα κορίτσι μου.Ειναι στο φβ ή ονλαιν?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 29 λεπτά , Catmom ❤️ είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου.Ειναι στο φβ ή ονλαιν?

Καλημέρααααα γλυκιά μου! Πάτα στο Google "my new baby" και θα σου βγάλει την σελίδα τους, μπες στα online σεμινάρια που γράφει και στα βγάζει όλα εκεί και τα δωρεάν και αυτά που είναι με πληρωμή. Επιλέγεις αυτό που σε ενδιαφέρει, κάνεις εγγραφή και σου στέλνουν λέει ένα email με οδηγίες 3 με 4 μέρες πριν το σεμινάριο. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 37 λεπτά , Eva n είπε:

Καλημέρααααα γλυκιά μου! Πάτα στο Google "my new baby" και θα σου βγάλει την σελίδα τους, μπες στα online σεμινάρια που γράφει και στα βγάζει όλα εκεί και τα δωρεάν και αυτά που είναι με πληρωμή. Επιλέγεις αυτό που σε ενδιαφέρει, κάνεις εγγραφή και σου στέλνουν λέει ένα email με οδηγίες 3 με 4 μέρες πριν το σεμινάριο. 

Ευχαριστώ πολύ!! ❤️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Eva n είπε:

Κορίτσι μου, εσύ ξεκίνησες να πλένεις και να ετοιμάζεις ρουχαλάκια; 

Τα έχω κάνει πολύ χοντρά.Οτι αγοράσαμε κι ότι μας έχουν δώσει τα πέρασα με το δικό μας απορρυπαντικό στο πλυντήριο να φύγουν σκόνες και λεκέδες.Θελω να πάρω ένα ειδικό απολυμαντικό πλυντηρίου να το απολυμανω πριν βάλω τα ρούχα του μπέμπη.Επειδη είναι λίγο ακριβό και είναι για μια χρήση όσο πιο μετά τόσο πιο καλά για να ασχοληθώ εκείνες τις μέρες μόνο με του μωρού.Καμια ιδέα πως θα καθαρίσω καροτσια και άλλα τέτοια ?Επίσης πιστεύει καμία στα όνειρα?Δεν δίνω σημασία καθόλου τώρα στη εγκυμοσύνη αλλά χθες έβλεπα ότι και καλά έλεγε η μάνα μου ότι θα γιορτάζουμε 25 Νοέμβρη.5 Δεκεμβρίου έχω Πητ.Λεω λες?

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Catmom ❤️ είπε:

Τα έχω κάνει πολύ χοντρά.Οτι αγοράσαμε κι ότι μας έχουν δώσει τα πέρασα με το δικό μας απορρυπαντικό στο πλυντήριο να φύγουν σκόνες και λεκέδες.Θελω να πάρω ένα ειδικό απολυμαντικό πλυντηρίου να το απολυμανω πριν βάλω τα ρούχα του μπέμπη.Επειδη είναι λίγο ακριβό και είναι για μια χρήση όσο πιο μετά τόσο πιο καλά για να ασχοληθώ εκείνες τις μέρες μόνο με του μωρού.Καμια ιδέα πως θα καθαρίσω καροτσια και άλλα τέτοια ?Επίσης πιστεύει καμία στα όνειρα?Δεν δίνω σημασία καθόλου τώρα στη εγκυμοσύνη αλλά χθες έβλεπα ότι και καλά έλεγε η μάνα μου ότι θα γιορτάζουμε 25 Νοέμβρη.5 Δεκεμβρίου έχω Πητ.Λεω λες?

Εγω δεν έχω κανει τίποτα και έχω αρχίσει να αγχώνομαι ότι δεν θα τα προλάβω :lol: αν βγαίνουν τα υφάσματα απο το καροτσι πχ μπορείς να τα βάλεις στο πλυντήριο με το βρεφικό απορυπαντικο και αυτά. Αλλιώς εγώ θα πάρω ένα ντετολ σπρέι που είναι για αυτή τη δουλειά κ θα ψεκασω ότι δεν πλένεται στο πλυντήριο. Νομίζω είναι αρκετό αυτό. Όσο για το όνειρο μπορεί να σημαίνει κάτι, μπορεί να είναι κ απλα από τις σκέψεις σου. Εσύ να είσαι έτοιμη καλού κακού πριν τις 25 Νοεμβρίου χαχα :wub:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...