Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 minutes ago, Blue Velvet said:

      Έχω ένα ακόμα,ελπίζω να πιάσει ❤️

       

      Τον εμπιστεύομαι απόλυτα τον γιατρό μου, πιστεύω πως θα μπορέσω να κάνω ένα ακόμα παιδάκι. Απλά ελπίζω να πιάσει αυτό που έχω στην κατάψυξη και να μη χρειαστεί να κάνω πάλι ωοληψια,αλλά ακόμα και έτσι να γίνει,σίγουρα δεν θα με φορτώσει ένα σκασμό φάρμακα χωρίς λογο

      Εννοείται, κ στην χειρότερη μπορεί να πας με φυσικό κύκλο που δεν επιβαρυνεσαι με τόσα φάρμακα. Έχε πίστη όμως στο κατεψυγμένο εμβρυακι 💗 

      • Ευχή 1

Μανουλες δεκεμβριου 2021


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 45 λεπτά , Ydroxoos76 είπε:

Καλημέρα σας πήγα και εγώ στο γιατρό χθες να δούμε τον τράχηλο κι αυτός τον μέτρησε πάνω από 28 σχεδόν 30 μου είπε οπότε συνεχίζουμε και πορευόμαστε με ξάπλα και ξεκούραση και προγεστερόνη. Έχει πονέσει η μέση μου κι έχω πιαστεί ολόκληρη από την ξάπλα.... Κι έχω μέλλον ακόμα.... 24+1 σήμερα

Κουράγιο κορίτσι μου!Έχεις βοήθεια τουλάχιστον?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου σε όλες! Εμένα ο αιματοκριτης μου είναι σταθερά στο 35 με 34 κάθε φορά. Όσο για τον τράχηλο εγώ στην Β επιπέδου είχα 30 αλλά δεν μου είπαν κάτι ούτε ο γιατρός μου, ούτε ο εμβρυολογος, αλλά έχω αρχίσει να το σκέφτομαι κ να ανησυχώ. @Catmom ❤️ πως ακριβώς είναι αυτές οι συσπασεις; τι νιώθεις;; το πινακάκι είναι πολύ όμορφοοοο ❤ κορίτσια πήρα μια τρομάρα, δεν ένιωθα την μπέμπα μου καλά από εχθές το απόγευμα, την ένιωθα ελαφριά, αλλά ευτυχώς από το πρωί δεν έχει σταματήσει να κλωτσάει και κάπως ηρέμησα. Το παθαίνουν και τα δικά σας αυτό; τρόμαξα λίγο η αλήθεια είναι. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, tina79 είπε:

Καλη επιτυχια κοριτσι μου!! Ολα καλα θα ειναι!! Το πανοραμα ειχα κανει κ γω, σε 11 εργασιμες με πηρανε τηλ απο το κεντρο μου κ την ιδια μερα μου στειλανε κ το μειλ.. Εγω δεν κανω αντιπηκτικες, ουτε φρομβοφιλια εχω, αλλα παρολο αυτα απο την αρχη αρχη της κυησης μου εδωσε σαλοσπιρ 160mg λογω ηλικιας, λογω οτι ημουν καπνιστρια φουλ.. το οποιο καπου στις 30κατι εβδομαδες θα το κοψουμε.

Σε ευχαριστώ για την απάντηση σου!! Σε 11 ε;; άρα ίσως πάμε κ την μεθεπόμενη εβδομάδα.. Αχ.. Δν περνάνε οι μέρες.. Αν κ είμαι αισιόδοξη! Εγώ λόγω εξωσωματικης κάνω αντιπηκτικες.. 

Τελευταία κάθε πρωί,λιγο αφότου σηκωθώ έχω ζαλάδες.. Έχετε κ εσείς; κ γενικα κλείνουν κ τα ματάκια! Μετά τον μεσημεριανό ύπνο νιώθω καλύτερα! 

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πρίν, Αγγελίνα είπε:

Ναι κ εγώ θα τις κάνω μετά.. Βασικά νομίζω πως όταν κάνεις καισαρική όλες τις κάνουν.. Οπότε θα τις κάνω αν κάνω καισαρική.. Νωρίτερα λογικά δε θα τις σταματήσεις όταν φτάνεις στον μήνα σου;;; νομίζω πως είναι υποχρεωτικό γτ σε περίπτωση καισαρικής δεν κάνει να έχεις κάνει αντιπηκτικες.. 

Από τη στιγμή που δν έχουμε θρομβοφιλια, ξέρεις γτ τις κάνουμε ακόμα; 

Θα συμφωνήσω κ εγώ για το συκώτι! Έτσι έχω διαβάσει τουλάχιστον.. 

Κπς εβδομάδες πριν τη γέννα, δε θα τις σταματήσεις; 

Δυο μέρες πριν γεννήσω τις είχα σταματήσει κ δυο μέρες πριν κάνω τη λήψη τροφοβλαστης επίσης! 
Ολα καλά θα πάνε με τα αποτελέσματα από το nipt! Να έχεις θετική σκέψη!!! Περιμένουμε νέα και απ αυτό!!!

Εχθες πήγα για τη β επιπέδου που είχα κλείσει από νωρίς (είχα ήδη κάνει κι αλλη άλλου βέβαια). Όλα καλά με τον μπέμπη και με την ανάπτυξη του και όλα, όμως εχθές ο τράχηλος ήταν 25.. με ανησυχεί βέβαια αυτό! Τους γιατρούς πάλι όχι! Μου είπε η εμβρυολογος ότι έχει κατέβει από την αυχενική, αλλά είναι μια μέση κατάσταση. Και η αλλη εμβρυολογος το ίδιο μου είπε. Να μην ανησυχώ με τον τράχηλο. Το ίδιο και ο γυναικολόγος μου. Μόνο να βαζω κολπικά την προγεστερονη. Εγώ όμως ανησυχώ… 

Πήγα κ στον αιματολόγο ο οποίος τα βρήκε όλα οκ με τις αντιπηκτικές. 
Ολοι μου είπαν να κάνω το εμβόλιο για να προστατευτώ κι εγώ και το μωρό. Ενώ ήμουν εντελώς αντίθετη να το κάνω τώρα στη εγκυμοσύνη, το σκέφτομαι πολύ σοβαρά! Φοβάμαι όμως πολύ…:wacko:

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 44 λεπτά , Eva n είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου σε όλες! Εμένα ο αιματοκριτης μου είναι σταθερά στο 35 με 34 κάθε φορά. Όσο για τον τράχηλο εγώ στην Β επιπέδου είχα 30 αλλά δεν μου είπαν κάτι ούτε ο γιατρός μου, ούτε ο εμβρυολογος, αλλά έχω αρχίσει να το σκέφτομαι κ να ανησυχώ. @Catmom ❤️ πως ακριβώς είναι αυτές οι συσπασεις; τι νιώθεις;; το πινακάκι είναι πολύ όμορφοοοο ❤ κορίτσια πήρα μια τρομάρα, δεν ένιωθα την μπέμπα μου καλά από εχθές το απόγευμα, την ένιωθα ελαφριά, αλλά ευτυχώς από το πρωί δεν έχει σταματήσει να κλωτσάει και κάπως ηρέμησα. Το παθαίνουν και τα δικά σας αυτό; τρόμαξα λίγο η αλήθεια είναι. 

Ευχαριστώ κοριτσάκι μου ❤️❤️Το παθαίνει που και πού κι ο μπέμπης μου αλλά τον σκουνταω.χαχα!Οι Braxton Hicks είναι ανώδυνες και δεν είναι σταθερές σαν τις συσπάσεις τοκετού.Κρατανε περίπου μισό λεπτό.Στο δικό μου σώμα προκαλούν δυσφορία.Μου δημιουργεί την αίσθηση στην κοιλιά που ανεβαίνουν τα συκωτια στο στομάχι.Οπως ας πούμε νιώθεις όταν απογειώνεται το αεροπλάνο ή όταν βρίσκεσαι σε αμάξι με μεγάλη ταχύτητα.Ελπιζω να έγινα κατατοπιστική!χαχα!Αισθάνομαι το μωρό σαν να κουλουριάζεται στο κέντρο της κοιλιάς και όλο αυτό το κομμάτι για μισό λεπτό πετρώνει.

Χθες κορίτσια είχαμε ραντεβού με τον γιατρό.Ο μπεμπακος είναι 930γρ.Φαινεται να πάμε πολύ καλα.Παλι δεν τον είδαμε καλά γιατί ειχε τα χεράκια του στο προσωπο.Λιγο μάγουλο και στόμα ειδαμε.Αλλα κι αυτό το λίγο βρε κορίτσια με συγκίνησε πολυ.Το golf ball εξαφανίστηκε μέσα σε έναν μήνα.(Ελπίζω αυτό να το διαβάσει η κοπέλα που είχε δύο golf ball στη καρδούλα του μωρού και να αναθαρρυνει ❤️.Δεν θυμάμαι ποια ήταν.Αν το διαβάζεις συγνώμη!).Ο μπέμπης έχει το κεφάλι κάτω από τον πέμπτο μήνα.Τωρα που μπαίνω στον έβδομο και λιγοστεύει ο χώρος λέτε να ξαναγυρίσει?

πρίν από 17 λεπτά , Angelinaki είπε:

Δυο μέρες πριν γεννήσω τις είχα σταματήσει κ δυο μέρες πριν κάνω τη λήψη τροφοβλαστης επίσης! 
Ολα καλά θα πάνε με τα αποτελέσματα από το nipt! Να έχεις θετική σκέψη!!! Περιμένουμε νέα και απ αυτό!!!

Εχθες πήγα για τη β επιπέδου που είχα κλείσει από νωρίς (είχα ήδη κάνει κι αλλη άλλου βέβαια). Όλα καλά με τον μπέμπη και με την ανάπτυξη του και όλα, όμως εχθές ο τράχηλος ήταν 25.. με ανησυχεί βέβαια αυτό! Τους γιατρούς πάλι όχι! Μου είπε η εμβρυολογος ότι έχει κατέβει από την αυχενική, αλλά είναι μια μέση κατάσταση. Και η αλλη εμβρυολογος το ίδιο μου είπε. Να μην ανησυχώ με τον τράχηλο. Το ίδιο και ο γυναικολόγος μου. Μόνο να βαζω κολπικά την προγεστερονη. Εγώ όμως ανησυχώ… 

Πήγα κ στον αιματολόγο ο οποίος τα βρήκε όλα οκ με τις αντιπηκτικές. 
Ολοι μου είπαν να κάνω το εμβόλιο για να προστατευτώ κι εγώ και το μωρό. Ενώ ήμουν εντελώς αντίθετη να το κάνω τώρα στη εγκυμοσύνη, το σκέφτομαι πολύ σοβαρά! Φοβάμαι όμως πολύ…:wacko:

Μπράβο κοπέλα μου!❤️

Κι εγώ φοβάμαι με το εμβόλιο τώρα στην εγκυμοσύνη.Μετα θα το κάνω σίγουρα αλλά βρε κορίτσια έβλεπα τώρα για καινούρια μετάλλαξη.Επαφη έχω μόνο με τον άντρα μου ο οποίος είναι εμβολιασμενος αλλά και πάλι κολλάνε κι αυτοί.Πφφ δίκοπο μαχαίρι.Εγω ρώτησα δύο φορές τον γιατρό.Την μια μου είπε όχι γιατί δεν έχω υποκείμενο νόσημα και μετά από έναν μήνα ο ιατρικός σύλλογος είπε ότι είναι ασφαλή και για τις εγκύους που εκεί μου είπε αν θέλω να κάνω μόνο phizer ή moderna.Δεν επέμενε και δεν το ξανασυζητησαμε.

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

@Eva n Ναι υπάρχουν μερες που λεω καλε το μωρο κουνήθηκε καθολου;;;Κ κουνιέται μια χαρά!!!ειδικά το βράδυ δεν σταματάει καθολου!!λετε να χω νυχτοπουλι κ μόλις γεννηθει;;;:huh:

@Angelinaki Αφου δεν ανησυχούν οι γιατροί να μην ανησυχείς κ εσύ!!ηρεμησε κ ξεκουρασου!!

@Catmom ❤️ τι ωραία!!!Κ εμείς μωρε δεν έχουμε δει ποτέ πρόσωπο,βάζει το χέρι κ μας διώχνει χαχαχα!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 33 λεπτά , Catmom ❤️ είπε:

Ευχαριστώ κοριτσάκι μου ❤️❤️Το παθαίνει που και πού κι ο μπέμπης μου αλλά τον σκουνταω.χαχα!Οι Braxton Hicks είναι ανώδυνες και δεν είναι σταθερές σαν τις συσπάσεις τοκετού.Κρατανε περίπου μισό λεπτό.Στο δικό μου σώμα προκαλούν δυσφορία.Μου δημιουργεί την αίσθηση στην κοιλιά που ανεβαίνουν τα συκωτια στο στομάχι.Οπως ας πούμε νιώθεις όταν απογειώνεται το αεροπλάνο ή όταν βρίσκεσαι σε αμάξι με μεγάλη ταχύτητα.Ελπιζω να έγινα κατατοπιστική!χαχα!Αισθάνομαι το μωρό σαν να κουλουριάζεται στο κέντρο της κοιλιάς και όλο αυτό το κομμάτι για μισό λεπτό πετρώνει.

Χθες κορίτσια είχαμε ραντεβού με τον γιατρό.Ο μπεμπακος είναι 930γρ.Φαινεται να πάμε πολύ καλα.Παλι δεν τον είδαμε καλά γιατί ειχε τα χεράκια του στο προσωπο.Λιγο μάγουλο και στόμα ειδαμε.Αλλα κι αυτό το λίγο βρε κορίτσια με συγκίνησε πολυ.Το golf ball εξαφανίστηκε μέσα σε έναν μήνα.(Ελπίζω αυτό να το διαβάσει η κοπέλα που είχε δύο golf ball στη καρδούλα του μωρού και να αναθαρρυνει ❤️.Δεν θυμάμαι ποια ήταν.Αν το διαβάζεις συγνώμη!).Ο μπέμπης έχει το κεφάλι κάτω από τον πέμπτο μήνα.Τωρα που μπαίνω στον έβδομο και λιγοστεύει ο χώρος λέτε να ξαναγυρίσει?

Μπράβο κοπέλα μου!❤️

Κι εγώ φοβάμαι με το εμβόλιο τώρα στην εγκυμοσύνη.Μετα θα το κάνω σίγουρα αλλά βρε κορίτσια έβλεπα τώρα για καινούρια μετάλλαξη.Επαφη έχω μόνο με τον άντρα μου ο οποίος είναι εμβολιασμενος αλλά και πάλι κολλάνε κι αυτοί.Πφφ δίκοπο μαχαίρι.Εγω ρώτησα δύο φορές τον γιατρό.Την μια μου είπε όχι γιατί δεν έχω υποκείμενο νόσημα και μετά από έναν μήνα ο ιατρικός σύλλογος είπε ότι είναι ασφαλή και για τις εγκύους που εκεί μου είπε αν θέλω να κάνω μόνο phizer ή moderna.Δεν επέμενε και δεν το ξανασυζητησαμε.

Προς στιγμήν νομίζω πως δεν τις έχω νιώσει αλλά δεν παίρνω και όρκο. Άσε όσο κ να σκουντηξα, όσο κ να κουνησα την κοιλιά, τίποτα η κυρία! Είχε πάρει ρεπό! Για αυτό τρόμαξα πιο πολύ. 

πρίν από 28 λεπτά , Foux είπε:

@Eva n Ναι υπάρχουν μερες που λεω καλε το μωρο κουνήθηκε καθολου;;;Κ κουνιέται μια χαρά!!!ειδικά το βράδυ δεν σταματάει καθολου!!λετε να χω νυχτοπουλι κ μόλις γεννηθει;;;:huh:

@Angelinaki Αφου δεν ανησυχούν οι γιατροί να μην ανησυχείς κ εσύ!!ηρεμησε κ ξεκουρασου!!

@Catmom ❤️ τι ωραία!!!Κ εμείς μωρε δεν έχουμε δει ποτέ πρόσωπο,βάζει το χέρι κ μας διώχνει χαχαχα!!!

Αχ κι εμένα έχει μέρες που είναι πιο ήρεμη αλλά όπως είπες το βράδυ πάντα την ένιωθα! Χθες όμως τίποτα! Ίσα ίσα κάτι πολύ ελαφριές κλωτσιές που και που! Αγχώθηκα τόσο που ξυπνούσα και μέσα στον ύπνο μου μπας κ κουνιόταν όπου κ κουνήθηκε γύρω στις 4.30 για λίγο. Ευτυχώς από το πρωί όμως δεν έχει σταματήσει κ ηρέμησα κι εγώ! Ουφ ρε κορίτσια τι άγχος και αυτό! Τετάρτη έχω ραντεβού με τον γιατρό.

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 42 λεπτά , Foux είπε:

@Eva n Ναι υπάρχουν μερες που λεω καλε το μωρο κουνήθηκε καθολου;;;Κ κουνιέται μια χαρά!!!ειδικά το βράδυ δεν σταματάει καθολου!!λετε να χω νυχτοπουλι κ μόλις γεννηθει;;;:huh:

@Angelinaki Αφου δεν ανησυχούν οι γιατροί να μην ανησυχείς κ εσύ!!ηρεμησε κ ξεκουρασου!!

@Catmom ❤️ τι ωραία!!!Κ εμείς μωρε δεν έχουμε δει ποτέ πρόσωπο,βάζει το χέρι κ μας διώχνει χαχαχα!!!

Καλέ μας μουτζωσε χθες και με τα δύο χέρια χαχχαχα

πρίν από 16 λεπτά , Eva n είπε:

Προς στιγμήν νομίζω πως δεν τις έχω νιώσει αλλά δεν παίρνω και όρκο. Άσε όσο κ να σκουντηξα, όσο κ να κουνησα την κοιλιά, τίποτα η κυρία! Είχε πάρει ρεπό! Για αυτό τρόμαξα πιο πολύ. 

Αχ κι εμένα έχει μέρες που είναι πιο ήρεμη αλλά όπως είπες το βράδυ πάντα την ένιωθα! Χθες όμως τίποτα! Ίσα ίσα κάτι πολύ ελαφριές κλωτσιές που και που! Αγχώθηκα τόσο που ξυπνούσα και μέσα στον ύπνο μου μπας κ κουνιόταν όπου κ κουνήθηκε γύρω στις 4.30 για λίγο. Ευτυχώς από το πρωί όμως δεν έχει σταματήσει κ ηρέμησα κι εγώ! Ουφ ρε κορίτσια τι άγχος και αυτό! Τετάρτη έχω ραντεβού με τον γιατρό.

Ο μπέμπης είχε δύο μέρες ασταμάτητος κυρίως όταν ξάπλωνα στα πλάγια.Ρωτησα τον γιατρό και μου είπε ότι συμβαίνει επειδή στα πλάγια αποσυμφοριζεται ο πλακούντας και το μωρό οξυγονωνεται καλύτερα γι αυτό και είναι πιο ζωηρό.Προσπαθησε να ξαπλώνεις στα πλάγια.

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 39 λεπτά , Catmom ❤️ είπε:

Καλέ μας μουτζωσε χθες και με τα δύο χέρια χαχχαχα

Ο μπέμπης είχε δύο μέρες ασταμάτητος κυρίως όταν ξάπλωνα στα πλάγια.Ρωτησα τον γιατρό και μου είπε ότι συμβαίνει επειδή στα πλάγια αποσυμφοριζεται ο πλακούντας και το μωρό οξυγονωνεται καλύτερα γι αυτό και είναι πιο ζωηρό.Προσπαθησε να ξαπλώνεις στα πλάγια.

Όλα τα κάνω γλυκιά μου αλλά όπως φαίνεται χθες είχε μουλαρώσει το κορίτσι και ότι κ αν έκανε η δόλια η μάνα αυτή χαμπάρι!! Σήμερα την μαλωσα, της είπα "την μανουλα θα την κλωτσάς συνέχεια για να είναι ήσυχη, δεν θα τεμπελιαζεις" :lol:

  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, Catmom ❤️ είπε:

Ευχαριστώ κοριτσάκι μου ❤️❤️Το παθαίνει που και πού κι ο μπέμπης μου αλλά τον σκουνταω.χαχα!Οι Braxton Hicks είναι ανώδυνες και δεν είναι σταθερές σαν τις συσπάσεις τοκετού.Κρατανε περίπου μισό λεπτό.Στο δικό μου σώμα προκαλούν δυσφορία.Μου δημιουργεί την αίσθηση στην κοιλιά που ανεβαίνουν τα συκωτια στο στομάχι.Οπως ας πούμε νιώθεις όταν απογειώνεται το αεροπλάνο ή όταν βρίσκεσαι σε αμάξι με μεγάλη ταχύτητα.Ελπιζω να έγινα κατατοπιστική!χαχα!Αισθάνομαι το μωρό σαν να κουλουριάζεται στο κέντρο της κοιλιάς και όλο αυτό το κομμάτι για μισό λεπτό πετρώνει.

Χθες κορίτσια είχαμε ραντεβού με τον γιατρό.Ο μπεμπακος είναι 930γρ.Φαινεται να πάμε πολύ καλα.Παλι δεν τον είδαμε καλά γιατί ειχε τα χεράκια του στο προσωπο.Λιγο μάγουλο και στόμα ειδαμε.Αλλα κι αυτό το λίγο βρε κορίτσια με συγκίνησε πολυ.Το golf ball εξαφανίστηκε μέσα σε έναν μήνα.(Ελπίζω αυτό να το διαβάσει η κοπέλα που είχε δύο golf ball στη καρδούλα του μωρού και να αναθαρρυνει ❤️.Δεν θυμάμαι ποια ήταν.Αν το διαβάζεις συγνώμη!).Ο μπέμπης έχει το κεφάλι κάτω από τον πέμπτο μήνα.Τωρα που μπαίνω στον έβδομο και λιγοστεύει ο χώρος λέτε να ξαναγυρίσει?

Μπράβο κοπέλα μου!❤️

Κι εγώ φοβάμαι με το εμβόλιο τώρα στην εγκυμοσύνη.Μετα θα το κάνω σίγουρα αλλά βρε κορίτσια έβλεπα τώρα για καινούρια μετάλλαξη.Επαφη έχω μόνο με τον άντρα μου ο οποίος είναι εμβολιασμενος αλλά και πάλι κολλάνε κι αυτοί.Πφφ δίκοπο μαχαίρι.Εγω ρώτησα δύο φορές τον γιατρό.Την μια μου είπε όχι γιατί δεν έχω υποκείμενο νόσημα και μετά από έναν μήνα ο ιατρικός σύλλογος είπε ότι είναι ασφαλή και για τις εγκύους που εκεί μου είπε αν θέλω να κάνω μόνο phizer ή moderna.Δεν επέμενε και δεν το ξανασυζητησαμε.

Εμένα η μικρή μου είχε πάρει θέση από τον πέμπτο με το κεφάλι προς τα κάτω και δεν ξαναγύρισε προς τα πάνω. Γεννήθηκε μια χαρά. Ο μπέμπης είναι σβούρας! Δεν έχει σταθερή θέση και δεν ξέρω αν θα πάρει τη σωστή θέση όταν έρθει η ώρα…

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Eva n είπε:

Όλα τα κάνω γλυκιά μου αλλά όπως φαίνεται χθες είχε μουλαρώσει το κορίτσι και ότι κ αν έκανε η δόλια η μάνα αυτή χαμπάρι!! Σήμερα την μαλωσα, της είπα "την μανουλα θα την κλωτσάς συνέχεια για να είναι ήσυχη, δεν θα τεμπελιαζεις" :lol:

Αχαχχαα.Γλυκουλα μου!Δοκίμασε και λίγη σοκολάτα ή κρύο νερο.

1 hour ago, Angelinaki είπε:

Εμένα η μικρή μου είχε πάρει θέση από τον πέμπτο με το κεφάλι προς τα κάτω και δεν ξαναγύρισε προς τα πάνω. Γεννήθηκε μια χαρά. Ο μπέμπης είναι σβούρας! Δεν έχει σταθερή θέση και δεν ξέρω αν θα πάρει τη σωστή θέση όταν έρθει η ώρα…

 

Περπάτημα πολύ κοριτσάκι μου!Έτσι λένε τουλάχιστον!Είμαστε και λίγο ατυχές με τον καιρό.Τωρα με την ζέστη που να πας να περπατήσεις και μετά θα πιάσουν τα κρύα.

2 ώρες πρίν, Eva n είπε:

Προς στιγμήν νομίζω πως δεν τις έχω νιώσει αλλά δεν παίρνω και όρκο. Άσε όσο κ να σκουντηξα, όσο κ να κουνησα την κοιλιά, τίποτα η κυρία! Είχε πάρει ρεπό! Για αυτό τρόμαξα πιο πολύ. 

Αχ κι εμένα έχει μέρες που είναι πιο ήρεμη αλλά όπως είπες το βράδυ πάντα την ένιωθα! Χθες όμως τίποτα! Ίσα ίσα κάτι πολύ ελαφριές κλωτσιές που και που! Αγχώθηκα τόσο που ξυπνούσα και μέσα στον ύπνο μου μπας κ κουνιόταν όπου κ κουνήθηκε γύρω στις 4.30 για λίγο. Ευτυχώς από το πρωί όμως δεν έχει σταματήσει κ ηρέμησα κι εγώ! Ουφ ρε κορίτσια τι άγχος και αυτό! Τετάρτη έχω ραντεβού με τον γιατρό.

Σε λίγο καιρό που θα τρώμε πιο δυνατές κλωτσιες θα λέμε που είναι τα φτερουγίσματα χαχαχαχ

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, natassaki2006 είπε:

1 Νοεμβρίου.. εσένα?

8 Νοεμβρίου

4 ώρες πρίν, Catmom ❤️ είπε:

Κουράγιο κορίτσι μου!Έχεις βοήθεια τουλάχιστον?

Ναι τα κάνει όλα ο άντρας μου ευτυχώς,!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , Catmom ❤️ είπε:

Αχαχχαα.Γλυκουλα μου!Δοκίμασε και λίγη σοκολάτα ή κρύο νερο.

Περπάτημα πολύ κοριτσάκι μου!Έτσι λένε τουλάχιστον!Είμαστε και λίγο ατυχές με τον καιρό.Τωρα με την ζέστη που να πας να περπατήσεις και μετά θα πιάσουν τα κρύα.

Σε λίγο καιρό που θα τρώμε πιο δυνατές κλωτσιες θα λέμε που είναι τα φτερουγίσματα χαχαχαχ

Δυστυχώς απαγορεύεται η ορθοστασία… μόνο καθιστή ή ξάπλα μου είπαν οι γιατροί… θα δούμε! Μπορεί να πάρει θέση μόνος του!

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Angelinaki είπε:

Δυο μέρες πριν γεννήσω τις είχα σταματήσει κ δυο μέρες πριν κάνω τη λήψη τροφοβλαστης επίσης! 
Ολα καλά θα πάνε με τα αποτελέσματα από το nipt! Να έχεις θετική σκέψη!!! Περιμένουμε νέα και απ αυτό!!!

Εχθες πήγα για τη β επιπέδου που είχα κλείσει από νωρίς (είχα ήδη κάνει κι αλλη άλλου βέβαια). Όλα καλά με τον μπέμπη και με την ανάπτυξη του και όλα, όμως εχθές ο τράχηλος ήταν 25.. με ανησυχεί βέβαια αυτό! Τους γιατρούς πάλι όχι! Μου είπε η εμβρυολογος ότι έχει κατέβει από την αυχενική, αλλά είναι μια μέση κατάσταση. Και η αλλη εμβρυολογος το ίδιο μου είπε. Να μην ανησυχώ με τον τράχηλο. Το ίδιο και ο γυναικολόγος μου. Μόνο να βαζω κολπικά την προγεστερονη. Εγώ όμως ανησυχώ… 

Πήγα κ στον αιματολόγο ο οποίος τα βρήκε όλα οκ με τις αντιπηκτικές. 
Ολοι μου είπαν να κάνω το εμβόλιο για να προστατευτώ κι εγώ και το μωρό. Ενώ ήμουν εντελώς αντίθετη να το κάνω τώρα στη εγκυμοσύνη, το σκέφτομαι πολύ σοβαρά! Φοβάμαι όμως πολύ…:wacko:

Γτ έκανες κ άλλη β επιπέδου;; είχες γράψει κτ; γτ μάλλον μου ξέφυγε! Να σου πω δν έχω ιδέα σχετικά με τον τράχηλο αλλά για να σου λένε να μην ανησυχεις, έτσι δε θα ναι; Σου είπαν για ξεκούραση κτλ;

Σχετικά με το εμβόλιο, γενικά οι περισσότεροι πλεον γιατροί λένε να το κάνουμε! Η δικιά μου, λέγοντας της τις επιφυλάξεις μου,μου είπε οκ.. Περίμενε μετα την εγκυμοσύνη, αλλά να το κάνεις τότε ! Σαν να κατανοησε δλδ τις επιφυλάξεις μου αλλά όχι ότι αν το έκανα τώρα θα μου έλεγε κτ! Δν ξέρω.. Μεγάλη απόφαση! Εγώ θα κάνω λίγους μήνες υπομονή κ ο Θεός βοηθός! Έτσι κ αλλιώς σκεφτομαι πως σε λίγο καιρό θα ψυχράνει ο καιρός, μέσα σε καφέ δε θα μπορώ κ δε θα θέλω να πηγαίνω.. Στο σπίτι έτσι κ αλλιώς δε δεχόμαστε κανέναν.. Κ ας ελπίσουμε να μη με βρει από πουθενά! Είχα νοσησει κ πέρσι.. Ελπίζω τα κύτταρα μνήμης κτ να θυμούνται! :-P

@Catmom ❤️ εγώ ήμουν με τα golf balls! Ελπιζω να εξαφανιστούν κ τα δικά μας!!! Πόσο εβδομάδων είσαι κ φτάσατε κιόλας 930 γρ;;; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...