Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανουλες δεκεμβριου 2021


Recommended Posts

1 hour ago, Eva n είπε:

Εγω δεν έχω κανει τίποτα και έχω αρχίσει να αγχώνομαι ότι δεν θα τα προλάβω :lol: αν βγαίνουν τα υφάσματα απο το καροτσι πχ μπορείς να τα βάλεις στο πλυντήριο με το βρεφικό απορυπαντικο και αυτά. Αλλιώς εγώ θα πάρω ένα ντετολ σπρέι που είναι για αυτή τη δουλειά κ θα ψεκασω ότι δεν πλένεται στο πλυντήριο. Νομίζω είναι αρκετό αυτό. Όσο για το όνειρο μπορεί να σημαίνει κάτι, μπορεί να είναι κ απλα από τις σκέψεις σου. Εσύ να είσαι έτοιμη καλού κακού πριν τις 25 Νοεμβρίου χαχα :wub:

Καλά σίγουρα θα είμαι έτοιμη.Σημερα μπήκα στον έβδομο.Αυτη την εβδομάδα θα ξεκινήσω να ετοιμάζω βαλίτσα.Αυτο το ντετολ θα είναι καλό για το μωρό?Λόγω χημικών εννοω

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 53 λεπτά , Catmom ❤️ είπε:

Καλά σίγουρα θα είμαι έτοιμη.Σημερα μπήκα στον έβδομο.Αυτη την εβδομάδα θα ξεκινήσω να ετοιμάζω βαλίτσα.Αυτο το ντετολ θα είναι καλό για το μωρό?Λόγω χημικών εννοω

Σωστό και αυτό, δεν το είχα σκεφτεί! Νομίζω έχει ένα αντίστοιχο απολυμαντικό baby planet που ειναι για μωράκια και δεν έχει χημικά. Τώρα το έψαξα, έχει ένα απολυμαντικό σπρέι baby planet, φαντάζομαι αυτό είναι κατάλληλο και ασφαλές.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Eva n είπε:

Σωστό και αυτό, δεν το είχα σκεφτεί! Νομίζω έχει ένα αντίστοιχο απολυμαντικό baby planet που ειναι για μωράκια και δεν έχει χημικά. Τώρα το έψαξα, έχει ένα απολυμαντικό σπρέι baby planet, φαντάζομαι αυτό είναι κατάλληλο και ασφαλές.

Πάντως και με νερό και σόδα νομίζω να κάνει δουλειά.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 38 λεπτά , Eva n είπε:

Φαντάζομαι πως ναι και με λίγο λευκό ξύδι, το πιο αγνό καθαριστικό! 

Θα κάνω αυτό μάλλον κι από πάνω θα πάρω μαξιλαράκια καινούρια να βαλω

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

5 ώρες πρίν, Catmom ❤️ είπε:

Τα έχω κάνει πολύ χοντρά.Οτι αγοράσαμε κι ότι μας έχουν δώσει τα πέρασα με το δικό μας απορρυπαντικό στο πλυντήριο να φύγουν σκόνες και λεκέδες.Θελω να πάρω ένα ειδικό απολυμαντικό πλυντηρίου να το απολυμανω πριν βάλω τα ρούχα του μπέμπη.Επειδη είναι λίγο ακριβό και είναι για μια χρήση όσο πιο μετά τόσο πιο καλά για να ασχοληθώ εκείνες τις μέρες μόνο με του μωρού.Καμια ιδέα πως θα καθαρίσω καροτσια και άλλα τέτοια ?Επίσης πιστεύει καμία στα όνειρα?Δεν δίνω σημασία καθόλου τώρα στη εγκυμοσύνη αλλά χθες έβλεπα ότι και καλά έλεγε η μάνα μου ότι θα γιορτάζουμε 25 Νοέμβρη.5 Δεκεμβρίου έχω Πητ.Λεω λες?

 Εγω θα περάσω τα πάντα με ατμοκαθαριστη!!!Εκτός από τα πράγματα του μωρου κ ολο το σπίτι!!σαλονι κρεβατι κ όλα!!!Τέλη Σεπτέμβρη θα αρχίσω να πλένω ρουχαλάκια!!σκέφτομαι να παραγγείλω από egreeno που ειναι οικολογικά κ έχουν κ σειρα baby!!είχα πάρει πριν καιρό τα καθαριστικά τους κ εμεινα πολυ ευχαριστημενη!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Eva n είπε:

Σωστό και αυτό, δεν το είχα σκεφτεί! Νομίζω έχει ένα αντίστοιχο απολυμαντικό baby planet που ειναι για μωράκια και δεν έχει χημικά. Τώρα το έψαξα, έχει ένα απολυμαντικό σπρέι baby planet, φαντάζομαι αυτό είναι κατάλληλο και ασφαλές.

Το baby planet το σπρέι είναι τέλειο και σίγουρα ασφαλές! Εγώ το χρησιμοποιώ πολύ κ στην μικρή μου κ θα συνεχίσω κ στο μωράκι ! Εγώ επειδή έχω το καρότσι της μικρής μου, το καλοκαίρι έβαλα σε ένα κουβαδάκι νερό με απορρυπαντικό για μωρά κ το πέρασα με σφουγγάρι γιατί δεν έχει μαξιλαράκια που βγαίνουν! Μετά θα το ψεκάσω κ με το baby planet και πιστεύω θα είναι οκ!!

  • Μου αρέσει 2

LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , Agapakiii είπε:

Το baby planet το σπρέι είναι τέλειο και σίγουρα ασφαλές! Εγώ το χρησιμοποιώ πολύ κ στην μικρή μου κ θα συνεχίσω κ στο μωράκι ! Εγώ επειδή έχω το καρότσι της μικρής μου, το καλοκαίρι έβαλα σε ένα κουβαδάκι νερό με απορρυπαντικό για μωρά κ το πέρασα με σφουγγάρι γιατί δεν έχει μαξιλαράκια που βγαίνουν! Μετά θα το ψεκάσω κ με το baby planet και πιστεύω θα είναι οκ!!

Άρα το περνάμε με baby planet και το αφήνουμε δεν ξεβγαζεις με πανακι και νερό?

πρίν από 43 λεπτά , Foux είπε:

 Εγω θα περάσω τα πάντα με ατμοκαθαριστη!!!Εκτός από τα πράγματα του μωρου κ ολο το σπίτι!!σαλονι κρεβατι κ όλα!!!Τέλη Σεπτέμβρη θα αρχίσω να πλένω ρουχαλάκια!!σκέφτομαι να παραγγείλω από egreeno που ειναι οικολογικά κ έχουν κ σειρα baby!!είχα πάρει πριν καιρό τα καθαριστικά τους κ εμεινα πολυ ευχαριστημενη!!

Αρχές Οκτωβρίου λέω να κάνω ένα πολύ καλό καθάρισμα από κουρτίνες καλύμματα καναπέδες καρέκλες.Και μετά να απολυμανω το πλυντήριο και να κάνω του μωρού.Και 1η Νοεμβρίου να στολίσω.Ξερω νωρίς αλλά μακάρι να μπορούσα από τώρα χαχαχ

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Foux είπε:

 Εγω θα περάσω τα πάντα με ατμοκαθαριστη!!!Εκτός από τα πράγματα του μωρου κ ολο το σπίτι!!σαλονι κρεβατι κ όλα!!!Τέλη Σεπτέμβρη θα αρχίσω να πλένω ρουχαλάκια!!σκέφτομαι να παραγγείλω από egreeno που ειναι οικολογικά κ έχουν κ σειρα baby!!είχα πάρει πριν καιρό τα καθαριστικά τους κ εμεινα πολυ ευχαριστημενη!!

Με τον ατμοκαθαριστη το σαλόνι και το στρώμα του κρεβατιού δεν μένουν βρεγμένα;; πως το κάνετε;; θα με ενδιέφερε πολύ να μάθω για να τα κάνω κι εγώ. 

 

1 hour ago, Agapakiii είπε:

Το baby planet το σπρέι είναι τέλειο και σίγουρα ασφαλές! Εγώ το χρησιμοποιώ πολύ κ στην μικρή μου κ θα συνεχίσω κ στο μωράκι ! Εγώ επειδή έχω το καρότσι της μικρής μου, το καλοκαίρι έβαλα σε ένα κουβαδάκι νερό με απορρυπαντικό για μωρά κ το πέρασα με σφουγγάρι γιατί δεν έχει μαξιλαράκια που βγαίνουν! Μετά θα το ψεκάσω κ με το baby planet και πιστεύω θα είναι οκ!!

Τελεια! Οπότε το baby planet μπαίνει στην λίστα αγορών! Το απορυπαντικο τους είναι καλό; ή να προτιμήσουμε Αρκάδι;

πρίν από 52 λεπτά , Catmom ❤️ είπε:

Άρα το περνάμε με baby planet και το αφήνουμε δεν ξεβγαζεις με πανακι και νερό?

Αρχές Οκτωβρίου λέω να κάνω ένα πολύ καλό καθάρισμα από κουρτίνες καλύμματα καναπέδες καρέκλες.Και μετά να απολυμανω το πλυντήριο και να κάνω του μωρού.Και 1η Νοεμβρίου να στολίσω.Ξερω νωρίς αλλά μακάρι να μπορούσα από τώρα χαχαχ

Χαχαχαχα! Κι εγω θέλω να στολίσω..χθες!! Ανυπομονώ τόσο πολύ! Και εννοείται θα στολίσουμε από νωρίς έτσι ώστε οπότε έρθει το νινί να μπει μέσα σε στολισμένο σπίτι! ❤

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 9 λεπτά , Eva n είπε:

Με τον ατμοκαθαριστη το σαλόνι και το στρώμα του κρεβατιού δεν μένουν βρεγμένα;; πως το κάνετε;; θα με ενδιέφερε πολύ να μάθω για να τα κάνω κι εγώ. 

 

Τελεια! Οπότε το baby planet μπαίνει στην λίστα αγορών! Το απορυπαντικο τους είναι καλό; ή να προτιμήσουμε Αρκάδι;

Χαχαχαχα! Κι εγω θέλω να στολίσω..χθες!! Ανυπομονώ τόσο πολύ! Και εννοείται θα στολίσουμε από νωρίς έτσι ώστε οπότε έρθει το νινί να μπει μέσα σε στολισμένο σπίτι! ❤

Εγώ και στα ρουχαλάκια της χρησιμοποιώ το baby planet το χρωμα μπλε και μου αρέσει παρά πολύ!! Πρόσφατα έτυχε και χρησιμοποίησα και το proderm που μου φάνηκε οκ, αλλά το baby planet δεν το αλλαζω!!

και να ξέρετε έχει και απορρυπαντικό παιδικό για πλύσιμο μπιμπερό της ίδιας εταιρείας που κ αυτό το χρησιμοποιώ ακόμα κ τώρα !! Γενικά είμαι φαν τ baby planet :P

1 hour ago, Catmom ❤️ είπε:

Άρα το περνάμε με baby planet και το αφήνουμε δεν ξεβγαζεις με πανακι και νερό?

Αρχές Οκτωβρίου λέω να κάνω ένα πολύ καλό καθάρισμα από κουρτίνες καλύμματα καναπέδες καρέκλες.Και μετά να απολυμανω το πλυντήριο και να κάνω του μωρού.Και 1η Νοεμβρίου να στολίσω.Ξερω νωρίς αλλά μακάρι να μπορούσα από τώρα χαχαχ

Όχι δεν το ξεβγάζω ότι ψεκάζω! Σκέψου πως το μωράκι δε θα μπει απευθείας πάνω στο καρότσι αλλά θα έχεις κάποιο κάλυμμα , δικό του σεντονάκι η πάνα , οποτε το δερματακι του θα ακουμπάει στα δικά του πράγματα ! 
Όσο για το δέντρο ο άντρας μου σήμερα μου πρότεινε να στολίσουμε μετά την 28η για να προλάβουμε λέει! Χαχαχα! Αυτόν μου θύμισες !! Εγώ θέλω προς μέσα Νοέμβρη κ άμα κάτι γίνει κ γεννήσω το κάνουμε κ αργότερα! Μου αρέσουν πολύ τα Χριστούγεννα αλλά σκέφτομαι πως αν έχω το δέντρο με την μικρή μου από τόσο νωρίς την έβαψα , θα κυνηγάω όλη μέρα μπάλες :-P

  • Μου αρέσει 2

LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 55 λεπτά , Agapakiii είπε:

Εγώ και στα ρουχαλάκια της χρησιμοποιώ το baby planet το χρωμα μπλε και μου αρέσει παρά πολύ!! Πρόσφατα έτυχε και χρησιμοποίησα και το proderm που μου φάνηκε οκ, αλλά το baby planet δεν το αλλαζω!!

και να ξέρετε έχει και απορρυπαντικό παιδικό για πλύσιμο μπιμπερό της ίδιας εταιρείας που κ αυτό το χρησιμοποιώ ακόμα κ τώρα !! Γενικά είμαι φαν τ baby planet :P

Όχι δεν το ξεβγάζω ότι ψεκάζω! Σκέψου πως το μωράκι δε θα μπει απευθείας πάνω στο καρότσι αλλά θα έχεις κάποιο κάλυμμα , δικό του σεντονάκι η πάνα , οποτε το δερματακι του θα ακουμπάει στα δικά του πράγματα ! 
Όσο για το δέντρο ο άντρας μου σήμερα μου πρότεινε να στολίσουμε μετά την 28η για να προλάβουμε λέει! Χαχαχα! Αυτόν μου θύμισες !! Εγώ θέλω προς μέσα Νοέμβρη κ άμα κάτι γίνει κ γεννήσω το κάνουμε κ αργότερα! Μου αρέσουν πολύ τα Χριστούγεννα αλλά σκέφτομαι πως αν έχω το δέντρο με την μικρή μου από τόσο νωρίς την έβαψα , θα κυνηγάω όλη μέρα μπάλες :-P

Κι εγώ να σου πω την αλήθεια προς το baby planet τείνω περισσότερο σε σχέση με όλα τα άλλα για αυτό και ρωτάω. Οπότε τέλεια, αυτά θα προμηθευτώ από την αρχή. 

Εγω στον άντρα μου δεν έχω τολμήσει να πω το πλάνο μου για στολισμό από αρχές Νοέμβρη, θα με κοροϊδεύει :lol:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Agapakiii είπε:

Εγώ και στα ρουχαλάκια της χρησιμοποιώ το baby planet το χρωμα μπλε και μου αρέσει παρά πολύ!! Πρόσφατα έτυχε και χρησιμοποίησα και το proderm που μου φάνηκε οκ, αλλά το baby planet δεν το αλλαζω!!

και να ξέρετε έχει και απορρυπαντικό παιδικό για πλύσιμο μπιμπερό της ίδιας εταιρείας που κ αυτό το χρησιμοποιώ ακόμα κ τώρα !! Γενικά είμαι φαν τ baby planet :P

Όχι δεν το ξεβγάζω ότι ψεκάζω! Σκέψου πως το μωράκι δε θα μπει απευθείας πάνω στο καρότσι αλλά θα έχεις κάποιο κάλυμμα , δικό του σεντονάκι η πάνα , οποτε το δερματακι του θα ακουμπάει στα δικά του πράγματα ! 
Όσο για το δέντρο ο άντρας μου σήμερα μου πρότεινε να στολίσουμε μετά την 28η για να προλάβουμε λέει! Χαχαχα! Αυτόν μου θύμισες !! Εγώ θέλω προς μέσα Νοέμβρη κ άμα κάτι γίνει κ γεννήσω το κάνουμε κ αργότερα! Μου αρέσουν πολύ τα Χριστούγεννα αλλά σκέφτομαι πως αν έχω το δέντρο με την μικρή μου από τόσο νωρίς την έβαψα , θα κυνηγάω όλη μέρα μπάλες :-P

Έχει δίκιο!Θα τρέχουμε με την κοιλιά στο στόμα χαχαχα.Μηπως να έβαζες το δέντρο κάπου ψηλά?

πρίν από 12 λεπτά , Eva n είπε:

Κι εγώ να σου πω την αλήθεια προς το baby planet τείνω περισσότερο σε σχέση με όλα τα άλλα για αυτό και ρωτάω. Οπότε τέλεια, αυτά θα προμηθευτώ από την αρχή. 

Εγω στον άντρα μου δεν έχω τολμήσει να πω το πλάνο μου για στολισμό από αρχές Νοέμβρη, θα με κοροϊδεύει :lol:

Μα δεν είναι τέλεια που είναι όλα τόσο γιορτινά?Αχχχ!Έχει αρχίσει και η δροσουλα λίγο λίγο

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@Agapakiii θα παρω να το δοκιμάσω κ εγω το baby planet..

@Eva n υγρασία ελάχιστη..Δεν μένει ωρα!!Ένα πέρασμα τα κανω με τον ατμό!!!Αν ποτίσει κάποιο ύφασμα περνάς από πάνω με σίδερο κ στεγνώνει!!Όσες φορές τα έχω κάνει παντως ειναι οκ!!!

Χριστουγεννιατικα ε;;;αχ ψήνομαι κ εγω για 1 Νοέμβρη!!!:x

@Catmom ❤️ ακομα δεν έχω δροσίστει σκαωωωω!!!Υπό άλλες συνθήκες θα είχα βγάλει κ κουβέρτες!!!φέτος δεν τη παλεύω!!ευτυχώς φεύγουν οι ζέστες δεν μας πιάνει πολυ!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Agapakiii είπε:

Εγώ και στα ρουχαλάκια της χρησιμοποιώ το baby planet το χρωμα μπλε και μου αρέσει παρά πολύ!! Πρόσφατα έτυχε και χρησιμοποίησα και το proderm που μου φάνηκε οκ, αλλά το baby planet δεν το αλλαζω!!

και να ξέρετε έχει και απορρυπαντικό παιδικό για πλύσιμο μπιμπερό της ίδιας εταιρείας που κ αυτό το χρησιμοποιώ ακόμα κ τώρα !! Γενικά είμαι φαν τ baby planet :P

Όχι δεν το ξεβγάζω ότι ψεκάζω! Σκέψου πως το μωράκι δε θα μπει απευθείας πάνω στο καρότσι αλλά θα έχεις κάποιο κάλυμμα , δικό του σεντονάκι η πάνα , οποτε το δερματακι του θα ακουμπάει στα δικά του πράγματα ! 
Όσο για το δέντρο ο άντρας μου σήμερα μου πρότεινε να στολίσουμε μετά την 28η για να προλάβουμε λέει! Χαχαχα! Αυτόν μου θύμισες !! Εγώ θέλω προς μέσα Νοέμβρη κ άμα κάτι γίνει κ γεννήσω το κάνουμε κ αργότερα! Μου αρέσουν πολύ τα Χριστούγεννα αλλά σκέφτομαι πως αν έχω το δέντρο με την μικρή μου από τόσο νωρίς την έβαψα , θα κυνηγάω όλη μέρα μπάλες :-P

Παραγγειλα ένα σετ της pharmasept με απορρυπαντικό μαντηλάκια λαδακι κρέμες συγκαματος κρέμες σώματος σαμπουάν αφρολουτρο μωρομαντηλα και σαπούνι για τα πιάτα.Μοσχομυριζει ταλκ.Αν βρείτε την προσφορά να την πάρε κορίτσια.

1 hour ago, Foux είπε:

@Agapakiii θα παρω να το δοκιμάσω κ εγω το baby planet..

@Eva n υγρασία ελάχιστη..Δεν μένει ωρα!!Ένα πέρασμα τα κανω με τον ατμό!!!Αν ποτίσει κάποιο ύφασμα περνάς από πάνω με σίδερο κ στεγνώνει!!Όσες φορές τα έχω κάνει παντως ειναι οκ!!!

Χριστουγεννιατικα ε;;;αχ ψήνομαι κ εγω για 1 Νοέμβρη!!!:x

@Catmom ❤️ ακομα δεν έχω δροσίστει σκαωωωω!!!Υπό άλλες συνθήκες θα είχα βγάλει κ κουβέρτες!!!φέτος δεν τη παλεύω!!ευτυχώς φεύγουν οι ζέστες δεν μας πιάνει πολυ!!

Το μεσημέρι και το απόγευμα υποφέρω από την ζέστη.Το βράδυ ευτυχως είμαι καλά!Λες και θα καταλάβουμε χειμώνα εμείς με τις ορμόνες χαχαχ

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...