Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 minutes ago, Blue Velvet said:

      Έχω ένα ακόμα,ελπίζω να πιάσει ❤️

       

      Τον εμπιστεύομαι απόλυτα τον γιατρό μου, πιστεύω πως θα μπορέσω να κάνω ένα ακόμα παιδάκι. Απλά ελπίζω να πιάσει αυτό που έχω στην κατάψυξη και να μη χρειαστεί να κάνω πάλι ωοληψια,αλλά ακόμα και έτσι να γίνει,σίγουρα δεν θα με φορτώσει ένα σκασμό φάρμακα χωρίς λογο

      Εννοείται, κ στην χειρότερη μπορεί να πας με φυσικό κύκλο που δεν επιβαρυνεσαι με τόσα φάρμακα. Έχε πίστη όμως στο κατεψυγμένο εμβρυακι 💗 

      • Ευχή 1

Μανουλες δεκεμβριου 2021


Recommended Posts

1 hour ago, Αγγελίνα said:

Αα.. Μαλιστα! Εμένα μου είπαν πάντως ότι θα τις σταματησουμε την 34η εβδομάδα.. Βέβαια κ παλιά μου είχαν πει μετά τα β επιπέδου.. Τεσπα.. Μικρό το πρόβλημα αλλά τις βαρέθηκα! Περιμένω κ τα αποτελέσματα από nipt αν κ έχω ακομα κ δν περνάνε οι μέρες! 

Αντε καλα αποτελεσματα.Ποιο nipt εκανες?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 9 λεπτά , anoulious είπε:

Αντε καλα αποτελεσματα.Ποιο nipt εκανες?

Ευχαριστώ! Δεν το έψαξα είναι η αλήθεια γτ εδώ που βρίσκομαι δν έχει τέτοιο εργαστήριο.. Η γυναικολόγος μου πήρε αίμα κ το έστειλε.. Το πανοραμα νομίζω.. Ή κάπως έτσι.. Λογικα επειδή με αυτούς θα συνεργάζεται! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια ναι για το συκώτι ο γιατρός μου το πρότεινε!!Κ επειδη είχα διαβάσει κ εγω ότι δεν κάνει τον ρώτησα!!είπε να φάω μια στο τόσο κ ότι βοηθάει πολύ!!2 μικρα κομματια μη φανταστειτε κανενα τεραστιο!!!έκανα το μεσημέρι Κ το φαγα με μιση καρδια!έτρωγα κομμάτι κ το κατάπινα με χυμό γιατι ανατριχιαζα..

@Catmom ❤️ ολα αυτα τα κανω!!τον σίδηρο παντα με χυμό κ γαλακτοκομικά ποτε μαζι με φαγητά σιδήρου!!Το κουλό παντως ειναι οτι ο σίδηρος μου ήταν πολύ καλός στις εξετάσεις..μονο ο αιματοκριτης κατεβαίνει!!Τπαντων θα προσέξω φουλ τη διατροφη μου κ βλέπουμε!! Κ τι ειναι τα braxton hikcs???

3 ώρες πρίν, Αγγελίνα είπε:

Ευχαριστώ! Δεν το έψαξα είναι η αλήθεια γτ εδώ που βρίσκομαι δν έχει τέτοιο εργαστήριο.. Η γυναικολόγος μου πήρε αίμα κ το έστειλε.. Το πανοραμα νομίζω.. Ή κάπως έτσι.. Λογικα επειδή με αυτούς θα συνεργάζεται! 

Αντε αντε ολα θα ναι μια χαρα!!!περιμενουμε!!!

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Ranoula είπε:

Ωραια δεν είναι και χαλια! Τι σου προτεινε ο γιατρός σου? Με ξεκουραση και προγεστερονη ελεγχεται! 

Δε μου είπε κάτι, απλά όχι επαφές όχι ορθοστασία όχι βάρη. Τα υπόλοιπα τα έμαθα από εδώ !

@Foux κι εγώ είχα χαμηλό αιματοκρίτη κ μου είπε είναι φυσιολογικό για την εβδομάδα που είμαι , μετά την 24η βδομάδα επανέρχεται πάλι  είπε . Εσυ σε ποια εβδομάδα είσαι ;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Foux είπε:

Κορίτσια ναι για το συκώτι ο γιατρός μου το πρότεινε!!Κ επειδη είχα διαβάσει κ εγω ότι δεν κάνει τον ρώτησα!!είπε να φάω μια στο τόσο κ ότι βοηθάει πολύ!!2 μικρα κομματια μη φανταστειτε κανενα τεραστιο!!!έκανα το μεσημέρι Κ το φαγα με μιση καρδια!έτρωγα κομμάτι κ το κατάπινα με χυμό γιατι ανατριχιαζα..

@Catmom ❤️ ολα αυτα τα κανω!!τον σίδηρο παντα με χυμό κ γαλακτοκομικά ποτε μαζι με φαγητά σιδήρου!!Το κουλό παντως ειναι οτι ο σίδηρος μου ήταν πολύ καλός στις εξετάσεις..μονο ο αιματοκριτης κατεβαίνει!!Τπαντων θα προσέξω φουλ τη διατροφη μου κ βλέπουμε!! Κ τι ειναι τα braxton hikcs???

Αντε αντε ολα θα ναι μια χαρα!!!περιμενουμε!!!

Δεν έχει να κανει.Αυτα τα δύο είναι αλληλένδετα.Εγω παιρνω το Fysiofol.εχω από μικρή,μια μικρή σιδηροπενικη αναιμία.Τωρα που είδαμε τον αιματοκρίτη κι είχε πέσει στο 31 αυξήσαμε τον σίδηρο.Επισης ρώτησα για την απορία που είχαμε για τον πλάγιο ύπνο.Εμενα ο μπέμπης μόλις ξαπλώνω στα πλάγια δίνει ρεσιτάλ κυριολεκτικά.Ειναι λέει επειδή στα πλάγια υπάρχει καλύτερη οξυγόνωση του πλακούντα συνεπώς καλύτερα και για το μωρό.Οι Braxton hicks είναι οι προπαρασκευαστικές συσπάσεις που κάνει η μήτρα για να είναι έτοιμη στον τοκετό.Προσωπικα αυτές οι συσπάσεις δεν μου αφήνουν ευχάριστο συναίσθημα.Δεν έχουν πόνο αλλά μια παράξενη αίσθηση.Νιωθω σαν το μωρό να έρχεται και να κουλουριάζεται κατω από τον αφαλό μου κι όλο αυτό να γίνεται μια πέτρα για δευτερόλεπτα.

Πινακακι Μανουλες Δεκεμβρίου 2021

☆゚.・。゚ @Chris❤️ αγοράκι ΠΗΤ 2/12 ❤️

☆゚.・。゚ @Agapakiii κοριτσάκι ΠΗΤ 5/12 ❤️

☆゚.・。゚ @Catmom ❤️ αγοράκι ΠΗΤ 5/12 ❤️ 

☆゚.・。゚ @vaslia  αγοράκι ΠΗΤ 5/12 ❤️ 

☆゚.・。゚ @Foux αγοράκι ΠΗΤ 11/12 ❤️

☆゚.・。゚ @Eva n  κοριτσάκι ΠΗΤ 15/12 ❤️ 

☆゚.・。゚ @Argie.P αγοράκι  +  κοριτσάκι ΠΗΤ 23/12 ❤️

☆゚.・。゚ @Ydroxoos76 κοριτσάκι ΠΗΤ 23/12 ❤️

☆゚.・。゚ @Angelinaki αγοράκι ΠΗΤ 25/12 ❤️ 

☆゚.・。゚ @Kaity8  αγοράκι ΠΗΤ 25/12 ❤️

☆゚.・。゚ @natassaki2006 αγοράκι ΠΗΤ 29/12 ❤️

☆゚.・。゚ @Aircondition  κοριτσάκι ΠΗΤ 31/12 ❤️ 

☆゚.・。゚ @Ranoula κοριτσάκι ΠΗΤ 1/1 ❤️

☆゚.・。゚ @Αγγελίνα αγοράκι ΠΗΤ 4/1 ❤️ 

Τα χριστουγεννιάτικα δωράκια μας είναι καθ'οδον ❤️

 

πρίν από 18 λεπτά , Catmom ❤️ είπε:

 

Πινακακι Μανουλες Δεκεμβρίου 2021

☆゚.・。゚ @Chris❤️ αγοράκι ΠΗΤ 2/12 ❤️

☆゚.・。゚ @Agapakiii κοριτσάκι ΠΗΤ 5/12 ❤️

☆゚.・。゚ @Catmom ❤️ αγοράκι ΠΗΤ 5/12 ❤️ 

☆゚.・。゚ @vaslia  αγοράκι ΠΗΤ 5/12 ❤️ 

☆゚.・。゚ @Foux αγοράκι ΠΗΤ 11/12 ❤️

☆゚.・。゚ @Eva n  κοριτσάκι ΠΗΤ 15/12 ❤️ 

☆゚.・。゚ @Argie.P αγοράκι  +  κοριτσάκι ΠΗΤ 23/12 ❤️

☆゚.・。゚ @Ydroxoos76 κοριτσάκι ΠΗΤ 23/12 ❤️

☆゚.・。゚ @Angelinaki αγοράκι ΠΗΤ 25/12 ❤️ 

☆゚.・。゚ @Kaity8  αγοράκι ΠΗΤ 25/12 ❤️

☆゚.・。゚ @natassaki2006 αγοράκι ΠΗΤ 29/12 ❤️

☆゚.・。゚ @Aircondition  κοριτσάκι ΠΗΤ 31/12 ❤️ 

☆゚.・。゚ @Ranoula κοριτσάκι ΠΗΤ 1/1 ❤️

☆゚.・。゚ @Αγγελίνα αγοράκι ΠΗΤ 4/1 ❤️ 

Τα χριστουγεννιάτικα δωράκια μας είναι καθ'οδον ❤️

 

 

  • Μου αρέσει 13
Link to comment
Share on other sites

@Aircondition αυριο κλείνω την 26 βδομαδα!!Ξεκίνησα με αιματοκρίτη 37 Κ έχω φτάσει 28..καθε μηνα κατεβαίνει κ απο λιγο :neutral:

@Catmom ❤️ Το πινακακι καθε φορα κ πιο όμορφο!!fysiofol επαιρνα κ εγω στις αρχες αλλα μου το αλλαξε σε ferosanol..Braxton Όχι Δεν έχω νιώσει εγω κατι τετοιο!!Πω Πωωω θα φτάσει κ ο καιρός που θα μιλάμε για συσπάσεις!!!Πόσο ανυπομονω να γεμίσει το σπίτι μας :x:x

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 40 λεπτά , Foux είπε:

@Aircondition αυριο κλείνω την 26 βδομαδα!!Ξεκίνησα με αιματοκρίτη 37 Κ έχω φτάσει 28..καθε μηνα κατεβαίνει κ απο λιγο :neutral:

@Catmom ❤️ Το πινακακι καθε φορα κ πιο όμορφο!!fysiofol επαιρνα κ εγω στις αρχες αλλα μου το αλλαξε σε ferosanol..Braxton Όχι Δεν έχω νιώσει εγω κατι τετοιο!!Πω Πωωω θα φτάσει κ ο καιρός που θα μιλάμε για συσπάσεις!!!Πόσο ανυπομονω να γεμίσει το σπίτι μας :x:x

Ευχαριστώ κορίτσι μου.❤️ Τις καταλαβαίνω από τον τέταρτο.Οχι τόσο έντονα και συχνά βέβαια αλλά νόμιζα ότι ήταν το μωρό.Ειμαστε τελική ευθεία!❤️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας πήγα και εγώ στο γιατρό χθες να δούμε τον τράχηλο κι αυτός τον μέτρησε πάνω από 28 σχεδόν 30 μου είπε οπότε συνεχίζουμε και πορευόμαστε με ξάπλα και ξεκούραση και προγεστερόνη. Έχει πονέσει η μέση μου κι έχω πιαστεί ολόκληρη από την ξάπλα.... Κι έχω μέλλον ακόμα.... 24+1 σήμερα

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, Αγγελίνα είπε:

Αα.. Μαλιστα! Εμένα μου είπαν πάντως ότι θα τις σταματησουμε την 34η εβδομάδα.. Βέβαια κ παλιά μου είχαν πει μετά τα β επιπέδου.. Τεσπα.. Μικρό το πρόβλημα αλλά τις βαρέθηκα! Περιμένω κ τα αποτελέσματα από nipt αν κ έχω ακομα κ δν περνάνε οι μέρες! 

Καλη επιτυχια κοριτσι μου!! Ολα καλα θα ειναι!! Το πανοραμα ειχα κανει κ γω, σε 11 εργασιμες με πηρανε τηλ απο το κεντρο μου κ την ιδια μερα μου στειλανε κ το μειλ.. Εγω δεν κανω αντιπηκτικες, ουτε φρομβοφιλια εχω, αλλα παρολο αυτα απο την αρχη αρχη της κυησης μου εδωσε σαλοσπιρ 160mg λογω ηλικιας, λογω οτι ημουν καπνιστρια φουλ.. το οποιο καπου στις 30κατι εβδομαδες θα το κοψουμε.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Ydroxoos76 είπε:

Καλημέρα σας πήγα και εγώ στο γιατρό χθες να δούμε τον τράχηλο κι αυτός τον μέτρησε πάνω από 28 σχεδόν 30 μου είπε οπότε συνεχίζουμε και πορευόμαστε με ξάπλα και ξεκούραση και προγεστερόνη. Έχει πονέσει η μέση μου κι έχω πιαστεί ολόκληρη από την ξάπλα.... Κι έχω μέλλον ακόμα.... 24+1 σήμερα

Καλημέρα κορίτσια μου. Κ εμένα ο τράχηλος στο 29.αλλά δεν μου είπε ξάπλα.. προγεστερονη έτσι κ αλλιώς απο την  ετ βαζω κολπικα 3 φορές τη μέρα κ μια ενεση προλουτεξ κάθε μέρα.μεχρι να γεννήσω σίγουρα.

Έμενα ο αιματοκρίτης κοριτσια πριν 1 μήνα πήγε στο 32 από 35 κ χθες πήγε πάλι στο 34..

Παίρνω το ferreluc 2 φορές τη μέρα κ τηρω τις 2 ώρες πριν κ 2 ώρες μετά χωρις γαλακτομικα.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , natassaki2006 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου. Κ εμένα ο τράχηλος στο 29.αλλά δεν μου είπε ξάπλα.. προγεστερονη έτσι κ αλλιώς απο την  ετ βαζω κολπικα 3 φορές τη μέρα κ μια ενεση προλουτεξ κάθε μέρα.μεχρι να γεννήσω σίγουρα.

Έμενα ο αιματοκρίτης κοριτσια πριν 1 μήνα πήγε στο 32 από 35 κ χθες πήγε πάλι στο 34..

Παίρνω το ferreluc 2 φορές τη μέρα κ τηρω τις 2 ώρες πριν κ 2 ώρες μετά χωρις γαλακτομικα.

Ραντεβού ο Γιατρός πότε σου έβαλε πάλι για Doppler;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...