Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανουλες δεκεμβριου 2021


Recommended Posts

3 hours ago, Agapakiii said:

εγώ έχω γιορτή μέσα στις γιορτες των Χριστουγέννων και γενέθλια Ιούλιο , κατακαλόκαιρο... σαν παιδάκι , έκανα τα γενέθλια μόνο με φίλους «εξωσχολικούς» κ μια δυο φορές τα κάναμε πριν κλείσουν τα σχολεία.. αρκετά νωρίς αλλά μάλλον ζητούσα τους φίλους μου !! Πάντως να ξέρεις γενικά ποτε δεν με ενόχλησε που δεν τα κάναμε με φίλους από το σχολείο, γιατί έτσι κ αλλιώς υπήρχαν παιδάκια κ το πάρτι από μόνο του μου εδινε χαρά! Επίσης για την γιορτή κερνουσα με το που άνοιγαν τα σχολεία !! Μην τα σκέφτεσαι αυτά, ούτε κ το παιδάκι σου δε θα τα σκέφτεται η θα το επηρεάσουν!! Όλα καλά!!

Οπως  περιπου θα ειναι και ο δικος  μου..Χαιρομαι που δε σου κακοφαινοτανε.Το ξερω οτι λεω βλακειες και  δε θα το ξαναγραψω..Επειδη εμεις παιδευομασταν μια ζωη για να κανουμε παιδι και μεγαλωσαμε πολυ ολοι οι φιλοι μας εχουν τουλαχιστον παιδια γυμνασιου...Για αυτο ηθελα να εχει εστω μια  γιορτουλα με παιδια σχολειου... Οταν  μεγαλωσει ο μικρος και του εξηγησω τι τραβηξα για τον κανω , θα πει παλι καλα που με εκανε η μανουλα.. Τελοσπαντων τελος οι χαζομαρες μου..Ευχαριστω πολυ για τις ιδεες.

 

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

5 ώρες πρίν, anoulious είπε:

  Απο τα πεφτουν Μεγαλη Εβδομαδα, καλυτερα σιγουρα Χριστουγεννα! Απλα σκεφτομουν κλειστα σχολεια, ποτε θα γιορταζει με φιλους....Γιορτη Ιουλιο.. 

Στις 23 κλείνουν τα σχολεία, μια χαρα θα κανει πάρτυ την επόμενη μερα

  • Μου αρέσει 2

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 54 λεπτά , anoulious είπε:

Οπως  περιπου θα ειναι και ο δικος  μου..Χαιρομαι που δε σου κακοφαινοτανε.Το ξερω οτι λεω βλακειες και  δε θα το ξαναγραψω..Επειδη εμεις παιδευομασταν μια ζωη για να κανουμε παιδι και μεγαλωσαμε πολυ ολοι οι φιλοι μας εχουν τουλαχιστον παιδια γυμνασιου...Για αυτο ηθελα να εχει εστω μια  γιορτουλα με παιδια σχολειου... Οταν  μεγαλωσει ο μικρος και του εξηγησω τι τραβηξα για τον κανω , θα πει παλι καλα που με εκανε η μανουλα.. Τελοσπαντων τελος οι χαζομαρες μου..Ευχαριστω πολυ για τις ιδεες.

 

 

Μην σκας , λογικό να τα σκέφτεσαι όλα αυτά γιατί θέλεις το τέλειο για το πλασματακι σου!! Να δεις που θα βρεθεί η λύση , λίγο νωρίτερα η λίγο αργότερα θα κάνετε σούπερ πάρτι κ σίγουρα θα έχει να θυμάται γιατί κακά τα ψέματα τα Χριστούγεννα με τα λαμπακια την γιορτινή ατμόσφαιρα κτλ είναι η πιο υπέροχη εποχή του χρόνου!!! Με το καλό να έρθει λοιπόν ❤️

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 37 λεπτά , anoulious είπε:

Δεν ξερω..Ετσι το εχουμε εμεις...Προφανως δε σημαινει τιποτα.

Εμας πέφτουν τριτη φέτος και φλερτάρω με την προηγούμενη Κυριακή. Προς το παρον πήρα μια ψυχρολουσία σημερα, για 10 παιδακια μου ζήτησαν 350 ευρώ απο ενα χώρο. Και το φαΐ - τούρτα δικά μας.... άντε του χρόνου θα εχετε αυτές τις ανησυχίες.


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

@anoulious μη σκας κοριτσι μου όλες μας σκεφτόμαστε βλακειες!!!Είναι τέτοια η περίοδος,φτάνουμε στο τέλος κ τρωγομαστε με τις σκέψεις μας!!Να ναι γερό πανω απο ολα κ αν πέφτουν Χριστούγεννα θα ναι Πραγματικα σουπερ!!!Ευτυχώς που δεν γεννιέται 29 Φεβρουαρίου!!:-P

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Καντι said:

Εμας πέφτουν τριτη φέτος και φλερτάρω με την προηγούμενη Κυριακή. Προς το παρον πήρα μια ψυχρολουσία σημερα, για 10 παιδακια μου ζήτησαν 350 ευρώ απο ενα χώρο. Και το φαΐ - τούρτα δικά μας.... άντε του χρόνου θα εχετε αυτές τις ανησυχίες.

Τοσα λεφτα..Εδω νομιζω η αδερφη μου οταν εκανε  στην τιμη ηταν το φαγητο..Εσεις στην πρωτευουσα ειστε πιο ακριβοι...Για φαντασου παρτυ για το γιο μου.. Νομιζω οτι καποιος μου κανει πλακα..

11 hours ago, Foux said:

@anoulious μη σκας κοριτσι μου όλες μας σκεφτόμαστε βλακειες!!!Είναι τέτοια η περίοδος,φτάνουμε στο τέλος κ τρωγομαστε με τις σκέψεις μας!!Να ναι γερό πανω απο ολα κ αν πέφτουν Χριστούγεννα θα ναι Πραγματικα σουπερ!!!Ευτυχώς που δεν γεννιέται 29 Φεβρουαρίου!!:-P

Δε το σκεφτηκα αυτο...Υπαρχουν οντως χειροτερα...

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, Καντι είπε:

Εμας πέφτουν τριτη φέτος και φλερτάρω με την προηγούμενη Κυριακή. Προς το παρον πήρα μια ψυχρολουσία σημερα, για 10 παιδακια μου ζήτησαν 350 ευρώ απο ενα χώρο. Και το φαΐ - τούρτα δικά μας.... άντε του χρόνου θα εχετε αυτές τις ανησυχίες.

κι εγω ετσι κανω παντα κ με τα δικα μας γενεθλια/γιορτες. αν πεφτουν δευτερα εως τεταρτη,την προηγουμενη κυριακη. αν πεφτουν πεμ/παρ συνηθως το επομενο σαββατο..τι γρουσουζιες μωρε...ολες οι προληψεις ειναι φτιαγμενες απο αδαεις ανθρωπους που θελαν σωνει κ ντε να χουν την ψευδαισθηση οτι ελεγχουν το μελλον...αμ δε...οτι κακο (ή καλο) ειναι να σου ρθει,θα σου ρθει..δεν πα να χτυπας τον κ@λο σου κατω...:P:lol: κανε τη γιορτουλα οποτε σας βολευει καλε...οσο για χωρο με την κατασταση που επικρατει, θα σου προτεινα να το κανεις σε πιο κλειστο κυκλο και σπιτι. δυστυχως (περαν του κορονοιοου) γινεται παρτυ απο ιωσεις ιδιως στα παιδακια κι ειναι πολυ επιφοβη περιοδος.. αν θελετε οπωσδηποτε πολυ κοσμο και σε αλλο χωρο,υπαρχουν και οικονομικοτερες επιλογες παντως.σε ποια περιοχη κοιτας; θες καθαρα παιδοτοπο;; εχω ακουσει και για ωδεια και κεντρα δημιουργικης απασχολησης με πιο νορμαλ τιμες..εχε βεβαια κατα νου οτι ο δικος σου δεν θα το ευχαριστηθει ιδιαιτερως τοσο μικρουλης..η δικια μου οταν εγινε ενος αν και μαζευτηκαμε οικογενειακα σπιτι,δεν ηταν στις καλες της, δεν ηθελε κανενα κι ειχε κολλησει  στο στηθος...μεγαλη επιτυχια...:roll: πιο πολυ δηλ για τα αλλα παιδακια ο,τι κανεις εφετος..οποτε δεν ξερω...προσωπικα θα εκανα κατι παρομοιο απαξ κι ηταν κι η δικια μου σε ηλικια να μπορει να διασκεδασει ετσι..αλλα εννοειται περι ορεξεως...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 47 λεπτά , Foux είπε:

Η διδυμομανουλα μας τι κανει;;;Όλα καλά ρε κοριτσι;;γράψε μας τα νέα σου!!

Εδω ειμαι και εγω σας διαβαζω συνεχεια αλλα και εγω με τα ψυχολογικα μου δεν ειμαι πολυ καλα!!! Καλα ειναι τα μικρακια θα κανω doppler αυτη την εβδομαδα απλα ειμαι σε πληρη ακινησια εδω και ενα μηνα λογω χαμηλου τραχηλου και δεν το ευχαριστιεμαι + διαβητη…δεν εμεινε πολυ παντως οποτε κανω υπομονη!! Ξερω σιγουρα οτι θα ειναι προωρα και εχω αγχωθει!!! Χαιρομαι με ολες σας και τα νεα σας!!! Να ειστε καλα εσεις και τα μωρουδελια σας!!! Με το καλο σε ολες μας!!!:wub:

  • Μου αρέσει 7
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , Argie.P είπε:

Εδω ειμαι και εγω σας διαβαζω συνεχεια αλλα και εγω με τα ψυχολογικα μου δεν ειμαι πολυ καλα!!! Καλα ειναι τα μικρακια θα κανω doppler αυτη την εβδομαδα απλα ειμαι σε πληρη ακινησια εδω και ενα μηνα λογω χαμηλου τραχηλου και δεν το ευχαριστιεμαι + διαβητη…δεν εμεινε πολυ παντως οποτε κανω υπομονη!! Ξερω σιγουρα οτι θα ειναι προωρα και εχω αγχωθει!!! Χαιρομαι με ολες σας και τα νεα σας!!! Να ειστε καλα εσεις και τα μωρουδελια σας!!! Με το καλο σε ολες μας!!!:wub:

Και εγω ετσι ειμαι! Υπομονη κοριτσι μου λιγο εμεινε!! Αφου φτασατε στο ντομπλερ μια χαρα θα είναι τα μωρακια σου! Λιγο προωρα οκ διδυμακια ειναι παντα βγαινουν λιγο νωριτερα αλλά οι γιατροι σου ξερουν! Ολα καλανα πανε εύχομαι! Γραψε μας τα νεα απο το ντομπλερ!! Καλη επιτυχια! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , Argie.P είπε:

Δεν μπορουμε να κανουμε κ αλλιως!! Νετφλιξ σωτηριο!!:DΘα σας γραψω εννοειταιι!!!! Ευχαριστω παρα πολυ!!

Αχ τελεια μπραβο!!!δεν πειράζει σημασια έχει να ειστε καλα!!οντως τα διδυμακια παντα πρόωρα γεννιούνται!!Όλα καλά θα πάνε!!!κ εγω εχω αδερφές δίδυμες γεννήθηκαν 2.100 κ 2.150!!!Κοντεύουμε κοριτσια!!!με το καλό σε όλες μας!!:x

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...