Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

Μανουλες δεκεμβριου 2021


Recommended Posts

πρίν από 33 λεπτά , Foux είπε:

Αχ τελεια μπραβο!!!δεν πειράζει σημασια έχει να ειστε καλα!!οντως τα διδυμακια παντα πρόωρα γεννιούνται!!Όλα καλά θα πάνε!!!κ εγω εχω αδερφές δίδυμες γεννήθηκαν 2.100 κ 2.150!!!Κοντεύουμε κοριτσια!!!με το καλό σε όλες μας!!:x

Μακαρι να βγουν χοντρομπαλουδικα λογω ζαχαρου τουλαχιστον:razz:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

9 ώρες πρίν, Pagotoula είπε:

κι εγω ετσι κανω παντα κ με τα δικα μας γενεθλια/γιορτες. αν πεφτουν δευτερα εως τεταρτη,την προηγουμενη κυριακη. αν πεφτουν πεμ/παρ συνηθως το επομενο σαββατο..τι γρουσουζιες μωρε...ολες οι προληψεις ειναι φτιαγμενες απο αδαεις ανθρωπους που θελαν σωνει κ ντε να χουν την ψευδαισθηση οτι ελεγχουν το μελλον...αμ δε...οτι κακο (ή καλο) ειναι να σου ρθει,θα σου ρθει..δεν πα να χτυπας τον κ@λο σου κατω...:P:lol: κανε τη γιορτουλα οποτε σας βολευει καλε...οσο για χωρο με την κατασταση που επικρατει, θα σου προτεινα να το κανεις σε πιο κλειστο κυκλο και σπιτι. δυστυχως (περαν του κορονοιοου) γινεται παρτυ απο ιωσεις ιδιως στα παιδακια κι ειναι πολυ επιφοβη περιοδος.. αν θελετε οπωσδηποτε πολυ κοσμο και σε αλλο χωρο,υπαρχουν και οικονομικοτερες επιλογες παντως.σε ποια περιοχη κοιτας; θες καθαρα παιδοτοπο;; εχω ακουσει και για ωδεια και κεντρα δημιουργικης απασχολησης με πιο νορμαλ τιμες..εχε βεβαια κατα νου οτι ο δικος σου δεν θα το ευχαριστηθει ιδιαιτερως τοσο μικρουλης..η δικια μου οταν εγινε ενος αν και μαζευτηκαμε οικογενειακα σπιτι,δεν ηταν στις καλες της, δεν ηθελε κανενα κι ειχε κολλησει  στο στηθος...μεγαλη επιτυχια...:roll: πιο πολυ δηλ για τα αλλα παιδακια ο,τι κανεις εφετος..οποτε δεν ξερω...προσωπικα θα εκανα κατι παρομοιο απαξ κι ηταν κι η δικια μου σε ηλικια να μπορει να διασκεδασει ετσι..αλλα εννοειται περι ορεξεως...

Σε κέντρο δημιουργικής απασχόλησης στο ψυχικο  μου ειπαν τα 350 ευρώ και επισης εναν ακομα παιδότοπο με βρεφικό τομεα που βρήκα στο χαλανδρι αυτην την τιμη έδιναν αλλα με κέρασμα στα παιδακια μεσα.

 Εχεις κατι υπ όψιν , για πες. Αν και μάλλον σπίτι θα καταλήξουμε.

 Γενικως πας την μικρή σε καποια δραστηριότητα;

  • Μου αρέσει 1

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Καντι είπε:

Σε κέντρο δημιουργικής απασχόλησης στο ψυχικο  μου ειπαν τα 350 ευρώ και επισης εναν ακομα παιδότοπο με βρεφικό τομεα που βρήκα στο χαλανδρι αυτην την τιμη έδιναν αλλα με κέρασμα στα παιδακια μεσα.

 Εχεις κατι υπ όψιν , για πες. Αν και μάλλον σπίτι θα καταλήξουμε.

 Γενικως πας την μικρή σε καποια δραστηριότητα;

ξερω ενα χωρο στη νεα ιωνια αν σε βολευει πες μου να σου στειλω πμ. καναμε baby swiming την ανοιξη καλοκαιρι αλλα νανπω την αληθεια δεν μου πολυαρεσε ουτε εμενα ουτε εκεινης..διαφορα στη θαλασσα δεν ειδα...ηθελε μονο στα ρηχα που πατωνε..συν οτι ειναι μια τεραστια ταλαιπωρια το πριν κ το μετα...με τα ρουχα μαγιο ντους μαλλια στεγνωματα...κι οι δυο μας...κ για χειμωνα..ουτε να το σκεφτομαι..τωρα εχουμε δυο μηνες που παμε μουσικοκινητικη.  περναει πολυ ομορφα...αλλα ηδη εχει τσιμπησει δυο φορες ιωσεις..κ εχει καταταλαιπωρηθει απο 10μερες καθε φορα..κ πολυ προβληματιζομαι αν θα συνεχισουμε..δυστυχως καθε φορα φερνουν παιδακια με μυξες κ βηχα.. πολυ ασυνειδητοι γονεις...ειπα ανοιχτα προς ολους οταν ενα παιδακι ειναι αρρωστο να μην το φερνουμε κ κολλανε ολα...αλλα δεν ιδρωνει το αυτι τους δυστυχως...κ στις κουνιες ποσες φορες βλεπω παιδια που τρεχουν μυτες κ βηχουν κ τα πανε κανονικα...δυστυχως κι αυτο θεμα παιδειας κι ενσυναισθησης ειναι.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, Catmom ❤️ είπε:

Πινακακι Μανουλες Δεκεμβρίου 2021

☆゚.・。゚ @Chris❤️ αγοράκι ΠΗΤ 2/12 ❤️

☆゚.・。゚ @Agapakiii κοριτσάκι ΠΗΤ 5/12 ❤️

☆゚.・。゚ @Catmom ❤️ αγοράκι ΠΗΤ 5/12 ❤️ 

☆゚.・。゚ @vaslia  αγοράκι ΠΗΤ 5/12 ❤️ 

☆゚.・。゚ @Foux αγοράκι ΠΗΤ 11/12 ❤️

☆゚.・。゚ @Eva n  κοριτσάκι ΠΗΤ 15/12 ❤️ 

☆゚.・。゚ @Skorpina αγοράκι ΠΗΤ 17/12 ❤️

☆゚.・。゚ @Argie.P αγοράκι  +  κοριτσάκι ΠΗΤ 23/12 ❤️

☆゚.・。゚ @Ydroxoos76 κοριτσάκι ΠΗΤ 23/12 ❤️

☆゚.・。゚ @Angelinaki αγοράκι ΠΗΤ 25/12 ❤️ 

☆゚.・。゚ @Kaity8  αγοράκι ΠΗΤ 25/12 ❤️

☆゚.・。゚ @natassaki2006 αγοράκι ΠΗΤ 29/12 ❤️

☆゚.・。゚ @Aircondition  κοριτσάκι ΠΗΤ 31/12 ❤️ 

☆゚.・。゚ @Ranoula κοριτσάκι ΠΗΤ 1/1 ❤️

☆゚.・。゚ @Αγγελίνα αγοράκι ΠΗΤ 4/1 ❤️ 

Τα χριστουγεννιάτικα δωράκια μας είναι καθ'οδον ❤️

Αχ τι τέλειο το έχεις φτιάξει!!!❤❤

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Pagotoula είπε:

ξερω ενα χωρο στη νεα ιωνια αν σε βολευει πες μου να σου στειλω πμ. καναμε baby swiming την ανοιξη καλοκαιρι αλλα νανπω την αληθεια δεν μου πολυαρεσε ουτε εμενα ουτε εκεινης..διαφορα στη θαλασσα δεν ειδα...ηθελε μονο στα ρηχα που πατωνε..συν οτι ειναι μια τεραστια ταλαιπωρια το πριν κ το μετα...με τα ρουχα μαγιο ντους μαλλια στεγνωματα...κι οι δυο μας...κ για χειμωνα..ουτε να το σκεφτομαι..τωρα εχουμε δυο μηνες που παμε μουσικοκινητικη.  περναει πολυ ομορφα...αλλα ηδη εχει τσιμπησει δυο φορες ιωσεις..κ εχει καταταλαιπωρηθει απο 10μερες καθε φορα..κ πολυ προβληματιζομαι αν θα συνεχισουμε..δυστυχως καθε φορα φερνουν παιδακια με μυξες κ βηχα.. πολυ ασυνειδητοι γονεις...ειπα ανοιχτα προς ολους οταν ενα παιδακι ειναι αρρωστο να μην το φερνουμε κ κολλανε ολα...αλλα δεν ιδρωνει το αυτι τους δυστυχως...κ στις κουνιες ποσες φορες βλεπω παιδια που τρεχουν μυτες κ βηχουν κ τα πανε κανονικα...δυστυχως κι αυτο θεμα παιδειας κι ενσυναισθησης ειναι.

Μουσικοκινητική που πάτε; Όπου κι αν εχω ρωτήσει έχουν δίδακτρα με τον μήνα , το φτηνότερο που βρήκα στα 44 τον μήνα, χωρις αναπλήρωση λόγω αργιών ή ασθένειας. Εντωμεταξυ απο φίλες που εχω στην επαρχια ολες δίνουν 10 ευρώ σε καθε μάθημα που πανε. Το βρίσκω πολυ έντιμο. Κοιτα μυξες εχει κι ο δικος μου απο την Παρασκευή, παιδική χαρα τον πηγα. Δεν μπορώ να τον εχω κλεισμένο και μεσα.

μπα άβολο μου φαίνεται η Νεα Ιωνία.


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , Καντι είπε:

Μουσικοκινητική που πάτε; Όπου κι αν εχω ρωτήσει έχουν δίδακτρα με τον μήνα , το φτηνότερο που βρήκα στα 44 τον μήνα, χωρις αναπλήρωση λόγω αργιών ή ασθένειας. Εντωμεταξυ απο φίλες που εχω στην επαρχια ολες δίνουν 10 ευρώ σε καθε μάθημα που πανε. Το βρίσκω πολυ έντιμο. Κοιτα μυξες εχει κι ο δικος μου απο την Παρασκευή, παιδική χαρα τον πηγα. Δεν μπορώ να τον εχω κλεισμένο και μεσα.

μπα άβολο μου φαίνεται η Νεα Ιωνία.

κι εμεις σε ωδειο παμε στα βορεια. 40 το μηνα χωρις αναπληρωσεις επισης. .ουτει εγω  θελω να την εχω κλεισμενη .αλλα οταν δεν ειναι καλα την κλεινω αναγκαστικα...λυπαμαι να κολλησει παιδακια που δν ξερωωκαν πως μπορει να το περασουν κ να ταλαιπωρηθουν κ αυτα κ οι οικογενειες τους οπως αντιστοιχα εμεις. .επισης οταν μιλαμε για κλειστο χωρο που ειναι στα ωδεια,με ολα τα παιδακια μαζι να πιανουν τα ιδια αντικειμενα,αντιλαμβανεσαι οτι ειναι πολυ πιο ευκολη η διασπορα...δηλ καποια πραγματα ξαναλεω ειναι θεμα αντιληψης κ ενσυναισθησης 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας. Μόλις γύρισα από το Doppler. Είναι όλα σε φυσιολογικά επίπεδα και πάρα πολύ καλά. Μας είχε μαζευτεί όμως και δεν μας άφησε να βγάλουμε μία φωτογραφία της προκοπής. 34+4 σήμερα 2290 γρ. Το μόνο που μας ανησυχεί είναι ότι έχω ανεβάσει λίγο πίεση και με έβαλε να κάνω εξετάσεις αίματος και ούρων αύριο και να παρακολουθώ την πίεσή τρεις φορές τη μέρα. Ειδομέν.......

 

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ydroxoos76 said:

Καλησπέρα σας. Μόλις γύρισα από το Doppler. Είναι όλα σε φυσιολογικά επίπεδα και πάρα πολύ καλά. Μας είχε μαζευτεί όμως και δεν μας άφησε να βγάλουμε μία φωτογραφία της προκοπής. 34+4 σήμερα 2290 γρ. Το μόνο που μας ανησυχεί είναι ότι έχω ανεβάσει λίγο πίεση και με έβαλε να κάνω εξετάσεις αίματος και ούρων αύριο και να παρακολουθώ την πίεσή τρεις φορές τη μέρα. Ειδομέν.......

 

Μπραβο.Μια χαρα το βαρος. Λιγη αυξηση ειναι φυσιολογικη απο ο,τι ξερω.Και εγω μετραω πιεση για τους παλμους ομως..Ενα  μπλουζακι απλωσα και ανεβασα 135 παλμους...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα σας κορίτσια!! Εχθες ειχα καρδιοτοκογράφο και είδαμε και το μωρο μας! 34+2 και φτάσαμε στα 2300kg!!! Είχε και πολύ καλή θέση και βγάλαμε κ φωτογραφία που είχαμε να τον δούμε από το καλοκαίρι! Το αμνιακό είναι λίγο τσιμπημένο λόγω ζαχαρου, αλλα μέσα στα όρια! 

Επίσης πρέπει να είμαι η μόνη που δεν έχει ετοιμάσει τίποτα! Τα έπιπλα δεν έχουν έρθει ακόμα και δεν έχω πλυνει τίποτα. Σήμερα λεω να ξεκινήσω το πλύσιμο αλλά δεν έχω που να τα βάλω μετα. Εχω αρχίσει να αγχώνομαι πραγματικά... Ίσως κάνω λίγο χώρο στη ντουλάπα μας να βάλω τα σεντόνια κ τις κουβέρτες, και τα ρουχαλάκια του να τα βάλω στη βαλίτσα του μαιευτηρίου..

  • Μου αρέσει 3

Lilypie Angel and Memorial tickers

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια !! Σήμερα 37&1  είχαμε κ εμείς γιατρό.. έκανα πρώτα καρδιοτοκογραφο ο οποίος πήγε πολύ καλά κ δεν κατέγραψε σύσπαση.. στην εξέταση το μωρό ήταν μια χαρά, όλα φυσιολογικά κ έφτασε 3100 η μπεμπουλα..  με εξέτασε κ από κάτω για να δούμε τον τράχηλο, κ όπως μου είπε είναι ακόμα σκληρός κ το μωρό δεν εμπεδώθηκε..θα ξανά πάω σε μια εβδομάδα κ βλέπουμε!!

  • Μου αρέσει 7

LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πρίν, anoulious είπε:

Μπραβο.Μια χαρα το βαρος. Λιγη αυξηση ειναι φυσιολογικη απο ο,τι ξερω.Και εγω μετραω πιεση για τους παλμους ομως..Ενα  μπλουζακι απλωσα και ανεβασα 135 παλμους...

Εμένα θορυβήθηκε για την πίεση και με έστειλε σήμερα το πρωί για εξετάσεις οι οποίες βρέθηκαν όμως πάρα πολύ καλές Τώρα περιμένω οδηγίες όταν δει τις εξετάσεις ο γιατρός. 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Kaity8 said:

Καλημέρα σας κορίτσια!! Εχθες ειχα καρδιοτοκογράφο και είδαμε και το μωρο μας! 34+2 και φτάσαμε στα 2300kg!!! Είχε και πολύ καλή θέση και βγάλαμε κ φωτογραφία που είχαμε να τον δούμε από το καλοκαίρι! Το αμνιακό είναι λίγο τσιμπημένο λόγω ζαχαρου, αλλα μέσα στα όρια! 

Επίσης πρέπει να είμαι η μόνη που δεν έχει ετοιμάσει τίποτα! Τα έπιπλα δεν έχουν έρθει ακόμα και δεν έχω πλυνει τίποτα. Σήμερα λεω να ξεκινήσω το πλύσιμο αλλά δεν έχω που να τα βάλω μετα. Εχω αρχίσει να αγχώνομαι πραγματικά... Ίσως κάνω λίγο χώρο στη ντουλάπα μας να βάλω τα σεντόνια κ τις κουβέρτες, και τα ρουχαλάκια του να τα βάλω στη βαλίτσα του μαιευτηρίου..

Εδω  αλλη μια ...Ακομη ουτε φωλιτσα δεν πηρα που θελω να παρω!Κατι επιπλα που παραγγειλαμε, αργησαμε τοσο πολυ να τα παραγγειλουμε που θα ερθουν οταν γενναω!Με το ζορι Παραμονες Χρισυουγεννων!!Για πλυσιμο ουτε το  σκεφτομαι ακομη...

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, anoulious είπε:

Εδω  αλλη μια ...Ακομη ουτε φωλιτσα δεν πηρα που θελω να παρω!Κατι επιπλα που παραγγειλαμε, αργησαμε τοσο πολυ να τα παραγγειλουμε που θα ερθουν οταν γενναω!Με το ζορι Παραμονες Χρισυουγεννων!!Για πλυσιμο ουτε το  σκεφτομαι ακομη...

Εγω έπλυνα τα πρώτα σημερα, και αύριο εχει και συνεχεια, θα τα πλύνω ολα εκτός από κουβέρτες γιατι δεν έχω που να τις βάλω. Τα ρουχαλάκια και τα υπόλοιπα θα τα βολέψω μέχρι να έρθουν τα έπιπλα,. Ελπίζω να έχουν μέχρι τέλος της εβδομάδας. 

@Agapakiii κοντεύεις! Έχεις μπει στην τελική ευθεία!!! Αντε με το καλο!!! :wub:

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

Lilypie Angel and Memorial tickers

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...