Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανουλες δεκεμβριου 2021


Recommended Posts

3 ώρες πρίν, Eirinizou είπε:

Καλησπερα κορίτσια. Σας παρακολουθώ καιρό αλλά λόγω κακού ιστορικού περίμενα να κάνω την αυχενικη, που έκανα σήμερα και σας γράφω. Είμαι 12+6 έχω κάνει Nipt οπότε ξέρω ότι περιμένω κορίτσι. .

Ερώτηση είναι καμμια από εσάς σε τηλεργασια αλλά έχει βγει σε αναρρωτικη ήδη. Έχει πάει στο ΙΚΑ για τα χαρτιά και τα χρήματα. 

Καλώς ήρθες κ να έχεις μια τελειομηνη εγκυμοσυνη! Εγώ δουλεύω με τηλεργασια.. Κ ελπίζω να με βοηθήσουν τα μέτρα κ να συνεχίσω έτσι μέχρι να βγω σε άδεια κύησης γτ αν δν κάνω λάθος δε δικαιουμαι επαπειλουμενη.. Εσύ μπορείς να βγεις ως την άδεια κύησης; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 48 λεπτά , Αγγελίνα είπε:

Καλώς ήρθες κ να έχεις μια τελειομηνη εγκυμοσυνη! Εγώ δουλεύω με τηλεργασια.. Κ ελπίζω να με βοηθήσουν τα μέτρα κ να συνεχίσω έτσι μέχρι να βγω σε άδεια κύησης γτ αν δν κάνω λάθος δε δικαιουμαι επαπειλουμενη.. Εσύ μπορείς να βγεις ως την άδεια κύησης; 

Εγω που το συζητήσα με το γυμαικολογο ήταν αρνητικός στο να μου γράψει γιατί πλέον οι αναρρωτικες γράφονται μέσω υπολογιστή και έχουν γίνει λέει αυστηροί στους ελέγχους. 

Και αυτό ήθελα να δω αν είναι κόλλημα του δικού του γιατρού να μην μου γράφει η γενικά ισχύει. 

Γενικά ήθελα να βγω σε άδεια ειδικά τώρα το καλοκαίρι αλλά δυστυχώς δεν μου έκατσε 

4 ώρες πρίν, Angelinaki είπε:

Καλώς ήρθες!!! Τι ωραία!!! Έχεις μπεμπούλα!!!:wub::wub: Μια τελειομηνη εγκυμοσύνη εύχομαι!!! Αφού έκανες και αυχενική και nipt ξεαγχωσου λίγο και απόλαυσε την εγκυμοσύνη σου!!!

Σε ευχαριστώ. Προσπαθώ όσο μπορώ αλλά είναι γενικά λίγο άτομο που κάνω μαύρες σκέψεις αλλά το παλεύω. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Eirinizou είπε:

Καλησπερα κορίτσια. Σας παρακολουθώ καιρό αλλά λόγω κακού ιστορικού περίμενα να κάνω την αυχενικη, που έκανα σήμερα και σας γράφω. Είμαι 12+6 έχω κάνει Nipt οπότε ξέρω ότι περιμένω κορίτσι. .

Ερώτηση είναι καμμια από εσάς σε τηλεργασια αλλά έχει βγει σε αναρρωτικη ήδη. Έχει πάει στο ΙΚΑ για τα χαρτιά και τα χρήματα. 

Καλως ηρθες κοριτσι μου!!!εύχομαι κ εγω ολα να κυλήσουν τελεια κ να είσαι σίγουρη πως έτσι θα ναι γιατί Μπηκες στην πιο τυχερή ομάδα!!!!!Εγω βγηκα σε αναρρωτική επ απειλούμενη απο τον Μάιο.. εχω καταθέσει ήδη δύο φορές χαρτιά για τον Μάιο,Ιούνιο κ την αλλη βδομαδα καταθέτω για Ιούλιο!!Μου τις γράφει κανονικα ο γιατρός μου!!!Ακόμα βεβαια δεν πληρώθηκα αργούν πολυ!!

Κοριτσια αυριο παμε να δούμε το μπεμπέ επιτελους μετά από 1 μήνααα!!!!Κ εννοειται εγω η αισιόδοξη ειμαι μεσα στο άγχος.. Δεν ξέρω πώς θα κοιμηθώωωω...Δεν παλεύεται καθόλου αυτο..Μέχρι να ακούσεις από τον γιατρο ολα καλα!!!Μετά ερχεται η ηρεμια κ η γαλήνη..:neutral::neutral::neutral:

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

3 ώρες πρίν, Foux είπε:

@Eirinizou οχι δεν δουλεύα τηλεργασία..πριν σταματήσω ημουν πωλήτρια σε ζαχαροπλαστειο. Επιτροπή ακομα δεν πέρασα,περιμένω να με καλέσουν :neutral: 

Περιμένουμε τα νέα σου από τον γιατρό κορίτσι!!!

  • Μου αρέσει 1

LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορτσουδια μουυυυ ολα τελεια!!!αγοράκι 100%!!!!!δεν μπορώ να περιγράψω τη χαρα μου!!!!πλήρως σχηματισμενο!!!το ενα χερι το πιπιλουσε :-P Κ το αλλο μας μουντζωνε!!!Μακάρι σε όλες σας μεσα απο την καρδιά μου να κυλάνε ολα τοσο τελεια!!!!!Κ που κατεληξα;;;τζαμπα δεν κοιμήθηκα απο το άγχος!!!:-P

Σε ένα μήνα ο μεγάλος υπέρηχος!!!!:x

 

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , Foux είπε:

Κορτσουδια μουυυυ ολα τελεια!!!αγοράκι 100%!!!!!δεν μπορώ να περιγράψω τη χαρα μου!!!!πλήρως σχηματισμενο!!!το ενα χερι το πιπιλουσε :-P Κ το αλλο μας μουντζωνε!!!Μακάρι σε όλες σας μεσα απο την καρδιά μου να κυλάνε ολα τοσο τελεια!!!!!Κ που κατεληξα;;;τζαμπα δεν κοιμήθηκα απο το άγχος!!!:-P

Σε ένα μήνα ο μεγάλος υπέρηχος!!!!:x

 

Τι υπέροχα νεαααα!!! Τελειααα μπράβο ! Έτσι είναι τζάμπα μας τρώει το άγχος τελικά αλλά τι να κάνουμε κ εμείς! Μπουμπουκος μωρε πιπιλουσε κιόλας τι γλυκούλης !!! Σου είπε ποτε να τον κλείσεις τον μεγάλο; Ρωτάω γιατί είμαστε μαζί κ λογικά πάνω κάτω την ίδια ημερομηνία θα μας πει!!:razz:

  • Μου αρέσει 1

LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Foux είπε:

Κορτσουδια μουυυυ ολα τελεια!!!αγοράκι 100%!!!!!δεν μπορώ να περιγράψω τη χαρα μου!!!!πλήρως σχηματισμενο!!!το ενα χερι το πιπιλουσε :-P Κ το αλλο μας μουντζωνε!!!Μακάρι σε όλες σας μεσα απο την καρδιά μου να κυλάνε ολα τοσο τελεια!!!!!Κ που κατεληξα;;;τζαμπα δεν κοιμήθηκα απο το άγχος!!!:-P

Σε ένα μήνα ο μεγάλος υπέρηχος!!!!:x

 

Μπράβο κορίτσι μου!! Κ εγώ έχω άλλες 2 βδομάδες μέχρι να ξαναπαω κ επειδή πριν λίγες μέρες είχα πονοκέφαλο λέω ρε γμτ λες να επαθε κτ;;;;καμια φορά μου φαίνεται κ η κοιλιά πιο ξεφουσκωτη! Κορτσουδια έγραψες.. Από Θράκη είσαι;;; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@Agapakiii μου είπε σε 4 εβδομάδες!!Μόλις κλεισω την 20η βδομαδα..Θα πάρω τηλ.τον κ.Καρυδα μου είπε θα πω τελευταια ημερομηνια περιόδου κ θα κλείσω ραντεβου!!Θα πάρω αυριο κιολας να τελειώνει κ αυτο!!εσενα σου είπε η οχι ακομα;;

@Αγγελίνα οχι κοριτσι μου Θεσσαλονικη μενω!!!Το κορτσουδια ηταν εντελώς αυθόρμητο απο τη χαρα μου!!:D

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 47 λεπτά , Foux είπε:

@Agapakiii μου είπε σε 4 εβδομάδες!!Μόλις κλεισω την 20η βδομαδα..Θα πάρω τηλ.τον κ.Καρυδα μου είπε θα πω τελευταια ημερομηνια περιόδου κ θα κλείσω ραντεβου!!Θα πάρω αυριο κιολας να τελειώνει κ αυτο!!εσενα σου είπε η οχι ακομα;;

@Αγγελίνα οχι κοριτσι μου Θεσσαλονικη μενω!!!Το κορτσουδια ηταν εντελώς αυθόρμητο απο τη χαρα μου!!:D

Αααα ναι ναι κ εγώ εκεί είχα πάει για την μικρή μου!! Μου τον είχε προτείνει δλδ ο γιατρός !! Εγώ θα ξανά πάω σε δυο εβδομάδες κ τότε θα μ πει να πάρω τηλ τον κ.Καρύδα για να κλείσω ! Όταν θα πάω θα είμαι 19&3 οποτε πιστεύω κ εμένα αρχές Αυγούστου θα πέσει η β επιπέδου ! 

  • Μου αρέσει 1

LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μπραβοοοοο κορίτσια μου! Τι όμορφα νέα από όλες σας!! ❤ εμένα από εχθές με έχει πιάσει ένας φόβος πως κάτι δεν πάει καλά...εσεις έχετε υγρά βρε κορίτσια; άχρωμα και αοσμα μεν, υγρά δε..έχω τώρα αυτές τις μέρες και κάπως έχω αγχωθεί.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Foux είπε:

Για πες @Agapakiii τι γίνεται στην εξεταση;;;

Ένας υπέρηχος είναι που είναι απλά πιο αναλυτικός.. κ κρατάει πιο πολύ ώρα.. από την κοιλιά μου τον είχε κάνει.. έχω ακούσει κάποιοι στη β επιπέδου κάνουν ενδοκολπικα πάλι καλά όμως μου τον έκανε από κοιλιά..  κ όλον τον υπέρηχο τον καταγράφει κ στον δίνει στο τέλος σε  βίντεο , καθώς και φωτογραφίες του μωρου 3D.. 

τοτε είχε καλή θέση η μικρή κ κράτησε λίγη ώρα.. άμα ήθελε να δει κάτι κ δεν μπορούσε με ταρακουνούσε λίγο στην κοιλιά κ τα έβλεπε όλα.. έχω ακούσει κ για υπερήχους β επιπέδου που τα μωράκια δεν έχουν καλή θέση οποτε κρατάνε πιο πολύ ωρα.. αυτά τα λίγα!! Είναι καλός ο συγκεκριμένος γιατρός σου εξηγεί κ τι βλέπεις κ γεβικα σου τα αναλύει..

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 2

LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Eva n μη σκας μωρε με τα υγρά!!όλες εχουμε λιγο πολυ..Εγώ μια εχω μια δεν έχω..οι εξετάσεις μου όλες μια χαρά!!θα δεις ολα καλα κ όλα τελεια θα ναι!!!!ποτε πας γιατρο;;

@Agapakiii ανυπομονωωω!!!!!!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...