Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Μανουλες δεκεμβριου 2021


Recommended Posts

πρίν από 23 λεπτά , Kaity8 είπε:

Γεια σας κορίτσια μου!! Υπομονή με τη ζέστη! Εγω έχω κόψει τις άσκοπες μετακινήσεις, ευτυχώς με βοηθάει η μαμά μου με τα ψώνια και ο άντρας μου με τις υπόλοιπες δουλειές κλπ! 

Ήθελα να σας ρωτήσω βρε κορίτσια, είμαι 14+2, και εδώ και πολλές μέρες πριν ακόμα από την αυχενική, δεν έχω ενοχλήσεις καθόλου ούτε πονακια, το στήθος δεν το νιώθω πρησμένο (καλά έχω χάσει και 6 κιλα), μόνο στην κοιλιά έχω πρήξιμο. Και Χαμηλα βέβαια νιώθω τη μήτρα διογκωμενη και εχει αρχίσει να φαίνεται ισα ισα η κοιλίτσα!!!!  Εσείς έχετε καθόλου ενοχλησεις; Δεν είναι ότι ανησυχώ αλλα μου φαίνεται περίεργο. Μόνο ίσως μια φορά τη μέρα να νιώσω πονακια χαμηλά.

Κι εγώ πονάκια δεν νοιωθω. Κάτι τραβήγματακια μόνο αν σηκωθώ απότομα. Αναγούλες πλέον δεν έχω.. μόνο υπνηλία έχω και έχει τώρα 3 μέρες που αρχίζει να φαίνεται η κοιλιτσα. Είμαι 12 και 6. 
αα και πεινάω συνεχεια :grin: αλλά ευτυχώς ακόμα δεν έχω πάρει κιλα. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 26 λεπτά , Kaity8 είπε:

Γεια σας κορίτσια μου!! Υπομονή με τη ζέστη! Εγω έχω κόψει τις άσκοπες μετακινήσεις, ευτυχώς με βοηθάει η μαμά μου με τα ψώνια και ο άντρας μου με τις υπόλοιπες δουλειές κλπ! 

Ήθελα να σας ρωτήσω βρε κορίτσια, είμαι 14+2, και εδώ και πολλές μέρες πριν ακόμα από την αυχενική, δεν έχω ενοχλήσεις καθόλου ούτε πονακια, το στήθος δεν το νιώθω πρησμένο (καλά έχω χάσει και 6 κιλα), μόνο στην κοιλιά έχω πρήξιμο. Και Χαμηλα βέβαια νιώθω τη μήτρα διογκωμενη και εχει αρχίσει να φαίνεται ισα ισα η κοιλίτσα!!!!  Εσείς έχετε καθόλου ενοχλησεις; Δεν είναι ότι ανησυχώ αλλα μου φαίνεται περίεργο. Μόνο ίσως μια φορά τη μέρα να νιώσω πονακια χαμηλά.

Γεια σου κοριτσάκι μου..έτσι ακριβώς είμαι κ εγώ που είμαι 13+4.Και ευτυχώς αύριο Έχω υπέρηχο γτ έχω 2εβδομσδες να το δω κ έχω ψιλοφρικαρει.αλλα κ εγώ οπωςωεδυ λίγο αχνοφαινεται η κοιλίτσα χαμηλά κ ενοχλήσεις μόνο εντερικές.αυτο..

Link to comment
Share on other sites

@oneiropagida @natassaki2006 καταλαβαίνω ότι τελικά δεν είμαι η μόνη, μάλλον είναι φυσιολογικό. Εγω τι να πω που είχα στις 17/6 αυχενική και έχω ξανα στις 15/7 !!! Μονο οταν μεγαλώσει λίγο το μπεμπάκι μας και το ακούσουμε, τότε θα ηρεμήσουμε λιγάκι!!

  • Μου αρέσει 3

Lilypie Angel and Memorial tickers

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια !! Πως είστε ;; Σήμερα κλείνω την 17η εβδομάδα κορίτσια κ νομίζω πως ξεκίνησα να νιώθω το μωράκι!! Όχι συνέχεια κ όχι έντονα αλλά κάποιες στιγμές όταν είμαι ήρεμη το καταλαβαίνω να κουνιέται! Πανέμορφο συναίσθημα εύχομαι σύντομα να το νιώσετε όλες ❤️❤️

  • Μου αρέσει 6

LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα. Με τη ζέστη τι να σας πω.. σήμερα είχα αναμονή σε ΔΟΥ για δουλειά 1 ώρα και 45 λεπτά και μετά πήγα στο αμάξι κλαίγοντας από την κούραση. Και τι άλλο να κάνω; Δεν μπορώ να σταματήσω τη δουλειά από τον 4ο μήνα.. φρίκη! Να σας ρωτήσω, αρνητικές σκέψεις έχει καμία άλλη ή μόνο εγώ η τρελή του χωριού; Συνέχεια σκέφτομαι το χειρότερο δυνατό σενάριο.. προσπαθώ να διώχνω τις κακές σκέψεις, αλλά δεν τα καταφέρνω, πάντα κάτι θα διαβάσω που θα με πανικοβάλλει. :unsure:

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Α χαχαχα αρνητικές σκέψεις λεει Η @Moutritsi ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ!!!!Ρε σεις δεν γίνεται να μην σκεφτόμαστε κ κακά.. Δεν γίνεται.. απλα ελπίζουμε για το καλύτερο παντα!!

Επίσης έχω κ εγω ανακοινωση..εχτες το βράδυ που ήμουν ξαπλωμένη είχα μια αίσθηση μεσα στη κοιλια σαν να σε ακουμπάει ψάρι στη θάλασσα κατι τετοιο..Δεν ξέρω πώς αλλιώς να το εξηγήσω!!!Ανυπομονώ να το νιώσω κανονικα!!!!:x

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

Πως είστε κορίτσια μου;; 

@Moutritsi από κακές σκέψεις άλλο τπτ. Ολο κατι διαβάζω, όλο κάτι σκέφτομαι, όλο κατι μου φαίνεται περίεργο και κάνω τα χειρότερα σενάρια! Νομίζω μόνο όταν γεννηθεί θα ησυχάσω για λίγο, μετά θα έχω άλλους φόβους...Νομίζω τελικά δεν θα ησυχάσω ποτέ χαχα. Να είναι γερά τα μωράκια μας και εμείς και όλα θα πάνε καλά! 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


22 ώρες πρίν, Moutritsi είπε:

Κορίτσια καλησπέρα. Με τη ζέστη τι να σας πω.. σήμερα είχα αναμονή σε ΔΟΥ για δουλειά 1 ώρα και 45 λεπτά και μετά πήγα στο αμάξι κλαίγοντας από την κούραση. Και τι άλλο να κάνω; Δεν μπορώ να σταματήσω τη δουλειά από τον 4ο μήνα.. φρίκη! Να σας ρωτήσω, αρνητικές σκέψεις έχει καμία άλλη ή μόνο εγώ η τρελή του χωριού; Συνέχεια σκέφτομαι το χειρότερο δυνατό σενάριο.. προσπαθώ να διώχνω τις κακές σκέψεις, αλλά δεν τα καταφέρνω, πάντα κάτι θα διαβάσω που θα με πανικοβάλλει. :unsure:

Όλες μας τα ίδια περνάμε!! Έχουμε ανασφάλειες γιατί δεν ξέρουμε τι γίνεται εκεί μέσα! Δεν είναι στο χέρι μας και αυτό μας τρελαίνει. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Χαίρομαι κορίτσια που με νιώθετε. Κι όλοι μου λένε "μην σκέφτεσαι αρνητικά".. θέλω να τους απαντήσω μα πως δεν το σκέφτηκα, κάτσε να πατήσω το κουμπάκι!!!! Διάβασα από χθες αυτό με το τροχαίο ατύχημα στην Κηφισίας και νομίζω ότι δεν θέλω να οδηγήσω ξανά μέχρι το Σεπτέμβριο.. :(

  • Λυπημένη/-ος 2
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλησπερα!εκανα αυχενικη κ ηταν ολα καλα και μου ειπε ο γιατροσ να περιμενουμε και τα αιματολογικα αποτελεσματα να δουμε αν αλλαξει η πιθανοτητα και μου τα εστειλε κ δεν αλλαξε η πιθανοτητα αλλα βλεπω οτι η ελευθερη β χοριακη ειναι 4,8 mom ενω διαβαζω οτι το οριο ειναι το 2 mom,η pap a ειναι μια χαρα...και οπως καταλαβαινετε εχω τρελαθει μεχρι να ερθει το πρωι να παρω και το γιατρο μου και το γιατρο που μου εκανε την αυχενικη για να μου δωσουν τα φωτα τους.καποιο κοιτσι με παρομοιο θεμα???

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@Moutritsi εννοείται πως υπάρχουν τέτοιες σκέψεις! Η αλήθεια είναι ότι στην αρχή ήμουν αρκετα χειρότερα.. Τωρα είμαι πολύ καλύτερα.. Αλλά γενικά μιλάμε για το θέατρο του παραλόγου.. Για παράδειγμα.. Μπορεί μια μέρα να νιώθω πονακια κ να σκεφτώ, ωχ μήπως κτ δν πάει καλά; κ μετά για μέρες να μη νιώσω κτ κ να σκεφτώ γτ δε νιώθω κτ; μήπως άλλαξε κτ;; είναι άραγε καλά το έμβρυο;;

Πάντως επειδή ένιωσα κάπως έντονους πόνους περιόδου το Σάββατο η γιατρός μου είπε τελικά να συνεχίσω τις prolutex.. Δεν χάρηκα ιδιαίτερα με αυτό.. Κ αφού μίλησε με τη γιατρό του νοσοκομείου (που έκανα την εξωσωματική), μου είπε τελικά να συνεχίσω κ τις αντιπηκτικες μέχρι τη Β επιπεδου.. Εσεις κορίτσια που είστε από εξωσωματικη, κάνετε ακόμα αντιπηκτικες;; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...