Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

Μανουλες δεκεμβριου 2021


Recommended Posts

1 hour ago, Αγγελίνα είπε:

Αλήθεια;;;; εγώ δν έχω αναρρωτική ρε γμτ.. Είχα 15 μέρες (γτ είμαι περίπου 8 μήνες στην υπηρεσία) και τις πήρα για την εξωσωματική.. Επίσης αν δεν έρχομαι σε επαφή με άλλο κόσμο, δν έχει νόημα να επιστρέψω.. Το συγκεκριμένο αντικείμενο το κάνω κ από το σπίτι δλδ.. Αυτό που "κόπηκε" με την τηλεργασια ήταν η επαφή με το κοινό.. Εννοείς από 28/6 μήπως; 

Επισης η συναλλαγη με το κοινο δε θα γινεται αποκλειστικα με ραντεβου και μονο για τα επειγοντα..Απλα να προτιμουνται τα ραντεβου. Κοινως θα γεμισει παλι κοσμο παντου.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα κορίτσια. Να γράψω τον προβληματισμό μου γτ έχω αρχίσει και αγχώνομαι αν είμαι η μόνη. Έχω πονάκια σαν κράμπες ειδικά κάτω δεξιά χαμηλά που η κοιλιά μου τη νιώθω ότι είναι πιο σκληρή από εκείνη την πλευρά. Όταν στριφογυρνάω περπατάω η κάθομαι πολύ ώρα σε καρέκλα αρχίζω και ζορίζομαι και πονάω. Ξάπλα είμαι μια χαρά. Επίσης έχω παρατηρήσει ότι μερικές φορές στην ούρηση ζορίζομαι πονάει η κοιλιά μου. Τα έχει καμμία άλλη; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , Ydroxoos76 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Να γράψω τον προβληματισμό μου γτ έχω αρχίσει και αγχώνομαι αν είμαι η μόνη. Έχω πονάκια σαν κράμπες ειδικά κάτω δεξιά χαμηλά που η κοιλιά μου τη νιώθω ότι είναι πιο σκληρή από εκείνη την πλευρά. Όταν στριφογυρνάω περπατάω η κάθομαι πολύ ώρα σε καρέκλα αρχίζω και ζορίζομαι και πονάω. Ξάπλα είμαι μια χαρά. Επίσης έχω παρατηρήσει ότι μερικές φορές στην ούρηση ζορίζομαι πονάει η κοιλιά μου. Τα έχει καμμία άλλη; 

Παρούσα, όπως το περιγράφεις. Νιώθω συχνά σα να έχω ένα βάρος μέσα, σαν κάτι να "κουνιέται" (δεν εννοώ το μωρό) και πονακια. Όταν ξαπλώσω ηρεμώ. Μου έδωσε Μαγνήσιο η γιατρός προχθές, απ'ότι μου είπε είναι σύνηθες σε ορισμένες γυναίκες σαν σύμπτωμα. Υπάρχει περίπτωση να είναι από την κούραση και σε σένα; Γιατί εγώ άμα το παρακάνω στη δουλειά, μέχρι και λίγο καφέ αίμα μπορεί να έχω.

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Ydroxoos76 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Να γράψω τον προβληματισμό μου γτ έχω αρχίσει και αγχώνομαι αν είμαι η μόνη. Έχω πονάκια σαν κράμπες ειδικά κάτω δεξιά χαμηλά που η κοιλιά μου τη νιώθω ότι είναι πιο σκληρή από εκείνη την πλευρά. Όταν στριφογυρνάω περπατάω η κάθομαι πολύ ώρα σε καρέκλα αρχίζω και ζορίζομαι και πονάω. Ξάπλα είμαι μια χαρά. Επίσης έχω παρατηρήσει ότι μερικές φορές στην ούρηση ζορίζομαι πονάει η κοιλιά μου. Τα έχει καμμία άλλη; 

Εγω είχα τα ίδια πονακια όπως περιγράφεις στην δεξιά πλευρά, σαν σφαχτες και ένα αίσθημα σαν βάρος χαμηλά στην κοιλιά, ειδικά όταν περπατουσα, μέχρι και την 13η εβδομάδα, τώρα εδώ και λίγο καιρό έχουν περάσει και δεν νιώθω τπτ από τα δυο. Είχα ρωτήσει τον γιατρό αρκετές φορές και μου είχε πει ότι είναι φυσιολογικά και να μην ανησυχώ. Παρατήρησε μήπως είναι το έντερο σου, αν έχεις κάνει δυσκοιλιοτητα όπως το περιγράφεις είναι πολύ πιθανό να είναι πόνος στο έντερο πιστεύω. 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Moutritsi είπε:

Παρούσα, όπως το περιγράφεις. Νιώθω συχνά σα να έχω ένα βάρος μέσα, σαν κάτι να "κουνιέται" (δεν εννοώ το μωρό) και πονακια. Όταν ξαπλώσω ηρεμώ. Μου έδωσε Μαγνήσιο η γιατρός προχθές, απ'ότι μου είπε είναι σύνηθες σε ορισμένες γυναίκες σαν σύμπτωμα. Υπάρχει περίπτωση να είναι από την κούραση και σε σένα; Γιατί εγώ άμα το παρακάνω στη δουλειά, μέχρι και λίγο καφέ αίμα μπορεί να έχω.

Σευχαριστω πολύ αλλά εγώ δεν κουράζομαι γτ δεν κάνω τίποτα. Άρα δεν είμαι μόνο εγώ σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια.

πρίν από 7 λεπτά , Eva n είπε:

Εγω είχα τα ίδια πονακια όπως περιγράφεις στην δεξιά πλευρά, σαν σφαχτες και ένα αίσθημα σαν βάρος χαμηλά στην κοιλιά, ειδικά όταν περπατουσα, μέχρι και την 13η εβδομάδα, τώρα εδώ και λίγο καιρό έχουν περάσει και δεν νιώθω τπτ από τα δυο. Είχα ρωτήσει τον γιατρό αρκετές φορές και μου είχε πει ότι είναι φυσιολογικά και να μην ανησυχώ. Παρατήρησε μήπως είναι το έντερο σου, αν έχεις κάνει δυσκοιλιοτητα όπως το περιγράφεις είναι πολύ πιθανό να είναι πόνος στο έντερο πιστεύω.

Είμαι 13+3 τώρα . Ακριβώς αυτό που περιγράφεις νιώθω. Μερικές φορές είναι και το έντερο γτ έχω πολλά αέρια κι έχω παρατηρήσει ότι όταν αερίζομαι ανακουφίζουμαι πάρα πολύ αλλά δυσκοιλιότητα εγώ δεν έχω καθόλου ευτυχώς μπορεί να πάω τουαλέτα άνετα και δύο φορές την ημέρα.. εξακολουθώ ναην μπορώ να φάω πολύ γτ ζορίζομαι κι ευτυχώς δεν έχω πάρει γραμμάριο ακόμα 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 28 λεπτά , Ydroxoos76 είπε:

Σευχαριστω πολύ αλλά εγώ δεν κουράζομαι γτ δεν κάνω τίποτα. Άρα δεν είμαι μόνο εγώ σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια.

Είμαι 13+3 τώρα . Ακριβώς αυτό που περιγράφεις νιώθω. Μερικές φορές είναι και το έντερο γτ έχω πολλά αέρια κι έχω παρατηρήσει ότι όταν αερίζομαι ανακουφίζουμαι πάρα πολύ αλλά δυσκοιλιότητα εγώ δεν έχω καθόλου ευτυχώς μπορεί να πάω τουαλέτα άνετα και δύο φορές την ημέρα.. εξακολουθώ ναην μπορώ να φάω πολύ γτ ζορίζομαι κι ευτυχώς δεν έχω πάρει γραμμάριο ακόμα 

Κι εγω το ίδιο ακριβώς, ενώ τουαλέτα πήγαινα κανονικότατα ειχα όμως αρκετά αέρια. Και ένιωθα κι εγώ καλύτερα όταν έπαιρνα κάποια στάση που με βοηθούσε να βγούνε. Θεωρώ πως είναι το έντερο παρέα με την δουλειά που κάνει η μήτρα και μεγαλώνει και νιώθουμε αυτόν τον πόνο. Κι εγω είχα φοβηθεί πολύ να σου πω την αλήθεια αλλά από την άλλη έβλεπα πως με κάποια πράγματα κάπως ηρεμουσε ο πόνος  και ηρεμουσα και εγώ. Κι εγω φίλη δεν τρώω πολύ και που και που κάνω και έναν εμετό έτσι για την φάση, το μόνο θετικό είναι ότι κι εγώ δεν έχω πάρει κιλά! Οδεύουμε προς τον 5ο χωρίς κιλά, κάτι είναι κ αυτό χαχαχα 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Agapakiii είπε:

Πολύ καλά θα κανεις κ εσυ!! Να δροσιστούμε λίγο!! Σκέφτομαι τις κοπέλες που είναι ετοιμόγεννες με τέτοια ζέστη κ πραγματικά τρομάζω τι να περνάνε οι καημένες με την κοιλιά στο στόμα! Πάλι καλά εμείς δεν έχουμε προλάβει να φουσκώσουμε είμαστε από τις τυχερές της υπόθεσης πιστεύω!!

Αυτό σκέφτομαι Κ εγώ.. ποσο τυχερή που γεννάω με το καλο τον χειμώνα!!!Πόσο δυσκολα οι κοπέλες που είναι ετοιμογεννες :?

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου καλησπέρα κι από μένα. Σας διαβάζω καιρο τώρα αλλά ο φόβος μου ηταν αρκετα μεγαλος, επειδη προερχομαι και εγω απο εξωσωματικη, για να καταφερω να σας γραψω!! Σημερα ομως που εκανα την αυχενικη μου ηρεμισα και μπορω να το απολαυσω!! Οποτε καλως σας βρηκα και ευχομαι σε ολες οοοοτι καλυτεροοο!!:wub:

  • Μου αρέσει 8
Link to comment
Share on other sites

@Argie.P καλως ηρθες κοριτσι γλυκό!!!!!Όλα καλά θα πάνε θα το δεις!!!Αφού μας διαβάζεις θα ξερεις ότι η ομάδα είναι φουλ γουρλιδικη!!!!ότι θες το λες μη ντρεπεσαι..όλες ειμαστε στην ίδια κατάσταση!!

@Ydroxoos76 και κοριτσια..σημερα που ξάπλωνα αριστερα αλλα κ δεξιά  με έπιανε σφαχτης  ψηλά στη κοιλιά!!με έπιασε ένα ψιλοαγχος :? Αφου ακομα δεν έχω κοιμηθεί...εχω μια υποψία ότι μπορεί να φταίει κ το κλιματιστικό..θα δω πως θα παει αυριο...να προσέχετε παντως τωρα με τα κλιματιστικά..δεν λεω να σκασετε αλλα να το κλείνετε που κ που..εγω κάθε χρόνο αρρωσταινα κ με έπιανε πονοκοιλος..φέτος ενα παραπανω πρεπει να προσέχω!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

@Argie.P καλώς μας ήρθες γλυκιά μου! Σου εύχομαι μια όμορφη και τελειομηνη εγκυμοσύνη! Θα συμφωνήσω με @Foux εδώ η ομαδουλα μας είναι όντως γουρλιδικη!! 

Εδω παθουσα! Εγώ την έπαθα από ανεμιστήρα που είχαμε χθες στην βεράντα και ξύπνησα από τις 5 το πρωί με απίστευτο πόνο στην ωμοπλάτη και κατ επέκταση και σε όλο το χέρι..7.30 το πρωί με πήρε πάλι ο ύπνος, το χέρι ακόμα πονάει..ξύπνησε και η τενοντίτιδα μαζί με εμένα! 

Τα υπόλοιπα κορίτσια τι κάνουν;; 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 19/6/2021 at 1:35 ΜΜ, Angelinaki είπε:

Κορίτσια Καλησπερα! Έκανα την αυχενική διαφάνεια η οποία ήταν πολύ καλή ευτυχώς και η γιατρός μου είπε ότι δεν είναι απαραίτητο να κάνω επεμβατική μέθοδο οπότε κι εγώ πήρα την απόφαση να μην κάνω λήψη τροφοβλαστης. Ελπίζω να πήρα τη σωστή απόφαση. Συμφώνησε και ο γιατρός μου σε αυτό. Οπότε, προχωράμε δυναμικά! 13 εβδομάδων σήμερα!:wub:

Τελεια! Εχουμε νομιζω και μια μερα διαφορα εμεις :) 

15 ώρες πρίν, Ydroxoos76 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Να γράψω τον προβληματισμό μου γτ έχω αρχίσει και αγχώνομαι αν είμαι η μόνη. Έχω πονάκια σαν κράμπες ειδικά κάτω δεξιά χαμηλά που η κοιλιά μου τη νιώθω ότι είναι πιο σκληρή από εκείνη την πλευρά. Όταν στριφογυρνάω περπατάω η κάθομαι πολύ ώρα σε καρέκλα αρχίζω και ζορίζομαι και πονάω. Ξάπλα είμαι μια χαρά. Επίσης έχω παρατηρήσει ότι μερικές φορές στην ούρηση ζορίζομαι πονάει η κοιλιά μου. Τα έχει καμμία άλλη; 

Και γω αυτά τα ίδια που λες μερικές φορές οχι πάντα όπως σου είπαν κ τα αλλά κορίτσια.. όσο για την ούρηση που λες, γίνεται αυτό πιο έντονο το βράδυ (που σηκώνομαι 3-4 φορές μες στη νύχτα)..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Foux είπε:

@Argie.P καλως ηρθες κοριτσι γλυκό!!!!!Όλα καλά θα πάνε θα το δεις!!!Αφού μας διαβάζεις θα ξερεις ότι η ομάδα είναι φουλ γουρλιδικη!!!!ότι θες το λες μη ντρεπεσαι..όλες ειμαστε στην ίδια κατάσταση!!

@Ydroxoos76 και κοριτσια..σημερα που ξάπλωνα αριστερα αλλα κ δεξιά  με έπιανε σφαχτης  ψηλά στη κοιλιά!!με έπιασε ένα ψιλοαγχος :? Αφου ακομα δεν έχω κοιμηθεί...εχω μια υποψία ότι μπορεί να φταίει κ το κλιματιστικό..θα δω πως θα παει αυριο...να προσέχετε παντως τωρα με τα κλιματιστικά..δεν λεω να σκασετε αλλα να το κλείνετε που κ που..εγω κάθε χρόνο αρρωσταινα κ με έπιανε πονοκοιλος..φέτος ενα παραπανω πρεπει να προσέχω!!

@Argie.P καλωσήρθες στην ομάδα! 
Κορίτσια εγώ εδώ με ανεμιστήρα γιατί με τις ημικρανίες που με πιάνουν νομίζω το κλιματιστικό θα το χειροτερέψει.

Επίσης να σας πω οτι και γω έκανα την αυχενική τη Τετάρτη και ήταν όλα καλά. Από πίσω μου ο μπαμπάς έκλαιγε από χαρά :) 

Σήμερα καλωσορίζω και τη πρώτη μέρα του 2ου τριμήνου (αν δεν κάνω λάθος ολοκλήρωσα τη 13η εβδομάδα). Νομίζω αρκετές από εσάς έχετε ήδη μπει αν θυμάμαι καλά σωστά; 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και από μένα κοριτσακια μου..Εγώ σήμερα 13+1..

Αυτή η ζέστη δεν αντέχεται.. κλεισμένες μέσα σαν τα ποντίκια με κλιματιστικά κ ανεμιστήρες.κ από ότι κοιτουσα κ την άλλη εβδομαδα τα 40αρια συνεχίζονται...πφφφ..

Πόση υπομονή??

  • Μου αρέσει 1
  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , natassaki2006 είπε:

Καλημερα και από μένα κοριτσακια μου..Εγώ σήμερα 13+1..

Αυτή η ζέστη δεν αντέχεται.. κλεισμένες μέσα σαν τα ποντίκια με κλιματιστικά κ ανεμιστήρες.κ από ότι κοιτουσα κ την άλλη εβδομαδα τα 40αρια συνεχίζονται...πφφφ..

Πόση υπομονή??

Πφφφφ όντως δεν αντέχεται.... κλεισμένη μέσα στη δροσιά κι εγώ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...