Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 hours ago, Eflenew said:

      Σήμερα είναι 9η ημέρα.. ήταν να κάνω αύριο χοριακη αλλά λόγω Κυριακής θα την κάνω Δευτέρα. Την προηγούμενη Παρασκευή εβαλα 2 βλαστοκυστες. Ξέρεις όμως τι με προβληματίζει? Ότι βγήκε τόσο αχνό 9η ημέρα...δεδομένου ότι κανονικά αύριο θα γινόταν η χοριακη θα έπρεπε να είχε πολύ πιο σκούρη γραμμή. Όχι τόσο αχνη μια μέρα πριν τη χοριακη...

      Δεν είναι καθόλου αχνό …. Είναι μια ωραιότατη γραμμή εγκυμοσύνης … εγώ έκανα σήμερα και είναι αχνη που κε το ζόρι φαίνεται και πέρασαν οι ώρες και φαίνεται ακόμα λίγοτερο σχεδόν καθόλου … με το καλό . Σπυ εύχομαι ολόψυχα μια μεγάλη χοριακη γιατί το αξίζεις και νομίζω ήρθε η ώρα να λάβεις το πολυπόθητο πλασματάκι σου ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Εννοείται πως θα ενημερώσω,αν και δεν βλέπω να προχωράει..Και εγώ πιστεύω πως το τεστ της @Eflenewδεν είναι απλά αχνό και θα δείξει καλή χοριακη🥰

      Άσε τα δεν βλέπω να προχωράει … θέλω αισιοδοξία … ολα καλα θα πάνε ! Εμένα μου έχουν μείνει κατάψυξη 4 βλαστοκυστες εκ των οποίων η μια είναι άριστη όπως αυτή που έβαλα όπως συζητήσαμε εάν δεν έχω επιτυχία τώρα θα έχω την επόμενη ! Αλλά ούτε έτσι θέλω να σκέφτομαι … γιατί να μην προσχωρήσουν βρε κορίτσια μου τα εμβρυακια μας ; Άντε να πάρουμε τα πάνω μας λίγο !! Εύχομαι αύριο μια γερη χοριακη !!!

Μανουλες δεκεμβριου 2021


Recommended Posts

2 ώρες πρίν, Catmom ❤️ είπε:

Μην τρομάζεις!Όπως το είπες νεύρο είναι.Ποσα να αντέξει κι αυτή η καημένη.Η μήτρα μας έχεις φτάσει στο στομάχι .τα όργανα μας έχουν μετατοπιστεί.το μωρό μας τα κλωτσαει κιόλας!Εγώ το παρατηρω κι όταν ξυπνάω και τεντώνομαι με πιάνει είτε νεύρο είτε μικρή κράμπα για δευτερόλεπτα.ποσων εβδομάδων είσαι?Εγώ 24 κ 4 κι έχω βάλει 8.

Είμαι 20 και 2..

Ε,αρα πάνω κάτω στα ίδια κιλα είμαστε! Εκτός αν παραπάρω φορά μέχρι την 24η εβδομάδα! 

@Eva n εγώ εδώ κ 2 βδομάδες νιώθω αρκετά πιο δυνατή! Γενικά προσέχω βέβαια, αλλά δν είμαι όπως ήμουν μέχρι κ τον 4ο μήνα.. Κ εγώ έχω λίγα υγρά.. Στο εσώρουχο δλδ κυρίως.. Όχι στο χαρτί.. Αλλά συνήθως είναι υγρό το εσώρουχο γι αυτό φοράω σερβιετακι.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@Eva n με έχεις ξεπεράσει με τις αναζητήσεις σουυυ!!!!Αντε μπαινω κ εκει να χαζέψω!!!:D:D τι κούνια διαλεξες;

Κοριτσια μπειτε babyspace κ Κάντε εγγραφή κ μολις κλεισετε τον 7ο σου στέλνουν δωρεάν πραγματάκια!!!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Αγγελίνα είπε:

Είμαι 20 και 2..

Ε,αρα πάνω κάτω στα ίδια κιλα είμαστε! Εκτός αν παραπάρω φορά μέχρι την 24η εβδομάδα! 

@Eva n εγώ εδώ κ 2 βδομάδες νιώθω αρκετά πιο δυνατή! Γενικά προσέχω βέβαια, αλλά δν είμαι όπως ήμουν μέχρι κ τον 4ο μήνα.. Κ εγώ έχω λίγα υγρά.. Στο εσώρουχο δλδ κυρίως.. Όχι στο χαρτί.. Αλλά συνήθως είναι υγρό το εσώρουχο γι αυτό φοράω σερβιετακι.. 

Κι εγώ από ενέργεια είμαι μια χαρά απλα με την μέση έχω πρόβλημα από πριν, οπότε τώρα αρχίζει κ πονάει αρκετά. Κι εγω κυρίως στο εσώρουχο έχω απλα είχαν σταματήσει για λίγο και ξεκίνησαν πάλι. Από κιλά έχω πάρει 4 μέχρι στιγμής που είναι αρκετά αν σκεφτείς ότι ξεκίνησα ενώ ήμουν ηδη 80, τώρα πρέπει να προσέχω! 

1 hour ago, Foux είπε:

@Eva n με έχεις ξεπεράσει με τις αναζητήσεις σουυυ!!!!Αντε μπαινω κ εκει να χαζέψω!!!:D:D τι κούνια διαλεξες;

Κοριτσια μπειτε babyspace κ Κάντε εγγραφή κ μολις κλεισετε τον 7ο σου στέλνουν δωρεάν πραγματάκια!!!

Χαχαχαχα μου βγαίνουν κ διαφημίσεις συνέχεια αλλά γενικά επειδή βαριέμαι όλη μέρα μπαίνω κ χαζεύω παντού. Εμείς κούνια κ συρταριερα θα πάρουμε από kiddo μια που πάει μέχρι 6 χρόνων, θα μας την πάρουν τα πεθερικά δώρο οποτε μας έφυγε και αυτό το μεγάλο έξοδο. Μπαίνω να κάνω εγγραφή :wub:

1 hour ago, Foux είπε:

@Eva n με έχεις ξεπεράσει με τις αναζητήσεις σουυυ!!!!Αντε μπαινω κ εκει να χαζέψω!!!:D:D τι κούνια διαλεξες;

Κοριτσια μπειτε babyspace κ Κάντε εγγραφή κ μολις κλεισετε τον 7ο σου στέλνουν δωρεάν πραγματάκια!!!

Έκανα εγγραφή, πρέπει να πατήσω κάπου για να δηλώσω ενδιαφέρον για το δωράκι;; ή απλά η εγγραφή φτάνει;; 

Οοοκ το βρηκαααα! Πρέπει να έχουμε μπει στον 7ο για να κάνουμε την παραγγελία. Οπότε από Σεπτέμβρη! Πάντως φαίνεται πολύ καλό! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, Eva n είπε:

@Angelinaki μπραβο σου γλυκιά μου! Τέλεια νέα! Λίγη ξεκούραση τώρα λόγω τραχήλου και όλα θα πάνε μια χαρά! Με το καλό και τα υπόλοιπα κορίτσια που έχουν να κάνουν την Β επιπέδου! 

Πως είστε κορίτσια μου; εμένα με έχει πεθάνει η μέση μου σήμερα, έπιασα να κάνω τις δουλειές στο σπίτι πήρα φορά και έκανα παραπάνω από όσα άντεχα, τώρα προσπαθώ να ισιώσω! Το βράδυ ευτυχως κοιμάμαι ακόμα καλά, βέβαια για να γυρισω πλευρό ξυπνάω και κάνω οπαλακια, πρόβα για τα γεράματα είναι αυτό χαχαχαχα συχνοουρια δεν έχω ακόμα και το βράδυ δεν ξυπνάω για τουαλέτα, ελπίζω να συνεχίσει έτσι!! Κοριτσια από υγρά πως πάτε;; εγω έχω λίγες μέρες που είναι λίγο παραπάνω από πριν, θα μιλήσω και με τον γιατρό αλλά λέω μήπως είναι φυσιολογικό κ αυτό. 

@Foux στο moromou.gr εχει κι εκεί πολλές φωλιές κ σχεδιακια και έχει μαζί και κουβερτούλα και κάλυμμα και μαξιλαράκι στα 50 ευρώ. Ρίξε μια ματιά. Ξεκινήσατε ψώνια;; εγω πήρα λίγα πραγματάκια και κατέληξα και σε κούνια που θα πάμε να παραγγείλουμε αυτές τις μέρες για να έρθει τέλη Οκτωβρίου.

Καλημέρα κορίτσι μου.αυξανονται ένα μου είχε πει ο γιατρός όσο προχωράει η εγκυμοσύνη εννοείται όμως ότι πρέπει να σε δει κιόλας.Γενικα μην σε αγχωνει.αυτο που δεν πας τουαλέτα το βράδυ πως το κάνεις?Κορίτσια υποφέρω γιατί μετά ξαγρυπναω και κάνει καμιά ώρα να με πάρει πάλι ο ύπνος.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

10 ώρες πρίν, Αγγελίνα είπε:

@Eva n κ εγώ 80 ξεκίνησα :? με ύψος 1.80 κ είπα ότι στόχος μου είναι να μην ξεπεράσω τα 95!ελπιζω να τα καταφέρω!

Αχχ.. Κορίτσια, όλο αγορες μου είστε!!! 

Ααααχ εγώ 80 κιλά και 1,60 ύψος, καταλαβαίνεις :lol: προσπαθώ να μην ξεφύγω αλλά τώρα έχει ανοίξει η όρεξη τόσο πολύ..άστα!! 

Καλημέρααααα σε όλες!! :wub:

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Αγγελίνα είπε:

@Eva n κ εγώ 80 ξεκίνησα :? με ύψος 1.80 κ είπα ότι στόχος μου είναι να μην ξεπεράσω τα 95!ελπιζω να τα καταφέρω!

Αχχ.. Κορίτσια, όλο αγορες μου είστε!!! 

81 ξεκίνησα εγώ.Μεχρι 12 κιλά μου είπε ο γιατρός και γελαγα από μέσα μου χαχχαχα.Βεβαια εσύ είσαι κι ένα χιλιόμετρο.ζωη να έχεις!εγώ είμαι στούμπος.χαχαχχα

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Catmom ❤️ είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου.αυξανονται ένα μου είχε πει ο γιατρός όσο προχωράει η εγκυμοσύνη εννοείται όμως ότι πρέπει να σε δει κιόλας.Γενικα μην σε αγχωνει.αυτο που δεν πας τουαλέτα το βράδυ πως το κάνεις?Κορίτσια υποφέρω γιατί μετά ξαγρυπναω και κάνει καμιά ώρα να με πάρει πάλι ο ύπνος.

Κι εμένα το ίδιο μου έχει πει, μετά σκέφτομαι αφου είναι αοσμα και δεν έχω κάποια ενόχληση μάλλον είναι φυσιολογικό, θα πάω να με δει αρχές Σεπτεμβρίου. Έλα ντε;; φαντάζομαι πως δεν έχει κάτσει κάπου εκεί κοντά η μπέμπα και δεν πιέζει. Αλλά είναι βάσανο να σηκώνεσαι κάθε τρεις κ λίγο. Ίσως αν δοκιμάσεις να μην πιεις νερό κ να μην φας φρούτα, λαχανικά κλπ 2 ώρες πριν τον ύπνο;; 

πρίν από 3 λεπτά , Catmom ❤️ είπε:

81 ξεκίνησα εγώ.Μεχρι 12 κιλά μου είπε ο γιατρός και γελαγα από μέσα μου χαχχαχα.Βεβαια εσύ είσαι κι ένα χιλιόμετρο.ζωη να έχεις!εγώ είμαι στούμπος.χαχαχχα

Εμενα μου ειπε να μην πάρω καθόλου, φαντάσου εγώ πως γελασα! Του είπα γιατρέ εγώ 5 κιλά παίρνω μόνο τα ΣΚ :lol:

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

On 18/8/2021 at 9:23 ΜΜ, natassaki2006 είπε:

Μπράβο κορίτσι μου...τέλεια νέα...!!!Εγώ την έχω την άλλη Τετάρτη μαζί με την Υδροχόος κ εχω πολύ αγωνία η αλήθεια είναι...

Κι εγώ είμαι μαζί σας την άλλη Τετάρτη!!! 

  • Μου αρέσει 4

Lilypie Angel and Memorial tickers

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Eva n είπε:

Κι εμένα το ίδιο μου έχει πει, μετά σκέφτομαι αφου είναι αοσμα και δεν έχω κάποια ενόχληση μάλλον είναι φυσιολογικό, θα πάω να με δει αρχές Σεπτεμβρίου. Έλα ντε;; φαντάζομαι πως δεν έχει κάτσει κάπου εκεί κοντά η μπέμπα και δεν πιέζει. Αλλά είναι βάσανο να σηκώνεσαι κάθε τρεις κ λίγο. Ίσως αν δοκιμάσεις να μην πιεις νερό κ να μην φας φρούτα, λαχανικά κλπ 2 ώρες πριν τον ύπνο;; 

Εμενα μου ειπε να μην πάρω καθόλου, φαντάσου εγώ πως γελασα! Του είπα γιατρέ εγώ 5 κιλά παίρνω μόνο τα ΣΚ :lol:

Συγνώμη τι εννοεί καθόλου?Ρε πάνε καλά?χαχαχχαχα.

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 46 λεπτά , Catmom ❤️ είπε:

Συγνώμη τι εννοεί καθόλου?Ρε πάνε καλά?χαχαχχαχα.

Εμενα μάλλον εχει αλλάξει ο μεταβολισμός μου, δεν εξηγείται διαφορετικά. Ημουν πάντα γύρω στα 68-70 κιλα και μόνο μια φορά με ΠΑΡΑ πολύ ζόρι και πίεση είχα καταφέρει να χάσω 6 κιλα και φυσικά τα ξαναπήρα. Τώρα στην εγκυμοσύνη, τον πρώτο ενάμιση μήνα έχασα 6 κιλα χωρις να κάνω κάτι το ιδιαίτερο, πήγα 65.5 και τώρα είμαι 67 τρώγοντας κανονικά! Δεν ξερω τι να πω... Και ηταν πάντα το άγχος μου τα κιλα της εγκυμοσύνης!

  • Μου αρέσει 2

Lilypie Angel and Memorial tickers

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου, εγώ στην προηγούμενη εγκυμοσύνη γέλαγα με την ενδοκρινολόγο που μου έλεγε ότι θα χασω κιλά… τελικά έχασα 10 καλά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης. Είχα βέβαια και περίσσευμα…:grin:

Ελεγα ότι και σ αυτή την εγκυμοσύνη θα χασω, αλλά δε νομίζω… έχω ήδη πάρει 2,5.. ελπίζω απλά να μην ξεφύγω πολύ…

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω γενικά από κιλά η ομαδουλα μας τα έχει πάει καλά!! Αλλά εγω έχω έναν φόβο ακόμα γιατί έχουμε 3,5 μήνες ακόμα περίπου. :lol: Βεβαια τώρα έναν μήνα δεν έχω βάλει καθόλου παρόλο που τρώω, ελπίζω να συνεχίσω έτσι. Το θέμα βρε κορίτσια είναι μετά την εγκυμοσύνη εγώ σκέφτομαι ότι θέλω να χάσω αυτά τα παραπάνω κιλά, να ελπίζω ή όχι;; επίσης κορίτσια μου ρωτάω τις ήδη μανούλες, τα σφηνάκια για τον ύπνο είναι όντως χρήσιμα ή να τα βγάλω τελείως από την λίστα;; μου φαίνονται τελείως περιττά δεν ξέρω. Α και κάτι τελευταίο έχω φτιάξει μια λίστα με κάποια απαραίτητα και πάω βάση αυτής, αν θέλετε κάποια στιγμή να την ανεβάσω 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...