Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Οικονομική βάφτιση (νονά);


KatPat

Recommended Posts

Γεια σας! Βαφτίζω το καλοκαίρι ένα κοριτσάκι και έχω αρχίσει να αγχώνομαι όχι μόνο με την οργάνωση (μένω σε άλλη πόλη από αυτή που θα γίνει η βάφτιση) αλλά και με το κόστος! Από μία αρχική αναζήτηση σε πακέτα βαφτιστικών οι τιμές είναι πολύ υψηλές. Οπότε προσανατολίζομαι σε λύσεις που ναι μεν θα είναι όμορφες αλλά να μη χρειαστεί να πουλήσω και το νεφρό μου. Υπάρχουν νονές οι οποίες μπορούν να μου δώσουν ιδέες για μία όσο γίνεται οικονομική βάπτιση (από τη μεριά της νονάς); Π.χ είναι ασφαλές πιστεύετε να παραγγείλω τα βαπτιστικά από το ίντερνετ (έχω βρει καταπληκτικά βαφτιστικά σε πολύ καλή τιμή). Κάθε συμβουλή δεκτή! Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλησπερα. οπως και στο γαμο ετσι και στη βαφτιση μπορεις να κανεις απο κατι πανακριβο κ υπερπαραγωγη μεχρι κατι πολυ λιτο κ απλο.αναλογως τα κεφια κ την τσεπη..λυσεις υπαρχουν για ολα...προσωπικα στη βαφτιση της μικρης μας δεν ψωνισαμε καν βαπτιστικα ρουχα. επιλεξαμε ενα καλο συνολο ρουχων και παπουτσιων αλλα οχι βαπτιστικο. για να μη χρεωθουμε και τον...αερα.. μπομπονιερες εφτιαξα οικονομικοτατα μονη μου. λαμπαδα κ κουτι βαπτιστικο, καθως κ μαρτυρικα εφτιαξε/στολισε μονη η νονα μας..ολα τα υλικα τα παραγγειλαμε απο ιντερνετ.. διακοσμηση δεν καναμε κι ειχαμε απλα ενα γλυκακι κ νερακι σε ενα τραπεζι που στολισαμε λιγακι μεταξυ μας..επισης ουτε φωτογραφο πηραμε..τραβουσαν φωτο και βιντεο τα αδερφια μας...συνολικα ημασταν 14ατομα. γενικα το συγκεκριμενο μυστηριο πιστευω οτι ειναι πολυ ιδιαιτερο και παντα στο μυαλο μου δεν το ειχα ως γιορτη-επιδειξη..γι αυτο κι επελεξα να το κανω με αυτη τη μορφη...αλλα προφανως και καθε ανθρωπος το βλεπει διαφορετικα..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση! Κάπως έτσι το σκέφτομαι και εγώ και γενικά σαν άνθρωπος είμαι υπέρ της απλότητας. Μαρτυρικά θα φτιάξω εγώ μόνη μου αλλά προβληματίζομαι για το φορεματάκι. Πρέπει οπωσδήποτε να είναι λευκό με δαντέλες κ.λ.π.; Έχω βρει υπέροχα φορεματάκια αλλά όχι σε αυτό το στυλ...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , KatPat είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση! Κάπως έτσι το σκέφτομαι και εγώ και γενικά σαν άνθρωπος είμαι υπέρ της απλότητας. Μαρτυρικά θα φτιάξω εγώ μόνη μου αλλά προβληματίζομαι για το φορεματάκι. Πρέπει οπωσδήποτε να είναι λευκό με δαντέλες κ.λ.π.; Έχω βρει υπέροχα φορεματάκια αλλά όχι σε αυτό το στυλ...

Για το φορεματάκι από ιερέα ξέρω ότι πρεπει να ναι λευκο.. Το λευκό συμβολίζει την αγνότητα κ την καθαρότητα.. Από κει κ περα τίποτα άλλο δν είναι υποχρεωτικό ουτε δαντελες ουτε τουλια..οταν θα γινόμουν νονα είχα βρει φορεματάκι με 25-30€ που μ άρεσε πιο πολυ απ'το βαφτιστικό που έκανε 200€..ειμαι σίγουρη ότι θα βρεις ωραίο φορεματάκι.. Καλοκαίρι έρχεται, δε θα υπάρχει μαγαζί που δε θα έχει

  • Μου αρέσει 1

j7W7p3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, KatPat είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση! Κάπως έτσι το σκέφτομαι και εγώ και γενικά σαν άνθρωπος είμαι υπέρ της απλότητας. Μαρτυρικά θα φτιάξω εγώ μόνη μου αλλά προβληματίζομαι για το φορεματάκι. Πρέπει οπωσδήποτε να είναι λευκό με δαντέλες κ.λ.π.; Έχω βρει υπέροχα φορεματάκια αλλά όχι σε αυτό το στυλ...

εμεις πηραμε λευκο με ροζ απαλο λεπτομερειες...και μπεζ και κρεμ και σιελ και ροζ παλ παιρνουν.. πιστευω θα βρεις.. δαντελα κ τουλια σε καμια περιπτωση δεν ειναι υποχρεωτικα..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, KatPat είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση! Κάπως έτσι το σκέφτομαι και εγώ και γενικά σαν άνθρωπος είμαι υπέρ της απλότητας. Μαρτυρικά θα φτιάξω εγώ μόνη μου αλλά προβληματίζομαι για το φορεματάκι. Πρέπει οπωσδήποτε να είναι λευκό με δαντέλες κ.λ.π.; Έχω βρει υπέροχα φορεματάκια αλλά όχι σε αυτό το στυλ...

Δείξε κάποιες επιλογές του μωρού να δει και η ίδια τι φαντάζεται.


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, KatPat είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση! Κάπως έτσι το σκέφτομαι και εγώ και γενικά σαν άνθρωπος είμαι υπέρ της απλότητας. Μαρτυρικά θα φτιάξω εγώ μόνη μου αλλά προβληματίζομαι για το φορεματάκι. Πρέπει οπωσδήποτε να είναι λευκό με δαντέλες κ.λ.π.; Έχω βρει υπέροχα φορεματάκια αλλά όχι σε αυτό το στυλ...

αναλογα κ απο που θα ψωνισεις ιντερνετικα

υπαρχουν επιλογες για διαφορα μπατζετ

αν εχεις μιλησει κ με την μαμα του μωρου κ αυμφωνειτε,μια χαρα(φυσικα δ εννοω να απαιτει πανακριβα ενω δ εχεις την δυνατοτητα)

της κορης μου ηταν καθαρα βαπτιστικο φορεμα,αρκετα ροζ ομως.κ εχω δει κ λευκο με μπλε επισης βαπτιστικο

υπαρχουν απειρες επιλογες

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...