Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Maroxmarox είπε:

      Συγχαρητήρια κορίτσι μου 🎉🎉🎉Με το καλό μια τεράστια χοριακη!!

      Στις πόσες μέρες έκανες χοριακη μετά από βλαστοκυστες;

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Εννιά μέρες μετά την εμβρυομεταφορά έκανα την χοριακη και είναι λίγο χαμηλή..ελπίζω να διπλασιαστεί 

Εξωμήτρια κύηση..


Recommended Posts

Κορίτσια καλησπέρα..Πριν ένα μήνα πέρασα και εγώ μια εξωμήτρια κύηση στην σαλπιγγα με αποτέλεσμα την αφαίρεση και των 2 λαπαροσκοπικά.Αυτο που ήθελα να ρωτήσω γιατί δυστυχώς είδα ότι το πέρασαν πολλές, είναι αν στην πρώτη σας περίοδο και επαφή μετά την αφαίρεση είχατε πόνο στο σημείο που υπήρχε.Εχει περάσει ένας μήνας (ξέρω είναι νωρίς ακόμα) και στην πρώτη περίοδο την προηγούμενη βδομάδα ο πόνος ήταν αφορητος.Και στην επαφή ενώ όλα ήταν καλά στο τέλος με έπιασε ένας απίστευτος σφαχτης στο σημείο..Να σημειώσω ότι στην διάρκεια του χειρουργείου ανακαλύφθηκε ότι είχα και Ενδομητριωση και για αυτό προκλήθηκε το εξωμήτριο...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις

On 24/5/2021 at 12:18 ΜΜ, TzoTzoR είπε:

Κορίτσια καλησπέρα..Πριν ένα μήνα πέρασα και εγώ μια εξωμήτρια κύηση στην σαλπιγγα με αποτέλεσμα την αφαίρεση και των 2 λαπαροσκοπικά.Αυτο που ήθελα να ρωτήσω γιατί δυστυχώς είδα ότι το πέρασαν πολλές, είναι αν στην πρώτη σας περίοδο και επαφή μετά την αφαίρεση είχατε πόνο στο σημείο που υπήρχε.Εχει περάσει ένας μήνας (ξέρω είναι νωρίς ακόμα) και στην πρώτη περίοδο την προηγούμενη βδομάδα ο πόνος ήταν αφορητος.Και στην επαφή ενώ όλα ήταν καλά στο τέλος με έπιασε ένας απίστευτος σφαχτης στο σημείο..Να σημειώσω ότι στην διάρκεια του χειρουργείου ανακαλύφθηκε ότι είχα και Ενδομητριωση και για αυτό προκλήθηκε το εξωμήτριο...

Καλημέρα ! Τώρα είδα την ερώτηση σου, εγώ πέρασα μια εξωμητριο κύηση το Σεπτέμβρη του 2020. Αφαίρεσαν την αριστερή σαλπιγγα λαπαροσκοπικά. Από τότε και για 3-4 μήνες ενιωθω τσιμπιματακια που και που και από την αριστερή αλλά και από τη δεξιά πλευρά. Ο γιατρός μου μου ειχε πει να μη τι σκέφτομαι έχει περάσει και είναι όλα καλά. Λογικά επουλώνεται η πληγή εσωτερικα από το χειρουργείο... Σε λίγο καιρό θα φύγει τελείως εγώ τώρα δεν νιώθω τίποτα... Γιατί σου αφαίρεσαν και τις δύο σάλπιγγες όμως ? 

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...