Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Καθυστέρηση


Recommended Posts

πρίν από 30 λεπτά , LouloudakiK είπε:

Κορίτσι μου,σε ευχαριστώ τόσο πολύ για αυτά τα μυνήματα. Αυτή η σελίδα πραγματικά βοηθάει αρκετά. Είναι ωραία να μοιράζεσαι τους προβληματισμούς σου με γυναίκες που σε καταλαβαίνουν.

Σε ευχαριστώ πολύ. Μακάρι να είναι λανθασμένο το τεστ. Ωστόσο η μάρκα που έκανα, λέγεται Primo κάτι τέτοιο,δεν θυμάμαι. Έστειλα τον σύντροφο στο φαρμακείο και του είπα να πάρει το Clear blue που λένε ότι από τα τέστ ούρων, αυτό είναι συνήθως το πιο αξιόπιστο.

Τέλος πάντων, προσπαθώ να ξεχνιέμαι εδώ στη δουλειά λίγο. 

Αύριο πρωί θα πάω για χοριακή.

Δεν θα κοιμηθούμε απόψε μέχρι να βγουν τα αποτελέσματα. Χαχαχα!!!

Ευχομαι να πάνε όλα καλά αλλά ακόμα και αν δεν είσαι έγκυος μην στεναχωρηθείς όπως λέει και η κοπέλα πιο πάνω να προσπαθήσετε για μωράκι και εύχομαι να έρθει σύντομα !!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, mama16 είπε:

Κοπέλα μου άμα το θέλετε κ οι 2 ακόμα κ να μην είσαι τώρα έγκυος μπορείτε να αρχίσετε τις προσπάθειες κ αν όλα πάνε καλά σύντομα θα είσαι!!

Σας ευχαριστώ πολύ!!! Αύριο θα σας ενημερώσωωωωω αχχ

πρίν από 38 λεπτά , Brigitt είπε:

Ευχομαι να πάνε όλα καλά αλλά ακόμα και αν δεν είσαι έγκυος μην στεναχωρηθείς όπως λέει και η κοπέλα πιο πάνω να προσπαθήσετε για μωράκι και εύχομαι να έρθει σύντομα !!!!

Ευχαριστώ πολύ!!!! Για όλη την υποστήριξη. Αύριο θα σου πω τι έγινε. Καλή συνέχειαααα

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Ευχομαι να Είσαι!! Αφού το θέλετε!! Πότε δεν ξέρεις τα σχέδια του Θεού!! Εχω μείνει εγκυος και με υγρά μονο... Και έχω μείνει και με εκσπερμάτιση 5ημερες νωριτερα!! Και 2 φορές την 13 ημέρα!!! 14η ποτε δεν μου εκανε την χάρη!! Με κύκλο 28 ημερών!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , enjoy είπε:

Ευχομαι να Είσαι!! Αφού το θέλετε!! Πότε δεν ξέρεις τα σχέδια του Θεού!! Εχω μείνει εγκυος και με υγρά μονο... Και έχω μείνει και με εκσπερμάτιση 5ημερες νωριτερα!! Και 2 φορές την 13 ημέρα!!! 14η ποτε δεν μου εκανε την χάρη!! Με κύκλο 28 ημερών!

Ευχαριστώ πολύ!! Να χαίρεστε τα παιδάκια σας!!

Η αλήθεια είναι ότι δεν προσπαθούμε για μωρό ακόμη. Δεν είμαστε σε τέτοια φάση. Αλλά ούτε αντισύλληψη χρησιμοποιούμε μπορώ να πω. Εννοείται ότι αν έρθει είναι καλοδεχούμενο το μωράκι. Εγώ έχω πολύ άγχος για αύριο γιατί ναι μεν το θέλω αλλά είναι πολύ πρωτόγνωρο αυτό που μου συμβαίνει και ο σύντροφος έχει πελαγώσει.

Αύριο πρωί θα πάω για χοριακή επιτέλους.

Όλα έχουν κριθεί θεωρώ με 7 μέρες καθυστέρησης και ξημερώνει η 8η.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέραα!!!

Λοιπόν,πριν λίγο γύρισα σπίτι από το μικρόβιολογικο όπου και έκανα τη β χοριακή.

Τα αποτελέσματα θα βγουν γύρω στις 12:00.

Μου συμβαίνει το εξής:Το πρωί που ξύπνησα γύρω στις 9:00 δεν είχα τίποτα. Και λέω ωραία 8η ημέρα καθυστέρησης.

Γυρίζοντας σπίτι πήγα στο μπάνιο όπου και είδα αχνές μπεζ εκκρίσεις. Ένας θεός ξέρει τώρα τι μπορεί να είναι αυτό.

Πάντως αν είναι περίοδος (που αυτό πιστεύω δυστυχώς),θα μου το επιβεβαιώσει και η χοριακή.

Κορίτσια έχω τρελαθεί....

Ποια η γνώμη σας;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 54 λεπτά , LouloudakiK είπε:

Καλημέραα!!!

Λοιπόν,πριν λίγο γύρισα σπίτι από το μικρόβιολογικο όπου και έκανα τη β χοριακή.

Τα αποτελέσματα θα βγουν γύρω στις 12:00.

Μου συμβαίνει το εξής:Το πρωί που ξύπνησα γύρω στις 9:00 δεν είχα τίποτα. Και λέω ωραία 8η ημέρα καθυστέρησης.

Γυρίζοντας σπίτι πήγα στο μπάνιο όπου και είδα αχνές μπεζ εκκρίσεις. Ένας θεός ξέρει τώρα τι μπορεί να είναι αυτό.

Πάντως αν είναι περίοδος (που αυτό πιστεύω δυστυχώς),θα μου το επιβεβαιώσει και η χοριακή.

Κορίτσια έχω τρελαθεί....

Ποια η γνώμη σας;

Υπομονη. Σε μια ώρα θα ξέρεις. Με μια βδομάδα καθυστέρηση το τεστ θα έδειχνε αν ηταν θετικο, αυτο πιστεύω .

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Καντι είπε:

Υπομονη. Σε μια ώρα θα ξέρεις. Με μια βδομάδα καθυστέρηση το τεστ θα έδειχνε αν ηταν θετικο, αυτο πιστεύω .

Κορίτσια αρνητική η χοριακή.

Ανάμικτα συναισθήματα. Είμαι και ανακουφισμένη που έμαθα το αποτέλεσμα γιατί καθόμουν σε αναμμένα κάρβουνα αλλά και στεναχωρημένη γιατί είχα ενθουσιαστεί με την ιδέα ενός μωρού.

Δεν πειράζει,όλα για κάποιο λόγο γίνονται. Εξάλλου δεν το προσπαθήσαμε στοχευμένα και ούτε θα το κάνουμε ακόμη.

Προφανώς αδιαθέτησα σήμερα. Αργότερα θα εξελιχθεί σε ροή λογικά.

Ήδη μίλησα με τη γυναικολόγο μου και μου είπε πως μάλλον αδιαθέτησα οπότε μεταφέραμε το ραντεβού για 09/07 όπου και θα κάνω όλες τις απαραίτητες εξετάσεις.

Ευχαριστώ όλες σας για το χρόνο σας.

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Όταν με το καλο ξεκινησεις προσπάθειες και μεινεις να επισκεπτεσαι το καφε και να εγγραφείς και στις μελλουσες μανουλες ωστε να μοιράζεστε τα άγχη της εγκυμοσυνης!!! Είναι άκρως λυτρωτικό!! Να μοιραζεσαι κοινές εμπειρίες.. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, enjoy είπε:

Όταν με το καλο ξεκινησεις προσπάθειες και μεινεις να επισκεπτεσαι το καφε και να εγγραφείς και στις μελλουσες μανουλες ωστε να μοιράζεστε τα άγχη της εγκυμοσυνης!!! Είναι άκρως λυτρωτικό!! Να μοιραζεσαι κοινές εμπειρίες.. 

Ευχαριστώ πολύ!!! 

Κάποια στιγμή θα μπω και γω στο κλαμπ σίγουρα!!! 

Ωστόσο να ρωτήσω,ώστε να κατανοήσω και γω. Τι ακριβώς εννοούμε όταν λέμε "ελεύθερες επαφές";

Υπάρχει οπωσδήποτε εκσπερμάτωση εντός; Ή απλώς δεν χρησιμοποιείται η αντισύλληψη;

 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, LouloudakiK είπε:

Ευχαριστώ πολύ!!! 

Κάποια στιγμή θα μπω και γω στο κλαμπ σίγουρα!!! 

Ωστόσο να ρωτήσω,ώστε να κατανοήσω και γω. Τι ακριβώς εννοούμε όταν λέμε "ελεύθερες επαφές";

Υπάρχει οπωσδήποτε εκσπερμάτωση εντός; Ή απλώς δεν χρησιμοποιείται η αντισύλληψη;

 

Ας με διορθώσουν τα κορίτσια αν κάνω λαθος, εγω κατανοω οτι ελεύθερες επαφές=μη ελεγχος εκσπερμάτωσης (ειτε εντός ειτε εκτος - συνήθως εννοούμε εντος)+μη χρήση προφυλακτικού..  

Ελεύθερες μπορεις να εχεις και με αντισσυληπτικα χαπια... Χρησιμοποιείται μεν μέθοδος αντισύλληψης αλλα η πράξη ειναι ελευθερη χωρις περιορισμούς..

Σε μπέρδεψα?? Ότι θες ρωτα ανετα...

 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


7 ώρες πρίν, enjoy είπε:

Ας με διορθώσουν τα κορίτσια α ν κάνω λαθος, εγω κατανοω οτι ελεύθερες επαφές=μη ελεγχος εκσπερμάτωσης (ειτε εντός ειτε εκτος - συνήθως εννοούμε εντος)+μη χρήση προφυλακτικού..  

Ελεύθερες μπορεις να εχεις και με αντισσυληπτικα χαπια... Χρησιμοποιείται μεν μέθοδος αντισύλληψης αλλα η πράξη ειναι ελευθερη χωρις περιορισμούς..

Σε μπέρδεψα?? Ότι θες ρωτα ανετα...

 

 

Οταν πας στον γιατρο και σε ρωτήσει αν εχετε ελεύθερες επαφές και εσυ του απαντήσεις ναι εχουμε ενώ παιρνεις αντισυλληπτικά και δεν εκσπερματώνει στον κόλπο , δεν θα εχεις συνεννοηθεί μαζι του.

 Οταν μιλάμε για ελεύθερες επαφές εννοούμε την προσπαθεια σύλληψης. 

Οταν τραβιέται ο ανδρας στο σεξ δεν ειναι ελεύθερη επαφή.

οταν παιρνεις αντισυλληπτικά δεν ειναι ελεύθερη επαφή.

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Καντι είπε:

Οταν πας στον γιατρο και σε ρωτήσει αν εχετε ελεύθερες επαφές και εσυ του απαντήσεις ναι εχουμε ενώ παιρνεις αντισυλληπτικά και δεν εκσπερματώνει στον κόλπο , δεν θα εχεις συνεννοηθεί μαζι του.

 Οταν μιλάμε για ελεύθερες επαφές εννοούμε την προσπαθεια σύλληψης. 

Οταν τραβιέται ο ανδρας στο σεξ δεν ειναι ελεύθερη επαφή.

οταν παιρνεις αντισυλληπτικά δεν ειναι ελεύθερη επαφή.

Α μάλιστα!!! Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.

 

10 ώρες πρίν, enjoy είπε:

Ας με διορθώσουν τα κορίτσια αν κάνω λαθος, εγω κατανοω οτι ελεύθερες επαφές=μη ελεγχος εκσπερμάτωσης (ειτε εντός ειτε εκτος - συνήθως εννοούμε εντος)+μη χρήση προφυλακτικού..  

Ελεύθερες μπορεις να εχεις και με αντισσυληπτικα χαπια... Χρησιμοποιείται μεν μέθοδος αντισύλληψης αλλα η πράξη ειναι ελευθερη χωρις περιορισμούς..

Σε μπέρδεψα?? Ότι θες ρωτα ανετα...

 

 

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!!!!

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...