Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 8 ώρες πρίν, Aangelika8 είπε:

      Είναι πολύ πιθανό απλά να μη σου ταίριαξε το πρωτόκολλο. Εγω εκανα ωοληψια με arvekap γιατί έχω ιστορικό με υπερδιεγερσεις κ ενώ βλέπαμε γύρω στα 13 πήραμε 7 από τα οποία ήταν μόνο 4 καλά κανένα δεν προχωρησε. 2 μήνες μετά νέα ωοληψια με arvekap κ ovitrelle, αποφύγαμε την υπερδιέγερση, πήραμε 16 ωάρια ήταν ώριμα τα 13 κ τώρα περιμένω αποτελέσματα προεμφυτευτικου από 8 βλαστοκυστες!! Μην απογοητεύεσαι κ έχεις κ 3 που περιμένεις να δεις τι θα γίνει! 

      Καλησπέρα! Είναι ανάμεικτα τα συναισθήματα.. ισως γιατι δεν περιμενα οτι ηταν πιθανο να συμβει αυτο με τετοιο αριθμο ωαριων...περιμενα την πιθανή αποτυχία μετέπειτα αλλα οχι απο τωρα.. φαντάζομαι κ εσυ πως θα ένιωσες την πρωτη φορα! τελος παντων προχωράω οπως λες και περιμένω γιατι κανεις δεν ξερει πως θα εξελιχθει και θα προσπαθησω να ειμαι αισιοδοξη!!

      Καλή επιτυχια σου εύχομαι αυτη τη φορα!!!

Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια!!!

Η βοήθεια σας πραγματικά θα μου ήταν πολύτιμη! Έκανα τεστακια 2 clearblue και βγήκαν και τα δύο θετικά (κανονικός σταυρος). 3 μέρες πριν την περίοδο τα εκανα επειδή μόλις μείνω εγκυουλα πρέπει να ξεκινήσω ενεσουλες (λόγω προηγούμενης παλινδρομης έκανα εξετάσεις θρομβοφιλιας) μίλησα λοιπον με τον γιατρό μου κ με έστειλε αμέσως για χοριακη η οποία βγηκε αρνητικη. :( κάνω κ ένα ψηφιακό τεστ μετα το αποτέλεσμα και μου βγαίνει θετικο 1-2 εβδομαδες. Ο γιατρός είπε να ξανά κάνω την Δευτέρα γιατι τοτε θα έχω κ καθυστέρηση...να ξέρουμε τι γίνεται απλά επειδή είναι ψυχοφθορο ήθελα να μάθω αν έχει τύχει σε κάποια κάτι παρόμοιο η είχε ακούσει καμία τέτοια περιπτωση;;; συγνώμη για το μεγάλο κείμενο!!! Αλλά κοντεύω να τρελαθώ! Είμαι η δεν είμαι!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσι! Από τη μια, στα πιο ευαίσθητα τεστακια ούρων ανιχνεύεται η χοριακή γοναδοτροπίνη, όταν η τιμή είναι από 10 μονάδες και πάνω! Από την άλλη, η πιο ακριβής μέτρηση της χοριακης είναι εκείνη του αίματος! Για να βγει αρνητικό παει να πει η τιμή ήταν κάτω από 10 μονάδες! Άρα, δεν συνάδουν οι δυο τιμές! Κι επιπλέον δεν έχεις ακόμα καθυστέρηση που είναι το μόνο σίγουρο συμπτωμα εγκυμοσύνης!

Μήπως να ελέγξεις αν τα τεστ που έκανες ειναι της ίδιας παρτίδας και πιθανά χαλασμένα; Ή μήπως το διαγνωστικό έδωσε λάθος τιμές (μερικές φορές κάνουν τραγικά λάθη); Ή μήπως έκανες καποια ένεση (πχ ovitrelle) για πρόκληση ωορρηξίας;

Η αλήθεια είναι ότι τη Δευτέρα θα ξέρεις σίγουρα! Επομένως, κάνε υπομονή μέχρι τότε κι όσο μπορείς σκέψου θετικά! Σου ευχομαι να λάβεις τα αποτελέσματα που επιθυμείς και να είσαι πράγματι έγκυος! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 42 λεπτά , *Μυρτώ είπε:

Καλημέρα κορίτσι! Από τη μια, στα πιο ευαίσθητα τεστακια ούρων ανιχνεύεται η χοριακή γοναδοτροπίνη, όταν η τιμή είναι από 10 μονάδες και πάνω! Από την άλλη, η πιο ακριβής μέτρηση της χοριακης είναι εκείνη του αίματος! Για να βγει αρνητικό παει να πει η τιμή ήταν κάτω από 10 μονάδες! Άρα, δεν συνάδουν οι δυο τιμές! Κι επιπλέον δεν έχεις ακόμα καθυστέρηση που είναι το μόνο σίγουρο συμπτωμα εγκυμοσύνης!

Μήπως να ελέγξεις αν τα τεστ που έκανες ειναι της ίδιας παρτίδας και πιθανά χαλασμένα; Ή μήπως το διαγνωστικό έδωσε λάθος τιμές (μερικές φορές κάνουν τραγικά λάθη); Ή μήπως έκανες καποια ένεση (πχ ovitrelle) για πρόκληση ωορρηξίας;

Η αλήθεια είναι ότι τη Δευτέρα θα ξέρεις σίγουρα! Επομένως, κάνε υπομονή μέχρι τότε κι όσο μπορείς σκέψου θετικά! Σου ευχομαι να λάβεις τα αποτελέσματα που επιθυμείς και να είσαι πράγματι έγκυος! 

Καλησπέρα κορίτσι μου κ ευχαριστώ για την απάντηση σου!!! Όχι δεν έχω κάνει καμία ένεση...δεν ξέρω χαλασμένα δεν είναι τα δύο ήταν ίδια και το ψηφιακό ήταν άλλο την επόμενη μέρα...και περίμενα έστω και λίγο να ήταν ανεβασμένο... :(αλλά ναι την Δευτέρα θα δείξει σίγουρα αν δεν μου έρθει μέχρι τότε και θα έχω κ καθυστέρηση!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 47 λεπτά , vikib είπε:

υπαρχει περιπτωση να εκανε λαθος κ το διαγνωστικο

δ κανεις αλλη μια χοριακη σημερα το απογευμα;πιστευω θα ξερεις ως αυριο

η αυριο πρωι

Δεν ξέρω αν είναι ανοιχτά Σάββατο εδώ (επαρχια) δυστυχώς:( λες να μην περιμένω μέχρι Δευτερα;;; να δω αν θα έχω κ καθυστέρηση! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 44 λεπτά , vikib είπε:

κ εγω επαρχια αλλα εχω κανει εξετασεις κ σαββατο.χοριακη συγκεκριμενα οχι,αλλα καποια βγαζουν αποτελεσματα

δ ειναι κακο να περιμενεις,αφου αντεχεις

Επειδήου το είπε ο γιατρός γι αυτό σε ρωτάω τη γνώμη σου!...εμάς είναι Δευτέρα με Παρασκευή τώρα αν είναι κ ανοιχτά Σάββατο τώρα που είναι κ καλοκαίρι δεν είμαι σίγουρη...:/

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 29 λεπτά , Angel91 είπε:

Επειδήου το είπε ο γιατρός γι αυτό σε ρωτάω τη γνώμη σου!...εμάς είναι Δευτέρα με Παρασκευή τώρα αν είναι κ ανοιχτά Σάββατο τώρα που είναι κ καλοκαίρι δεν είμαι σίγουρη...:/

απο την στιγμη που ειπε κ ο γιατρος δευτερα,κανε υπομονη

εγω μονο σαν ιδεα αν δ αντεχες την αναμονη το προτεινα

περιεργο παντως 3θετικα τεστ κ αρνητικη χοριακη

καλα αποτελεσματα!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , vikib είπε:

απο την στιγμη που ειπε κ ο γιατρος δευτερα,κανε υπομονη

εγω μονο σαν ιδεα αν δ αντεχες την αναμονη το προτεινα

περιεργο παντως 3θετικα τεστ κ αρνητικη χοριακη

καλα αποτελεσματα!

Πφφφφ πρώτη φορά το βιωνω και είναι τρελό μέσ το κεφάλι μου αλλά θα δω τι θα γίνει μέχρι την Δευτέρα! Σε ευχαριστώ πολύ για τον ενδιαφέρον!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 28 λεπτά , Angel91 είπε:

Κορίτσια έκανα χοριακη πάλι σήμερα κ βγηκε πάλι αρνητικη :( εχω καθυστέρηση πλέον...πόσο περίμενα να βγει θετική η χοριακη μου!!! 

Κρίμα κορίτσι μου. Μη στέκεσαι πολύ σε αυτό τώρα κ κάθεσαι κ φθείρεσαι.προχωρα παρακάτω...

  • Ευχαριστώ 1

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Mighty86 είπε:

Κρίμα κορίτσι μου. Μη στέκεσαι πολύ σε αυτό τώρα κ κάθεσαι κ φθείρεσαι.προχωρα παρακάτω...

Ναι κορίτσι μου!!! Έχεις απόλυτο δίκιο!! Παρ όλο που έχω καθυστέρηση πλέον απλά περιμένω να μου έρθει περίοδος να πάω παρακάτω ειλικρινά δεν ξανά κάνω τεστ εγκυμοσύνης μόνο χοριακη τελικά!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...