Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 4 λεπτά , dec-e είπε:

      Είναι άγχος κ αγωνία και ορμόνες! Θα τα πας καλύτερα από ότι νομίζεις. Εγώ γύρω στις 35-36 είχα έντονες συσπάσεις με πόνο κ τελικά υποχωρησαν κ γεννησα 39μισο. Το ξέρω είναι πολύ αγχωτικό, προσπάθησε να βάζεις χαλαρωτική μουσική, εμένα με βοηθούσε. Όλα θα πάνε καλά! Οι ορμόνες προκαλούν έντονα όνειρα 

      οχι δεν εχω όνειρα , προσμονή εχω σαν παιδάκι.  δεν είναι απαραίτητα άγχος  η αίσθηση!  άλλο στις 35 και άλλο στις 28 ! αν φτάσω 35 θα κάνω open party κορίτσια …χαχαχ θα εχω και άνευ !!

Εξωσωματική και εμβόλιο


Recommended Posts

πρίν από 55 λεπτά , Blondie είπε:

Δεν μπορουμε να στειλουμε σχολειο τα παιδια μας και οι δασκαλοι τους να ειναι ανεμβολιαστοι

Μα απ' τη στιγμη που οι δάσκαλοι θα κάνουν 2 ραπίντ την εβδομάδα ποιο προστατευμένα θα είναι από τους ανεμβολιαστους δασκάλους παρά απ' τους εμβολιασμενους που δεν θα κάνουν ποτέ!

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 395
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 31 λεπτά , Blondie είπε:

Δηλαδη δεν εμπιστευεσαι τα ποσοστα ανεμβολιαστων διασωληνωμενων που ειναι και κατι που επιβεβαιωνεται ευκολα αφου ολα ειναι καταγεγραμμενα ηλεκτρονικα επειδη το ειπε ο Τσιπρας (δε σχολιαζω καν) αλλα εμπιστευεσαι τις διαβεβαιωσεις οτι τα παιδια κολλανε ελαφρια. Που αυτη τη στιγμη 13 παιδια νοσηλευονται με τον ιο. Που λενε οτι ακομα δεν ξερουμε τις μακροχρονιες παρενεργειες που εχει ο κορονοιος. Ηδη μιλανε για long covid στο 30% των νοσησαντων. Που ειδικα εμεις που τα καναμε τα παιδακια μας με τοσο κοπο τρεμουμε με το παραμικρο βηχα που κανουν. Πως μπορουμε να πουμε ελα μωρε και να κολλησουν ελαφρια θα το περασουν. 

Το αλλο που ηθελα να επισημανω σχετικα με τον εμβολιασμο οσων προσπαθουν να κανουν παιδι ειναι οτι ολοι φοβουνται πιθανες παρενεργειες του εμβολιου στη γονιμοτητα ομως ακομα δεν εχουν βγει μελετες για τις επιπτωσεις του κορονοιου στη γονιμοτητα. Θελει και αυτο σκεψη.

Δυστυχως τα ραπιντ τεστ πιανουν μονο τους συμπτωματικους το εχω επιβεβαιωσει απο πολλους γνωστους. Οποτε ναι μεν ειναι ενα μετρο αλλα ανεπαρκες. 

Τελος να πω οτι ειναι παραπληροφορηση οτι στο Ισραηλ εχουν πολυ υψηλα ποσοστα εμβολιασμου. Δυστυχως και εκει μονο το 62% εχει εμβολιαστει απλα πολυ νωριτερα απο εμας. Για να επιτευγθει ανοσια χρειαζεται το 85%. 

 

Εγώ δεν τρέμω τόσο για το αν θα αρρωστήσει το παιδί μου..γενικώς, όχι από κοβιντ. Δεν νιώθω ανεύθυνη αλλά χαλαρή σε αυτό το θέμα γιατί σε αλλά έχω υπερβολικα άγχη κ αγωνιες όπως το αν κ τι θα φάει κτλ. Αν θα πάθει κάτι στον ύπνο του κτλ Δεν μπορώ να προσθέσω κ αυτό το άγχος στο κεφάλι μου θα κλαταρω. 

Αποσο έχω καταλάβει όσο τα προστατεύεις κ τα βάζεις σε γυάλα τόσο πιο εύθραυστα γίνονται. Ενώ γενικως είναι αρκετά ανθεκτικά. Ελπίζω να μη πάθει φυσικά κάτι για να αλλάξω γνώμη αλλά για την ώρα επιλέγω να ζούμε έτσι.

Δεν ξέρω αν είναι παραπληροφόρηση εγώ το διάβασα στην Τάιμς του Ισραήλ. Δεν γνωρίζω τι χρειάζεται για να επιτευχθεί ανοσία να είμαι ειλικρινής.νομιζω ότι όλα είναι ρευστά ακόμα. Δεν υπάρχει κάτι στάνταρτ..

Εύχομαι όσα παιδιά νοσηλευτούν να μην καταλήξουν κ φυσικά να μην χρειαστεί να εμβολιαστεί κανένα παιδάκι με αυτά τα εμβόλια.

  • Μου αρέσει 1

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Mighty86 είπε:

Δελτίο τύπου από λοιμωξιολογο; Είσαι σίγουρη;;; άλλο από πολιτικό πρόσωπο.

Για να μη κινδυνέψουν οι ευπαθείς ομάδες στα πρώτα λοκνταουν στους κλειδωσαμε μέσα και γι'αυτό τους προστατεψαμε.κ μόλις βγήκε το εμβόλιο τους εμβολιασαμε. Τεσπα η συζήτηση αυτή μπορεί να συνεχιστεί αιώνια. 

Ε όχι δεν θέλουμε να δούμε πόλεμο δεν θα έχει καμία σχέση με όλα αυτά που περνάμε. Φυσικά κ το βλέπει έτσι η μικρούλα αφού την κλειδαμπαρωνουν σπίτι της. Αλλά έχει να φάει κ να πιει κ δεν κλείνει τα αυτιά της όταν σκάνε χειροβομβίδες δίπλα και ζούνε όλα τα συνομήλικα παιδάκια και οι γονείς της. 

Έχει λοιμώξεις κ λοιμώξεις. Άλλο η κοινή γρίπη κ ο κορονοιος και άλλο η λέπρα.

Αν οι πνεύμονες των νοσούντων ήταν διαφανείς και βλέπαμε την βλάβη που τους προκαλεί ο ιός αυτός, δεν ξέρω αν η λέπρα θα ήταν φοβερότερη! Πώς εξαλείφθηκε αυτή αλήθεια;

Αυτό που δεν φαίνεται είναι πιο ύπουλο άρα πιο τρομερό όταν σε συναντά, γιατί το υποτιμάς εύκολα και είσαι ελάχιστα προετοιμασμένος. Η όραση είναι η πιο ισχυρή αίσθησή μας. Αλλά δεν είναι ο μόνος τρόπος της αντίληψής μας ούτε ο πιο ασφαλής. 

Έχει διαφορά αυτή η μάχη. Είμαστε όλοι οι άνθρωποι απέναντι σε έναν κοινό εχθρό. Μη βρίσκουμε τρόπους να «αλληλοφαγωνόμαστε» πάλι. Ο εχθρός είναι άλλος. 
 

ΕΜΒΟΛΙΑΣΜΕΝΕΣ ή όχι εύχομαι να μην μας συναντήσει με την σκληρή του όψη τουλάχιστον ο ιός. Ούτε εμάς ούτε τους αγαπημένους μας! Και καλή πολύ καλή τύχη στις προσπάθειές μας!!!

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
On 31/8/2021 at 3:26 ΜΜ, BettySt είπε:

Εγώ σάς πληροφορώ (έτσι για να ξέρετε και να μην βάζετε όλους στο ίδιο καζανι), ότι τηρώ όλα τα μέτρα ασφαλείας,  κάτι που δεν μπορω να πω για μερικοί εμβολιασμενοι. Πολύ εμβολιαστικαν μόνο και μόνο για να ΜΗΝ τηρούν κανένα μέτρο.

Και δεν μπορώ να καταλάβω τη μανία που έχετε μερικοί να ασχοληστε με τα παιδιά μάς. Εγω (και κάποιες άλλες κοπέλες) δεν αναφέραμε τίποτα για τα παιδιά σας( ούτε για εσάς σε προσωπικό επίπεδο),οπότε σταματήστε να ανακατεύετε τα παιδιά μας στη συζήτηση. Σε τι σχόλια και με τι μέτρα ασφαλείας πηγαίνουν τα παιδιά μας είναι δικό μας θέμα και οχι δικό σας! Δεν χρειάζεται να εύχεστε για τα παιδιά μας, μια χαρά το κάνουμε και μόνοι μας!

Θα ηθελα να σου θυμήσω ότι τι μετρα ασφαλείας πάιρνουν τα "δικά σας παιδιά " είναι θέμα και των γονέων που έχουν παιδάκια που ανήκουν στις ευπαθείς ομάδες. Στα ιδια σχολεια πηγαίνουν και στις ίδιες κουνιες παίζουν... Θα μου πεις κλείστε τα σπίτι με τηλεκπαίδευση... Με αγάπη και επειδή εχουμε υποφέρει από γονείς που λένε δε θα μου πεις τί θα κάνει το δικό μου το παιδί... και απο άλλους με καφε και τσιγαρο στις κουνιες σα να μην υπαρχει αυριο...  Τα δικά σου τα τα παιδιά τα αφήνω απέξω αφου λες οτι τηρείτε ως οικογένεια τα μετρα ασφαλείας και σε ευχαριστώ γι αυτό. Το σημειώνω γιατί εχω βαρεθεί να ακούω αυτή την ατάκα...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Pontikis είπε:

Θα ηθελα να σου θυμήσω ότι τι μετρα ασφαλείας πάιρνουν τα "δικά σας παιδιά " είναι θέμα και των γονέων που έχουν παιδάκια που ανήκουν στις ευπαθείς ομάδες. Στα ιδια σχολεια πηγαίνουν και στις ίδιες κουνιες παίζουν... Θα μου πεις κλείστε τα σπίτι με τηλεκπαίδευση... Με αγάπη και επειδή εχουμε υποφέρει από γονείς που λένε δε θα μου πεις τί θα κάνει το δικό μου το παιδί... και απο άλλους με καφε και τσιγαρο στις κουνιες σα να μην υπαρχει αυριο...  Τα δικά σου τα τα παιδιά τα αφήνω απέξω αφου λες οτι τηρείτε ως οικογένεια τα μετρα ασφαλείας και σε ευχαριστώ γι αυτό. Το σημειώνω γιατί εχω βαρεθεί να ακούω αυτή την ατάκα...

Τι να σχολιάσω τώρα; Το μόνο σίγουρο είναι ότι δεν έχεις καταλάβει το μήνυμα μου. Το " με τι μέτρα ασφαλείας " είναι για το παιδικό σταθμό και  όχι τι μέτρα τηρούν τα παιδιά μάς. 


OQ1lp2.pngUFlDp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 31/8/2021 at 11:03 ΜΜ, Mighty86 είπε:

Δεν έχεις δίκιο.εγω έχω αρχίσει να το σκέφτομαι. Για πρακτικούς λόγους φυσικά κ όχι γιατί φοβάμαι η ότι το κάνω για την ανοσία της αγέλης ψέματα δεν θα σας πω ποτέ. 

Επίσης δεν έχω θέμα αν θα είναι ανεμβολιαστος ο καθηγητής του παιδιού μου. Μας διαβεβαιώνουν επί ένα χρόνο και ότι τα παιδιά είναι ασυμπτωματικα κ ασφαλή από κοβιντ κ με χαμηλό ιικό φορτίο. Τώρα αν το φέρει σπίτι του εκεί αν φοβάσαι προστατεύεις τον εαυτό σου με το να εμβολιαστείς. Αν δεν φοβάσαι δεν τίθεται θέμα...

Από την στιγμή που είναι διατεθειμένος να κάνει ραπίντ τεστ ο καθηγητής εμένα δεν μου πέφτει λόγος.

Δεν εμπιστευόμαστε το 95% που λέει ο Κικίλιας γιατί πολύ απλά κ με δήλωση Τσιοδρα ξέρουμε ότι παραποιούν τα στοιχεία όλα από την αρχή της διαχείρισης. Κ επίσης στο Ισραήλ όπου έχουν εμβολιαστεί όλοι σχεδόν δεν ισχύουν αυτά τα ποσοστά.

Στο Ισραήλ είναι εμβολιασμένο ένα 60%. Βόρεια Ευρώπη πχ Σκανδιναβικές χώρες να κοιτάμε καλύτερα. Εκεί έχουν καλή κάλυψη. Τέλος και τα μέτρα. Μακάρι να προχωρήσουν καλά. Προς το παρόν γλιτώνουμε νοσηλεία και θάνατο σε πολύ μεγάλο ποσοστό. Για τη διασπορά εξαρτάται από την τήρηση των μέτρων. Δεν αρκεί το εμβόλιο.

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...