Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Lila ki είπε:

      Είμαι στο εξωτερικό ! Δεν ρώτησα γιατί μου είπαν απλά λόγω ηλικίας από 37 και πάνω δεν βάζουμε δυο έμβρυα … εγω είμαι 38 χρόνων … και έτσι δεν επεκτάθηκα … πριν την μεταφορά το ζήτησα ξανά από έναν άλλο γιατρό και μου είπε όχι … έτσι βάλαμε ένα … σε ευχαριστω πολύ ! Και εσυ με το καλό ! 
      μ α σε ρωτήσω κάτι ;;; Έχω έναν πόνο δεξιά κοντά στον αφαλό όταν σηκώνομαι απότομα … μάλιστα και στην αφή με ενοχλεί … μήπως γνωρίζεις τι θα μπορούσε να είναι τόσο ψηλά κοντά στον  αφαλό ;; 

      Μήπως είναι έντερο; Δυστυχώς μόνο εικασίες μπορώ να κάνω, δεν ξέρω κάτι... Φαντάζομαι λόγω άγχους όλες πονάμε και υποθέτουμε πράγματα αυτές τις μέρες μετά την εμβρυομεταφορά... Καλή επιτυχία! Α! Σε ποια χώρα βρίσκεσαι;

Εξωσωματική και εμβόλιο


Recommended Posts

Σοβαρά τωρα αναρτάται μια μελέτη για να τη διαβάσουμε εμείς;;;που το 98% δεν εχουμε γνώσεις ιατρικής;;; Αυτες τις μελετες την εγκυρότητα τους και τόσες αλλες θα τις μελετήσουν οι ειδικοί και θα αποφασίσουν οχι εμείς..

Οτι αναρτάται θα πρεπει να το συζητήσετε με τον ιατρό σας.. οι οδηγίες των ενώσεων γυναικολόγων και εξωσωματικών ειναι οτι δεν επηρεαζει τη γονιμοτητα και οτι ο εμβολιασμός προστατεύει.. 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 395
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Χαχαχα,μονο να γελαω μπορω... Αλήθεια τωρα; Τοση κακια; Τοση επιθεση; Δεν το κανω για κακο...Σας λεμε οτι έχουμε ακουσει αυτο,μας λετε που είναι η μελετη... Ανεβάζουμε μια μελετη μας λετε οτι δεν ειμαστε ειδικοι... Σαν ειδικοι το λενε αυτοι που την εκαναν τη μελετη κ απλα την ανεβασα.Οπως λετε για το ποσο ασφαλη ειναι τα εμβολια απο αυτα που ακουτε εσεις... Εκει πως κρινετε κ λετε πως το λενε οι ειδικοι...Κ εγω για τους ειδικους μιλαω...Κ η συγκεκριμένη μελετη ειναι τοσο απλα γραμμενη που εννοείται πως την καταλαβαινετε...Ανταλλαγή αποψεων κάνουμε...Φτανει το μισος κ η υπερβολη... Καλη συνέχεια κ καλη καρδια...

Κ επισης η μελετη δεν αναφερει πουθενα ουτε αν κανει κακο στη γονιμότητα ουτε αν προστατευει γενικα...αλλα αν καλυπτει απο τη Δέλτα κ αν κανει κακο ...οποτε καποιοι δεν μπαίνουν καν στον κοπο να διαβασουν κατι κ απλα κανουν επιθεση...

  • Μου αρέσει 5

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Mommy39 είπε:

«έχω νασου πω ότι όλοι οι παιδίατροι λένε πως μωράκάτω των 6 μηνών εάν αρρωστήσουν από οποιαδήποτε γρίπη νοσηλεύονται»

αυτο έγραψε ενα αλλο μελος για αυτο και το έγραψα.. τη στατιστική τη διαβάζω κσι εγω το 90% των νοσηλευόμενων εινσι ανεμβολιαστοι μέσος ορος ηλικίας τα 40 έτη.. και αν προστατεύονται 50% απο τον φονικό ιό ειναι πολυ καλυτερο απο το απόλυτο 0 του ανεμβολιαστου..

σας ευχαριστώ πολυ και για τις υποδείξεις Σας οχι επισκέψεις σε νεογέννητα.. αλλα δε το γνώριζα οτι ο σύζυγος μου δεν επρεπε να πηγαίνει στη δουλειά του ή στο σουπερ μάρκετ μεχρι το παιδι να γινότανε 3 μηνων ή 6 μηνων.. τέτοια Δυνατότητα  δεν εχουμε..οι ιοί εινσι Εκει εξω και με βρογχιιλιτιδες τα νοσοκομεία γεμίζουν..ιος και αυτος..αυτη ειναι η πραγματικότητα ..και τωρα εχει  μετάλλαξη Δ χτυπάει και τα παιδια πολυ περισσότερο..Όποτε ναι πρεπει όπως σωςτα λέτε να προφυλάσσομαστε..

να διαβάζετε τις στατιστικές όπως θελετε και επιλεκτικά.. σωςτα κανετε και δεν εμβολιάζεστε προφυλαχτείτε οπωσ Μπορειτε..εγω με το εμβολιο έστω και 50% νιωθω ποιο προστατευμένη απο τον κοβιντ. Αλλα όπως ξανα έγραψα οι αντάρτικες γεμίζουν με ποσοστό 90 απο ανεμβολιαστους .. 

Δεν είπα να μην πάει ο άντρας σου για δουλειά, αλλά είτε κάνει κάποιος εμβόλιο covid είτε όχι στο μωρό αν δεν τηρεί τα μέτρα θα το κολλήσει. Ο ιός αυτός τουλάχιστον μας έμαθε να προσέχουμε λίγο περισσότερο. Φοράμε μάσκες, έχουμε μαζί μας αντισηπτικά κ όταν πηγαίνουμε σπίτι κατευθείαν πλενομαστε κ βγάζουμε ρούχα. Τουλάχιστον εμείς έτσι συμπεριφερόμαστε κ ευτυχώς προς το παρόν δεν έχουμε κολλήσει ποτέ, ή αν κολλήσαμε δεν το καταλάβαμε καν

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια τι να μαλώνουμε τώρα πίσω από τα πληκτρολόγια...ότι κ να συζητάμε εδώ με σαράντα ευρώ τον μήνα 80€ το ζευγάρι συν ότι πρέπει να τρέχεις κάθε βδομαδα για ραπίντ τεστ ενώ έχεις κ μικρό παιδί ...απλά θα το κάνουμε όλοι στο τέλος. Ελπίζω να υπάρχουν τυχεροί που δεν θα το κάνουν κ να την γλιτώσουν. Πάντως αν το κάνω δεν θα είναι σίγουρα γιατί θέλω να προστατέψω τον εαυτό μου κ τους άλλους. Αυτή είναι αλήθεια.ειμαι νεοελλην που θέλει βουρδουλα αλλιώς πρόθυμη να φάω άλλη μια ένεση δεν είμαι καθόλου.  Δεν βλέπω κ κανέναν να ξεσηκώνεται. Όχι ότι μου κάνει εντύπωση.κεγω κανένα κουράγιο για αντίδραση. 

  • Μου αρέσει 3

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Mighty86 είπε:

Κορίτσια τι να μαλώνουμε τώρα πίσω από τα πληκτρολόγια...ότι κ να συζητάμε εδώ με σαράντα ευρώ τον μήνα 80€ το ζευγάρι συν ότι πρέπει να τρέχεις κάθε βδομαδα για ραπίντ τεστ ενώ έχεις κ μικρό παιδί ...απλά θα το κάνουμε όλοι στο τέλος. Ελπίζω να υπάρχουν τυχεροί που δεν θα το κάνουν κ να την γλιτώσουν. Πάντως αν το κάνω δεν θα είναι σίγουρα γιατί θέλω να προστατέψω τον εαυτό μου κ τους άλλους. Αυτή είναι αλήθεια.ειμαι νεοελλην που θέλει βουρδουλα αλλιώς πρόθυμη να φάω άλλη μια ένεση δεν είμαι καθόλου.  Δεν βλέπω κ κανέναν να ξεσηκώνεται. Όχι ότι μου κάνει εντύπωση.κεγω κανένα κουράγιο για αντίδραση. 

Εγω που ειμαι εκπαιδευτικος θελω δυο ραπιντ την εβδομάδα που σημαινει 80 το μηνα κ αλλα 40 ο αντρας μου... Δεν είναι θεμα βουρδουλα...Δεν είναι θεμα ανυπακοης...

  • Μου αρέσει 2

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 7 λεπτά , winspert είπε:

Εγω που ειμαι εκπαιδευτικος θελω δυο ραπιντ την εβδομάδα που σημαινει 80 το μηνα κ αλλα 40 ο αντρας μου... Δεν είναι θεμα βουρδουλα...Δεν είναι θεμα ανυπακοης...

Δεν ξέρω τι θέμα είναι ας αποφασίσουν οι κριτές των πάντων. Πάντως κ με τα μέτρα κ όσο κ να μιλήσω με γιατρούς να διαβάσω άρθρα υπέρ εμβολίων κτλ δεν μπορώ να πάρω την απόφαση ακόμα να εμβολιαστω. Δεν με ψήνει καθόλου αλλά δεν το κρύβω ότι έχω προβληματιστεί. Θα χειροτερέψει κ άλλο το πράγμα. Δυστυχώς δεν τρομάζω από τον κοβιντ.γιατι άμα φοβόμουν θα έτρεχα. 

  • Μου αρέσει 2

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, winspert είπε:

Χαχαχα,μονο να γελαω μπορω... Αλήθεια τωρα; Τοση κακια; Τοση επιθεση; Δεν το κανω για κακο...Σας λεμε οτι έχουμε ακουσει αυτο,μας λετε που είναι η μελετη... Ανεβάζουμε μια μελετη μας λετε οτι δεν ειμαστε ειδικοι... Σαν ειδικοι το λενε αυτοι που την εκαναν τη μελετη κ απλα την ανεβασα.Οπως λετε για το ποσο ασφαλη ειναι τα εμβολια απο αυτα που ακουτε εσεις... Εκει πως κρινετε κ λετε πως το λενε οι ειδικοι...Κ εγω για τους ειδικους μιλαω...Κ η συγκεκριμένη μελετη ειναι τοσο απλα γραμμενη που εννοείται πως την καταλαβαινετε...Ανταλλαγή αποψεων κάνουμε...Φτανει το μισος κ η υπερβολη... Καλη συνέχεια κ καλη καρδια...

Κ επισης η μελετη δεν αναφερει πουθενα ουτε αν κανει κακο στη γονιμότητα ουτε αν προστατευει γενικα...αλλα αν καλυπτει απο τη Δέλτα κ αν κανει κακο ...οποτε καποιοι δεν μπαίνουν καν στον κοπο να διαβασουν κατι κ απλα κανουν επιθεση...

Τι κακία πως τη διαπιστώσατε ;;;;την επίθεση απο που τη καταλάβατε;;; Τη μελέτη αυτή θα την πάτε στο γιατρό σας να τη συζητήσετε ειναι ο μόνος αρμόδιος.. εσεις δεν είστε ..πως να το κανουμε..εκπαιδευτικός είστε οχι ιατρος..

προςωπικα δε διαβάζω μελέτες γιατι δεν έχω ιατρικές γνώσεις.. το εχω γράψει 1000 φορές εδώ..ουδέποτε ζήτησα να διαβάσω κατι.. ξερω μεχρι πιυ φτάνουν οι γνώσεις μου.. εινσι απλό πληρώνεις μια επίσκεψη και συζητάς με το γιατρο σου με τα αυτιά ανοιχτα!!! 
 

ειτε δ ειτε γ ειτε β πανω σπο το 90% των νοσηλευόμενων / διαδωληνομενων/ θανάτων ειναι ανεμβολιαστοι.. 

 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, mama16 είπε:

Δεν είπα να μην πάει ο άντρας σου για δουλειά, αλλά είτε κάνει κάποιος εμβόλιο covid είτε όχι στο μωρό αν δεν τηρεί τα μέτρα θα το κολλήσει. Ο ιός αυτός τουλάχιστον μας έμαθε να προσέχουμε λίγο περισσότερο. Φοράμε μάσκες, έχουμε μαζί μας αντισηπτικά κ όταν πηγαίνουμε σπίτι κατευθείαν πλενομαστε κ βγάζουμε ρούχα. Τουλάχιστον εμείς έτσι συμπεριφερόμαστε κ ευτυχώς προς το παρόν δεν έχουμε κολλήσει ποτέ, ή αν κολλήσαμε δεν το καταλάβαμε καν

Εσεις συμπεριφερόσαστε ετςι και αισθάνεστε οτι είστε καλυμμένη με αυτο.. ωραία Μην εμβολιάζεστε .. καλα κανετε εγω δεν αισθάνομαι τυχερή και με το αντισηπτικό να λούζομαι και να ψεκάζομαι όλη την ωρα..όπως είπα και 50% να με προφυλάσσει απο το απόλυτο 0 του ανεμβολιαστου ναι θα το κανω αφου ο γιατρος έδωσε και το οκ για τα θέματα γονιμότητας και εγκυμοσυννγς..Άραγε όμως και όλοι αυτοί που πεθάνανε τοσο απερίσκεπτοι Και απρόσεχτοι να ήτανε; 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Mommy39 είπε:

Τι κακία πως τη διαπιστώσατε ;;;;την επίθεση απο που τη καταλάβατε;;; Τη μελέτη αυτή θα την πάτε στο γιατρό σας να τη συζητήσετε ειναι ο μόνος αρμόδιος.. εσεις δεν είστε ..πως να το κανουμε..εκπαιδευτικός είστε οχι ιατρος..

προςωπικα δε διαβάζω μελέτες γιατι δεν έχω ιατρικές γνώσεις.. το εχω γράψει 1000 φορές εδώ..ουδέποτε ζήτησα να διαβάσω κατι.. ξερω μεχρι πιυ φτάνουν οι γνώσεις μου.. εινσι απλό πληρώνεις μια επίσκεψη και συζητάς με το γιατρο σου με τα αυτιά ανοιχτα!!! 
 

ειτε δ ειτε γ ειτε β πανω σπο το 90% των νοσηλευόμενων / διαδωληνομενων/ θανάτων ειναι ανεμβολιαστοι.. 

 

 

Ο τρόπος που μιλας τα βγαζει ολα αυτά...Αν δεν ειναι ετσι,τοτε τα γραφεις με τετοιο υφος κ ειρωνεία μαζι...

Οσο για τους διασωληνωμενους ας αποφασίσουν γιατί πρωθυπουργός κ υπουργος επικρατείας ειπαν ακριβώς το αντίθετο πραγμα....Ποιο ισχυει αραγε; Σφαιρικη αποψη έχουμε οταν τους ακουμε ολους τους γιατρούς...Οταν εχουμε επιλεκτική ακοη τοτε ειμαστε μονόπλευροι...

  • Μου αρέσει 1

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Mommy39 είπε:

Σοβαρά τωρα αναρτάται μια μελέτη για να τη διαβάσουμε εμείς;;;που το 98% δεν εχουμε γνώσεις ιατρικής;;; Αυτες τις μελετες την εγκυρότητα τους και τόσες αλλες θα τις μελετήσουν οι ειδικοί και θα αποφασίσουν οχι εμείς..

Οτι αναρτάται θα πρεπει να το συζητήσετε με τον ιατρό σας.. οι οδηγίες των ενώσεων γυναικολόγων και εξωσωματικών ειναι οτι δεν επηρεαζει τη γονιμοτητα και οτι ο εμβολιασμός προστατεύει.. 

Από αυτη την ανάρτηση καταλαβαίνει κάποιος ειρωνεία;;;;;;;; Σε ποιο σημείο ακριβώς;;;   
 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Δεν είναι πολιτικό το ζήτημα και δεν ακούω κανέναν πρωθυπουργό ή υπουργό. Είναι επιστημονικό. Ακολουθώ τις οδηγίες της παγκόσμιας ιατρικής κοινότητας και όχι της μειοψηφίας των αιρετικών. Οι δεύτεροι δεν έχουν να παρουσιάσουν κανένα επιχείρημα. Εξάλλου όλοι δηλώνουν ότι δεν έχουν πρόβλημα με το εμβόλιο, αλλά με την υποχρεωτικότητα.

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Mommy39 είπε:

Εσεις συμπεριφερόσαστε ετςι και αισθάνεστε οτι είστε καλυμμένη με αυτο.. ωραία Μην εμβολιάζεστε .. καλα κανετε εγω δεν αισθάνομαι τυχερή και με το αντισηπτικό να λούζομαι και να ψεκάζομαι όλη την ωρα..όπως είπα και 50% να με προφυλάσσει απο το απόλυτο 0 του ανεμβολιαστου ναι θα το κανω αφου ο γιατρος έδωσε και το οκ για τα θέματα γονιμότητας και εγκυμοσυννγς..Άραγε όμως και όλοι αυτοί που πεθάνανε τοσο απερίσκεπτοι Και απρόσεχτοι να ήτανε; 

Καλά κάνατε εφόσον νιώθατε ότι θέλετε να εμβολιαστειτε. Κ εγώ αν ήμουν πιο μεγάλη ηλικία από αυτή που είμαι τώρα κ είχα προβλήματα υγείας μπορεί να το έκανα. Δεν έχω κανένα θέμα αν ο άλλος εμβολιαστεί η όχι. Το θέμα μου είναι όταν ο εμβολιασμενος επιτίθεται και βγάζει τρομερή εμπάθεια προς όλους αυτούς που δεν εμβολιάζονται. Ο καθένας κάνει τις επιλογές του. Στην ουσία κανείς δεν είναι σίγουρος για το μέλλον και τι είναι το καλύτερο τλκ. Μπορεί εγώ που είμαι ανεμβολιαστη να νοσησω κ να μου αφήσει διάφορα προβλήματα υγείας, μπορεί όμως να συμβεί κ το αντίθετο

πρίν από 13 λεπτά , Visit a vis είπε:

Εξάλλου όλοι δηλώνουν ότι δεν έχουν πρόβλημα με το εμβόλιο, αλλά με την υποχρεωτικότητα.

Πλάκα μου κάνεις τώρα. Αυτό πιστεύεις δλδ? Ότι το κάνουν από καπρίτσιο επειδή τους υποχρεώνουν κ θα αναγκαστούν να χάσουν τη δουλειά τους ή να τους φεύγουν  40-80 ευρώ το μήνα?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 37 λεπτά , Mommy39 είπε:

Από αυτη την ανάρτηση καταλαβαίνει κάποιος ειρωνεία;;;;;;;; Σε ποιο σημείο ακριβώς;;;   
 

Σε ολο το κείμενο κ σε ολες τις απαντησεις σου...

πρίν από 36 λεπτά , Visit a vis είπε:

Δεν είναι πολιτικό το ζήτημα και δεν ακούω κανέναν πρωθυπουργό ή υπουργό. Είναι επιστημονικό. Ακολουθώ τις οδηγίες της παγκόσμιας ιατρικής κοινότητας και όχι της μειοψηφίας των αιρετικών. Οι δεύτεροι δεν έχουν να παρουσιάσουν κανένα επιχείρημα. Εξάλλου όλοι δηλώνουν ότι δεν έχουν πρόβλημα με το εμβόλιο, αλλά με την υποχρεωτικότητα.

Φαντάζομαι πως ο καθε άνθρωπος αντιλαμβάνεται πως οι πολιτικοι κουνανε τα πάντα...οπως επισης κ οι πλούσιοι επανω σ αυτή τη γη...Διαφωνουμε σ αυτό; Οσο για το εμβόλιο,εγω δεν εχω θεμα με την υποχρεωτικοτητα μονο αλλα κ με το ίδιο το εμβόλιο φυσικα...Το εμβόλιο φοβάμαι κ η υποχρεωτικοτητα με εξαναγκαζει να το κάνω ή να πεινασω....

  • Μου αρέσει 1

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 44 λεπτά , Visit a vis είπε:

Δεν είναι πολιτικό το ζήτημα και δεν ακούω κανέναν πρωθυπουργό ή υπουργό. Είναι επιστημονικό. Ακολουθώ τις οδηγίες της παγκόσμιας ιατρικής κοινότητας και όχι της μειοψηφίας των αιρετικών. Οι δεύτεροι δεν έχουν να παρουσιάσουν κανένα επιχείρημα. Εξάλλου όλοι δηλώνουν ότι δεν έχουν πρόβλημα με το εμβόλιο, αλλά με την υποχρεωτικότητα.

Διαβάζω τόσο καιρό που γράφατε, αυτό ακριβώς ήθελα να πω κι εγώ . Δεν καταλαβαίνω γιατί το κάνουμε πολιτικό το ζήτημα . Αυτές είναι οι οδηγίες της ιατρικής κοινότητας. Μου φαίνεται τόσο απλό . 

  • Μου αρέσει 3

NTTHp2.png
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , mama16 είπε:

Καλά κάνατε εφόσον νιώθατε ότι θέλετε να εμβολιαστειτε. Κ εγώ αν ήμουν πιο μεγάλη ηλικία από αυτή που είμαι τώρα κ είχα προβλήματα υγείας μπορεί να το έκανα. Δεν έχω κανένα θέμα αν ο άλλος εμβολιαστεί η όχι. Το θέμα μου είναι όταν ο εμβολιασμενος επιτίθεται και βγάζει τρομερή εμπάθεια προς όλους αυτούς που δεν εμβολιάζονται. Ο καθένας κάνει τις επιλογές του. Στην ουσία κανείς δεν είναι σίγουρος για το μέλλον και τι είναι το καλύτερο τλκ. Μπορεί εγώ που είμαι ανεμβολιαστη να νοσησω κ να μου αφήσει διάφορα προβλήματα υγείας, μπορεί όμως να συμβεί κ το αντίθετο

Πλάκα μου κάνεις τώρα. Αυτό πιστεύεις δλδ? Ότι το κάνουν από καπρίτσιο επειδή τους υποχρεώνουν κ θα αναγκαστούν να χάσουν τη δουλειά τους ή να τους φεύγουν  40-80 ευρώ το μήνα?

Εκτίθενται κι αυτοί πλέον όσο εκτίθενται και οι άλλοι. Έχουν βήμα στα μμε. Μπορείς να ακούσεις με τα ίδια σου τα αυτιά τους υπέρμαχους του μη εμβολιασμού υγειονομικούς και τα «επιχειρήματά» τους. Άκουσέ τους, και μετά πες μου αν κάνω πλάκα. Αυτοί μας κάνουν πλάκα. Ιδεολογικό ζήτημα εγείρουν όχι επιστημονικό! 

Είναι άκρως σημαντικό να είναι όλοι μα όλοι εμβολιασμένοι στους χώρους υγειονομικού ενδιαφέροντος, δομές υγείας αλλά και εστίαση. Αν κάποιος εργάζεται από το σπίτι πχ και έχει ελάχιστη επαφή με άλλους, έχει εν μέρει δίκιο να μην εμβολιάζεται. Κινδυνεύει και αποτελεί κίνδυνο λιγότερο. Σαν εκπαιδευτικός όμως δεν έχω αυτό το δικαίωμα. Είναι υποχρέωσή μου να εμβολιαστώ. Πήγα μόλις άνοιξε η πλατφόρμα μας, για μια πιο άνετη φυσικά ζωή για εμένα, να δω επιτέλους τους γονείς μου, να ταξιδέψω, αλλά και για να μπορώ να διδάσκω σε αίθουσες διά ζώσης. 
 

Να θυμίσω ότι η δέλτα, είναι στέλεχος που πρωτοφανίστηκε στην Ινδία των δις ανθρώπων, ανεμβολίαστων. Οι μεταλλάξεις θα συνεχίζονται, γιατί κυκλοφορεί παγκόσμια ο ιός. Αυτός θα υπάρχει… οφείλουμε να προστατευτούμε ως ανθρωπότητα. Ευγνωμονώ τους επιστήμονες που βρήκαν ένα όπλο και που ακόμη προσπαθούν να το ενισχύσουν αλλά και ψάχνουν για άλλα. Ντρέπομαι που υπάρχουν άνθρωποι που στρέφουν το πρόσωπο αλλού. 
 

Δεν έχει νόημα να ανακυκλώνουμε τα ίδια και τα ίδια. Όπως αναφέρθηκε τα δεδομένα είναι ανοιχτά, ο καθένας μπορεί να τα δει και αν δεν κατανοεί να ζητήσει βοήθεια. Ένα τελευταίο, τα συνδικάτα των υγειονομικών στις χώρες της Ευρώπης ήταν όλα στη μάχη του εμβολιασμού. Εδώ προσπαθούν να καπηλευτούν την κατάσταση. Με έχει βάλει σε σκέψεις όλη αυτή η κατάσταση για την ποιότητα των ανθρώπων που ασκούν την ιατρική στη χώρα και κυρίως για τους νοσηλευτές. Διαβάζω εντελώς αντιεπιστημονικές απόψεις από ανθρώπους που θεωρούνται επιστήμονες. Ξέροντας τις διαδικασίες πρόσληψής τους βέβαια δεν απορώ! Θα έπρεπε να υπάρχει γραπτός διαγωνισμός για την πρόσληψή τους. Άνθρωποι με πτυχία αμφιβόλου προέλευσης αναλαμβάνουν την ζωή μας. Μια άτυπη αξιολόγηση είναι και αυτό που γίνεται. Αμαθείς δεν βοηθούν το ΕΣΥ. Είναι επικίνδυνοι. 
 

Με τόσους γιατρούς στον περίγυρό μου, σπουδαίους επιστήμονες, έμαθα να ξεχωρίζω…αλλά και έχω την τύχη να με κατευθύνουν σωστά. Δεν είναι ό,τι λάμπει χρυσός! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...