Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Εξωσωματική και εμβόλιο


Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια. Ένα θέμα που μας προβληματίζει όλους. 

Με τον άντρα μου θα κάνουμε εξωσωματική μέσα στον χειμώνα. Ακούω και διαβάζω διαφορά πως πρέπει να κάνω το εμβόλιο αλλά δεν θέλω να το κάνω γιατί θα αρχίσω και τις θεραπείες και φοβάμαι πολύ με όλη αυτή την κατάσταση, υπάρχει περίπτωση από το κέντρο εξωσωματικής να σε αναγκάσουν να το κάνεις; τι γίνεται σε αυτές τις περιπτώσεις; βρίσκεται κάποια στην ίδια θέση με μένα; SOS

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 395
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα!

Συζήτησε το με τον γιατρό σου!

Εμείς τον Σεπτέμβρη πρώτα ο Θεός θα προχωρήσουμε σε εμβρυομεταφορα και έχω κάνει το εμβόλιο τον Ιούλιο. 

Έκανα της Pfizer με την σύμφωνη γνώμη του γιατρου μου .

Νομίζω ότι αγχώνεσαι άδικα,  συζήτησε με τον γιατρό σου κι αν δεν έχεις καταλήξει σε εξωσωματικο,  με τον γυναικολόγο σου.

Σκέψου το ενδεχόμενο να νοσησεις εγκυος,  τι επιπλοκές μπορεί να έχει στο μωρό και σε σένα.

εγώ αυτό σκέφτηκα και προχώρησα...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , athinaida είπε:

Καλησπέρα!

Συζήτησε το με τον γιατρό σου!

Εμείς τον Σεπτέμβρη πρώτα ο Θεός θα προχωρήσουμε σε εμβρυομεταφορα και έχω κάνει το εμβόλιο τον Ιούλιο. 

Έκανα της Pfizer με την σύμφωνη γνώμη του γιατρου μου .

Νομίζω ότι αγχώνεσαι άδικα,  συζήτησε με τον γιατρό σου κι αν δεν έχεις καταλήξει σε εξωσωματικο,  με τον γυναικολόγο σου.

Σκέψου το ενδεχόμενο να νοσησεις εγκυος,  τι επιπλοκές μπορεί να έχει στο μωρό και σε σένα.

εγώ αυτό σκέφτηκα και προχώρησα...

Που θα την κάνετε την εξωσωματική; εάν επιτρέπεται 

Link to comment
Share on other sites

Η ιστορία μου είναι μεγάλη...

Τώρα είμαι στον Κουρτη που συνεργάζεται με το κέντρο εξωσωματικής του μητερα.

Αν δεν ήμουν σε αυτόν θα πήγαινα στον Μπομποτη...

Γενικώς κάνε ραντεβού με αρκετούς. 

Είναι ένα εξτρα κόστος, αλλά αξίζει τον κόπο. 

Και τσέκαρε τους, ρώτα στον έναν τι σου λέει ο άλλος... θα δεις ότι θα φασκουν και θα αντιφασκουν μεταξύ τους...

Και από προσωπική πείρα μακρυά από μεγάλο γιατρούς... δεν εξειδικευουν και σε βάζουν στον αυτόματο πιλότο... δεν θυμούνται εξετάσεις,  ιδιαιτεροτητες του κάθε περιστατικου...πρόσεξε το αυτό....

Καλή σου επιτυχία!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλή επιτυχία. Συζήτησε το με τον γιατρό σου. Για εμένα μην αγχώνεσαι πάντως ότι ίσως μπορεί να επηρεάσει την γονιμότητα. Εγώ με δεύτερη δόση AstraZeneca τον Ιούλιο έμεινα φυσιολογικά έγκυος ενώ ετοιμαζομουν για εξωσωματική για το δεύτερο. Το πρώτο εξωσωματική. Όλα καλά να πάνε. 

  • Μου αρέσει 6

Lilypie Pregnancy tickers

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

21 ώρες πρίν, KateDim είπε:

Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια. Ένα θέμα που μας προβληματίζει όλους. 

Με τον άντρα μου θα κάνουμε εξωσωματική μέσα στον χειμώνα. Ακούω και διαβάζω διαφορά πως πρέπει να κάνω το εμβόλιο αλλά δεν θέλω να το κάνω γιατί θα αρχίσω και τις θεραπείες και φοβάμαι πολύ με όλη αυτή την κατάσταση, υπάρχει περίπτωση από το κέντρο εξωσωματικής να σε αναγκάσουν να το κάνεις; τι γίνεται σε αυτές τις περιπτώσεις; βρίσκεται κάποια στην ίδια θέση με μένα; SOS

Έχω ακούσει κι εγώ πως επιρρεαζει την γονιμότητα εκτός από γιατρούς που το λένε γνωριζω και περιστατικό που την έπαθε κανονικά !!!!! 

Τώρα αποκλείεται να σε αναγκάσουν να το κάνεις ίσως για να πηγαίνεις στην κλινική να πρέπει να έχεις αρνητικο ραπιντ όπως μου ζητανε εμένα στο μαιευτήριο από εδώ και πέρα που δεν το έχω κάνει ....

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Brigitt είπε:

Έχω ακούσει κι εγώ πως επιρρεαζει την γονιμότητα εκτός από γιατρούς που το λένε γνωριζω και περιστατικό που την έπαθε κανονικά !!!!! 

Τώρα αποκλείεται να σε αναγκάσουν να το κάνεις ίσως για να πηγαίνεις στην κλινική να πρέπει να έχεις αρνητικο ραπιντ όπως μου ζητανε εμένα στο μαιευτήριο από εδώ και πέρα που δεν το έχω κάνει ....

Μα πως λετε πως επηρεαζει τη γονιμοτητα; Άν ειναι δυνατον δηλαδη.... Ποιοι γιατροι το λενε; Οποτε απο δω και περα θα διαιωνιστει το ανθρωπινο ειδος μονο απο  τους ανεμβολιαστους! Τι όχι;;;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , IrenP είπε:

Μα πως λετε πως επηρεαζει τη γονιμοτητα; Άν ειναι δυνατον δηλαδη.... Ποιοι γιατροι το λενε; Οποτε απο δω και περα θα διαιωνιστει το ανθρωπινο ειδος μονο απο  τους ανεμβολιαστους! Τι όχι;;;

Χαχαχα!! Είστε γιατρός ? Επιστημονας ? Κάτι τέτοιο ? Γνωρίζεται περί του θέματος ή απλός θέλετε να διαπληκτιστειται ? Θέλετε να δώσω το όνομα του γιατρού ή των γιατρών που το έχουν πει ? Πιστεύεται πως επειδή συνεβει σε κάποιους πως θα συμβεί σε όλους ?? Έχετε άκουστα πως πέθαναν κάποιοι επειδή εμβολιαστηκαν ? Σημαίνει πως θα πεθάνουν όλοι ? Έχετε ακούσει για τυχων παρενέργειες που προκαλεί σημαίνει πως θα προκαλέσει σε όλους ? Ε μην τρελαθουμε τελείως τώρα έτσι μιλάμε για ένα ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΌ εμβόλιο το οποίο δεν έχει πάρει κανονική έγκριση υπάρχει περίπτωση πχ. Να το κάνω στην εγκυμοσύνη μου ? Που ξέρω τι σκατα θα προκαλέσει στο έμβρυο μου και άλλα τέτοια ... ΟΥΤΕ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΤΟ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΑΝ ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΝ ΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΡΟΚΑΛΕΣΕΙ Ή ΜΗΠΩΣ ΞΕΡΟΥΝ ΙΔΟΥ ΤΟ ΕΡΩΤΗΜΑ 

  • Μου αρέσει 9
  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 46 λεπτά , Brigitt είπε:

Χαχαχα!! Είστε γιατρός ? Επιστημονας ? Κάτι τέτοιο ? Γνωρίζεται περί του θέματος ή απλός θέλετε να διαπληκτιστειται ? Θέλετε να δώσω το όνομα του γιατρού ή των γιατρών που το έχουν πει ? Πιστεύεται πως επειδή συνεβει σε κάποιους πως θα συμβεί σε όλους ?? Έχετε άκουστα πως πέθαναν κάποιοι επειδή εμβολιαστηκαν ? Σημαίνει πως θα πεθάνουν όλοι ? Έχετε ακούσει για τυχων παρενέργειες που προκαλεί σημαίνει πως θα προκαλέσει σε όλους ? Ε μην τρελαθουμε τελείως τώρα έτσι μιλάμε για ένα ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΌ εμβόλιο το οποίο δεν έχει πάρει κανονική έγκριση υπάρχει περίπτωση πχ. Να το κάνω στην εγκυμοσύνη μου ? Που ξέρω τι σκατα θα προκαλέσει στο έμβρυο μου και άλλα τέτοια ... ΟΥΤΕ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΤΟ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΑΝ ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΝ ΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΡΟΚΑΛΕΣΕΙ Ή ΜΗΠΩΣ ΞΕΡΟΥΝ ΙΔΟΥ ΤΟ ΕΡΩΤΗΜΑ 

Μπορείτε να μας εξηγήσετε πως; Τι ακριβώς επηρεάζει και με ποιόν τρόπο το αναπαραγωγικό σύστημα; Τη μήτρα; Το σπέρμα; Τα ωάρια; Ανοσολογικά; Αιματολογικά; Κυτταρικά; Ορμονικά; Για πείτε μας. Και όταν λέτε πειραματικό; Τι εννοείτε; 

  • Μου αρέσει 2

 Κράτα το

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Brigitt είπε:

Έχω ακούσει κι εγώ πως επιρρεαζει την γονιμότητα εκτός από γιατρούς που το λένε γνωριζω και περιστατικό που την έπαθε κανονικά !!!!! 

Τώρα αποκλείεται να σε αναγκάσουν να το κάνεις ίσως για να πηγαίνεις στην κλινική να πρέπει να έχεις αρνητικο ραπιντ όπως μου ζητανε εμένα στο μαιευτήριο από εδώ και πέρα που δεν το έχω κάνει ....

Παρακαλώ αφου γνωρίζετε περιστατικό που την έπαθε να μας περιγράψετε πως και τι έπαθε αναλυτικά... 

οι ενώσεις γυναικολόγων πχ Αμερική, Ελλαδα αναφέρουν οτι δεν επηρεάζεται η γονιμοτητα και ακομη και  οι εξωσωματικές συνεχίζουν κανονικά. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 13 λεπτά , λουκουμαδακι είπε:

Μπορείτε να μας εξηγήσετε πως; Τι ακριβώς επηρεάζει και με ποιόν τρόπο το αναπαραγωγικό σύστημα; Τη μήτρα; Το σπέρμα; Τα ωάρια; Ανοσολογικά; Αιματολογικά; Κυτταρικά; Ορμονικά; Για πείτε μας. Και όταν λέτε πειραματικό; Τι εννοείτε; 

Αν σας ενδιαφέρε πραγματικά θα σας έλεγα ακριβώς το περιστατικό και γιατί λέω αυτό που λέω αλλά προφανώς δεν έχετε με τι να περάσετε την ώρα σας και είπατε να συμμετέχετε στην "σύγκρουση"!

Και συγγνώμη δεν γνωρίζετε καν πως το συγκεκριμένο εμβόλιο είναι έκτακτης ανάγκης ???? Ξέρετε τι σημαίνει αυτό ? Ξέρετε πως δεν έχει πάρει κανονική έγκριση αχ !!! Τέλος πάντων δεν με ενδιαφέρει να πείσω κανεναν και δεν έχω και χρόνο να το κάνω το τι θα κάνει ο καθένας είναι επιλογή του αλλά ούτε ένας επιστήμονας δεν μπορεί να σου πει τι ακριβώς είναι ικανό να σου προκαλέσει ακόμα τα "ανακαλύπτουν"

πρίν από 6 λεπτά , Mommy39 είπε:

Παρακαλώ αφου γνωρίζετε περιστατικό που την έπαθε να μας περιγράψετε πως και τι έπαθε αναλυτικά... 

οι ενώσεις γυναικολόγων πχ Αμερική, Ελλαδα αναφέρουν οτι δεν επηρεάζεται η γονιμοτητα και ακομη και  οι εξωσωματικές συνεχίζουν κανονικά. 

Σας ενδιαφέρει προσωπικά να σας το περιγράψω ? Γιατί μου φαίνεστε εντελώς ειρωνικη ... 

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

Οχι ειρωνική δεν ειμαι..θα ήθελα να δω τι συνέβη στην κοπελα  για αυτο αναφέρατε το περιστατικό .. δεν εχει γραφτεί κατι αντίστοιχο στος συζητήσεις που γίνονται στο φόρουμ.. οι περισσοτερες ανησυχούν εάν επηρεαστούν αλλα ποτε καμια κοπελα δεν ανέφερε περιστατικό που να έπαθε Κατι αρνητικό απο το εμβολιο ή που να γνωρίζει κάποια αλλη που να την επηρέασε αρνητικά..για αυτο παρακαλώ αναφέρατε το περιστατικό πολλές θα θέλουν να το διαβάσουν 

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Brigitt είπε:

Αν σας ενδιαφέρε πραγματικά θα σας έλεγα ακριβώς το περιστατικό και γιατί λέω αυτό που λέω αλλά προφανώς δεν έχετε με τι να περάσετε την ώρα σας και είπατε να συμμετέχετε στην "σύγκρουση"!

Και συγγνώμη δεν γνωρίζετε καν πως το συγκεκριμένο εμβόλιο είναι έκτακτης ανάγκης ???? Ξέρετε τι σημαίνει αυτό ? Ξέρετε πως δεν έχει πάρει κανονική έγκριση αχ !!! Τέλος πάντων δεν με ενδιαφέρει να πείσω κανεναν και δεν έχω και χρόνο να το κάνω το τι θα κάνει ο καθένας είναι επιλογή του αλλά ούτε ένας επιστήμονας δεν μπορεί να σου πει τι ακριβώς είναι ικανό να σου προκαλέσει ακόμα τα "ανακαλύπτουν"

Σας ενδιαφέρει προσωπικά να σας το περιγράψω ? Γιατί μου φαίνεστε εντελώς ειρωνικη ... 

Ενδιαφέρομαι να μάθω πραγματικά. Αν δεν σας κάνει κόπο εξηγήστε μας. Πώς ακριβώς λειτουργεί πάνω στην αναπαραγωγή; 


 Κράτα το

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 43 λεπτά , Mommy39 είπε:

Οχι ειρωνική δεν ειμαι..θα ήθελα να δω τι συνέβη στην κοπελα  για αυτο αναφέρατε το περιστατικό .. δεν εχει γραφτεί κατι αντίστοιχο στος συζητήσεις που γίνονται στο φόρουμ.. οι περισσοτερες ανησυχούν εάν επηρεαστούν αλλα ποτε καμια κοπελα δεν ανέφερε περιστατικό που να έπαθε Κατι αρνητικό απο το εμβολιο ή που να γνωρίζει κάποια αλλη που να την επηρέασε αρνητικά..για αυτο παρακαλώ αναφέρατε το περιστατικό πολλές θα θέλουν να το διαβάσουν 

 

Θα σας το αναφέρω δεν έχω κανένα λόγο να το κρύψω απλά πολλοι όταν ζητάνε να μάθουν κάτι το κάνουν απλά για να αντιπαραθεσουν να σημειώσω γενικά πως δεν είπα πουθενα πως είμαι γιατρός ή ειδικός για να σας ενημερώσω τι ακριβώς κάνει το εμβόλιο και δεν θα αναφερθώ για γυναίκα ξέρω από τον κολλητό του ξαδέρφου μου που πριν ξεκινήσει τις προσπάθειες με την γυναίκα του για παιδί έκανε όλες τις απαραίτητες εξετάσεις σπερμοδιαγραμμα και τα πάντα εξετάσεις και η γυναίκα και ο άντρας και τους είπαν πως ήταν όλες τέλειες και μπορούσαν να αρχίσουν τις προσπάθειες στο μεταξύ έκανε μόνο εκείνος το εμβόλιο όχι η γυναίκα (της Pfizer συγκεκριμένα) και προσπαθούσανε μερικούς μήνες αλλά τιποτα εκείνος είχε ακούσει πως σε κάποιες περιπτώσεις έχει επιρρεασει την γονιμότητα και τον έτρωγε μέσα του και πήγε ξανά για εξετάσεις και τον βρήκανε στείρο και αμέσως ο γιατρός τον ρώτησε αν είχε κάνει το εμβόλιο και του είπε πως ευθύνεται αυτό ... Άλλες λεπτομέρειες δεν γνωρίζω προφανώς δεν είμαι γιατρός να εξηγήσω τι ακριβώς συνέβη ο καθένας μπορεί να πιστέψει ότι θέλει εμείς εδώ λέμε προσωπικές εμπειρίες από εκεί και πέρα δεν έχω να πω κάτι άλλον σε όποιον θέλει να αντιπαραθέσει ποσοστά δεν παίρνω που λέει και ο λόγος για να 'θαψω' το εμβόλιο!!! 

Link to comment
Share on other sites

Εμεις και εγώ και ο άντρας μου το κάναμε γιατί είμαστε επιστήμονες και ασχολούμαστε με την υγεία όποτε και λόγο δουλειάς θα έπρεπε να το κάνουμε ήταν καθήκον μας! Το ότι προκαλεί στειρότητα εγώ προσωπικά δε το πιστεύω! Όταν καποιος γνωρίζει τι είναι εμβόλιο και πως λειτουργεί ο μηχανισμός του εμβολίου δεν αμφισβητεί ολόκληρη επιστημονική κοινότητα! Επίσης το εμβόλιο σταμάτησε να είναι πειραματικό από τη στιγμή που το έκανε ο μίσος πληθυσμός της Γης! Κανένα άλλο εμβόλιο δεν είχε τόσο πληθυσμιακή κάλυψη! Αν εγγραφείτε σε κανένα περιοδικό επιστημονικής κοινότητας καθημερινά θα διαβάζετε τις μελέτες που γίνονται! Και σε έγκυες και θηλάζουσες και σε όλο των ομάδων που εμβολιάζονται! Βαρέθηκα να ακούω ότι το εμβόλιο είναι πειραματικό!  Ειδικά από ανθρώπους που δεν τρώνε φουλ βιολογικά, που κάνουν μποτοξ και υαλουρονικο καπνίζουν και τρώνε βλακείες! Δεν το δέχομαι!!!

  • Μου αρέσει 10
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...