Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 12 λεπτά , Titti είπε:

      Την 10η μέρα είχα 268,2 και είχα βάλει βλαστοκύστες 5 ημερών. Εσύ τι έχεις βάλει; Πότε είναι να κάνεις την χοριακή; (Συγγνώμη αν τα έχεις ήδη αναφέρει, μπαίνω λίγο στο φόρουμ και βγαίνω, δεν παρακολουθώ ενεργά)

      Καλημέρα! 9η ημέρα είχες αχνη και 10η 268?? Άρα και τα τεστ εγκυμοσυνης είναι λίγο ότι να ναι...😁. Εβαλα 2 βλαστοκυστες 5ης ημερας. Σημερα ειναι η 11η μέρα, έδωσα το πρωί αίμα, έτρεμε πρώτη φορά το χέρι μου και δε μπορούσαν να πάρουν. Κατά τις 11 θα ξέρω!

      Σε ποια εβδομαδα είσαι??? Όλα με το καλό 🥰

προσπάθεια για 2ο μωρο


Recommended Posts

Καλησπέρα, κι εμείς προσπαθούμε για το δεύτερο, αλλά χαλαρά, από την άποψη "αν κάτσει". Δεν έχω κάνει εξωσωματική, ούτε είναι στο πλάνο, λόγω οικονομικών. Έχω ένα αγοράκι 22 μηνών και το Γενάρη που πέρασε έμεινα ξανά έγκυος, αλλά παλινδρομησε στον 3ο μήνα. Γενικά από τότε είμαι διχασμένη, θέλω αλλά φοβάμαι μήπως το ξαναχασω ή δεν είναι υγιές το μωρό. Εγώ ετών 40 αισίως! 

  • Μου αρέσει 4
  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2 ώρες πρίν, electra2021 είπε:

Καλησπέρα, κι εμείς προσπαθούμε για το δεύτερο, αλλά χαλαρά, από την άποψη "αν κάτσει". Δεν έχω κάνει εξωσωματική, ούτε είναι στο πλάνο, λόγω οικονομικών. Έχω ένα αγοράκι 22 μηνών και το Γενάρη που πέρασε έμεινα ξανά έγκυος, αλλά παλινδρομησε στον 3ο μήνα. Γενικά από τότε είμαι διχασμένη, θέλω αλλά φοβάμαι μήπως το ξαναχασω ή δεν είναι υγιές το μωρό. Εγώ ετών 40 αισίως! 

Ωωωω κορίτσι μου... να χαίρεσαι το μωράκι σου... Κ σύντομα με σπορακι στην κοιλίτσα....

  • Μου αρέσει 1

 Έχω δύο ψυχούλες στον ουρανό 👼👼...κ δύο στην αγκαλιά μου...❤️❤️👫

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν κορίτσια διάβασα το θέμα σας και είπα να μπω και γω να πω τη δική μου ιστορία. Έχω ένα γιο 12 χρόνων και μια μπουμπού 6 μηνών.. Προσπαθούσα με πολύ για  δεύτερο από χρόνια!! Είχα κατεβάσει εφαρμογή στο κινητό για να βλέπω περίοδο, ωορηξια κτλ.. Πηγαίναμε ελεύθερα αλλά πάντα κοίταζα να είναι στις γόνιμες μέρες!! Προσευχομουν συνέχεια για ένα δεύτερο παιδάκι που δεν ερχόταν για χρονια.. Μια μέρα απελπισμένη διέγραψα την εφαρμογή απ το κινητό, σταμάτησα να κοιτάζω γόνιμες και περίοδο και είπα στοπ!! Αν είναι απ το Θεό να μου στείλει ένα δεύτερο μωράκι ας είναι αλλιώς ας έχουμε υγεία και δεν πειράζει.. Στο μήνα νομίζω έμεινα εγγυος!!! Μου πήρε αρκετό καιρό να το συνειδητοποίησω και να το πιστέψω!! Ακόμα και τώρα δεν το χωράει το μυαλό μου ότι απέκτησα μετά από τόσα χρόνια προσπαθειών ένα πλασματακι.. Με όλα αυτά με βάση τη δική μου εμπειρία θέλω να σας πω ότι το άγχος παίζει κομβικό ρόλο!!! Βγάλτε το απ το μυαλό σας και χαλαρώστε και τότε θα δείτε ότι θα συμβεί. Είμαι 38 χρονων

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 50 λεπτά , valentina23 είπε:

Λοιπόν κορίτσια διάβασα το θέμα σας και είπα να μπω και γω να πω τη δική μου ιστορία. Έχω ένα γιο 12 χρόνων και μια μπουμπού 6 μηνών.. Προσπαθούσα με πολύ για  δεύτερο από χρόνια!! Είχα κατεβάσει εφαρμογή στο κινητό για να βλέπω περίοδο, ωορηξια κτλ.. Πηγαίναμε ελεύθερα αλλά πάντα κοίταζα να είναι στις γόνιμες μέρες!! Προσευχομουν συνέχεια για ένα δεύτερο παιδάκι που δεν ερχόταν για χρονια.. Μια μέρα απελπισμένη διέγραψα την εφαρμογή απ το κινητό, σταμάτησα να κοιτάζω γόνιμες και περίοδο και είπα στοπ!! Αν είναι απ το Θεό να μου στείλει ένα δεύτερο μωράκι ας είναι αλλιώς ας έχουμε υγεία και δεν πειράζει.. Στο μήνα νομίζω έμεινα εγγυος!!! Μου πήρε αρκετό καιρό να το συνειδητοποίησω και να το πιστέψω!! Ακόμα και τώρα δεν το χωράει το μυαλό μου ότι απέκτησα μετά από τόσα χρόνια προσπαθειών ένα πλασματακι.. Με όλα αυτά με βάση τη δική μου εμπειρία θέλω να σας πω ότι το άγχος παίζει κομβικό ρόλο!!! Βγάλτε το απ το μυαλό σας και χαλαρώστε και τότε θα δείτε ότι θα συμβεί. Είμαι 38 χρονων

Πωπω συγχαρητήρια να χαίρεσαι τα παιδάκια σου! Και εγώ σκέφτηκα να την διαγράψω αλλα όλο το αφήνω γιατί είναι μια συνήθεια που μπαίνω βλέπω ποτέ θα μου έρθει για να έχω σερβιέτα σίγουρα στη δουλεια 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Αννούλαααα είπε:

καλημερα κοριτσι μου...εμεις εχουμε ενα αγορακι 20 μηνων...Σου ευχομαι σύντομα με σπορακι στην κοιλίτσα όπως κ σε όλες μας...

ναι κ εγώ είμαι αυτής της άποψης...Δεν έχω κ βοήθεια είμαστε μόνοι μας οπότε θα ξεπεταχτουν μαζί... μακάρι να μας έρθει...

αφού διακοψατε τις προσπάθειες για 2 μήνες εγώ σου λέω να δώσεις ένα περιθώριο μέχρι τον Μάρτιο... τι ηλικίες έχετε κοριτσια;;; με το καλό σύντομα πάντως...

στο εύχομαι κορίτσι μου... Πόσο είναι τα παιδάκια σου;;;

εχει δοκιμάσει καμμια τεστ ωορρηξίας;;; τωρα ειμαστε διακοπες λεω μολις αδιαθετησω να παρω...να ειμαι ποιο σιγουρη στις επαφες...

Θα σου πω τη δική μου εμπειρία. Στην πρώτη εγκυμοσύνη προσπαθούσαμε εξι μηνες. Με τεστ ωορρηξιας, θερμό διάγραμμα...τα είχα δοκιμασει όλα. Στο εξάμηνο είπα μάλλον δεν πιάνει ετσι . παρατησα το θερμό διάγραμμα, εκανα τεστ χωρίς να του πολκυδωσω σημασία, βρήκα τη γόνιμη μέρα, και με δυο επαφες έμεινα έγκυος. Δεν είχε βέβαια καλη κατάληξη. Τη δευτερη , μου έγινε εμμονή, γιατι με την αποξεση δεν έβρισκα και την ωορρηξία, φουλ αγχος και αν δεν προχωρουσαμε με εξωσωματική ακόμα στο περιμενε θα ήμουν. Αρα, εξαρτάται και την ψυχική σου δύναμη όταν τα κανεις. Τώρα που είμαι παλι χαλαρη, τα χρησιμοποιώ για να βρίσκω την ωορρηξία. Απο τη στιγμη που θετικοποοηθει το τεστ έχε επαφες την ιδια, την επόμενη και τη μεθεπόμενη μέρα.

  • Μου αρέσει 2

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 3 λεπτά , Ele@n είπε:

Θα σου πω τη δική μου εμπειρία. Στην πρώτη εγκυμοσύνη προσπαθούσαμε εξι μηνες. Με τεστ ωορρηξιας, θερμό διάγραμμα...τα είχα δοκιμασει όλα. Στο εξάμηνο είπα μάλλον δεν πιάνει ετσι . παρατησα το θερμό διάγραμμα, εκανα τεστ χωρίς να του πολκυδωσω σημασία, βρήκα τη γόνιμη μέρα, και με δυο επαφες έμεινα έγκυος. Δεν είχε βέβαια καλη κατάληξη. Τη δευτερη , μου έγινε εμμονή, γιατι με την αποξεση δεν έβρισκα και την ωορρηξία, φουλ αγχος και αν δεν προχωρουσαμε με εξωσωματική ακόμα στο περιμενε θα ήμουν. Αρα, εξαρτάται και την ψυχική σου δύναμη όταν τα κανεις. Τώρα που είμαι παλι χαλαρη, τα χρησιμοποιώ για να βρίσκω την ωορρηξία. Απο τη στιγμη που θετικοποοηθει το τεστ έχε επαφες την ιδια, την επόμενη και τη μεθεπόμενη μέρα.

Πιο πριν εσείς έχετε επαφή; Η περιμένεις το τεστ να γίνει θετικό; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 49 λεπτά , Rafaela_123 είπε:

Πιο πριν εσείς έχετε επαφή; Η περιμένεις το τεστ να γίνει θετικό; 

Τον συγκεκριμένο μήνα που έμεινα έγκυος όχι. Ειχαμε μονο δυο επαφες. Την ημερα του θετικού τεστ και την επόμενη.

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...
πρίν από 39 λεπτά , enjoy είπε:

Ερχομαιιιιι στην παρεααααα σας.... 

Ακόμα δεν ξεκίνησα προσπάθειες.... είμαι στην φάση που θέλω 3ο.. Και σε παρόμοια φάση με την @electra2021

@Αννούλαααα Καλά διάβασα στο καφέ με τα συμπτώματα έχουμε θετικό τεστ?? Ολεεεεεε.........!!!!

ναι έχουμε κ ελπίζω όλα να πάνε καλά μέχρι το τέλος... Καλώς ήρθες κορίτσι μου...να χαίρεστε τα παιδάκια σας κ με το καλό να έρθει κ το 3ο αφού το θέλετε... να σας πω την αλήθεια μου κ εγώ θέλω τρία... ας έρθει όμως με το καλό το 2ο κ ελπίζω να πείσω αργότερα τον άντρα μου κ για 3ο...χαχαχαχα


 Έχω δύο ψυχούλες στον ουρανό 👼👼...κ δύο στην αγκαλιά μου...❤️❤️👫

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , enjoy είπε:

Όλεεεε όλεεεε ολεεε άντε εύχομαι σύντομα να ακούσετε και τα ευχάριστα από το γιατρό!!! 

σε ευχαριστώ πολύ κοριτσι μου να είσαι καλά...


 Έχω δύο ψυχούλες στον ουρανό 👼👼...κ δύο στην αγκαλιά μου...❤️❤️👫

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα!!!! Να μπω στην παρέα σας κι εγώ????

Έχω μια ζουζούνα 3 ετών και πήραμε την απόφαση με το σύζυγο να βάλουμε μπρος για το 2ο!!! Ο σύζυγος το ήθελε καιρό τώρα, αλλά εγώ ήμουν πολύ διστακτικη λόγω δύσκολης εγκυμοσύνης στην κόρη μου.... Τώρα όμως νομίζω πως ήρθε η κατάλληλη στιγμή.... Δεν προσπαθούμε εντατικά, είμαστε και λόγω δουλειάς σε απόσταση και βρισκόμαστε μόνο τα ΣΚ.... Ελπίζω να σταθούμε γρήγορα τυχεροί, όπως και στην κόρη μας!!! Από τον επόμενο μήνα ίσως το εντατικοποιησουμε το όλο θέμα!!! :D

  • Μου αρέσει 2

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, anemoni1989 είπε:

Καλησπέρα!!!! Να μπω στην παρέα σας κι εγώ????

Έχω μια ζουζούνα 3 ετών και πήραμε την απόφαση με το σύζυγο να βάλουμε μπρος για το 2ο!!! Ο σύζυγος το ήθελε καιρό τώρα, αλλά εγώ ήμουν πολύ διστακτικη λόγω δύσκολης εγκυμοσύνης στην κόρη μου.... Τώρα όμως νομίζω πως ήρθε η κατάλληλη στιγμή.... Δεν προσπαθούμε εντατικά, είμαστε και λόγω δουλειάς σε απόσταση και βρισκόμαστε μόνο τα ΣΚ.... Ελπίζω να σταθούμε γρήγορα τυχεροί, όπως και στην κόρη μας!!! Από τον επόμενο μήνα ίσως το εντατικοποιησουμε το όλο θέμα!!! :D

Με το καλό!!! Σε θυμάμαι όταν ήσουν έγκυος!!! Πώς μεγάλωσε η ζουζούνα;

Εγώ σήμερα τελειώνω με την περίοδο και ευελπιστώ να την ξαναδώ μετά από τον χρόνο.

 

  • Μου αρέσει 1

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Ele@n είπε:

Με το καλό!!! Σε θυμάμαι όταν ήσουν έγκυος!!! Πώς μεγάλωσε η ζουζούνα;

Εγώ σήμερα τελειώνω με την περίοδο και ευελπιστώ να την ξαναδώ μετά από τον χρόνο.

 

Ευχαριστώ πολύ!!! Για να δούμε! Ελπίζω να έρθει εύκολα αυτή η εγκυμοσύνη!!!!

Στο εύχομαι ολόψυχα να αργήσεις πολύ να την ξαναδείς την παλιό περίοδο!!! :D

Είναι πολύ ωραίο να βλέπω πως είναι ακόμα εδώ τα παλιά κορίτσια!!! Αισθάνομαι πιο οικεία!!!! 

  • Μου αρέσει 1

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, anemoni1989 είπε:

Καλησπέρα!!!! Να μπω στην παρέα σας κι εγώ????

Έχω μια ζουζούνα 3 ετών και πήραμε την απόφαση με το σύζυγο να βάλουμε μπρος για το 2ο!!! Ο σύζυγος το ήθελε καιρό τώρα, αλλά εγώ ήμουν πολύ διστακτικη λόγω δύσκολης εγκυμοσύνης στην κόρη μου.... Τώρα όμως νομίζω πως ήρθε η κατάλληλη στιγμή.... Δεν προσπαθούμε εντατικά, είμαστε και λόγω δουλειάς σε απόσταση και βρισκόμαστε μόνο τα ΣΚ.... Ελπίζω να σταθούμε γρήγορα τυχεροί, όπως και στην κόρη μας!!! Από τον επόμενο μήνα ίσως το εντατικοποιησουμε το όλο θέμα!!! :D

Μολις σου απάντησα στην άλλη ομάδα κ τώρα είδα αυτό το μηνυμα...τι ωραία που προσπαθείτε για 2ο μωράκι!εύχομαι να έρθει πολύ γρήγορα και να είναι εντελώς διαφορετική εγκυμοσύνη από την 1η σου,να την χαρείς και με το παραπάνω!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 29 λεπτά , Ασία είπε:

Μολις σου απάντησα στην άλλη ομάδα κ τώρα είδα αυτό το μηνυμα...τι ωραία που προσπαθείτε για 2ο μωράκι!εύχομαι να έρθει πολύ γρήγορα και να είναι εντελώς διαφορετική εγκυμοσύνη από την 1η σου,να την χαρείς και με το παραπάνω!!

Κι εγώ μόλις είδα αυτήν την απάντηση! Αχαχαχαχαχ

Από το στόμα σου και στου Θεού το αυτί!!!!

  • Χαχα 1

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...