Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Εγώ ρε γμτ δε θυμάμαι τι εξετάσεις έκανα στην ωοληψια..για κάποιο λόγο δε θυμάμαι σχεδόν τπτ από αυτή τη διαδικασία,πέρασαν 2,5 χρόνια ..Πάντως ακόμα και αν πάω με φυσικό τρόπο,πάλι θα κάνω μέθη,δεν παίζει να αντέξω χωρίς αναισθησία 

      Τώρα στην εμβρυομεταφορά έκανα  ορμονολογικες(tsh,lh,Ε2 κτλ)αλλά FSH δεν εκανα. Φοβάμαι να την κάνω,θα δω κάνα νούμερο τρελό και θα βάλω τα κλάματα.Εχεις δίκιο πάντως,από την ώρα που απέτυχε η εμβρυομεταφορά,έχω τρελαθεί απ' τη στεναχώρια και το άγχος..

      Στην ετ δεν σε νοιάζει η fsh, αλλά σου μιλώ από προσωπική εμπειρία όλες αυτές οι εξετασεις μόνο άγχος μας φέρνουν. Τις κάνεις μόνο αν τις ζητήσει ο γιατρός, για να καταλάβεις εγώ του είχα πει δεν θέλω να τις κάνω ξανά και μου είπε κανένα πρόβλημα. Άλλωστε αν πας σε φυσικό κύκλο δεν σε νοιάζουν!

προσπάθεια για 2ο μωρο


Recommended Posts

21 ώρες πρίν, Nektarinaki είπε:

@Αννούλαααα μιας και άνοιξες εσύ το θεματακι αυτό,είπα να γράψω!σήμερα είχα θετικό τεστ με 2 ήμερες καθυστέρηση!Δευτέρα θα πάω για χοριακη!!!και επειδή είπαμε ότι παλι θα είμαστε μαζί εγκυουλες,σε περιμένωωωω!!!

αχχχχχ κορίτσι μου...συγκινήθηκα αλήθεια... με το καλό...Πόσο χάρηκα... μακάρι να είμαι κ εγώ σύντομα κ όσες προσπαθούμε...Εμεις θα ξεκινήσουμε από τον Δεκέμβρη... Ακόμα δεν αδιαθετησα... Όμως την προηγούμενη Κυριακή είχα πόνους ωορρηξίας, οπότε θέλω να δω μήπως μου έρθουν το επόμενο σκ... θα περιμενω νέα σου...αν θες ταγκαρισε με για να το δω... :x

17 ώρες πρίν, enjoy είπε:

Το @Nektarinaki ήρθε να πάρει την @Αννούλαααα μας!!! Να μας την πάρεις μετά χαράς..... κορίτσια ετοιμάστε κοιλίτσες να φεύγουμε και εμεις άντε πολλές μαζευτήκαμε έχει και κοβιντ...... χαχαχα περιμένουν οι μανούλες ΙΟΥΝΙΟΥ Ιουλίου Αυγούστου!!! Έλα να αραιουνουμε...

Είστε να φτιάξουμε πινακακι:

Εν αναμονη περιοδου:

@enjoy 3/11

@Melody90 27/10

 

Εν αναμονή χοριακης:

@Nektarinaki 1/11

 

Αν θέλετε να φτιάξουμε, αν θέλετε να σας συμπεριλάβουμε μέσα, αν θέλει κάποια να το αναλάβει να το κάνει χρωματιστό καλύτερο βοηθήστε δεν το έχω και πολύ θα προσπαθήσω!!!

Υγ: εγώ 3/11 (δεν) περιμένω περίοδο ! Είχα επαφές στις *μέρες* αλλα δεν εχω κανενα συμπτωμα!!! Αντιθετα εχω πονους περιοδου και αναμενω να μου ερθει και νωριτερα.. η ελπίδα πεθαίνει τελευταία βέβαια!!! Αλλά χλωμό!!! Δεν λυπούμαστε κορίτσια όμως!!! Δεν πειράζει!!! Να σκέφτεστε θετικά με το που ερθει, σε 2εβδομάδες επόμενος κύκλος επόμενη προσπαθεια!! Τι είναι 2 βδομάδες???

@Nektarinaki συγχαρητήρια παρεπιμπτοντως!!! Ξεχάστηκα εύχομαι ένα υγιές μωράκι!!!

με το καλό όλες κορίτσια με ένα θετικό τεστ... εμένα θα με βάλατε από τον Δεκέμβρη στην λίστα...ελπίζω πρώτη κ τελευταία φορά...χαχαχα με το καλό να μην σας έρθει η ακατανομαστη...

  • Ευχαριστώ 1

 Έχω δύο ψυχούλες στον ουρανό 👼👼...κ δύο στην αγκαλιά μου...❤️❤️👫

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

On 30/10/2021 at 4:11 ΜΜ, Nektarinaki είπε:

@Αννούλαααα μιας και άνοιξες εσύ το θεματακι αυτό,είπα να γράψω!σήμερα είχα θετικό τεστ με 2 ήμερες καθυστέρηση!Δευτέρα θα πάω για χοριακη!!!και επειδή είπαμε ότι παλι θα είμαστε μαζί εγκυουλες,σε περιμένωωωω!!!

Συγχαρητήρια κοπέλα μου σου εύχομαι ολόψυχα μια πανέμορφη και τελειομηνη εγκυμοσύνη!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

On 31/10/2021 at 12:39 ΜΜ, Αννούλαααα είπε:

αχχχχχ κορίτσι μου...συγκινήθηκα αλήθεια... με το καλό...Πόσο χάρηκα... μακάρι να είμαι κ εγώ σύντομα κ όσες προσπαθούμε...Εμεις θα ξεκινήσουμε από τον Δεκέμβρη... Ακόμα δεν αδιαθετησα... Όμως την προηγούμενη Κυριακή είχα πόνους ωορρηξίας, οπότε θέλω να δω μήπως μου έρθουν το επόμενο σκ... θα περιμενω νέα σου...αν θες ταγκαρισε με για να το δω... :x

με το καλό όλες κορίτσια με ένα θετικό τεστ... εμένα θα με βάλατε από τον Δεκέμβρη στην λίστα...ελπίζω πρώτη κ τελευταία φορά...χαχαχα με το καλό να μην σας έρθει η ακατανομαστη...

Ναι ναι,θα σου κάνω ταγκ να το δεις!Σ ευχαριστώ πολύ κοπελα μουυυ!!αντε και συ με το καλό από Δεκέμβριο,να μπεις δυναμικά και να έρθει το νινι!πήγα το πρωί για τη χοριακη!θα βγουνε μετά τις 7 το απόγευμα!

19 ώρες πρίν, Melody90 είπε:

Συγχαρητήρια κοπέλα μου σου εύχομαι ολόψυχα μια πανέμορφη και τελειομηνη εγκυμοσύνη!!!

Σ ευχαριστώ πολύ κοπελα μου!και στα δικά σου σύντομα!!!

On 31/10/2021 at 8:30 ΠΜ, Melody90 είπε:

Σ'ευχαριστώ πάρα πολύ για ενθαρρυντικά και γλυκύτατα λόγια.. πραγματικά εύχομαι σε όλες μας εδώ μέσα την πρωτοχρονιά να είμαστε έγκυες!!!!έτσι για να μας πάει καλά το 2022 μακριά από κάθε στεναχώρια:-D

Καλέ τώρα είδα τι έγραψε η Αννούλα στο Θέμα...άρα μπορώ κ εγώ να συμμετέχω εδώ που θέλω τέταρτο νινι... ωραία λοιπόν καλώς σας βρήκα!!!

Ουφ...αρε κορίτσια έχω μπει πολύ άσχημα στο mood για μπεμπέ να φανταστείτε παρήγγειλα μπουκάλια μπιμπερο για τον μικρό μου κ λέω δεν θα πάρω μπλε (έχω τρία αγόρια)θα πάρω ουδέτερο χρώμα γιατί ποτέ δεν ξες μπορεί να είναι κορίτσι το επόμενο:oops:

Τρελάθηκα εντελώς λέτε?

Σου εύχομαι να κάνεις μια μπουμπου ροζ ροζζζζζζζζ μπομπονιερι!!!!πω πω 3 τσουτσουνια ε;;ζωή να εχουνε τα γλυκουλια!!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

WA4Pp3.pngNnIAp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Nektarinaki είπε:

Ναι ναι,θα σου κάνω ταγκ να το δεις!Σ ευχαριστώ πολύ κοπελα μουυυ!!αντε και συ με το καλό από Δεκέμβριο,να μπεις δυναμικά και να έρθει το νινι!πήγα το πρωί για τη χοριακη!θα βγουνε μετά τις 7 το απόγευμα!

Σ ευχαριστώ πολύ κοπελα μου!και στα δικά σου σύντομα!!!

Σου εύχομαι να κάνεις μια μπουμπου ροζ ροζζζζζζζζ μπομπονιερι!!!!πω πω 3 τσουτσουνια ε;;ζωή να εχουνε τα γλυκουλια!!

@Νεκταρινακι εύχομαι να εισαι έγκυος. Να έχεις μια τεράστια χοριακη. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Katerina96 είπε:

@Νεκταρινακι εύχομαι να εισαι έγκυος. Να έχεις μια τεράστια χοριακη. 

Σ ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου και σε σένα εύχομαι ό,τι ποθείς!!!έχω 4 ημέρες καθυστέρηση,και ένα τεστ θετικό στην 2 ημέρα καθυστέρησης!και ήδη ξεκίνησαν και οι αναγουλες!τώρα να δούμε πόσο θα είναι η χοριακη!


WA4Pp3.pngNnIAp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 27 λεπτά , Nektarinaki είπε:

Σ ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου και σε σένα εύχομαι ό,τι ποθείς!!!έχω 4 ημέρες καθυστέρηση,και ένα τεστ θετικό στην 2 ημέρα καθυστέρησης!και ήδη ξεκίνησαν και οι αναγουλες!τώρα να δούμε πόσο θα είναι η χοριακη!

Πω πω πόσο όμορφα νέα. Αφού εχεις θετικό τεστ και συμπτώματα τέλεια.. Όλα να πάνε καλά. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Nektarinaki είπε:

Ναι ναι,θα σου κάνω ταγκ να το δεις!Σ ευχαριστώ πολύ κοπελα μουυυ!!αντε και συ με το καλό από Δεκέμβριο,να μπεις δυναμικά και να έρθει το νινι!πήγα το πρωί για τη χοριακη!θα βγουνε μετά τις 7 το απόγευμα!

Σ ευχαριστώ πολύ κοπελα μου!και στα δικά σου σύντομα!!!

Σου εύχομαι να κάνεις μια μπουμπου ροζ ροζζζζζζζζ μπομπονιερι!!!!πω πω 3 τσουτσουνια ε;;ζωή να εχουνε τα γλυκουλια!!

σε ευχαριστώ πολυ κοριτσι μου...μακαρι να ειναι συντομα οπως λες... κ απο εγκυουλα πιανει...καλά αποτελέσματα...περιμένουμε νέα σουυυυυ...


 Έχω δύο ψυχούλες στον ουρανό 👼👼...κ δύο στην αγκαλιά μου...❤️❤️👫

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Nektarinaki είπε:

Ναι ναι,θα σου κάνω ταγκ να το δεις!Σ ευχαριστώ πολύ κοπελα μουυυ!!αντε και συ με το καλό από Δεκέμβριο,να μπεις δυναμικά και να έρθει το νινι!πήγα το πρωί για τη χοριακη!θα βγουνε μετά τις 7 το απόγευμα!

Σ ευχαριστώ πολύ κοπελα μου!και στα δικά σου σύντομα!!!

Σου εύχομαι να κάνεις μια μπουμπου ροζ ροζζζζζζζζ μπομπονιερι!!!!πω πω 3 τσουτσουνια ε;;ζωή να εχουνε τα γλυκουλια!!

Άντε ωραία με το καλό η χοριακή!να είναι τεράστια σου εύχομαι!

Σε ευχαριστώ πολύ για τις ευχές ιδίως για το μπομπονιερι!!!! έτσι να βάλω λίγο ροζ στη ζωή μου θέλω κ το μπλε καλό είναι αλλά φτάνει από το πολύ μπλε αρχίζουμε και μοιάζουμε με τα στρουμφάκια εδώ μέσα!!!!

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 39 λεπτά , Melody90 είπε:

Άντε ωραία με το καλό η χοριακή!να είναι τεράστια σου εύχομαι!

Σε ευχαριστώ πολύ για τις ευχές ιδίως για το μπομπονιερι!!!! έτσι να βάλω λίγο ροζ στη ζωή μου θέλω κ το μπλε καλό είναι αλλά φτάνει από το πολύ μπλε αρχίζουμε και μοιάζουμε με τα στρουμφάκια εδώ μέσα!!!!

Και εγώ συνέχεια μας παρόμοιαζω με στρουμφακια!!!!:D

Εγώ κορίτσια ήθελα αγόρι!!! Μετα που μας εσωσε ο Άγιος Ραφαηλ τον πρωτοτοκο ήθελα δευτερο αγορι γιατί έχω αδυναμια στους Αγίους και ήθελα και Νικόλαο!!! Και τώρα δεν έχω πρόβλημα φύλου αλλα θα ήθελα μια ΕΙΡΗΝΟΥΛΑ!!!! :x Ότι πει ο Θεός!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 ώρα πρίν, enjoy είπε:

Και εγώ συνέχεια μας παρόμοιαζω με στρουμφακια!!!!:D

Εγώ κορίτσια ήθελα αγόρι!!! Μετα που μας εσωσε ο Άγιος Ραφαηλ τον πρωτοτοκο ήθελα δευτερο αγορι γιατί έχω αδυναμια στους Αγίους και ήθελα και Νικόλαο!!! Και τώρα δεν έχω πρόβλημα φύλου αλλα θα ήθελα μια ΕΙΡΗΝΟΥΛΑ!!!! :x Ότι πει ο Θεός!! 

Αααα ωραία Στρουμφάκια κ εσείς:grin:!!!

Κ εγώ ήθελα το πρώτο αγόρι βασικά δεν ήθελα να μπει με τίποτα το όνομα της πεθεράς μου και τα κατάφερα:mrgreen: το δεύτερο ημουν ντεμί το τρίτο ήθελα πολύ ένα κορίτσι αλλά στον υπέρηχο της αυχενική μου είχε πει ο γιατρός "αν σου δώσουν κορίτσι στην κλινική να ξες δεν είναι δικό σου το παιδί"οπότε και το πήρα απόφαση ότι θα είμαι αγορομάνα....η αλήθεια είναι ότι είμαι ξετρελαμενη με τους άντρες μου στο σπίτι...αν όμως πρώτα ο Θεός μείνω έγκυος κ είναι κορίτσι θα το χαρώ έτσι για την αλλαγή αν όχι πάλι καλως θα κάνω 4 νύφες!!!! χαχαχαχα ποιος τη χάρη μου!Γερά ας είναι μόνο...

πρίν από 16 λεπτά , Nektarinaki είπε:

Κορίτσια 225 η χοριακη 30η ημέρα του κυκλου με κύκλο 26αρη.πως σας φαίνεται;;;μήπως είναι χαμηλη;; @Αννούλαααα

Κοπέλα μου μην αγχώνεσαι μια χαρά είναι έχω ξεκινήσει εγκυμοσύνη με 9 χοριακή κ όλα καλά!ένα παιδί 4 κιλά έβγαλα.το θέμα είναι στην επαναληπτική χοριακή που θα κάνεις την Τετάρτη λογικά κ στον πρώτο υπέρηχο εκεί θα έχεις πιο ξεκάθαρη εικόνα.. Συγχαρητήρια λοιπόν κ επίσημα:x

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Nektarinaki είπε:

Κορίτσια 225 η χοριακη 30η ημέρα του κυκλου με κύκλο 26αρη.πως σας φαίνεται;;;μήπως είναι χαμηλη;; @Αννούλαααα

Όλε ολε ολε!!!! Δεν θελω ηττοπαθειεςςς..... ως νούμερο πραγματικά δεν ξέρω να κρίνω!!! Ως διπλασιασμός έχει νόημα νομίζω!!!! Αν έχεις λεφτά και διάθεση μπορείς να επαναλάβεις σε δύο 24ωρα... Αλλά γνωμη μου αν δεν βγαίνεις οικονομικά, δεν χρειάζεται να ταλαιπωρήσε σκέψου αισιόδοξα και να πας στο ραντεβού που θα σε ορίσει η γιατρός σου...

Αν θες Μπακάλικα να σκεφτώ??? Την ημέρα καθυστέρησης με κύκλο 26ημερων θα έπρεπε να εχεις 0-50...?? Αν ναι άρα 2 μέρες μετα (28ημ.) γυρω στο 100αρι και αλλες 2 μερες μετα (30αρι) γυρω στο 200αρι.... εσύ έχεις 225... Δηλαδή σούπερ ντουπερ!! Καλά δεν είμαι ειδικός μια  υποθεση κανω.. για πειτε ρε κοριτσια μήπως ξέρετε καλύτερα 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Melody90 είπε:

Αααα ωραία Στρουμφάκια κ εσείς:grin:!!!

Κ εγώ ήθελα το πρώτο αγόρι βασικά δεν ήθελα να μπει με τίποτα το όνομα της πεθεράς μου και τα κατάφερα:mrgreen: το δεύτερο ημουν ντεμί το τρίτο ήθελα πολύ ένα κορίτσι αλλά στον υπέρηχο της αυχενική μου είχε πει ο γιατρός "αν σου δώσουν κορίτσι στην κλινική να ξες δεν είναι δικό σου το παιδί"οπότε και το πήρα απόφαση ότι θα είμαι αγορομάνα....η αλήθεια είναι ότι είμαι ξετρελαμενη με τους άντρες μου στο σπίτι...αν όμως πρώτα ο Θεός μείνω έγκυος κ είναι κορίτσι θα το χαρώ έτσι για την αλλαγή αν όχι πάλι καλως θα κάνω 4 νύφες!!!! χαχαχαχα ποιος τη χάρη μου!Γερά ας είναι μόνο...

Κοπέλα μου μην αγχώνεσαι μια χαρά είναι έχω ξεκινήσει εγκυμοσύνη με 9 χοριακή κ όλα καλά!ένα παιδί 4 κιλά έβγαλα.το θέμα είναι στην επαναληπτική χοριακή που θα κάνεις την Τετάρτη λογικά κ στον πρώτο υπέρηχο εκεί θα έχεις πιο ξεκάθαρη εικόνα.. Συγχαρητήρια λοιπόν κ επίσημα:x

Σ ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου:xετσι ακριβώς είναι, όπως τα λες!θα περιμένω μέχρι την Τετάρτη στην επαναληπτική και θα δείξει!και όπως είπες,ακομη καλύτερα και στον υπέρηχο!4 κιλα;;;φυσιολογικά το γεννησες βρε θηριο;;;χαχαχαχαχα

πρίν από 31 λεπτά , enjoy είπε:

Όλε ολε ολε!!!! Δεν θελω ηττοπαθειεςςς..... ως νούμερο πραγματικά δεν ξέρω να κρίνω!!! Ως διπλασιασμός έχει νόημα νομίζω!!!! Αν έχεις λεφτά και διάθεση μπορείς να επαναλάβεις σε δύο 24ωρα... Αλλά γνωμη μου αν δεν βγαίνεις οικονομικά, δεν χρειάζεται να ταλαιπωρήσε σκέψου αισιόδοξα και να πας στο ραντεβού που θα σε ορίσει η γιατρός σου...

Αν θες Μπακάλικα να σκεφτώ??? Την ημέρα καθυστέρησης με κύκλο 26ημερων θα έπρεπε να εχεις 0-50...?? Αν ναι άρα 2 μέρες μετα (28ημ.) γυρω στο 100αρι και αλλες 2 μερες μετα (30αρι) γυρω στο 200αρι.... εσύ έχεις 225... Δηλαδή σούπερ ντουπερ!! Καλά δεν είμαι ειδικός μια  υποθεση κανω.. για πειτε ρε κοριτσια μήπως ξέρετε καλύτερα 

Ναι μωρέ,καλά λες!!δεν αγχώνομαι!απλώς σε σύγκριση με την πρώτη μου εγκυμοσύνη,είναι πιο χαμηλή!αλλά να μου πεις κάθε εγκυμοσύνη είναι διαφορετική!!!θετικη σκέψη,και όλα θα πάνε μια χαρά!!!όντως,το καλύτερο θα είναι να πάω απ ευθείας στο γιατρό και να μην αγχώνομαι και ταλαιπωρουμαι με χοριακες!!!αλλά λέω να πάω να κανω μια ακόμη την Τετάρτη!!!:grin:


WA4Pp3.pngNnIAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ναι κάθε εγκυμοσύνη διαφορετική... Όπως έχω ξαναγράψει η πρώτη εγκυμοσύνη μου κάπου 1000 η πρωτη χοριακη και η 2η εγκυμοσύνη κάπου 300 την ίδια μέρα καθυστερησης... και είχα πέσει και εγώ Αλλά τσάμπα είχα ανησυχησει.... όλα πήγαν πρίμα και στις δύο 40καιεβδομαδων γέννησα πιο πρίμα δεν πήγαινε!!!

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, enjoy είπε:

Ναι κάθε εγκυμοσύνη διαφορετική... Όπως έχω ξαναγράψει η πρώτη εγκυμοσύνη μου κάπου 1000 η πρωτη χοριακη και η 2η εγκυμοσύνη κάπου 300 την ίδια μέρα καθυστερησης... και είχα πέσει και εγώ Αλλά τσάμπα είχα ανησυχησει.... όλα πήγαν πρίμα και στις δύο 40καιεβδομαδων γέννησα πιο πρίμα δεν πήγαινε!!!

Μπραβο κοπελα μου! Έχεις απόλυτο δίκιο!!και εγώ είπα ότι δεν θα αγχωθω άδικα..όλα θα πάνε μια χαρά!!!το νινακι μου μεγαλώνει εκεί στην κοιλιτσα!!!

  • Μου αρέσει 1

WA4Pp3.pngNnIAp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...