Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια καλησπέρα! Μετα την παλινδρομη που ειχα βγηκε το αποτελεσμα του καρυοτυπου του εμβρυου και δειχνει οτι χρωμόσωμικα δεν ειχε καποια ανωμαλια, ηταν υγιες και αγορι.. επειδη στειλαμε μονο εμβρυικα στοιχεια ο γιατρός μου υποστηριζει οτι μπορει να ειχε καποιο προβλημα αλλα να μην κατάφεραν να το δουν απο το δείγμα που στειλαμε.. δεν ειχα φυσικη αποβολη, ο σακος μου μεγαλωνε απλως δεν υπηρχε εμβρυακι απο ενα σημειο και μετα,πραγμα που εμενα με ανακουφιζε οτι οντως υπηρχε θεμα με το εμβρυο .. περα απο το βασικο πακετο εξετασεων για θρομβοφιλια που βγηκε καθαρο, τωρα πρεπει να κανω το πακετο "12 παραγοντων" μου ειπε και να μιλησω με αιματολογο που μου συστησε. Στεναχωρηθηκα πολυ.. υπαρχει περίπτωση να ηταν υγιες και απλως να ηταν τυχαιο γεγονος; Φοβαμαι ότι ξεκιναει νεα αγνωστη μαχη πριν τη δεύτερη εξωσωματικη! Και αν βρεθει κατι σε αυτές τις εξετασεις εχω ελπιδες να κρατησω μωρακι; Θα παιρνω απλως αντιπηκτικες;; Ή Είναι πιο περίπλοκο,; Συνεβη σε καμία, αλλα να τα καταφερε τελικα; Ευχαριστώ εκ των προτέρων

      • Δύναμη! 3

προσπάθεια για 2ο μωρο


Recommended Posts

6 ώρες πρίν, winspert είπε:

Γεια σας κοριτσια...Ειμαι απο την παρεα της εξωσωματικής... Εχω ένα παιδακι 2 χρονών κ σημερα έληξε ανεπιτυχώς η πρωτη ολοκληρωμένη προσπαθεια για δεύτερο... Μεταφέραμε μια βλαστοκυστη,εκανα την Παρασκευή την πρώτη χοριακη κ ηταν πολύ χαμηλη....35 μοναδες κ αυριο παω για την επαναληπτική που θα εχει πέσει λογικα...Το λεω με σιγουριά γιατί εκει που εκανα τεστακια στο σπίτι κ εδειχναν αχνη γραμμη,σημερα βγηκε αρνητικό...οποτε υποθέτω πως έπεσε.. Είμαι πολυ στενοχωρημένη κ μαζευω τα κομμάτια μου για την επόμενη προσπάθεια...Δεν εχω εμβρυακια να με περιμενουν,οποτε με φκ παλι απο την αρχη...Τα φιλια μου σε ολες σας

Καλησπέρα!! Να χαίρεσαι το παιδάκι σου!! Ελπίζω αύριο να έχεις θετικά αποτελέσματα!! Είχα κι εγώ παλλινδρομη στο παρελθόν για τυχαίο λόγο όπως μου είπαν. Συμβαίνει σε πάρα πολλές!! Εγώ προσωπικά ξέρω 7 γνωστές μου με παλλινδρομη! Ακόμη κι αν δεν έχεις επιθυμητό αποτέλεσμα αύριο,σου εύχομαι σύντομα να υπαρξει ολοκληρωμένη εγκυμοσύνη!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 13 λεπτά , Polly1 είπε:

Καλησπέρα!! Να χαίρεσαι το παιδάκι σου!! Ελπίζω αύριο να έχεις θετικά αποτελέσματα!! Είχα κι εγώ παλλινδρομη στο παρελθόν για τυχαίο λόγο όπως μου είπαν. Συμβαίνει σε πάρα πολλές!! Εγώ προσωπικά ξέρω 7 γνωστές μου με παλλινδρομη! Ακόμη κι αν δεν έχεις επιθυμητό αποτέλεσμα αύριο,σου εύχομαι σύντομα να υπαρξει ολοκληρωμένη εγκυμοσύνη!

Σε ευχαριστώ πάρα πολυ...Η αληθεια ειναι οτι αν δεν ειχα κανει το τεστ θα ελεγα οτι προχωραει η εγκυμοσύνη...Εχω πολλα τραβηγματα πολυ χαμηλα στην κοιλια που μου θυμίζουν την εγκυμοσύνη μου...Αλλα αφου βγηκε αρνητικό μαλλον κατι τελειωνει...Θα σας ενημερωσω αυριο για το αποτέλεσμα... Με το καλο κ εσυ το δεύτερο!!!! Κ να σου ζησει το παιδακι σου!!  

  • Ευχαριστώ 1

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , winspert είπε:

Κοριτσια τελειωσε αυτη η εγκυμοσύνη...Επεσε η χοριακη μου οποτε φτου κ απ την αρχη:(

Λυπάμαι πολύ κοριτσάρα μου.... Τελικά το ένστικτο είναι πάντα αλάνθαστο!

Πότε μπορείς να ξεκινήσεις προσπάθειες??? Μίλησες με το γιατρό σου?


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Λυπάμαι πολύ κοριτσάρα μου.... Τελικά το ένστικτο είναι πάντα αλάνθαστο!

Πότε μπορείς να ξεκινήσεις προσπάθειες??? Μίλησες με το γιατρό σου?

Μιλησα,ναι... Ωοληψια μπορούμε να κάνουμε αμεσως με την επόμενη περιοδο...Οσο για την εμβρυομεταφορα λεω να περιμενω λιγο ακομα...να επανέλθει ο οργανισμός μου!!!


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 34 λεπτά , winspert είπε:

Μιλησα,ναι... Ωοληψια μπορούμε να κάνουμε αμεσως με την επόμενη περιοδο...Οσο για την εμβρυομεταφορα λεω να περιμενω λιγο ακομα...να επανέλθει ο οργανισμός μου!!!

Ότι σου πει ο γιατρός σου!!!! Πάντως, είθισται να γίνεται πιο εύκολα σύλληψη μετά από αποβολή, διότι το σώμα θυμάται!!!! Και αν δεν κάνω λαθος στις αυτόματες αποβολες, δεν υπάρχει θέμα αναμονής... Μόνο αν έχει προηγηθεί αποξεση!!! Βέβαια εσύ ξέρεις πως νιώθεις και τι θες!!!! Εγώ μετά την αποβολή ήθελα να μείνω έγκυος όσο το δυνατόν πιο σύντομα!!!


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 37 λεπτά , winspert είπε:

Μιλησα,ναι... Ωοληψια μπορούμε να κάνουμε αμεσως με την επόμενη περιοδο...Οσο για την εμβρυομεταφορα λεω να περιμενω λιγο ακομα...να επανέλθει ο οργανισμός μου!!!

Όποτε θα κανείς φυσικό πάλι στον επόμενο κύκλο. 


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, anemoni1989 είπε:

Ότι σου πει ο γιατρός σου!!!! Πάντως, είθισται να γίνεται πιο εύκολα σύλληψη μετά από αποβολή, διότι το σώμα θυμάται!!!! Και αν δεν κάνω λαθος στις αυτόματες αποβολες, δεν υπάρχει θέμα αναμονής... Μόνο αν έχει προηγηθεί αποξεση!!! Βέβαια εσύ ξέρεις πως νιώθεις και τι θες!!!! Εγώ μετά την αποβολή ήθελα να μείνω έγκυος όσο το δυνατόν πιο σύντομα!!!

Αυτό θα ηθελα κ εγω...Οσο πιο γρήγορα γίνεται...:wub:

1 hour ago, νικηαντωνια81 είπε:

Όποτε θα κανείς φυσικό πάλι στον επόμενο κύκλο. 

Ναι...θα το συζητήσουμε κ με τον άντρα μου οταν ερθει απο τη δουλειά κ θα δούμε...Αν παρ ολα αυτα φτιαχναμε μια βλαστοκυστη κ προλαβαιναμε πριν τις γιορτές να τη βάλουμε ισως να ηταν και καλύτερα κ να εκμεταλλευομουν τις διακοπες λογω δουλειάς...

  • Μου αρέσει 1

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια!!εύχομαι σύντομα να έρθουν μωράκια στις κοιλίτσες μας!!εχουμε ξεκινήσει κ μεις εδώ κ 7 μήνες προσπάθειες για 2 παιδάκι!!έχουμε ένα αγοράκι 21 μηνών μετά απο εξωσωματική!!ο γιατρός μας μας είπε ότι μπορούμε να πετύχουμε φυσική σύλληψη!!είπαμε αν δν έρθει το μωράκι ως το Πάσχα θα προχωρήσουμε σε εμβρυομεταφορά!!Εγω περιμένω περίοδο στιος 10 Νοέμβρη!!

@anemoni1989 Kορίτσι μου πως περναει ο καιρός προσπαθούμε τωρα μαζι γιθα το 2 παιδάκι!!Πες μου τα νεάκια σας!!

@winspertκορίτσι μου λυπάμαι πολύ για την εξέλιξη της κύησης!!πραγματικά το πιστεύω η επόμενη θα είναι η τυχερή σας!!το σώμα δν ξεχνά!! πως ήταν η εμπειρία σου της εξωσωματικής έχοντας ήδη ένα παιδάκι?

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, marillia είπε:

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια!!εύχομαι σύντομα να έρθουν μωράκια στις κοιλίτσες μας!!εχουμε ξεκινήσει κ μεις εδώ κ 7 μήνες προσπάθειες για 2 παιδάκι!!έχουμε ένα αγοράκι 21 μηνών μετά απο εξωσωματική!!ο γιατρός μας μας είπε ότι μπορούμε να πετύχουμε φυσική σύλληψη!!είπαμε αν δν έρθει το μωράκι ως το Πάσχα θα προχωρήσουμε σε εμβρυομεταφορά!!Εγω περιμένω περίοδο στιος 10 Νοέμβρη!!

@anemoni1989 Kορίτσι μου πως περναει ο καιρός προσπαθούμε τωρα μαζι γιθα το 2 παιδάκι!!Πες μου τα νεάκια σας!!

@winspertκορίτσι μου λυπάμαι πολύ για την εξέλιξη της κύησης!!πραγματικά το πιστεύω η επόμενη θα είναι η τυχερή σας!!το σώμα δν ξεχνά!! πως ήταν η εμπειρία σου της εξωσωματικής έχοντας ήδη ένα παιδάκι?

Η αλήθεια είναι πως μου ηταν πολυ δυσκολη...Δεν επαιρνα αγκαλια το παιδακι μου, φυλαγομουν συνέχεια μη με χτυπήσει στην κοιλια,σταματησαμε να κάνουμε πράγματα που καναμε μαζι...δεν μπορουσε να κατανοήσει το λογο κ ηταν σε ένταση συνέχεια κ εβγαζε παραπονα...Τη Δευτέρα που έμαθα πως τελειωσε το όνειρο κ τον πηρα αγκαλιά ηταν ολα διαφορετικά...Ηταν το πιο χαρούμενο κ συνεργασιμο παιδακι... 

Σου εύχομαι γρήγορα μια καλη εγκυμοσύνη κ σε σενα!!! Κ με φυσικη σύλληψη!!!!:wub:


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


6 ώρες πρίν, winspert είπε:

Η αλήθεια είναι πως μου ηταν πολυ δυσκολη...Δεν επαιρνα αγκαλια το παιδακι μου, φυλαγομουν συνέχεια μη με χτυπήσει στην κοιλια,σταματησαμε να κάνουμε πράγματα που καναμε μαζι...δεν μπορουσε να κατανοήσει το λογο κ ηταν σε ένταση συνέχεια κ εβγαζε παραπονα...Τη Δευτέρα που έμαθα πως τελειωσε το όνειρο κ τον πηρα αγκαλιά ηταν ολα διαφορετικά...Ηταν το πιο χαρούμενο κ συνεργασιμο παιδακι... 

Σου εύχομαι γρήγορα μια καλη εγκυμοσύνη κ σε σενα!!! Κ με φυσικη σύλληψη!!!!:wub:

Το σκέφτομαι κ γω λίγο αύτο γτ σίγουρα δν είναι η εξωσωματική όπως όταν ήμουν χωρίς παιδάκι από άποψη κούρασης άλλα σίγουρα το ότι ήδη έχω ένα παιδάκι κ αύτο με παρηγορεί!!γενικά βασικά σκέφτομαι πολλές φορές μήπως δν είμαι κ 100% έτοιμη για δεύτερο  αλλά ίσως δν θα είμαι κ ποτέ!!χαχχα ανάμεικτα συναισθήματα!!

Σ ευχαριστώ πολύ!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 27/10/2021 at 9:23 ΠΜ, marillia είπε:

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια!!εύχομαι σύντομα να έρθουν μωράκια στις κοιλίτσες μας!!εχουμε ξεκινήσει κ μεις εδώ κ 7 μήνες προσπάθειες για 2 παιδάκι!!έχουμε ένα αγοράκι 21 μηνών μετά απο εξωσωματική!!ο γιατρός μας μας είπε ότι μπορούμε να πετύχουμε φυσική σύλληψη!!είπαμε αν δν έρθει το μωράκι ως το Πάσχα θα προχωρήσουμε σε εμβρυομεταφορά!!Εγω περιμένω περίοδο στιος 10 Νοέμβρη!!

@anemoni1989 Kορίτσι μου πως περναει ο καιρός προσπαθούμε τωρα μαζι γιθα το 2 παιδάκι!!Πες μου τα νεάκια σας!!

@winspertκορίτσι μου λυπάμαι πολύ για την εξέλιξη της κύησης!!πραγματικά το πιστεύω η επόμενη θα είναι η τυχερή σας!!το σώμα δν ξεχνά!! πως ήταν η εμπειρία σου της εξωσωματικής έχοντας ήδη ένα παιδάκι?

Ωπ!!!! Που είσαι κοριτσάρα!???? Πόσο χαίρομαι που βρήκα και μια παλιά γνώριμη!!!! Deja vu εντελώς!!!!

Εμείς όλα καλά!!!! Η μικρή μεγαλώνει! Θηρίο σκέτο!!!! Αχαχαχαχαχ

Και είπαμε να προσθέσουμε ένα 2ο θηρίο στην παρέα μας!!!! :lol:

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια, καινούρια στο forum. Εμείς πολύ πρόσφατα ξεκινήσαμε προσπάθεια για πρώτο παιδάκι. Πρωτόγνωρη διαδικασία για εμένα και θέλησα να γίνω μέλος της παρέας για να βοηθηθώ και να βοηθήσω όσο μπορώ. Εύχομαι καλή επιτυχία σε όλες τις κοπέλες που προσπαθούν!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, IOANNA28 είπε:

Καλημέρα κορίτσια, καινούρια στο forum. Εμείς πολύ πρόσφατα ξεκινήσαμε προσπάθεια για πρώτο παιδάκι. Πρωτόγνωρη διαδικασία για εμένα και θέλησα να γίνω μέλος της παρέας για να βοηθηθώ και να βοηθήσω όσο μπορώ. Εύχομαι καλή επιτυχία σε όλες τις κοπέλες που προσπαθούν!

Καλώς ήρθες και καλή επιτυχία στις προσπάθειές σας!! Πότε περιμένεις περίοδο;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Polly1 είπε:

Καλώς ήρθες και καλή επιτυχία στις προσπάθειές σας!! Πότε περιμένεις περίοδο;

Σε ευχαριστώ πολύ! Περιμένω 9-10 Νοεμβρίου. Έχω σχετικά σταθερό κύκλο 28-29 ημερών. Βρίσκεσαι και εσύ σε φάση προσπάθειας;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...