Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 minutes ago, Blue Velvet said:

      Έχω ένα ακόμα,ελπίζω να πιάσει ❤️

       

      Τον εμπιστεύομαι απόλυτα τον γιατρό μου, πιστεύω πως θα μπορέσω να κάνω ένα ακόμα παιδάκι. Απλά ελπίζω να πιάσει αυτό που έχω στην κατάψυξη και να μη χρειαστεί να κάνω πάλι ωοληψια,αλλά ακόμα και έτσι να γίνει,σίγουρα δεν θα με φορτώσει ένα σκασμό φάρμακα χωρίς λογο

      Εννοείται, κ στην χειρότερη μπορεί να πας με φυσικό κύκλο που δεν επιβαρυνεσαι με τόσα φάρμακα. Έχε πίστη όμως στο κατεψυγμένο εμβρυακι 💗 

      • Ευχή 1

προσπάθεια για 2ο μωρο


Recommended Posts

πρίν από 22 λεπτά , Melody90 είπε:

Παιδί μου εσύ ήθελες να ανατινάξεις το εργαστήριο!!!! μπράβο!!!! ανετα πας για υπέρηχο!!!πάνω από 1000-1500 βλέπεις κάτι αυτό ξέρω...

Αχαχχαχαχα...ναι ναι...βεβαια εγω εχω και μικρο κυκλο...να τα λεμε κι αυτα...χιχιχι..αλλα πιστευω οτι τη τεταρτη κατι θα δουμε να χαρω η γυναικα...χιχι..σε πηρε ο γιατρος??εσυ ποτε θα πας?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

3 hours ago, Ανθη 39 said:

Κοριτσιααααααα 3000 η χοριακη!!!!!πηρα χαρα μεγαλη!!!!φφφφφφφ μου φυγε ενα αγχος...ευχομαι τα καλυτερα σε ολες σας!!!κλαιω απλα...απο χαρα!! Και απ οτι καταλαβατε χαρηκα...χαχαχα...σ αυτη τη τιμη φαινεται σακος??ξερει καμια να μου πει? Ή δεν παιζει ρολο η χοριακη οσο η βδομαδα?

Συγχαρητήρια!! Μαζί θα γεννησουμε σχεδόν! Εμείς είδαμε δύο σάκους την προηγούμενη εβδομάδα με χοριακη 3950. Και 6 μερες μετά που έκανα πάλι υπέρηχο είδαμε και λεκιθικους ασκους με χοριακη 13730. Νομίζω είναι θέμα εβδομάδας! Τώρα έχω πάλι υπέρηχο την Δευτέρα και ανυπομονώ να δω ότι προχωράνε! 

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 46 λεπτά , Mary.G είπε:

Συγχαρητήρια!! Μαζί θα γεννησουμε σχεδόν! Εμείς είδαμε δύο σάκους την προηγούμενη εβδομάδα με χοριακη 3950. Και 6 μερες μετά που έκανα πάλι υπέρηχο είδαμε και λεκιθικους ασκους με χοριακη 13730. Νομίζω είναι θέμα εβδομάδας! Τώρα έχω πάλι υπέρηχο την Δευτέρα και ανυπομονώ να δω ότι προχωράνε! 

Αληθεια???εχεις διδυμα??αχ τι ωραια...φτου φτου...συγχαρητηρια...και τωρα σκεφτομουν σαν να 4πλαστηκε η χοριακη μου και οτι εχω κληρονομικοτητα για διδυμα...χαχαχαχαχα!!μπραβο κοριτσι μου..καλη τελειομηνη εγκυμοσυνη να χεις!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ανθη 39 είπε:

Αχαχχαχαχα...ναι ναι...βεβαια εγω εχω και μικρο κυκλο...να τα λεμε κι αυτα...χιχιχι..αλλα πιστευω οτι τη τεταρτη κατι θα δουμε να χαρω η γυναικα...χιχι..σε πηρε ο γιατρος??εσυ ποτε θα πας?

Με πήρε ο γιατρός μου είπε ότι είναι πολύ καλή και ότι την Τρίτη να τον πάρω τηλέφωνο να αποφασίσουμε μαζι αν κάνουμε κ άλλη χοριακη ή υπέρηχο.. εντάξει νιώθω σαν πρώταρα άλλος γιατρός άλλα συστήματα..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Melody90 είπε:

Με πήρε ο γιατρός μου είπε ότι είναι πολύ καλή και ότι την Τρίτη να τον πάρω τηλέφωνο να αποφασίσουμε μαζι αν κάνουμε κ άλλη χοριακη ή υπέρηχο.. εντάξει νιώθω σαν πρώταρα άλλος γιατρός άλλα συστήματα..

Και μενα καινουργιος ο γιατρος και δεν ηθελε καν 2η χοριακη...ολα καλα θα πανε...αντε τωρα να τα δουμε...!!!πολυ εχω χαρει σημερα και με μενα και με σενα...φτου φτου...και μπεμπεδοσκονη σ ολα τα κοριτσακια...ολες με μπεμπε το 22!!!

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

24 minutes ago, Ανθη 39 said:

Αληθεια???εχεις διδυμα??αχ τι ωραια...φτου φτου...συγχαρητηρια...και τωρα σκεφτομουν σαν να 4πλαστηκε η χοριακη μου και οτι εχω κληρονομικοτητα για διδυμα...χαχαχαχαχα!!μπραβο κοριτσι μου..καλη τελειομηνη εγκυμοσυνη να χεις!!!

Κι εσένα κοπέλα μου με το καλό!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 45 λεπτά , Ανθη 39 είπε:

Και μενα καινουργιος ο γιατρος και δεν ηθελε καν 2η χοριακη...ολα καλα θα πανε...αντε τωρα να τα δουμε...!!!πολυ εχω χαρει σημερα και με μενα και με σενα...φτου φτου...και μπεμπεδοσκονη σ ολα τα κοριτσακια...ολες με μπεμπε το 22!!!

Δεν ξέρω τι με περιμένει με τον καινούργιο γιατρό τον άλλον τον είχα 7,5 χρόνια γιατρό + 2 χρόνια καθηγητή οπότε είναι μια δεκαετία αυτή κ κάπως νιώθω τώρα σαν να τον απατάω:blink: σαν να μην κάνω κάτι σωστά???..τα άλλα τα γέννησα ιδιωτικά στο Γένεσις ενώ αυτό είπα στο Παπαγεωργίου πρώτα ο Θεός αλλά άστο πάει μακριά η βαλίτσα αγχώνομαι για τα παντα τώρα δεν ξέρω....

πρίν από 1 λεπτό , Melody90 είπε:

Δεν ξέρω τι με περιμένει με τον καινούργιο γιατρό τον άλλον τον είχα 7,5 χρόνια γιατρό + 2 χρόνια καθηγητή οπότε είναι μια δεκαετία αυτή κ κάπως νιώθω τώρα σαν να τον απατάω:blink: σαν να μην κάνω κάτι σωστά???..τα άλλα τα γέννησα ιδιωτικά στο Γένεσις ενώ αυτό είπα στο Παπαγεωργίου πρώτα ο Θεός αλλά άστο πάει μακριά η βαλίτσα αγχώνομαι για τα παντα τώρα δεν ξέρω....

Κ εγώ χάρηκα πολύ σήμερα να σου πω(το βράδυ με πιάνουν τα ψυχολογικά μου)!!! μπράβο κ με το καλό να έρθουν όλες σιγά σιγά στο κλαμπ το εύχομαι μέσα από την καρδιά μου......

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα ! Ενώ περίμενα να αδιαθετήσω σε 5 μέρες , καθώς γύρισα σπίτι κ πήγα στο μπάνιο .. είδα στο σερβιέτακι μου ( συγνώμη για τη λεπτομέρεια αυτή ) μια καφέ ανοιχτή πολύ κηλίδα … όποτε πάει αυτός ο μήνας ! Με αισιοδοξία κ λιγότερο άγχος , θα περιμένω να έρθουν και πάλι οι γόνιμες ! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , elena27 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα ! Ενώ περίμενα να αδιαθετήσω σε 5 μέρες , καθώς γύρισα σπίτι κ πήγα στο μπάνιο .. είδα στο σερβιέτακι μου ( συγνώμη για τη λεπτομέρεια αυτή ) μια καφέ ανοιχτή πολύ κηλίδα … όποτε πάει αυτός ο μήνας ! Με αισιοδοξία κ λιγότερο άγχος , θα περιμένω να έρθουν και πάλι οι γόνιμες ! 

Αυτο να ξέρεις ίσως και να ναι σημάδι... Δεν κάνεις ένα τεστακι αν έχεις καλου κακου? Εγω την 2η μου εγκυμοσύνη έτσι την κατάλαβα... Γτ ειχα και στην πρώτη καφε μπεζ υγρά και με το που το είδα την 2η φορά λεω λες κάνω το τεστ και κατευθείαν βγήκε θετικό! 


2ThI.png3AXhp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μπαίνω στο τόπικ και διαβάζω τόσα καλά νέα! Μπράβο στα κορίτσια για τις θετικές χοριακές! Μέσα από την ψυχή μου να σας πάνε όλα καλά! Παίρνουμε κ εμείς τον ενθουσιασμό σας!

Σήμερα είμαι κ εγώ λίγο πιο αισιοδοξή, πολύ επιφυλακτικά βέβαια. Έκανα τελικά σήμερα υπέρηχο, αν και είναι πολύ νωρίς. Η εμβρυοπαθολόγος είδε, αν και όχι καθαρά, κάτι που είναι πολύ πιθανό να είναι αμνιακός σάκος και ευτυχώς είναι εκεί που πρέπει να είναι... Το καλύτερο είναι ότι τσέκαρε σάλπιγγα, ωοθήκες εξωτερικά και μήτρα εξωτερικά (τα μέρη δλδ που μπορεί να υπάρξει έκτοπη κύηση) και τα είδε όλα καθαρά, τπτ "ύποπτο". Την Τρίτη πάλι υπέρηχο και λογικά θα είμαστε πιο σίγουροι. Είναι κ η γιορτή του άντρα μου σήμερα!  

 

28 minutes ago, elena27 said:

Κορίτσια καλησπέρα ! Ενώ περίμενα να αδιαθετήσω σε 5 μέρες , καθώς γύρισα σπίτι κ πήγα στο μπάνιο .. είδα στο σερβιέτακι μου ( συγνώμη για τη λεπτομέρεια αυτή ) μια καφέ ανοιχτή πολύ κηλίδα … όποτε πάει αυτός ο μήνας ! Με αισιοδοξία κ λιγότερο άγχος , θα περιμένω να έρθουν και πάλι οι γόνιμες ! 

Αν είναι τόσο νωρίτερα η περίοδος, μήπως όντως είναι το καφετί αίμα της εμφύτευσης; 

 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μπράβο κορίτσια, διαβάζω πολύ όμορφα νέα! Με το καλό οι μανουλες Αυγούστου και Σεπτεμβρίου :)

Κι εγώ κοντά σας είμαι, αν όλα πάνε καλά, θα είμαι μάλλον μανούλα Αυγούστου. Δεν έχω ακόμα πητ, είμαι 7 εβδομάδων και στα κάρβουνα για την εξέλιξη της εγκυμοσύνης. 

Εύχομαι τα καλύτερα σε όλες μας! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Iris89 είπε:

Μπαίνω στο τόπικ και διαβάζω τόσα καλά νέα! Μπράβο στα κορίτσια για τις θετικές χοριακές! Μέσα από την ψυχή μου να σας πάνε όλα καλά! Παίρνουμε κ εμείς τον ενθουσιασμό σας!

Σήμερα είμαι κ εγώ λίγο πιο αισιοδοξή, πολύ επιφυλακτικά βέβαια. Έκανα τελικά σήμερα υπέρηχο, αν και είναι πολύ νωρίς. Η εμβρυοπαθολόγος είδε, αν και όχι καθαρά, κάτι που είναι πολύ πιθανό να είναι αμνιακός σάκος και ευτυχώς είναι εκεί που πρέπει να είναι... Το καλύτερο είναι ότι τσέκαρε σάλπιγγα, ωοθήκες εξωτερικά και μήτρα εξωτερικά (τα μέρη δλδ που μπορεί να υπάρξει έκτοπη κύηση) και τα είδε όλα καθαρά, τπτ "ύποπτο". Την Τρίτη πάλι υπέρηχο και λογικά θα είμαστε πιο σίγουροι. Είναι κ η γιορτή του άντρα μου σήμερα!  

 

Αν είναι τόσο νωρίτερα η περίοδος, μήπως όντως είναι το καφετί αίμα της εμφύτευσης; 

 

 

μπράβο κοπέλα μου σκοπός είναι να είναι ενδομήτρια κύηση πραγματικά σου εύχομαι με το καλό να πάνε όλα καλά και να μην αγχώνεσαι!!!

2 ώρες πρίν, electra2021 είπε:

Μπράβο κορίτσια, διαβάζω πολύ όμορφα νέα! Με το καλό οι μανουλες Αυγούστου και Σεπτεμβρίου :)

Κι εγώ κοντά σας είμαι, αν όλα πάνε καλά, θα είμαι μάλλον μανούλα Αυγούστου. Δεν έχω ακόμα πητ, είμαι 7 εβδομάδων και στα κάρβουνα για την εξέλιξη της εγκυμοσύνης. 

Εύχομαι τα καλύτερα σε όλες μας! 

Γεια σου κορίτσι... Με το καλό η εγκυμοσύνη σου να σου πάνε όλα καλά!!!

Εγώ μάλλον Αυγούστου, Σεπτέμβρη δεν υπάρχει περίπτωση είναι τέταρτη καισαρική θα πω ευχαριστώ να φτάσω 37 εβδομάδες το πολύ μέχρι 20 Αυγούστου πάω μεταξύ δεκαπενταύγουστο και 20 Αυγούστου νομίζω.

Θέλω να κάνω και έναν υπέρηχο μωρέ και μετά να μπω σε ομάδα μανούλες Αυγούστου ή Σεπτεμβρίου..

όλοι στα κάρβουνα είμαστε πίστεψέ με πολύ άγχος ρε παιδί μου μέχρι να δεις ότι όλα πάνε καλά.

12 ώρες πρίν, elena27 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα ! Ενώ περίμενα να αδιαθετήσω σε 5 μέρες , καθώς γύρισα σπίτι κ πήγα στο μπάνιο .. είδα στο σερβιέτακι μου ( συγνώμη για τη λεπτομέρεια αυτή ) μια καφέ ανοιχτή πολύ κηλίδα … όποτε πάει αυτός ο μήνας ! Με αισιοδοξία κ λιγότερο άγχος , θα περιμένω να έρθουν και πάλι οι γόνιμες ! 

Άλλο περίοδος άλλο κηλίδα..τώρα σου ήρθε κανονικά? ξανά είδες τίποτα? γιατί είναι και νωρίς για περίοδο όπως είπες.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ! Μπα , δεν είναι σημάδι .. το πρωί που ξύπνησα κ πήγα για τα τσίσα μου είδα ροζ αίμα όταν σκουπίστηκα ! Ήρθε ! Τι να κάνουμε .. τον επόμενο μήνα ! Με λιγότερο … άγχος ! Παίζει κ αυτό ρόλο … 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πρίν, IOANNA28 είπε:

Ναι δυστυχώς. Παρότι προετοιμασμένη, μια απογοήτευση την πήρα αλλά έχω και μια ανυπομονησία να τελειώνει για να πάω ακόμη πιο δυναμικά στον επόμενο κύκλο.

Σε καταλαβαίνω απόλυτα δεν πειραζει θα δεις ότι θα έρθει συντομα

Και εγώ να σου πω μια απογοήτευση την έχω ενώ για δυο μερες πονουσε πολυ το στήθος μου σήμερα ξεπριστηκε εντελώς ουτε ποναει οπότε την περινενω 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , elena27 είπε:

Καλημέρα ! Μπα , δεν είναι σημάδι .. το πρωί που ξύπνησα κ πήγα για τα τσίσα μου είδα ροζ αίμα όταν σκουπίστηκα ! Ήρθε ! Τι να κάνουμε .. τον επόμενο μήνα ! Με λιγότερο … άγχος ! Παίζει κ αυτό ρόλο … 

Κοπέλα μου μην το βάζεις κάτω τώρα ξεκινάει καινούργιος κύκλος άρα καινούργια προσπάθεια..κ όπως είπες πολύ σωστά δεν θέλει άγχος!!! θα έρθει!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...