Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 39 λεπτά , Kiddo είπε:

      Όχι γιατί και στο ψυγείο μικρότερη θερμοκρασία των 25 είναι..!

      Ο δικός μου ο γιατρός τουλάχιστον για τις κλειστές ληγμένες μου είχε πει ότι μπορούν να χρησιμοποιηθούν μέχρι και 2-3 μήνες μετά χωρίς φόβο.. για τις ανοιχτές λόγω του ότι έχουν πάρει αέρα αλλοιώνεται η ουσία οπότε και μπορεί να χρησιμοποιηθεί μάξιμουμ μέχρι και ένα μήνα μετά άντε 2-3 μέρες δηλαδή παραπάνω από τις 28 που λένε στις οδηγίες αλλά ως εκεί.. μου είχε πει τουλάχιστον να μην την χρησιμοποιήσω αν είναι περισσότερο διάστημα ανοιχτή.. 

      Το ιδανικότερο είναι να ρωτήσεις το δικό σου γιατρό και ότι σου πει..!

      Με το καλό η αυχενική σας να είναι όλα καλά!!

      Να μην σε αγχωνει, τα συμπτώματα υποχωρούν μπαίνοντας στο δεύτερο τρίμηνο είναι απόλυτα φυσιολογικό! Τη προγεστερόνη σιγά σιγά θα στην σταματήσει τελείως γιατί πλέον αναλαμβάνει ο πλακούντας τα μωράκια.. μη σε φοβίζει, δεν είναι από αυτό! Τα συμπτώματα σχετίζονται με την χοριακη η οποία πλέον μειώνεται και σταθεροποιείται όπου και θα συνεχίσει στα ίδια επίπεδα στην υπόλοιπη διάρκεια της κύησης.. εξού και η υποχώρηση των έντονων συμπτωμάτων..!

      Για το οτιδήποτε όμως και αν σε ανησυχεί να μην διστάζεις να στέλνεις στον γιατρό σου, δουλειά του είναι και εσύ πρέπει να νοιώθεις ασφάλεια με ότι διαφορετικό και αν αισθάνεσαι ιδίως με διδυμακια..!

      Σε ευχαριστώ πολύ! 

      πρίν από 7 λεπτά , anast. είπε:

      Τα συμπτώματα συνήθως έρχονται και φεύγουν και κάποια στιγμή σταματούν..Εμένα για παράδειγμα από την 10η εβδομάδα είχαν σταματήσει. 

      Σ ευχαριστώ πολύ!!

      • Μου αρέσει 2

προσπάθεια για 2ο μωρο


Recommended Posts

5 ώρες πρίν, Marianne είπε:

Καλημέρα !!! Πρώτη φορά συμβαίνει... Θα δούμε!!! Εσύ πότε (δεν) περιμένεις??

Μεθαύριο αλλά δεν φαίνεται να υπάρχει κάτι διαφορετικό από άποψη συμπτωμάτων αυτή τη φορά. Λίγο έμεινε ακόμα και θα φανεί ότι είναι.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 30 λεπτά , IOANNA28 είπε:

Μεθαύριο αλλά δεν φαίνεται να υπάρχει κάτι διαφορετικό από άποψη συμπτωμάτων αυτή τη φορά. Λίγο έμεινε ακόμα και θα φανεί ότι είναι.

Κοντεύουν οι μέρες για όλες μας! Άντε να δούμε !! 

@Lilly28 πως είσαι κορίτσι μου; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια!! Πώς είστε;;!!

@Lilly28 περιμένουμε νέα σου..

@Marianne και @IOANNA28 έχω ακούσει ότι κ το να μην έχεις τίποτα, ενώ άλλες φορές είχες μπορεί κάτι να σημαίνει!!

Εγώ σήμερα αύριο περιμένω.. αύριο είναι η τελευταία ημέρα μαζί με τα + -

Ενω είχα κράμπες τις προηγούμενες ημέρες, σήμερα τίποτα απολύτως.. κ έχω κάτι περίεργα υγρά καφέ, σαν κλωστιτσες.. αλλά μόνο στο σκούπισμα, απειροελάχιστα.. Δεν ξέρω τι μπορεί να είναι, ελπίζω μόνο να μην ήρθε η "φίλη" μου.. Θα δείξει..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου Καλά είμαι...τελειωσε ότι ξεκίνησε. για κάποιο λόγο έγινε κ τελείωσε.. αλλά όπως έχω πει κ τον Νοέμβριο στην ιδία περίπτωση...keep going!!!

Κοριτσάρες μου περιμενω μια μια να ανακοινώνει όμορφα κ ευχάριστα ε;;ΝΑΙ!!! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Lilly28 είπε:

Κορίτσια μου Καλά είμαι...τελειωσε ότι ξεκίνησε. για κάποιο λόγο έγινε κ τελείωσε.. αλλά όπως έχω πει κ τον Νοέμβριο στην ιδία περίπτωση...keep going!!!

Κοριτσάρες μου περιμενω μια μια να ανακοινώνει όμορφα κ ευχάριστα ε;;ΝΑΙ!!! 

Τεράστια αγκαλιά από εμένα.. Κ ειλικρινά θαυμάζω τη στάση σου!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

5 ώρες πρίν, roulas40 είπε:

Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια!! Πώς είστε;;!!

@Lilly28 περιμένουμε νέα σου..

@Marianne και @IOANNA28 έχω ακούσει ότι κ το να μην έχεις τίποτα, ενώ άλλες φορές είχες μπορεί κάτι να σημαίνει!!

Εγώ σήμερα αύριο περιμένω.. αύριο είναι η τελευταία ημέρα μαζί με τα + -

Ενω είχα κράμπες τις προηγούμενες ημέρες, σήμερα τίποτα απολύτως.. κ έχω κάτι περίεργα υγρά καφέ, σαν κλωστιτσες.. αλλά μόνο στο σκούπισμα, απειροελάχιστα.. Δεν ξέρω τι μπορεί να είναι, ελπίζω μόνο να μην ήρθε η "φίλη" μου.. Θα δείξει..

Εύχομαι να έχει δίκιο η @Lilly28 και μια μια να ανακοινώνουμε ευχάριστα! 

Αν πάλι όχι, δεν απογοητευομαστε εννοείται, εδώ είμαστε να το παλέψουμε όλες μαζί! 

@roulas40 ελπίζω να είναι για καλό, περιμένουμε νεότερα! 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Marianne είπε:

Εύχομαι να έχει δίκιο η @Lilly28 και μια μια να ανακοινώνουμε ευχάριστα! 

Αν πάλι όχι, δεν απογοητευομαστε εννοείται, εδώ είμαστε να το παλέψουμε όλες μαζί! 

@roulas40 ελπίζω να είναι για καλό, περιμένουμε νεότερα! 

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια!! Ελπίζω κ εύχομαι να είστε όλες καλά!!

Εγώ @Marianne μου, τα ίδια.. κανένα νέο.. απολυτως κανένα σύμπτωμα.. πλέον ούτε τα υγρά τα χθεσινά.. σήμερα περιμένω.. για να δούμε..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , roulas40 είπε:

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια!! Ελπίζω κ εύχομαι να είστε όλες καλά!!

Εγώ @Marianne μου, τα ίδια.. κανένα νέο.. απολυτως κανένα σύμπτωμα.. πλέον ούτε τα υγρά τα χθεσινά.. σήμερα περιμένω.. για να δούμε..

Καλημέρα !!!!! Μήπως τα υγρά που είχες ήταν για καλό;;; Σκέφτεσαι τεστακι; Να μας ενημερώνεις χαχα !!! 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Marianne είπε:

Καλημέρα !!!!! Μήπως τα υγρά που είχες ήταν για καλό;;; Σκέφτεσαι τεστακι; Να μας ενημερώνεις χαχα !!! 

Αν το σκέφτομαι λέει;;;!!!!! Δεν έχω αγοράσει όμως ακόμα, γιατί δεν θα κρατιομουν!!! Θα μου φώναζε από το συρτάρι "κάνε με , κάνε με"!!:P:P

Δεν ξέρω τι είναι τα υγρά.. σήμερα δεν έχω καθόλου.. λέω να πάρω ένα τεστ κ αν δεν έρθει σήμερα, αύριο το πρωί να το κάνω (αν κρατηθώ!!)..

Φοβάμαι μήπως είναι πολύ νωρίς για να χαρώ.. σήμερα είναι η τελευταία ημέρα για αναμονή.. εξαντλώ δηλαδή κ τα σκαμπανεβάσματα των +2 ημερών.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 12 λεπτά , roulas40 είπε:

Αν το σκέφτομαι λέει;;;!!!!! Δεν έχω αγοράσει όμως ακόμα, γιατί δεν θα κρατιομουν!!! Θα μου φώναζε από το συρτάρι "κάνε με , κάνε με"!!:P:P

Δεν ξέρω τι είναι τα υγρά.. σήμερα δεν έχω καθόλου.. λέω να πάρω ένα τεστ κ αν δεν έρθει σήμερα, αύριο το πρωί να το κάνω (αν κρατηθώ!!)..

Φοβάμαι μήπως είναι πολύ νωρίς για να χαρώ.. σήμερα είναι η τελευταία ημέρα για αναμονή.. εξαντλώ δηλαδή κ τα σκαμπανεβάσματα των +2 ημερών.. 

Χαχαχα και εγώ που τα έχω στο συρτάρι το ίδιο μου φωνάζουν αλλά ξέρω ότι είναι αρκετά νωρίς! 

Αν μπορείς να κρατηθείς κάνε αύριο για να έχεις και πιο σίγουρα αποτελέσματα !!! Καλή επιτυχία!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, roulas40 είπε:

Αν το σκέφτομαι λέει;;;!!!!! Δεν έχω αγοράσει όμως ακόμα, γιατί δεν θα κρατιομουν!!! Θα μου φώναζε από το συρτάρι "κάνε με , κάνε με"!!:P:P

Δεν ξέρω τι είναι τα υγρά.. σήμερα δεν έχω καθόλου.. λέω να πάρω ένα τεστ κ αν δεν έρθει σήμερα, αύριο το πρωί να το κάνω (αν κρατηθώ!!)..

Φοβάμαι μήπως είναι πολύ νωρίς για να χαρώ.. σήμερα είναι η τελευταία ημέρα για αναμονή.. εξαντλώ δηλαδή κ τα σκαμπανεβάσματα των +2 ημερών.. 

Καλημέρα κορίτσι μου, αν μπορείς να κάνεις υπομονή και να μην αγχ[ωνεσαι πολύ περίμενε μέχρι αύριο μεθαύριο..σου εύχομαι να μην έρθει και να δεις ένα θετικότατο τεστ και μία σούπερ χοριακη!!!ΚΑΛΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως πιστεύω ότι επειδή δεν έχω συμπτώματα καθόλου μου έχει γίνει σαν "έμμονη ιδέα".... Ίσως γιατί αναρωτιέμαι γιατί δεν έχω κανένα σύμπτωμα. Απλά χθες εμφανίστηκαν κάτι άσπρα υγρά... Τα οποία είχαν σταματήσει για κάποιες μέρες... Αλλά όπως έχω πει δεν τους δίνω ιδιαίτερη σημασία γιατί και στου προηγούμενους κύκλους τα έβλεπα. 

Μου έχει μπει τόσο έντονα στο μυαλό, που χθες είδα στον ύπνο μου ότι έκανα κοντά στα 10 τεστ και έβγαιναν θετικά! Δεν μπορούσα να το πιστέψω, έκανα το ένα τεστ μετά το άλλο και δεν το πίστευα. Δεν τα πολύ πιστεύω αυτά, ίσως πρέπει να ηρεμήσω λίγο...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Marianne είπε:

Εγώ πάντως πιστεύω ότι επειδή δεν έχω συμπτώματα καθόλου μου έχει γίνει σαν "έμμονη ιδέα".... Ίσως γιατί αναρωτιέμαι γιατί δεν έχω κανένα σύμπτωμα. Απλά χθες εμφανίστηκαν κάτι άσπρα υγρά... Τα οποία είχαν σταματήσει για κάποιες μέρες... Αλλά όπως έχω πει δεν τους δίνω ιδιαίτερη σημασία γιατί και στου προηγούμενους κύκλους τα έβλεπα. 

Μου έχει μπει τόσο έντονα στο μυαλό, που χθες είδα στον ύπνο μου ότι έκανα κοντά στα 10 τεστ και έβγαιναν θετικά! Δεν μπορούσα να το πιστέψω, έκανα το ένα τεστ μετά το άλλο και δεν το πίστευα. Δεν τα πολύ πιστεύω αυτά, ίσως πρέπει να ηρεμήσω λίγο...

Κορίτσι μου γλυκό σίγουρα είναι κ το υποσυνείδητο που με τοοοση σκέψη που το γεμίζουμε για τα νινακια μας ξεσπάει κ στον ύπνο μας χαχαχα

Βέβαια μπορεί να είναι κ ένα όμορφο προμήνυμα!! Εγώ είχα δει όνειρο πως είμαι έγκυος κ ήμουν όντως..μετά είχα δει πως θα γεννήσω φυσιολογικα κ όντως γέννησα έτσι..

Σου εύχομαι να είναι ένας προάγγελος ❤️

Ποτέ δεν περιμένεις? Θύμισε μου..

  • Μου αρέσει 1

ovYip2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 31 λεπτά , LoveToBeMommy είπε:

Κορίτσι μου γλυκό σίγουρα είναι κ το υποσυνείδητο που με τοοοση σκέψη που το γεμίζουμε για τα νινακια μας ξεσπάει κ στον ύπνο μας χαχαχα

Βέβαια μπορεί να είναι κ ένα όμορφο προμήνυμα!! Εγώ είχα δει όνειρο πως είμαι έγκυος κ ήμουν όντως..μετά είχα δει πως θα γεννήσω φυσιολογικα κ όντως γέννησα έτσι..

Σου εύχομαι να είναι ένας προάγγελος ❤️

Ποτέ δεν περιμένεις? Θύμισε μου..

Μακάρι να έχεις δίκιο, τι να πω! 08/02 να δούμε τι θα γίνει .... Το υποσυνείδητο μας παίζει πολλά παιχνίδια! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...