Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 5/16/2024 at 7:18 PM, marmaki said:

      Απο online φαρμακείο δεν έκανες την παραγγελία; Ισως αν τους τηλ να προλαβαίνεις να την ακυρώσεις/αλλαξεις. Το έχω κανει, έχω αλλάξει παραγγελία που είχα κάνει μες στην ίδια μέρα 

      Impryl έχει πάρει κάποια κοπέλα? Είναι συμπλήρωμα για αυτές που έχουμε χαμηλή ΑΜΗ. Εγώ κοιτάζω τώρα να τα πάρω, έχουν κάποιο υψηλό κόστος αυτά τα χάπια. 

προσπάθεια για 2ο μωρο


Recommended Posts

πρίν από 12 λεπτά , Hope.2019 είπε:

Εννοείτε πως κάθε εγκυμοσύνη είναι διαφορετική. Επίσης μπορεί το στήθος να πριστεί αργότερα. Εμένα θυμάμαι μου είχε ξεκινήσει όταν ήταν οι μέρες που θα ερχόταν η περίοδος όχι νωρίτερα. Τεστ εγω θα έλεγα αν μπορείς να κάνεις υπομονη να κάνει σε δυό τρεις μέρες να δείξεις σίγουρα. Ετσι ώστε είτε αρνητικό είτε θετικό να μην έχεις αμφιβολίες. Γιατί καμμια φορά και αυτά τα early δεν δείχνουν τόσο νωρίς. 

Ποιος κανει υπομονη :lol: δεν ξερω τι εχει γινει αυτον τον μηνα αλλα το εχω παρει χαλαρα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 5 λεπτά , elena93 είπε:

Ποιος κανει υπομονη :lol: δεν ξερω τι εχει γινει αυτον τον μηνα αλλα το εχω παρει χαλαρα

Χαχα σε καταλαβαινω! Ποια τεστ εχεις? Παντως αν θες να κανεις νωριτερα να σου φευγει η ιδεα παρε Hometest. Παιρνεις πολλα και πολυ φθηνα και ειναι φουλ αξιοπιστα. Κανεις ενα καθε μερα και σου φευγει η εμμονη χαχαχ. Εμενα παντως αυτα μου εδειξαν την εγκυμοσυνη αρκετες μερες νωριτερα, δεν θυμαμαι ποσες. Σιγουρα ομως τρεις τεσσερις νωριτερα.


kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Hope.2019 είπε:

Χαχα σε καταλαβαινω! Ποια τεστ εχεις? Παντως αν θες να κανεις νωριτερα να σου φευγει η ιδεα παρε Hometest. Παιρνεις πολλα και πολυ φθηνα και ειναι φουλ αξιοπιστα. Κανεις ενα καθε μερα και σου φευγει η εμμονη χαχαχ. Εμενα παντως αυτα μου εδειξαν την εγκυμοσυνη αρκετες μερες νωριτερα, δεν θυμαμαι ποσες. Σιγουρα ομως τρεις τεσσερις νωριτερα.

Λεω να παρω first response η αληθεια ειναι δεν το εχω ξαναχρησημοποιησει..θα κανω υπομονη να αντεξω 2-3 μερες..:lol:

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , elena93 είπε:

Λεω να παρω first response η αληθεια ειναι δεν το εχω ξαναχρησημοποιησει..θα κανω υπομονη να αντεξω 2-3 μερες..:lol:

Aν ειναι να αγορασεις απο φαρμακειο εγω θα ελεγα self clear. Ειναι το πιο ευαισθητο κατα την γνωμη μου. Κι αυτο μου εδειξε μαζι με Hometest ειχα ενα ξεχασμενο

  • Μου αρέσει 1

kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια .. τι κάνετε ; Εγώ δεν είμαι και στα καλύτερα μου δυστυχώς … κάνω τεστ απ τη 10η μέρα για να βρω την ωορρηξία , είμαι σήμερα στην 24η και τίποτα … με κύκλο 36 ημερών … περιμένω να με πάρει τηλ ο γιατρός να δοτέ τι γίνεται … να του πω τις ανησυχίες μου και να με καθυσηχασει … έχει συμβεί σε κάποια άλλη; Να μου πει την εμπειρία της 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, elena27 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια .. τι κάνετε ; Εγώ δεν είμαι και στα καλύτερα μου δυστυχώς … κάνω τεστ απ τη 10η μέρα για να βρω την ωορρηξία , είμαι σήμερα στην 24η και τίποτα … με κύκλο 36 ημερών … περιμένω να με πάρει τηλ ο γιατρός να δοτέ τι γίνεται … να του πω τις ανησυχίες μου και να με καθυσηχασει … έχει συμβεί σε κάποια άλλη; Να μου πει την εμπειρία της 

Καλησπέρα κορίτσι. Εγώ χρησιμοποιούσα 3 μήνες τεστ ωορηξιας και πότε δε βγήκε κανένα θετικό. Τελικά το πιο σωστό ήταν που παρακολούθησα την ωορηξια μου με υπέρηχο στον γιατρό μου. Έτσι κατάφερα και έμεινα έγκυος. 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, elena27 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια .. τι κάνετε ; Εγώ δεν είμαι και στα καλύτερα μου δυστυχώς … κάνω τεστ απ τη 10η μέρα για να βρω την ωορρηξία , είμαι σήμερα στην 24η και τίποτα … με κύκλο 36 ημερών … περιμένω να με πάρει τηλ ο γιατρός να δοτέ τι γίνεται … να του πω τις ανησυχίες μου και να με καθυσηχασει … έχει συμβεί σε κάποια άλλη; Να μου πει την εμπειρία της 

Έλενα τώρα που είδα τις οδηγίες στα τέστ ωορρηξίας που έκανα με κύκλο 36 ημερών ξεκινάς την 19η μέρα τέστ ωορρηξίας... Ποια τέστ έχεις?? Εγώ πήρα τα ψηφιακά της clear blue κ πραγματικά ξέφυγα από το αν είναι άχνη ή σκούρη η γραμμή... Κ τέστ εγκυμοσύνης πήρα πάλι ψηφιακό....  Με κούρασαν τόσο πολύ οι κατά φαντασίαν γραμμές που έβλεπα!!


OFubp3.png

TyB7p3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Lilly28 είπε:

κορίτσια μου 13,2 μόνον....η χοριακή και 2,1 προγεστερόνη...περιμένω οδηγίες γιατρού. αλλά είπαμε μια από τα ίδια....αύριο περιμένω κανονικά 

Υπάρχει περίπτωση καθυστερημένης σύλληψης ;;; Μίλησες με τον γιατρό σου;; Τι σου είπε ;;

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Lilly28 είπε:

κορίτσια μου 13,2 μόνον....η χοριακή και 2,1 προγεστερόνη...περιμένω οδηγίες γιατρού. αλλά είπαμε μια από τα ίδια....αύριο περιμένω κανονικά 

Κρίμα βρε Lilly μου.... Πολύ χαμηλή κ η προγεστερόνη.... Ίσως θα μπορούσε να σε βοηθήσει κ ο γιατρός σου για προετοιμασία ενδομητρίου με βιταμίνες...

Η τιμή της προγεστερόνης βέβαια παραπέμπει σε φάση ωορρηξίας... Είχες κάνει τέστ ωορρηξίας?


OFubp3.png

TyB7p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 ώρα πρίν, Lilly28 είπε:

κορίτσια μου 13,2 μόνον....η χοριακή και 2,1 προγεστερόνη...περιμένω οδηγίες γιατρού. αλλά είπαμε μια από τα ίδια....αύριο περιμένω κανονικά 

Τι σου ειπε ο γιατρος;

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, marakiinlove είπε:

Έλενα τώρα που είδα τις οδηγίες στα τέστ ωορρηξίας που έκανα με κύκλο 36 ημερών ξεκινάς την 19η μέρα τέστ ωορρηξίας... Ποια τέστ έχεις?? Εγώ πήρα τα ψηφιακά της clear blue κ πραγματικά ξέφυγα από το αν είναι άχνη ή σκούρη η γραμμή... Κ τέστ εγκυμοσύνης πήρα πάλι ψηφιακό....  Με κούρασαν τόσο πολύ οι κατά φαντασίαν γραμμές που έβλεπα!!

Και εγώ clear blue χρησιμοποιώ τα ψηφιακά … το προηγούμενο μήνα στη 19η μέρα είχα ωορρηξία κι συνήθως κάπου εκεί είναι γιατί τ καταλαβαίνω απ τ πονάκια χαμηλά .. 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου τπτ από γιατρό. Περιμένω να με πάρει τηλέφωνο.. λογικά πιο αργά..μετά το ιατρείο

@marakiinlove άσε για την ωορρηξία δεν μπορώ να σου πω γιατί άλλαξα τεστ κ νομίζω δεν τη βρήκα αλλά είναι σε γενικές γραμμές στάνταρ 13η με 14η .

Δεν ξέρω κ αν αξίζει πάλι τα ίδια όπως Νοέμβριο...προγεστερόνη κ επανάληψη για να δω τι;;; θα το κανω ότι μου πει βέβαια 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Lilly28 είπε:

κορίτσια μου 13,2 μόνον....η χοριακή και 2,1 προγεστερόνη...περιμένω οδηγίες γιατρού. αλλά είπαμε μια από τα ίδια....αύριο περιμένω κανονικά 

Δηλαδή δεν έχεις ελπίδα?:( Δε μπορεί να ειναι απλά μια χαμηλή χοριακη η οποία όμως αργότερα θα διπλασιαστεί μια χαρά??? Ποσών εβδομάδων σε βγάζει τώρα υποτίθεται? Δλδ σε ποια μέρα του κύκλου έκανες τη χοριακη?

*Συγχωραμε αλλά δε ξέρω τι σημαίνουν οι μετρήσεις προγεστερόνης..


ovYip2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 37 λεπτά , LoveToBeMommy είπε:

Δηλαδή δεν έχεις ελπίδα?:( Δε μπορεί να ειναι απλά μια χαμηλή χοριακη η οποία όμως αργότερα θα διπλασιαστεί μια χαρά??? Ποσών εβδομάδων σε βγάζει τώρα υποτίθεται? Δλδ σε ποια μέρα του κύκλου έκανες τη χοριακη?

*Συγχωραμε αλλά δε ξέρω τι σημαίνουν οι μετρήσεις προγεστερόνης..

Την έκανα μια ημερα πριν την αναμενόμενη..Εχω λίγο φοβηθεί από την προηγούμενη φορά κ νομίζω ότι κ τώρα μια από τα ίδια...Δεν πειράζει να μαστε καλα..θα το παλέψω όπως μου πει ο ντοκτορ κ έχει ο θεος...ευχαριστώ πάντως για το ενδιαφέρον...αμοιβαιο

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...