Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 5 ώρες πρίν, η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Ξανά ήρθε σήμερα η καφέ μας 😅 αυτό το παιδί θα μασ βγάλει την πίστη είμαι σίγουρος 😅😅 η γιατρός λέει ότι είναι λογικό κάποιο θα απορροφηθεί μέσα στην μήτρα και κάποιο θα βγει αφού μασ βγει πρώτα η πίστη και 2,3 αυτοάνοσα 😅😅 

      Σε πολλές κοπέλες εμφανίζονται καφέ και όλα πάνε μια χαρά αλλά καταλαβαίνω απόλυτα το άγχος σας....

προσπάθεια για 2ο μωρο


Recommended Posts

17 ώρες πρίν, roulas40 είπε:

Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια!! 

Διαβάζω μέρες τώρα το θέμα αυτό γιατί παίρνω αρκετό κουράγιο, καθώς είμαι κ γω σε φάση αναμονής, ψάχνω συμπτώματα κ όλα αυτά τα "ωραία"!! 

Όσο για εμένα, εχω ήδη δύο υπέροχα αντρακια, αλλά θα ήθελα ένα ακόμα μπεμπιδακι!!

Εύχομαι σε όλα τα κορίτσια καλά αποτελέσματα!! 

Καλως ήρθες κορίτσι μου και να χαίρεσαι τα παιδάκια σου. Με το καλό και με ένα θετικό τεστ σύντομα! 

11 ώρες πρίν, Evi15 είπε:

Γεια σας κορίτσια 

Συγνωμη αν κάνω κατάχρηση του ποστ αλλά αύριο πάω για σπερματέγχυση κ έχω τρελό άγχος !!! 
Εύχομαι σε όλες μας να γίνουμε μανούλες σύντομα κ προσεύχομαι κάθε βράδυ για όλες μας!! 

Με το καλό κορίτσι μου όλα να πάνε τέλεια! ΚΙ εγώ με υποβοήθηση απέκτησα το πρώτοι μου παιδάκι με εξωσωματική και τώρα πάω φυσιολογικά για το δεύτερο και αν δεν προκύψει θα κάνω εμβρυομεταφορά το καλοκαίρι. Όλες τον ίδιο στόχο έχουμε. Οπότε είτε φυσιολογικά , είτε με σπερματεγχυση είτε με εξωσωματική ανήκουμε όλες σε αυτή την ομάδα γιατί έχουμε όλες τον ίδιο στόχο ένα μωράκι! Να μας γράφεις να σου δίνουμε κουράγιο.

Καλημέρα κοριτσάρες. Εγώ είμαι δέκατη μέρα κύκλου μέχρι χθες δεν είχα θετικό οωρρηξίας είναι πολύαχνό ακόμα, Για να δω και σήμερα. Οπότε λογικά σε αυτόν τον κύκλο δεν θα είναι 25 θα είναι μεγαλύτερος. Για να δούμε. Ανυπομονώ γιατί δεν έχω τσεκάρει οωρρηξία μετά την εγκυμοσύνη και εχω αγωνία.

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1

kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα κορίτσια μου....έκβαση αρνητική πάλι...καφέ ξεκίνησαν περίοδος is arriving....δεν μασάμε ...πιο ήρεμες και πιο δυνατές προχωράμε ...θα το αδειάσουμε το πινακάκι..

  • Μου αρέσει 3
  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , Lilly28 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου....έκβαση αρνητική πάλι...καφέ ξεκίνησαν περίοδος is arriving....δεν μασάμε ...πιο ήρεμες και πιο δυνατές προχωράμε ...θα το αδειάσουμε το πινακάκι..

Καλημέρα σας!!! Μήπως δεν είναι περίοδος; Μίλησες με τον γιατρό σου;

Παρεπιπτόντως εμένα το στήθος μου δεν έχει πριστει ακόμα, θα με τρελάνει. Από την άλλη έβγαλα τα κλασικά σπυράκια περιόδου από χθες το πρωί. Δεν καταλαβαίνω τι αλλαγές είναι αυτές σε αυτό το αυτο το κύκλο .. αναμένω σε 6 μέρες .

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 35 λεπτά , Lilly28 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου....έκβαση αρνητική πάλι...καφέ ξεκίνησαν περίοδος is arriving....δεν μασάμε ...πιο ήρεμες και πιο δυνατές προχωράμε ...θα το αδειάσουμε το πινακάκι..

Αχ αυτές οι βιοχημικές... Κ εμένα μου είχε κοστίσει αρκετά... Για αυτό προσπαθώ να έχω εγκράτεια με τα τέστ.... Μην πετύχω πάλι βιοχημική!!!

Η επόμενη φορά εύχομαι πραγματικά να είναι κ η τυχερή!!!!!!που θα πάει! Αρχίζουν οι πιθανότητες να είναι με το μέρος μας!!!!

πρίν από 15 λεπτά , Marianne είπε:

Καλημέρα σας!!! Μήπως δεν είναι περίοδος; Μίλησες με τον γιατρό σου;

Παρεπιπτόντως εμένα το στήθος μου δεν έχει πριστει ακόμα, θα με τρελάνει. Από την άλλη έβγαλα τα κλασικά σπυράκια περιόδου από χθες το πρωί. Δεν καταλαβαίνω τι αλλαγές είναι αυτές σε αυτό το αυτο το κύκλο .. αναμένω σε 6 μέρες .

Αχ Μαριάνα μαζί είμαστε... Κ εγώ έλεγα είχα κάποια συμπτώματα κ τώρα τίποτα...

 

Πώς κ πώς κρατιεμαι να μην κάνω τέστ.... Αυτή τη φορά πήρα ψηφιακά να μην έχω την απορία του αν υπάρχει ή όχι γραμμή.... Κ πραγματικά προσπαθώ με κόπο να πείσω τον εαυτό μου να μην το κάνω νωρίτερα από την καθυστέρηση!!!

  • Μου αρέσει 1

OFubp3.png

TyB7p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , marakiinlove είπε:

Αχ αυτές οι βιοχημικές... Κ εμένα μου είχε κοστίσει αρκετά... Για αυτό προσπαθώ να έχω εγκράτεια με τα τέστ.... Μην πετύχω πάλι βιοχημική!!!

Η επόμενη φορά εύχομαι πραγματικά να είναι κ η τυχερή!!!!!!που θα πάει! Αρχίζουν οι πιθανότητες να είναι με το μέρος μας!!!!

Αχ Μαριάνα μαζί είμαστε... Κ εγώ έλεγα είχα κάποια συμπτώματα κ τώρα τίποτα...

 

Πώς κ πώς κρατιεμαι να μην κάνω τέστ.... Αυτή τη φορά πήρα ψηφιακά να μην έχω την απορία του αν υπάρχει ή όχι γραμμή.... Κ πραγματικά προσπαθώ με κόπο να πείσω τον εαυτό μου να μην το κάνω νωρίτερα από την καθυστέρηση!!!

Νομίζω ότι είναι και νωρίς για να κάνουμε τεστακι... Ίσως προς το τέλος της εβδομάδας... Απλά εγώ δεν έχω και τα συμπτώματα περιόδου όπως σε άλλους κύκλους.. μόνο τα σπυράκια, για αυτό αναρωτιέμαι.. ας κάνουμε υπομονή, όσο γίνεται! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

4 ώρες πρίν, Lilly28 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου....έκβαση αρνητική πάλι...καφέ ξεκίνησαν περίοδος is arriving....δεν μασάμε ...πιο ήρεμες και πιο δυνατές προχωράμε ...θα το αδειάσουμε το πινακάκι..

Υπάρχει πιθανότητα να είναι απλά αιμορραγία κ η εγκυμοσύνη να συνεχίζεται κανονικα? Σου είχε πει ο γιατρός να επαναλάβεις τη χοριακη σου?

Αχχ κοριτσάκι μου, ο,τι κ αν είναι πάντως χαίρομαι μέσα από τη καρδιά μου που σε βλέπω να σφίγγεις τα δόντια κ να προχωράς μπροστά! Συγχαρητήρια,είσαι αληθινή μαχητρια κ πάντα ο επιμένων νικά!!❤️

  • Μου αρέσει 2

ovYip2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, LoveToBeMommy είπε:

Υπάρχει πιθανότητα να είναι απλά αιμορραγία κ η εγκυμοσύνη να συνεχίζεται κανονικα? Σου είχε πει ο γιατρός να επαναλάβεις τη χοριακη σου?

Αχχ κοριτσάκι μου, ο,τι κ αν είναι πάντως χαίρομαι μέσα από τη καρδιά μου που σε βλέπω να σφίγγεις τα δόντια κ να προχωράς μπροστά! Συγχαρητήρια,είσαι αληθινή μαχητρια κ πάντα ο επιμένων νικά!!❤️

Όχι κορίτσι μου δεν υπάρχει πιθανότητα.Μίλησα με τον γιατρό..μου είπε να κάνω αύριο τη χοριακή αλλά ξέρω..θα την κάνω..Εννοείται ότι πάμε μπροστά...εννοείται ότι δεν πτοούμαστε...Άλλωστε η ζωή είναι ένας αγώνας..:wub:

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, σας ευχαριστώ πολύ για τη θερμή υποδοχή!! Ειλικρινά, είναι εξαιρετικά βοηθητικό το να μην το περνάς μόνη όλη αυτή την αναμονή, αλλά να έχεις μαζί άτομα που βρίσκονται στην ίδια φάση κ σε καταλαβαίνουν..

Evi15 πως είσαι;; Περιμένουμε νέα!! Καλή επιτυχία και πάλι!!

Lilly28 μήπως να μην απογοητευτεις ακόμα;; Κάνε τη χοριακη αύριο κ μετά βλέπουμε!!

Εγώ σήμερα έχω έντονες κράμπες χαμηλά.. έχω ακόμα 1-2 μέρες για να μου έρθει, παντα έχω + - 2 μέρες, δεν πέφτει ποτέ μέσα.. το στήθος μου πονάει, όπως κάθε φορά αλλά δεν είναι ιδιαίτερα πρησμένο όπως άλλες φορές.. κρατιέται πάλι να μην κάνω τεστ..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου την έκανα την σπερματέγχυση .. 

Για μένα προσωπικά δεν ήταν κ τόσο εύκολη η διαδικασία !! Δυσκολεύτηκε ο γιατρός να περάσει τον τράχηλο γιατί υπήρχαν κάποιες συμφύσεις.. εγώ κάπου εκεί άρχισα να ιδρώνω να ζαλίζομαι να με πιάνει πανικός !! 
ευτυχως όμως τα κατάφερε απλά πόνεσα λίγο παραπάνω απ ότι συνηθίζεται απ ότι κατάλαβα απ τις περιγραφές άλλων γυναικών κ απ τον γιατρό μου !!! 
Περιμενω τώρα κ 17 του μηνός θα πάω για χοριακη κ ταυτόχρονα παίρνω προγεστερονη !!!! 
 

 

2 ώρες πρίν, Lilly28 είπε:

Όχι κορίτσι μου δεν υπάρχει πιθανότητα.Μίλησα με τον γιατρό..μου είπε να κάνω αύριο τη χοριακή αλλά ξέρω..θα την κάνω..Εννοείται ότι πάμε μπροστά...εννοείται ότι δεν πτοούμαστε...Άλλωστε η ζωή είναι ένας αγώνας..:wub:

Είμαστε όλες μαζί κ όλες μαζί θα τα καταφέρουμε !!! Πιστεύω σε όλες μας !!! 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Marianne είπε:

Καλημέρα σας!!! Μήπως δεν είναι περίοδος; Μίλησες με τον γιατρό σου;

Παρεπιπτόντως εμένα το στήθος μου δεν έχει πριστει ακόμα, θα με τρελάνει. Από την άλλη έβγαλα τα κλασικά σπυράκια περιόδου από χθες το πρωί. Δεν καταλαβαίνω τι αλλαγές είναι αυτές σε αυτό το αυτο το κύκλο .. αναμένω σε 6 μέρες .

Αυτά τα συμπτώματα είναι μεγάλο μπέρδεμα. Εγώ αναμένω το Σάββατο, το στήθος πρησμένο φουλ ως συνήθως (κλασσικό σύμπτωμα) και σήμερα ξεκίνησαν μικροενοχλήσεις χαμηλά στην κοιλιά, προς το κέντρο. Τίποτα διαφορετικό σε σχέση με τις προηγούμενες φορές. Θα δείξει, προσπαθώ να μην το πολυσκέφτομαι μέχρι τότε.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 ώρα πρίν, Evi15 είπε:

Κορίτσια μου την έκανα την σπερματέγχυση .. 

Για μένα προσωπικά δεν ήταν κ τόσο εύκολη η διαδικασία !! Δυσκολεύτηκε ο γιατρός να περάσει τον τράχηλο γιατί υπήρχαν κάποιες συμφύσεις.. εγώ κάπου εκεί άρχισα να ιδρώνω να ζαλίζομαι να με πιάνει πανικός !! 
ευτυχως όμως τα κατάφερε απλά πόνεσα λίγο παραπάνω απ ότι συνηθίζεται απ ότι κατάλαβα απ τις περιγραφές άλλων γυναικών κ απ τον γιατρό μου !!! 
Περιμενω τώρα κ 17 του μηνός θα πάω για χοριακη κ ταυτόχρονα παίρνω προγεστερονη !!!! 
 

 

Είμαστε όλες μαζί κ όλες μαζί θα τα καταφέρουμε !!! Πιστεύω σε όλες μας !!! 

Άντε πάει κι αυτό...λίγος πόνος αξίζει για κάτι τόσο όμορφο!!! Ώρες ώρες σκέφτομαι τι τραβάμε για να φέρνουμε στον κόσμο ένα πλασματάκι!!!είπαμε αξίζει όμως ε;; ΝΑΙ❣❣❣

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Lilly28 είπε:

Άντε πάει κι αυτό...λίγος πόνος αξίζει για κάτι τόσο όμορφο!!! Ώρες ώρες σκέφτομαι τι τραβάμε για να φέρνουμε στον κόσμο ένα πλασματάκι!!!είπαμε αξίζει όμως ε;; ΝΑΙ❣❣❣

Αξίζει κ με το παραπάνω !!! Όλα τα ξεχνάς μετά .. 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, IOANNA28 είπε:

Αυτά τα συμπτώματα είναι μεγάλο μπέρδεμα. Εγώ αναμένω το Σάββατο, το στήθος πρησμένο φουλ ως συνήθως (κλασσικό σύμπτωμα) και σήμερα ξεκίνησαν μικροενοχλήσεις χαμηλά στην κοιλιά, προς το κέντρο. Τίποτα διαφορετικό σε σχέση με τις προηγούμενες φορές. Θα δείξει, προσπαθώ να μην το πολυσκέφτομαι μέχρι τότε.

Πραγματικά! Όσα τα σκέφτεσαι, δεν βγάζεις άκρη και τρελαίνεσαι! Εγώ πάντως αυτό το μήνα νομίζω ότι το σύμπαν γελάει μαζί μου... 5 μέρες πριν και κανένα σύμπτωμα. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , Marianne είπε:

Πραγματικά! Όσα τα σκέφτεσαι, δεν βγάζεις άκρη και τρελαίνεσαι! Εγώ πάντως αυτό το μήνα νομίζω ότι το σύμπαν γελάει μαζί μου... 5 μέρες πριν και κανένα σύμπτωμα. 

Αν αυτό δεν συνέβαινε τις προηγούμενες φορές, ίσως να προμηνύει κάτι διαφορετικό και πολύ πιο ευχάριστο. Σε κάθε περίπτωση λίγες μέρες μένουν ακόμα, οπότε μικρή η αναμονή

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, IOANNA28 είπε:

Αν αυτό δεν συνέβαινε τις προηγούμενες φορές, ίσως να προμηνύει κάτι διαφορετικό και πολύ πιο ευχάριστο. Σε κάθε περίπτωση λίγες μέρες μένουν ακόμα, οπότε μικρή η αναμονή

Καλημέρα !!! Πρώτη φορά συμβαίνει... Θα δούμε!!! Εσύ πότε (δεν) περιμένεις??

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...