Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 39 λεπτά , Kiddo είπε:

      Όχι γιατί και στο ψυγείο μικρότερη θερμοκρασία των 25 είναι..!

      Ο δικός μου ο γιατρός τουλάχιστον για τις κλειστές ληγμένες μου είχε πει ότι μπορούν να χρησιμοποιηθούν μέχρι και 2-3 μήνες μετά χωρίς φόβο.. για τις ανοιχτές λόγω του ότι έχουν πάρει αέρα αλλοιώνεται η ουσία οπότε και μπορεί να χρησιμοποιηθεί μάξιμουμ μέχρι και ένα μήνα μετά άντε 2-3 μέρες δηλαδή παραπάνω από τις 28 που λένε στις οδηγίες αλλά ως εκεί.. μου είχε πει τουλάχιστον να μην την χρησιμοποιήσω αν είναι περισσότερο διάστημα ανοιχτή.. 

      Το ιδανικότερο είναι να ρωτήσεις το δικό σου γιατρό και ότι σου πει..!

      Με το καλό η αυχενική σας να είναι όλα καλά!!

      Να μην σε αγχωνει, τα συμπτώματα υποχωρούν μπαίνοντας στο δεύτερο τρίμηνο είναι απόλυτα φυσιολογικό! Τη προγεστερόνη σιγά σιγά θα στην σταματήσει τελείως γιατί πλέον αναλαμβάνει ο πλακούντας τα μωράκια.. μη σε φοβίζει, δεν είναι από αυτό! Τα συμπτώματα σχετίζονται με την χοριακη η οποία πλέον μειώνεται και σταθεροποιείται όπου και θα συνεχίσει στα ίδια επίπεδα στην υπόλοιπη διάρκεια της κύησης.. εξού και η υποχώρηση των έντονων συμπτωμάτων..!

      Για το οτιδήποτε όμως και αν σε ανησυχεί να μην διστάζεις να στέλνεις στον γιατρό σου, δουλειά του είναι και εσύ πρέπει να νοιώθεις ασφάλεια με ότι διαφορετικό και αν αισθάνεσαι ιδίως με διδυμακια..!

      Σε ευχαριστώ πολύ! 

      πρίν από 7 λεπτά , anast. είπε:

      Τα συμπτώματα συνήθως έρχονται και φεύγουν και κάποια στιγμή σταματούν..Εμένα για παράδειγμα από την 10η εβδομάδα είχαν σταματήσει. 

      Σ ευχαριστώ πολύ!!

      • Μου αρέσει 2

προσπάθεια για 2ο μωρο


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια μου....

Αχ εγώ δεν άντεξα κ το έκανα το τέστ...

Είναι θετικό!!! Αυτή τη φορά είχα πάρει ψηφιακό γτ δεν τα αντέχω άλλο αυτά με τις γραμμές!!!

Τώρα ελπίζω να μην καταλήξει κ αυτό σε βιοχημική ή εξωμήτριο...!!! 

Αλλά κάνω θετικές σκέψεις!!!

  • Μου αρέσει 5

OFubp3.png

TyB7p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, marakiinlove είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου....

Αχ εγώ δεν άντεξα κ το έκανα το τέστ...

Είναι θετικό!!! Αυτή τη φορά είχα πάρει ψηφιακό γτ δεν τα αντέχω άλλο αυτά με τις γραμμές!!!

Τώρα ελπίζω να μην καταλήξει κ αυτό σε βιοχημική ή εξωμήτριο...!!! 

Αλλά κάνω θετικές σκέψεις!!!

Μπράβο κορίτσι μου!!!! Συγχαρητήρια! Έκανες χοριακη ;;; 08/02 δεν περίμενες κ εσύ ;; Θυμάμαι που λέγαμε ότι είμαστε μαζί !!!  Τι συμπτώματα έχεις;;;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, marakiinlove είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου....

Αχ εγώ δεν άντεξα κ το έκανα το τέστ...

Είναι θετικό!!! Αυτή τη φορά είχα πάρει ψηφιακό γτ δεν τα αντέχω άλλο αυτά με τις γραμμές!!!

Τώρα ελπίζω να μην καταλήξει κ αυτό σε βιοχημική ή εξωμήτριο...!!! 

Αλλά κάνω θετικές σκέψεις!!!

Μπράβοοοοο...συγχαρητήρια κορίτσι μου..άντε να κάνεις και μία χοριακή και όλα καλά θα πάνε βρε..μην σκέφτεσαι το κακό..μόνο το καλό ε??ΝΑΙ!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, marakiinlove είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου....

Αχ εγώ δεν άντεξα κ το έκανα το τέστ...

Είναι θετικό!!! Αυτή τη φορά είχα πάρει ψηφιακό γτ δεν τα αντέχω άλλο αυτά με τις γραμμές!!!

Τώρα ελπίζω να μην καταλήξει κ αυτό σε βιοχημική ή εξωμήτριο...!!! 

Αλλά κάνω θετικές σκέψεις!!!

Συγχαρητήρια !!!! 
απειρα μπράβο !!  
Θα πάνε όλα καλά , μόνο θετικές σκέψεις !!!! :wub:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου τι κανετε; Να σας πω τα νεα μου.. εφαγα πριν καμια ωρα και τωρα ανακατευομουν και εκανα και εμετο.. δεν ξερω τι μπορει να σημαινει αλλα θυμηθηκα την προηγουμενη εγκυμοσυνη που μολις ετρωγα το εβγαζα..μακαρι να ειναι ενα θετικο σημαδι

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 29 λεπτά , elena93 είπε:

Κοριτσια μου τι κανετε; Να σας πω τα νεα μου.. εφαγα πριν καμια ωρα και τωρα ανακατευομουν και εκανα και εμετο.. δεν ξερω τι μπορει να σημαινει αλλα θυμηθηκα την προηγουμενη εγκυμοσυνη που μολις ετρωγα το εβγαζα..μακαρι να ειναι ενα θετικο σημαδι

Θύμισε μου Πότε είσαι εσύ κοριτσι;;; Μακάρι ...!!!Έτσι να έχουμε ευχάριστα 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Marianne είπε:

Μπράβο κορίτσι μου!!!! Συγχαρητήρια! Έκανες χοριακη ;;; 08/02 δεν περίμενες κ εσύ ;; Θυμάμαι που λέγαμε ότι είμαστε μαζί !!!  Τι συμπτώματα έχεις;;;

Είχα θετικό τέστ ωορρηξίας στις 24 του μήνα... Άρα 7 ή 8 περιμένω να αδιαθετησω...

Από συμπτώματα έχω το στήθος της περιόδου αλλά πάρα πολλά υγρά υπόλευκα....

Χοριακη θα κάνω αν βγεί  την τρίτη θετικό το τέστ την Τετάρτη.... ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σας! Εύχομαι σύντομα όλες μας να έχουμε θετικά αποτελέσματα!!!

  • Μου αρέσει 2

OFubp3.png

TyB7p3.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, marakiinlove είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου....

Αχ εγώ δεν άντεξα κ το έκανα το τέστ...

Είναι θετικό!!! Αυτή τη φορά είχα πάρει ψηφιακό γτ δεν τα αντέχω άλλο αυτά με τις γραμμές!!!

Τώρα ελπίζω να μην καταλήξει κ αυτό σε βιοχημική ή εξωμήτριο...!!! 

Αλλά κάνω θετικές σκέψεις!!!

Συγχαρητήρια κοπέλα μου!!

Εύχομαι να έχεις μια υπέροχη εγκυμοσύνη κ ένα υγιέστατο πλασματακι σύντομα στην αγκαλιτσα σου❤️

  • Μου αρέσει 1

ovYip2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα σε όλες κορίτσια μου!

Ήθελα να σας πω πως είμαι κ εγώ εγκυουλα εν τέλη!!

Περίμενα να κάνω κ 2η χοριακη μη φάω χαστούκι όπως πριν λίγο καιρό με τη βιοχημική,αλλά δόξα τον Θεό μάλλον αυτό το αγγελούδι μου ήρθε για να μείνει!!

Οπότε είμαστε 2 ήδη από εδώ με ευχάριστα νέα!! Άντε να ακολουθήσετε κ άλλες ντεεε σας περιμένουμε στις μανούλες Οκτωβρίου ❤️❤️❤️

 

13 ώρες πρίν, elena93 είπε:

Λογικα με ενα προγραμμα που εχω.. αυριο.. αντε να δουμε

Πως είσαι εσύ Έλενα μου?? Εύχομαι σύντομα να μας πεις κ εσύ τα ευχάριστα ❤️

  • Μου αρέσει 2

ovYip2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, LoveToBeMom είπε:

Καλημέρα σε όλες κορίτσια μου!

Ήθελα να σας πω πως είμαι κ εγώ εγκυουλα εν τέλη!!

Περίμενα να κάνω κ 2η χοριακη μη φάω χαστούκι όπως πριν λίγο καιρό με τη βιοχημική,αλλά δόξα τον Θεό μάλλον αυτό το αγγελούδι μου ήρθε για να μείνει!!

Οπότε είμαστε 2 ήδη από εδώ με ευχάριστα νέα!! Άντε να ακολουθήσετε κ άλλες ντεεε σας περιμένουμε στις μανούλες Οκτωβρίου ❤️❤️❤️

 

Πως είσαι εσύ Έλενα μου?? Εύχομαι σύντομα να μας πεις κ εσύ τα ευχάριστα ❤️

Καλημεραααα:)Πολλά συγχαρητήρια κ σε εσένα κοριτσάρα !!! 
χαιρομαι πολύ για σας .. Να έχετε μια υπέροχη εγκυμοσύνη κ να παίρνουμε κ μείς απ τη θετική σας ενέργεια !!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!!

Μπαίνω κ διαβάζω όλα αυτά τα ωραία νέα κ χαίρομαι πάρα πολύ!!!

@LoveToBeMom συγχαρητήρια!!! Με το καλό το μωράκι σου!! Είχες καθυστέρηση η έκανες νωρίτερα το τεστ;;;

@marakiinlove συγχαρητηρια κ σε σένα!!!! Με το καλό το μωράκι!! Πόσες μέρες νωρίτερα έκανες τεστ;;;!!!

Κορίτσια εγώ εχθές τελικά τα κατάφερα κ κρατήθηκα.. δεν έκανα τεστ.. όλο το βράδυ έκανα πολύ αναστατο ύπνο κ ονειρευόμουν πως αδιαθετησα.. είχα πλημμυρίσει στο αίμα κ πονούσα πολύ.. πετάχτηκα με ένα περίεργο συναίσθημα κ έκανα τεστ!!! Είναι ΘΕΤΙΚΟΟΟΟ!!!! 

Δεν έχω λόγια, ειλικρινά!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , roulas40 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!!

Μπαίνω κ διαβάζω όλα αυτά τα ωραία νέα κ χαίρομαι πάρα πολύ!!!

@LoveToBeMom συγχαρητήρια!!! Με το καλό το μωράκι σου!! Είχες καθυστέρηση η έκανες νωρίτερα το τεστ;;;

@marakiinlove συγχαρητηρια κ σε σένα!!!! Με το καλό το μωράκι!! Πόσες μέρες νωρίτερα έκανες τεστ;;;!!!

Κορίτσια εγώ εχθές τελικά τα κατάφερα κ κρατήθηκα.. δεν έκανα τεστ.. όλο το βράδυ έκανα πολύ αναστατο ύπνο κ ονειρευόμουν πως αδιαθετησα.. είχα πλημμυρίσει στο αίμα κ πονούσα πολύ.. πετάχτηκα με ένα περίεργο συναίσθημα κ έκανα τεστ!!! Είναι ΘΕΤΙΚΟΟΟΟ!!!! 

Δεν έχω λόγια, ειλικρινά!!

Άρα είσαι και εσύ με τις εγκυουλες μας κορίτσι μου;;;;; 

Βρε τι χαρά είναι αυτή πρωί πρωί!!! Μπράβο μπράβο ♥️

@IOANNA28 και @elena93 περιμένουμε νέα σας!!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...