Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 39 λεπτά , Kiddo είπε:

      Όχι γιατί και στο ψυγείο μικρότερη θερμοκρασία των 25 είναι..!

      Ο δικός μου ο γιατρός τουλάχιστον για τις κλειστές ληγμένες μου είχε πει ότι μπορούν να χρησιμοποιηθούν μέχρι και 2-3 μήνες μετά χωρίς φόβο.. για τις ανοιχτές λόγω του ότι έχουν πάρει αέρα αλλοιώνεται η ουσία οπότε και μπορεί να χρησιμοποιηθεί μάξιμουμ μέχρι και ένα μήνα μετά άντε 2-3 μέρες δηλαδή παραπάνω από τις 28 που λένε στις οδηγίες αλλά ως εκεί.. μου είχε πει τουλάχιστον να μην την χρησιμοποιήσω αν είναι περισσότερο διάστημα ανοιχτή.. 

      Το ιδανικότερο είναι να ρωτήσεις το δικό σου γιατρό και ότι σου πει..!

      Με το καλό η αυχενική σας να είναι όλα καλά!!

      Να μην σε αγχωνει, τα συμπτώματα υποχωρούν μπαίνοντας στο δεύτερο τρίμηνο είναι απόλυτα φυσιολογικό! Τη προγεστερόνη σιγά σιγά θα στην σταματήσει τελείως γιατί πλέον αναλαμβάνει ο πλακούντας τα μωράκια.. μη σε φοβίζει, δεν είναι από αυτό! Τα συμπτώματα σχετίζονται με την χοριακη η οποία πλέον μειώνεται και σταθεροποιείται όπου και θα συνεχίσει στα ίδια επίπεδα στην υπόλοιπη διάρκεια της κύησης.. εξού και η υποχώρηση των έντονων συμπτωμάτων..!

      Για το οτιδήποτε όμως και αν σε ανησυχεί να μην διστάζεις να στέλνεις στον γιατρό σου, δουλειά του είναι και εσύ πρέπει να νοιώθεις ασφάλεια με ότι διαφορετικό και αν αισθάνεσαι ιδίως με διδυμακια..!

      Σε ευχαριστώ πολύ! 

      πρίν από 7 λεπτά , anast. είπε:

      Τα συμπτώματα συνήθως έρχονται και φεύγουν και κάποια στιγμή σταματούν..Εμένα για παράδειγμα από την 10η εβδομάδα είχαν σταματήσει. 

      Σ ευχαριστώ πολύ!!

      • Μου αρέσει 2

προσπάθεια για 2ο μωρο


Recommended Posts

πρίν από 9 λεπτά , Marianne είπε:

Άρα είσαι και εσύ με τις εγκυουλες μας κορίτσι μου;;;;; 

Βρε τι χαρά είναι αυτή πρωί πρωί!!! Μπράβο μπράβο ♥️

Ισχύει!! Μπήκα να σας πω τα ευχάριστα κ να στείλω θετική ενέργεια κ βλέπω ότι έχει ήδη ξεκινήσει ο "χορός" των θετικών τέστ!! Αναμένουμε κ τις υπόλοιπες!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 8 λεπτά , roulas40 είπε:

Ισχύει!! Μπήκα να σας πω τα ευχάριστα κ να στείλω θετική ενέργεια κ βλέπω ότι έχει ήδη ξεκινήσει ο "χορός" των θετικών τέστ!! Αναμένουμε κ τις υπόλοιπες!!

Με το καλό!! Να πάνε όλα τέλεια σου εύχομαι!!! Θα πας για χοριακη;;;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Marianne είπε:

Με το καλό!! Να πάνε όλα τέλεια σου εύχομαι!!! Θα πας για χοριακη;;;

Όχι κορίτσι μου, για χοριακη θα πάω τη Δεύτερα.. μένω επαρχία κ τα διαγνωστικά είναι κλειστά το σαββατοκύριακο.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , roulas40 είπε:

Όχι κορίτσι μου, για χοριακη θα πάω τη Δεύτερα.. μένω επαρχία κ τα διαγνωστικά είναι κλειστά το σαββατοκύριακο.. 

Καταλαβαίνω! Επαρχία μένω και εγώ! Λίγο υπομονή ακόμα θα κάνεις δηλαδή... Αξίζει η αναμονή τώρα ♥️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , roulas40 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!!

Μπαίνω κ διαβάζω όλα αυτά τα ωραία νέα κ χαίρομαι πάρα πολύ!!!

@LoveToBeMom συγχαρητήρια!!! Με το καλό το μωράκι σου!! Είχες καθυστέρηση η έκανες νωρίτερα το τεστ;;;

@marakiinlove συγχαρητηρια κ σε σένα!!!! Με το καλό το μωράκι!! Πόσες μέρες νωρίτερα έκανες τεστ;;;!!!

Κορίτσια εγώ εχθές τελικά τα κατάφερα κ κρατήθηκα.. δεν έκανα τεστ.. όλο το βράδυ έκανα πολύ αναστατο ύπνο κ ονειρευόμουν πως αδιαθετησα.. είχα πλημμυρίσει στο αίμα κ πονούσα πολύ.. πετάχτηκα με ένα περίεργο συναίσθημα κ έκανα τεστ!!! Είναι ΘΕΤΙΚΟΟΟΟ!!!! 

Δεν έχω λόγια, ειλικρινά!!

Ρε κορίτσια τι έγινε κ πάνε όλα καλά ;;;; 
μνα ανησυχήσουμε ;;;; 
συγχατητηρια κ σε σένα λοιπόν κορίτσι γλυκό!!!! 
ευχομαι μια γλυκιά εγκυμοσύνη !!!! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 8 λεπτά , Evi15 είπε:

Ρε κορίτσια τι έγινε κ πάνε όλα καλά ;;;; 
μνα ανησυχήσουμε ;;;; 
συγχατητηρια κ σε σένα λοιπόν κορίτσι γλυκό!!!! 
ευχομαι μια γλυκιά εγκυμοσύνη !!!! 

Μα δεν είναι τέλειο;;; Από χθες μαθαίνουμε για θετικά τεστακια!!! 

Εσύ ποτέ δεν περιμένεις ;;; 

Μάλλον ο μήνας είναι τυχερός!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Marianne είπε:

Μα δεν είναι τέλειο;;; Από χθες μαθαίνουμε για θετικά τεστακια!!! 

Εσύ ποτέ δεν περιμένεις ;;; 

Μάλλον ο μήνας είναι τυχερός!!!

Εγώ αγχώθηκα λίγο γιατί όπως είπε έκανα σπερματέγχυση 2/2 κ μου είπε ο γιατρός να κάνω χοριακη 17/2 αλλά έχω κάτι πονάκια περιόδου από τώρα κ κάτι τσιμπήματα κ ενώ ήμουν αισιόδοξη έπεσα πάλι ….. 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάρες μου καλημέρα πέρα ως πέρα!!μωρέ τι ευχάριστα νέα είναι αυτά πρωί πρωί!!!! @LoveToBeMom @roulas40 δεν ξέρω αν ξέχασα καμία σας δίνω τις καλύτερες ευχές μου!!! Να πάνε όλα τέλεια κ να μεγαλώσει ή οικογένεια !!! Σας στέλνω πολλές αγκαλιές κ περιμένουμε νέα!!!!Άντε κ οι υπόλοιπες!!!❣❣❣

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Evi15 είπε:

Εγώ αγχώθηκα λίγο γιατί όπως είπε έκανα σπερματέγχυση 2/2 κ μου είπε ο γιατρός να κάνω χοριακη 17/2 αλλά έχω κάτι πονάκια περιόδου από τώρα κ κάτι τσιμπήματα κ ενώ ήμουν αισιόδοξη έπεσα πάλι ….. 

 

Καλέ, είναι πολύ νωρίς ακόμα για να είσαι απαισιόδοξη!!! Όλα θα πάνε καλά, θα το δείς!!!

 

πρίν από 7 λεπτά , Lilly28 είπε:

Κοριτσάρες μου καλημέρα πέρα ως πέρα!!μωρέ τι ευχάριστα νέα είναι αυτά πρωί πρωί!!!! @LoveToBeMom @roulas40 δεν ξέρω αν ξέχασα καμία σας δίνω τις καλύτερες ευχές μου!!! Να πάνε όλα τέλεια κ να μεγαλώσει ή οικογένεια !!! Σας στέλνω πολλές αγκαλιές κ περιμένουμε νέα!!!!Άντε κ οι υπόλοιπες!!!❣❣❣

Ευχαριστούμε πολύ κορίτσι μου!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Evi15 είπε:

Εγώ αγχώθηκα λίγο γιατί όπως είπε έκανα σπερματέγχυση 2/2 κ μου είπε ο γιατρός να κάνω χοριακη 17/2 αλλά έχω κάτι πονάκια περιόδου από τώρα κ κάτι τσιμπήματα κ ενώ ήμουν αισιόδοξη έπεσα πάλι ….. 

 

Τώρα θυμήθηκα την περίπτωσή σου! Μπορεί να μην είναι απαραίτητα κακό αυτό... Εξάλλου έχει φανεί ότι τα συμπτώματα είναι τα ίδια να σκέφτεσαι θετικά!!

πρίν από 10 λεπτά , Lilly28 είπε:

Κοριτσάρες μου καλημέρα πέρα ως πέρα!!μωρέ τι ευχάριστα νέα είναι αυτά πρωί πρωί!!!! @LoveToBeMom @roulas40 δεν ξέρω αν ξέχασα καμία σας δίνω τις καλύτερες ευχές μου!!! Να πάνε όλα τέλεια κ να μεγαλώσει ή οικογένεια !!! Σας στέλνω πολλές αγκαλιές κ περιμένουμε νέα!!!!Άντε κ οι υπόλοιπες!!!❣❣❣

Μακάρι μακάρι!! Εμένα το στήθος μου ακόμα δεν έχει πριστει (πρωτοφανές) χθες είχα κάποιους πόνους στην μέση μου και σήμερα κάτι ελαφριά πονάκια χαμηλά, κράμπες - τραβήγματα δεν μπορώ να τα προσδιορίσω... Απλά έχω αυτή την αίσθηση στο σώμα μου όπως όταν θα αδιαθετησω... 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 6 λεπτά , roulas40 είπε:

Καλέ, είναι πολύ νωρίς ακόμα για να είσαι απαισιόδοξη!!! Όλα θα πάνε καλά, θα το δείς!!!

 

Ευχαριστούμε πολύ κορίτσι μου!! 

Μακάρι να είναι έτσι κ να μας πιάσει όλες αυτή η μαγική χρυσόσκονη που έπεσε εδώ :wub:

πρίν από 6 λεπτά , Marianne είπε:

Τώρα θυμήθηκα την περίπτωσή σου! Μπορεί να μην είναι απαραίτητα κακό αυτό... Εξάλλου έχει φανεί ότι τα συμπτώματα είναι τα ίδια να σκέφτεσαι θετικά!!

Μακάρι μακάρι!! Εμένα το στήθος μου ακόμα δεν έχει πριστει (πρωτοφανές) χθες είχα κάποιους πόνους στην μέση μου και σήμερα κάτι ελαφριά πινάκια στην χαμηλά, κράμπες - τραβήγματα δεν μπορώ να τα προσδιορίσω... Απλά έχω αυτή την αίσθηση στο σώμα μου όπως όταν θα αδιαθετησω... 

Ελπίζω για το καλύτερο για όλες μας:wub:

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Evi15 είπε:

Μακάρι να είναι έτσι κ να μας πιάσει όλες αυτή η μαγική χρυσόσκονη που έπεσε εδώ :wub:

Έτσι σε θέλω!!! Θετική σκέψη!! :x

 

πρίν από 8 λεπτά , Marianne είπε:

Μακάρι μακάρι!! Εμένα το στήθος μου ακόμα δεν έχει πριστει (πρωτοφανές) χθες είχα κάποιους πόνους στην μέση μου και σήμερα κάτι ελαφριά πινάκια στην χαμηλά, κράμπες - τραβήγματα δεν μπορώ να τα προσδιορίσω... Απλά έχω αυτή την αίσθηση στο σώμα μου όπως όταν θα αδιαθετησω... 

Ποτέ δεν περιμένεις είπαμε;;;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , roulas40 είπε:

Έτσι σε θέλω!!! Θετική σκέψη!! :x

 

Ποτέ δεν περιμένεις είπαμε;;;

08/02 κορίτσι μου! Τους τελευταίους μήνες ο κύκλος μου είχε "φτιάξει" και αδιαθετουσα στις 35 ημέρες...!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , roulas40 είπε:

Έτσι σε θέλω!!! Θετική σκέψη!! :x

 

Ποτέ δεν 

πρίν από 8 λεπτά , roulas40 είπε:

Έτσι σε θέλω!!! Θετική σκέψη!! :x

 

Ποτέ δεν περιμένεις είπαμε;;;

 

πρίν από 11 λεπτά , Marianne είπε:

Τώρα θυμήθηκα την περίπτωσή σου! Μπορεί να μην είναι απαραίτητα κακό αυτό... Εξάλλου έχει φανεί ότι τα συμπτώματα είναι τα ίδια να σκέφτεσαι θετικά!!

Μακάρι μακάρι!! Εμένα το στήθος μου ακόμα δεν έχει πριστει (πρωτοφανές) χθες είχα κάποιους πόνους στην μέση μου και σήμερα κάτι ελαφριά πονάκια χαμηλά, κράμπες - τραβήγματα δεν μπορώ να τα προσδιορίσω... Απλά έχω αυτή την αίσθηση στο σώμα μου όπως όταν θα αδιαθετησω... 

Εμένα πάντως στην πρώτη μου εγκυμοσύνη δεν είχε πρηστεί το στήθος μου!!! Επίσης τα τραβήγματα μπορεί να είναι λόγω εμφύτευσης 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Evi15 είπε:

 

Απλά είναι κάτι που μου φαίνεται ΠΟΛΥ περίεργο για αυτό και το αναφέρω συνέχεια χαχαχα... Είναι το ΒΑΣΙΚΟ σημάδι περιόδου μου 

Τι να πω βρε κορίτσια μου, μακάρι να κολλήσουμε και εμείς μπεμπεδοσκονη!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...