Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Just now, Bluee19 είπε:

      Συναγωνίστριες εύχομαι σε όλες καλή Ανάσταση και καλό Πάσχα με υγεία !!! 
      Στις εγκυολες μας να έχουν μια γλυκιά εγκυμοσύνη και σύντομα να κρατήσουν τα θαύματακια τους στην αγκαλιά τους!!! Και σε όλες τις υπόλοιπες που ακόμη προσπαθούμε σύντομα να έρθει και σε εμάς το θαύμα 🙏🏼

       

      καλή ανάσταση κορίτσι μ ! εσωτερική και εξωτερική! το επόμενο πάσχα να χεις  μια κοιλιτσα τούρλα! 

      • Λουλούδια 1

προσπάθεια για 2ο μωρο


Recommended Posts

πρίν από 12 λεπτά , roulas40 είπε:

Καλημέρα!! Την ίδια αίσθηση είχα κ εγώ τρεις μέρες νωρίτερα.. αλλά το στήθος πρησμένο.. δύο μέρες δεν θες ακόμα;;

Ναι κορίτσι μου σε δυο μέρες! Ήταν πολύ περίεργη αίσθηση δεν έχω ξανά νιώσει τέτοιο πόνο πριν ... Βέβαια μπορεί να είναι και τυχαίο. Δεν ξέρω πως να σας το εξηγήσω, ήταν λες και κουνιοντουσαν όλα μέσα..

Το στήθος ήταν βασικό σημάδι περιόδου και είναι πρωτοφανές το γεγονός πως είναι ακόμα "άθικτο" ας πούμε...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 15 λεπτά , Marianne είπε:

Ναι κορίτσι μου σε δυο μέρες! Ήταν πολύ περίεργη αίσθηση δεν έχω ξανά νιώσει τέτοιο πόνο πριν ... Βέβαια μπορεί να είναι και τυχαίο. Δεν ξέρω πως να σας το εξηγήσω, ήταν λες και κουνιοντουσαν όλα μέσα..

Το στήθος ήταν βασικό σημάδι περιόδου και είναι πρωτοφανές το γεγονός πως είναι ακόμα "άθικτο" ας πούμε...

Καταλαβαίνω ακριβώς τι εννοείς!! Άντε, σε δύο-τρεις μερουλες θα ξέρεις!! Σου εύχομαι τα καλύτερα κ στέλνω θετική ενέργεια!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , roulas40 είπε:

Καταλαβαίνω ακριβώς τι εννοείς!! Άντε, σε δύο-τρεις μερουλες θα ξέρεις!! Σου εύχομαι τα καλύτερα κ στέλνω θετική ενέργεια!!

Σε ευχαριστώ πολύ!!! 

Εσύ πες μας πως είσαι σήμερα;;♥️

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

6 ώρες πρίν, roulas40 είπε:

Κορίτσι μου εχθές δεν περίμενες;; Έκανες τέστ;;;

@elena93 εσύ σε τι φάση βρίσκεσαι;;

Δεν χρειάστηκε γιατί υπήρξε ακρίβεια στο ανεπιθύμητο ''ραντεβού''.

6 ώρες πρίν, Marianne είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! Ελπίζω αν είστε όλες καλά... Εγώ χθες το βράδυ πονούσαν πολύ στη κοιλιά δεν μπόρεσα να κοιμηθώ... Όπως όταν έχεις περίοδο και δεν κατεβαίνει ένα πράγμα... Σήμερα τίποτα και το στήθος ακόμα δεν έχει πριστει.. αναμένω!

Είναι δύσκολη η συγκεκριμένη σαν αίσθηση. Πάντως όταν κάτι διαφέρει σε σχέση με προηγούμενες φορές, μπορεί βέβαια να μην είναι κάτι αλλά ίσως και να είναι θετικό σημάδι.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 48 λεπτά , elena93 είπε:

Καλημεραα κοριτσια..και για μενα απο αυτος ο μηνας εφυγε σημερα πρωι πρωι ηρθε η κοκκινομουρα..παμε δυνατα για τον επομενο

Think positive girl :wub:

Link to comment
Share on other sites

Ρε κοριτσια, μια βοηθεια.

Δε ξερω σε ποιο θεμα να γραψω. Πηρα τεστ ωορρηξιας mother2be ( επαιρνα hometest). Ειμαι 16η μερα κυκλου. Ξεκινησα 14η τα τεστ μιας και εχω κυκλο +-32.

Ωστοσο ειναι ακομα αχνα αλλα και η γραμμη ελεγχου δε μου βγαινει πολυ σκουρα. Τι σκατα κανω λαθος; ουρα οχι πρωινα, συνηθως 12 με 2, χωρις να εχω πιει υγρα.. να σκασω ειμαι. Ετσι ειναι πιο αχνα ή σουπερ σκουρα η γραμμη ελεγχου; ειναι 4ος κυκλος που χρησιμοποιω (οχι συνεχομενους και οχι πετυχημενα αφου συνηθως μου τελειωναν ή εχα καθυστερηση αρα αλλαζε ο κυκλος) και ακομα δεν εχω πετυχει ενα θετικο τεστ..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


3 ώρες πρίν, Elle12 είπε:

Ρε κοριτσια, μια βοηθεια.

Δε ξερω σε ποιο θεμα να γραψω. Πηρα τεστ ωορρηξιας mother2be ( επαιρνα hometest). Ειμαι 16η μερα κυκλου. Ξεκινησα 14η τα τεστ μιας και εχω κυκλο +-32.

Ωστοσο ειναι ακομα αχνα αλλα και η γραμμη ελεγχου δε μου βγαινει πολυ σκουρα. Τι σκατα κανω λαθος; ουρα οχι πρωινα, συνηθως 12 με 2, χωρις να εχω πιει υγρα.. να σκασω ειμαι. Ετσι ειναι πιο αχνα ή σουπερ σκουρα η γραμμη ελεγχου; ειναι 4ος κυκλος που χρησιμοποιω (οχι συνεχομενους και οχι πετυχημενα αφου συνηθως μου τελειωναν ή εχα καθυστερηση αρα αλλαζε ο κυκλος) και ακομα δεν εχω πετυχει ενα θετικο τεστ..

Αχχχ κορίτσι μου..Αυτά τα συγκεκριμένα τεστ είναι πολύ δύσκολα..εγω ένα μήνα τα πήρα κ δεν τη βρήκα την ωορρηξία...με τα hometest πολύ ευχαριστημένη ημουν.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Elle12 είπε:

Ρε κοριτσια, μια βοηθεια.

Δε ξερω σε ποιο θεμα να γραψω. Πηρα τεστ ωορρηξιας mother2be ( επαιρνα hometest). Ειμαι 16η μερα κυκλου. Ξεκινησα 14η τα τεστ μιας και εχω κυκλο +-32.

Ωστοσο ειναι ακομα αχνα αλλα και η γραμμη ελεγχου δε μου βγαινει πολυ σκουρα. Τι σκατα κανω λαθος; ουρα οχι πρωινα, συνηθως 12 με 2, χωρις να εχω πιει υγρα.. να σκασω ειμαι. Ετσι ειναι πιο αχνα ή σουπερ σκουρα η γραμμη ελεγχου; ειναι 4ος κυκλος που χρησιμοποιω (οχι συνεχομενους και οχι πετυχημενα αφου συνηθως μου τελειωναν ή εχα καθυστερηση αρα αλλαζε ο κυκλος) και ακομα δεν εχω πετυχει ενα θετικο τεστ..

Προσωπικά τα τεστ της clear blue είναι καλύτερα γιατί έχουν κ ξεκάθαρο αποτέλεσμα ..αλλά είναι κ πιο ακριβά 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, elena93 είπε:

Καλημεραα κοριτσια..και για μενα απο αυτος ο μηνας εφυγε σημερα πρωι πρωι ηρθε η κοκκινομουρα..παμε δυνατα για τον επομενο

Έτσι ακριβώς! Επιμονή και προσπάθεια και το επιθυμητό αποτέλεσμα θα έρθει.

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, elena27 είπε:

Προσωπικά τα τεστ της clear blue είναι καλύτερα γιατί έχουν κ ξεκάθαρο αποτέλεσμα ..αλλά είναι κ πιο ακριβά 

Ναι ρε συ σε καθε κυκλο θελω 10 τεστ, δε μπορω να δινω 30€ 

Ειναι πολυ δυσκολο.. απλα εχω ανησυχησει μηπως δεν κανω ωορρηξια.. η κολλητη εκανε δοκιμαστικα πρωτη φορα, εκανε τη μερα που πιστευε οτι εχει ωορρηξια, βγηκε αχνο (αρνητικο) και της ειπα κ εκανε την επομενη κ ηταν σουπερ σκουρο.. εκτος κ αν αργει η ωορρηξια μου.. δε ξερω.. πφφφ

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Elle12 είπε:

Ναι ρε συ σε καθε κυκλο θελω 10 τεστ, δε μπορω να δινω 30€ 

Ειναι πολυ δυσκολο.. απλα εχω ανησυχησει μηπως δεν κανω ωορρηξια.. η κολλητη εκανε δοκιμαστικα πρωτη φορα, εκανε τη μερα που πιστευε οτι εχει ωορρηξια, βγηκε αχνο (αρνητικο) και της ειπα κ εκανε την επομενη κ ηταν σουπερ σκουρο.. εκτος κ αν αργει η ωορρηξια μου.. δε ξερω.. πφφφ

Καλησπέρα κορίτσια. Όπως έχω αναφέρει και σε άλλες κοπέλες, τα τεστ ωορηξιας εμένα δεν μου βγήκαν ποτέ. Ο μόνος τρόπος που με βοήθησε να βρω την ωορηξια μου, ήταν ο υπερηχογραφικος έλεγχος στον γυναικολόγο μου. Έτσι ανακάλυψα ότι οι γονιμες μέρες μου είναι από την 11η μέχρι την 15η ημέρα του κύκλου μου ο οποίος είναι 25-27 ημέρες. Έτσι έμεινα έγκυος 2 φορές με την 1η προσπάθεια. Εύχομαι σε όλες μας, γρήγορα να αγκαλιασουμε τα όνειρα μας. 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...