Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 21 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Όλα μια λακούβα σε αυτή την χώρα. Το καλό είναι ότι οδηγώ εγώ πάμε μαζί (και εγώ δάσκαλος μας έφαγε η εκπαίδευση . Μα συγνώμη η μόνιμη δασκάλα έχει αναρ άδεια για όλα η αναπληρώτρια έχει μήτρα από τα lidl 😅😅 ήθελα να ξέρω τους νόμους τουσ διαβάζουν;  Καλά τα ηρεμιστικά τα βλέπω σιγά σιγά αχααχαχαχα η γιατρός είπε όλα μια χαρά με το μωρό μια μικρή αποκόλληση βλέπω όχι λακούβες και τραντάγματα 

      Ναι είναι μεγάλη αδικία οι αναρρωτικες αναπληρωτων σε σύγκριση με μονίμων. Είχαν πει θα τα εξισωναν αλλά ακόμα τίποτα.... αν οδηγείς εσύ νομίζω μια χαρά....θα πηγαίνεις αργά θα αποφεύγεις λακουβες και στο σχολειο δε θα κάνει τίποτα να κάθεται σαν πατριάρχης 😁. Προσοχή στις ιώσεις και τον πυρετό στο σχολειο...καλό είναι να μην ανεβάσουμε πυρετό στο 1ο τριμηνο ειδικά. Να φοράτε μάσκα. Στο δημοτικό κολλάς εύκολα. 

προσπάθεια για 2ο μωρο


Recommended Posts

5 ώρες πρίν, enjoy είπε:

Καλημέραάααα κοριτσιααααα.....

Βγήκαν τα αποτελέσματα Εχθές!!! Πλεω σε πελάγη ευτυχίας... 1154 η πρωτη χοριακη. Ας δώσει η Παναγία και ο Θεος!! Να διπλασιαστεί και απο εδω και περα οτι επεται...όλα να πάνε καλα να είναι τελειομηνη με ένα υγιές νινακι!!! Και σε μένα και σε όλα τα κοριτσια έυχομαι η Παναγια μαζι μας!!! Και σύντομα σε όλα τα κορίτσια να χτυπάνε 2 καρδιές μέσα μας!!!

@Αννούλαααα Και @elena93 επειδή περάσαμε το ίδιο και αγχώνεστε όπως εγώ... και για  όποιο άλλο κορίτσι πέρασε παλλινδρομη και αγχωνεται... Για το ιστορικό περίμενα 3 κύκλους στον 4ο παλι αποχη γτ φοβόμουν. Και στο 5ο κύκλο στοχευμένη προσπάθεια..  εδωσε ο Θεος... θα δειξει τωρα.... Εύχομαι αυτήν να μην παλλινδρομησει!!

Επίσης, συμπτώματα ακόμα δεν Έχω!!! Ανησυχητικό μεν... Αλλά δεν με αγχώνει αυτό τόσο γτ στο πρώτο μου ηταν σαν να μην ημουν έγκυος πέρα από την κοιλιά μου είχα 8ημε12η εβδομάδα αναγούλες και η υπολοιπη περίοδος τελεια....

Εύχομαι να βγουν όλες οι εξετάσεις καθαρές και να περάσει σύντομα αυτήν η περίοδος!! Να προχωρήσεις παρακάτω.. 

Υγ: Πώς βάζετε τικερ?? Εβαλα και μου έβαλε σε απόκρυψη το.μνμ πάλι... πφφφ

Αχ,μπράβο βρε κορίτσι μου!! Είχα καλό προαίσθημα για σένα!! Εύχομαι όλα να πάνε καλά !!  Συγχαρητήρια!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

4 ώρες πρίν, enjoy είπε:

Μετά την απόξεση κάθε 13η μέρα είχα πόνο  σφαχτη και υγρά!! Και σκεφτηκα μηπως ειναι η ωορρηξια και το δοκίμασα ετσι στόχευσα την 13!! (Η αλήθεια ειναι ότι αυτήν την φορά που στόχευσα δεν πονούσα την 13η (ισα ενα τσιμπιματακι ειχα) και σκέφτηκα δεν θα έχω ωορρηξία αυτόν τον μήνα και λέω κρίμα ρε γαμωτο... Αλλά η χοριακη ανέβηκε άρα κάτι έγινε!! Ας μην είχα πόνο...

Σας ευχαριστώ όλες για την αγαπη και τις ευχές Σας!!

@Kon90 έλα να σε κεράσουμε καφέ είμαστε εδώ για το ίδιο θέμα που άνοιξες... @Αννούλαααα Μήπως πρέπει να το μετονομασουμε σε προσπάθειες εγκυμοσύνης??? ΓΙΝΕΤΑΙ?? Η Μήπως να πάμε ολες μαζι στην ΚΑΦΕΤΕΡΙΑ ΤΗΣ @Kon90?? Αλλά άμα ξενιτευτουμε θα χάσουμε τις ιστορίες όλων των κοριτσιών!!!

δεν ξέρω πώς μπορεί να γίνει αλλαγή στον τίτλο...αχχχ κ εγώ τις δύο φορές που είχα μείνει δεν είχα πόνο ωορρηξίας σχεδόν καθόλου κ αυτόν τον μήνα έπιασα...Πόσο χαίρομαι μια μια γεμίζει η κοιλίτσα...:)

3 ώρες πρίν, Kon90 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ για την πρόσκληση σου εύχομαι να έχεις μια τελειομηνη εγκυμοσύνη και σε όλες κορίτσια εύχομαι σύντομα εγκυουλες 

Εγώ δεν είχα παλλινδρομη αλλά είχα μια βιοχημική πριν 5 μηνες αλλά νομιζω μετα απο ένα θετικό τεστ εγκυμοσύνης είναι πολύ δύσκολο η άσχημη εξέλιξη 

Εμείς είμαστε στις προσπαθειες αλλά κάθε μήνα απογοήτευση μέχρι στιγμής

αχχχ κορίτσι μου είχα κ βιοχημική τον Γενάρη του 18 μετά έπιασα στους δύο μήνες αλλά όχι με καλή κατάληξη... θα έρθει προσπάθησε να μην το σκέφτεσαι όσο μπορείς κ θα έρθει...(Στο λέω να τα ακούω κ εγω) επειδή έχω περάσει διαφορές καταστάσεις... Τώρα αυτό που λέω,είναι να έρθει όταν είναι να έρθει καλά κ σωστά... άσχετο το ότι θέλω να έρθει σύντομα... πφφφ...Εμείς ξεκινάμε ξανά τον επόμενο μήνα...


 Έχω δύο ψυχούλες στον ουρανό 👼👼...κ δύο στην αγκαλιά μου...❤️❤️👫

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 38 λεπτά , Αννούλαααα είπε:

δεν ξέρω πώς μπορεί να γίνει αλλαγή στον τίτλο...αχχχ κ εγώ τις δύο φορές που είχα μείνει δεν είχα πόνο ωορρηξίας σχεδόν καθόλου κ αυτόν τον μήνα έπιασα...Πόσο χαίρομαι μια μια γεμίζει η κοιλίτσα...:)

αχχχ κορίτσι μου είχα κ βιοχημική τον Γενάρη του 18 μετά έπιασα στους δύο μήνες αλλά όχι με καλή κατάληξη... θα έρθει προσπάθησε να μην το σκέφτεσαι όσο μπορείς κ θα έρθει...(Στο λέω να τα ακούω κ εγω) επειδή έχω περάσει διαφορές καταστάσεις... Τώρα αυτό που λέω,είναι να έρθει όταν είναι να έρθει καλά κ σωστά... άσχετο το ότι θέλω να έρθει σύντομα... πφφφ...Εμείς ξεκινάμε ξανά τον επόμενο μήνα...

Ποσο λυπαμαι κορίτσι μου εύχομαι να σου ερθει συντομα ενα υγιέστατο μπεμπακι

Είναι δύσκολο να μην το σκεφτόμαστε όσο και να μην θέλουμε

Εγώ κάθε μήνα ψάχνω για σημάδια 

Εγώ καταλαβαίνω παντα την ωορηξια μου απο πόνους υγρά αυτό το μήνα πήρα και τεστακια και το επιβεβαιωσα πρωτη φορα τα χρησιμοποίησα και ειχαμε μια και μοναδική επαφη σε μέρα ωορηξιας οποτε εγώ είμαι στην αναμονή

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Rafaela_123 είπε:

Δλδ μια φορά έγινε;;; Την 13η; 

11η και 13η μεσημέρια... ήθελα και 14η να είναι σίγουρη!!!! Αλλά είχα γαστρεντεριτιδα και είπα ότι έγινε δεν την πάλευα!!! Ήθελα και 12η η αλήθεια είναι για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο Αλλά πάλι η γαστρεντερίτιδα ήταν πολύ ενοχλητική!! Είχα γατρεντεριτιδα εκείνες τις μέρες...

Και τώρα έχω ιωσαρα από το μεγάλο... Έχουμε Δηλαδή όλοι την κολλήσαμε!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , enjoy είπε:

11η και 13η μεσημέρια... ήθελα και 14η να είναι σίγουρη!!!! Αλλά είχα γαστρεντεριτιδα και είπα ότι έγινε δεν την πάλευα!!! Ήθελα και 12η η αλήθεια είναι για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο Αλλά πάλι η γαστρεντερίτιδα ήταν πολύ ενοχλητική!! Είχα γατρεντεριτιδα εκείνες τις μέρες...

Και τώρα έχω ιωσαρα από το μεγάλο... Έχουμε Δηλαδή όλοι την κολλήσαμε!!

Μακάρι να μπορούσαμε και εμεια μέσα στα μεσημέρια χαχαχα δυστυχως μόνο το βράδυ αργά κ νομίζω ότι κ αυτό παίζει ρολο που ακόμα δεν μας ήρθε!! 

γούρικη η γαστρεντερίτιδα χαχαχαχα 

Πωπω γαστρεντερίτιδα οντως πολύ ενοχλητική να παρεις προβιοτικά βοηθανε αρκετά στην χλωρίδα 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

4 ώρες πρίν, Ανθη 39 είπε:

Βρε κοριτσια και μενα μετα την αποξεση εχω εντονους πονους στην κοιλια και στην ωορρηξια και μετα μεχρι να αδιαθετησω...το χει καμια αυτο??αυτη ηταν η 3η φορα που αδιαθετησα...λετε να επουλωνεται ακομα η μητρα γι αυτο?γι αυτο να λενε να περιμενουμε ιδανικα 3 μηνες για να ξαναμεινεις εγκυος?

Δεν ξέρω και εγώ... Αλλά και εγώ είχα πόνο σε κάθε ωορρηξία και αναγούλες σε κάθε περίοδο μετά την απόξεση.. σε ανησυχητικό βαθμο... Αλλά μετά διάβασα στο ίντερνετ ότι είναι συμπτώματα φυσιολογικά και δεν τηλ το γιατρό... Και τώρα που βγήκε βγήκε η χοριακη αυξημένη, δεν πόνεσα στην ωορρηξία και δεν έχω αναγούλα που θα έπρεπε να έχω περίοδο υποθετικά..  Πραγματικά δεν ξέρω τι συμβαίνει... ισως οι ορμόνες φταίνε για ολα...

Link to comment
Share on other sites

Kοριτσια πηρα τα αποτελεσματα..θα σας τα πω μια μηπως με διαφωτησετε:lol: θα σας πω αυτα που εχουν βγει χαμηλα ή υψηλα..

Neutrophils 49.0 (50-62%)

Monocytes 9.4 (3-7%)

PCT 0.36 (0.17-0,35%)

eritrosedimentacion ESR  24 (<20mm/h)

Και η θρομβοφυλια βγηκε 320 (140-400)

 

  • Μπερδεμένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, enjoy είπε:

Δεν ξέρω και εγώ... Αλλά και εγώ είχα πόνο σε κάθε ωορρηξία και αναγούλες σε κάθε περίοδο μετά την απόξεση.. σε ανησυχητικό βαθμο... Αλλά μετά διάβασα στο ίντερνετ ότι είναι συμπτώματα φυσιολογικά και δεν τηλ το γιατρό... Και τώρα που βγήκε βγήκε η χοριακη αυξημένη, δεν πόνεσα στην ωορρηξία και δεν έχω αναγούλα που θα έπρεπε να έχω περίοδο υποθετικά..  Πραγματικά δεν ξέρω τι συμβαίνει... ισως οι ορμόνες φταίνε για ολα...

Δεν ξερω και γω...γι αυτο λυπαμαι που μαστε πολλες που εχουμε περασει δυσκολες στιγμες..αλλα χαιρομαι που μπορουμε να συγκρινουμε εμπειριες και να μοιραστουμε σκεψεις...αν δεν ουτε αυτο το μηνα με το καινουργιο ετος θα ξαναπαω στο γυναικολογο και θα τον ρωτησω και για τα πονακια...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 53 λεπτά , Evaki19 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Χοριακη 4075!! Αύριο έχω ραντεβού με τον γιατρό το απόγευμα οπότε θα έχω περισσότερα νέα να σας πω!! 

Συγχαρητήρια :) θα περιμένουμε :)

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


6 ώρες πρίν, elena93 είπε:

Kοριτσια πηρα τα αποτελεσματα..θα σας τα πω μια μηπως με διαφωτησετε:lol: θα σας πω αυτα που εχουν βγει χαμηλα ή υψηλα..

Neutrophils 49.0 (50-62%)

Monocytes 9.4 (3-7%)

PCT 0.36 (0.17-0,35%)

eritrosedimentacion ESR  24 (<20mm/h)

Και η θρομβοφυλια βγηκε 320 (140-400)

 

Τα κινέζικα πιο εύκολα μου φαινονται:lol: πλάκα κάνω πλήρη μεσάνυχτα έχω.... κάποια θα σε βοηθήσει όμως... βρε @Rafaela_123εσύ μπορείς να βγάλεις κανέναν συμπερασμα??

1 ώρα πρίν, Evaki19 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Χοριακη 4075!! Αύριο έχω ραντεβού με τον γιατρό το απόγευμα οπότε θα έχω περισσότερα νέα να σας πω!! 

Γιούπιιιιιιιιιιιι γιούπι γιουπιιιιιιιιιιι όνειρο ζω και μην με ξυπνάτε μη....αφιερωμένο!!!! :x

Αφιερώνω και σε όλα τα κορίτσια μιαν ευχή Ακόμα!! Η επόμενη χοριακη που θα πιάσει κάθε μια σας να είναι τόση και υψηλότερη!!!

Με τόσα χιλιάρικα νομίζω φαίνεται και ο σακος!!! Αυτά είναι νέα!!! Να απολαύσεις τον υπέρηχο σου!!!  Άντε Παναγία μου επιτέλους να ξεκινήσουν τα μπεμπακια να σκάνε μύτη... όλο το 2021 πήγε χάλια ια πολλες άντε να γυρίσει... Εγώ τρέχω για άλλες δουλειές (θεια κατακοιτη).. Και όπως φοβόμουν να κάνω χοριακη... Τώρα φοβάμαι να πάρω γιατρο:lol: να πάω και να μου πει παλλινδρομησε?? Άιντε καλέ καλά ζω στο όνειρο μου :lol:  του τρελου δεν λετε τπτ... 

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Evaki19 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Χοριακη 4075!! Αύριο έχω ραντεβού με τον γιατρό το απόγευμα οπότε θα έχω περισσότερα νέα να σας πω!! 

αχχχ μπράβο κορίτσια μου...τέτοια να διαβάζουμε... με το καλό κορίτσι μου ...θα περιμένουμε νέα από τον γιατρό...

  • Μου αρέσει 1

 Έχω δύο ψυχούλες στον ουρανό 👼👼...κ δύο στην αγκαλιά μου...❤️❤️👫

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, enjoy said:

Τα κινέζικα πιο εύκολα μου φαινονται:lol: πλάκα κάνω πλήρη μεσάνυχτα έχω.... κάποια θα σε βοηθήσει όμως... βρε @Rafaela_123εσύ μπορείς να βγάλεις κανέναν συμπερασμα??

Γιούπιιιιιιιιιιιι γιούπι γιουπιιιιιιιιιιι όνειρο ζω και μην με ξυπνάτε μη....αφιερωμένο!!!! :x

Αφιερώνω και σε όλα τα κορίτσια μιαν ευχή Ακόμα!! Η επόμενη χοριακη που θα πιάσει κάθε μια σας να είναι τόση και υψηλότερη!!!

Με τόσα χιλιάρικα νομίζω φαίνεται και ο σακος!!! Αυτά είναι νέα!!! Να απολαύσεις τον υπέρηχο σου!!!  Άντε Παναγία μου επιτέλους να ξεκινήσουν τα μπεμπακια να σκάνε μύτη... όλο το 2021 πήγε χάλια ια πολλες άντε να γυρίσει... Εγώ τρέχω για άλλες δουλειές (θεια κατακοιτη).. Και όπως φοβόμουν να κάνω χοριακη... Τώρα φοβάμαι να πάρω γιατρο:lol: να πάω και να μου πει παλλινδρομησε?? Άιντε καλέ καλά ζω στο όνειρο μου :lol:  του τρελου δεν λετε τπτ... 

Κοίτα μη σηκώσεις κανενα βάρος και έχουμε άλλα!! Κάλα κι εγώ μετα απο αυτό που έπαθα φοβαμαι μην παω και δω αδειο σάκο ή οτιδηποτε στραβο άσε με σε καταλαβαινω!! Ολα καλα θα πάνε όλα καλά θα πάνε!!

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Evaki19 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Χοριακη 4075!! Αύριο έχω ραντεβού με τον γιατρό το απόγευμα οπότε θα έχω περισσότερα νέα να σας πω!! 

Μπραβο ρε κοριτσι!συγχαρητήρια!!με το καλο το νινι!!!αντε να ακολουθήσουν και οι υπόλοιπες!!!

  • Μου αρέσει 3

WA4Pp3.pngNnIAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημερα σε όλες με το καλό τα μωρακια σας σε οσες είστε εγκυουλες και σύντομα οι υπόλοιπες εύχομαι

Να κάνω μια ερώτηση μήπως ξέρει κάποια κοπελα εγώ παντα δυο μέρες μετά την ωορρηξία έχω άσπρα αοσμα πηχτα υγρά σαν κρεμα ας το πω που υπαρχουν μεχρι να αδιαθετησω, τα έχω και αυτό το μήνα σε περιπτωση που έχει γίνει η σύλληψη υπαρχουν η να υποθέσω οτι δεν έγινε σύλληψη;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...