Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 3 λεπτά , Angot είπε:

      ευχαριστώ κορίτσι  μ! ελπιζω να είσαι καλα! κοντοζυγώνει η μέρα μ και μένα! 

      @linaa θα μπυ κάνουν πάλι ντοπλερ αύριο, γιατί;  ο όρος πέφτει συνεχώς στο maximum 120 σταγόνες! χθες μ το κόψανε για 10 λεπτα και άρχισε να πονάει πολύ η μέση! μου το έβαλαν στις 80 που το ειχα αλλά δεν με έπιασε και μ το αύξησαν ! ο γιατρός πάλι δεν μ λέει τι σκοπό έχει! 

      Υπομονή Κ να μην σκέφτεσε διάφορα . Ο γιατρός σίγουρα θα έχει σκοπό να σε κρατήσει όσο πάει. Όσο σε κρατάνε οι όροι Κ δεν σπάνε τα νερά θα μείνεις εκεί να φτάσεις όσο πιο μακριά γίνετε . 

      Το ντομπλερ θα στο κάνουν προφανώς για να δουν τις τροφοδοσίες των αρτηριών  την γήρανση του πλακούντα  Κ την καρδιά του μωρού εάν ζοριζετε . 

προσπάθεια για 2ο μωρο


Recommended Posts

πρίν από 14 λεπτά , enjoy είπε:

Η ξαδελφουλα τα λεει η καλοπροαιρετη???:P

Μπορει και να ισχύουν δεν ξέρω.

Εμείς πάντως με ίδιο αίμα δεν αντιμετωπίζουμε κάποιο πρόβλημα σύλληψης... άκουγε πολλά άλλα να ρωτάς και την γιατρό σου σε κάθε απορία να σ ξεκαθαρίζει το τοπιο.. 

Χαχαχ με εκανες και γελασα..η ξαδερφουλα μου που λες ερχεται ελλαδα γιατι θα κανει gender party και με καλεσε..εγω δεν εχω καμια ορεξη να παω να σου πω την αληθεια αλλα και θα φυγω ετσι και αλλιως 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 14 λεπτά , elena93 είπε:

Χαχαχ με εκανες και γελασα..η ξαδερφουλα μου που λες ερχεται ελλαδα γιατι θα κανει gender party και με καλεσε..εγω δεν εχω καμια ορεξη να παω να σου πω την αληθεια αλλα και θα φυγω ετσι και αλλιως 

Θα επιστρέψεις Ολλανδία;; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Rafaela_123 είπε:

Μόνο τη γιατρο σου να ακους μην ακους αυτά τα σενάρια που κάνουν όλοι για να βρουν την αιτία που δεν προχώρησε η κύηση!! Και αυτό ήταν και μάθημα που κάναμε στο γυμνάσιο χαχαχαχα 

Βγήκαν τα αποτελέσματα που πήρατε από το έμβρυο;;

Οχι ακομα σε περιπου 2 εβδομαδες με 10 μερες ειπε η γιατρος..θα παω αυριο εχω ραντεβου θα κανω και τις εξετασεις αιματος..δεν ξερω καν τι εξετασεις πρεπει να κανω τις θρομβολιας προγεστερονης οιστρογονων μαλλον..εσεις εχετε κανει;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Rafaela_123 είπε:

Θα επιστρέψεις Ολλανδία;; 

Ναι αλλα πρωτα θα κανω τις απαραιτητες εξετασεις πριν παω

πρίν από 12 λεπτά , enjoy είπε:

Εκεί μένετε και δουλεύετε??? Οι δικοί σας είναι Ελλάδα η Εκεί?? 

Ναι..εγω ειμαι μονο με τον αντρα μου εκει..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 12 λεπτά , elena93 είπε:

Οχι ακομα σε περιπου 2 εβδομαδες με 10 μερες ειπε η γιατρος..θα παω αυριο εχω ραντεβου θα κανω και τις εξετασεις αιματος..δεν ξερω καν τι εξετασεις πρεπει να κανω τις θρομβολιας προγεστερονης οιστρογονων μαλλον..εσεις εχετε κανει;

Εγώ δεν έκανα.. γτ μου είπε ότι το θεωρούμε τυχαίο γεγονός... Και αν ξανασυμβει τότε μπορεί να το εξετάσουμε... Αλλά αν συμβεί 3η φορά σίγουρα το εξετάζουμε!!!!! Αυτα ήταν τα λόγια της. Ίσως παίζει ρόλο ότι προϋπήρχαν εγκυμοσύνες τελειομηνες δεν ξέρω από αυτα

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , elena93 είπε:

Οχι ακομα σε περιπου 2 εβδομαδες με 10 μερες ειπε η γιατρος..θα παω αυριο εχω ραντεβου θα κανω και τις εξετασεις αιματος..δεν ξερω καν τι εξετασεις πρεπει να κανω τις θρομβολιας προγεστερονης οιστρογονων μαλλον..εσεις εχετε κανει;

Εγώ έχω ραντεβού στη ενδοκρινολόγο 26/11 και μάλλον θα μου τα βάλει όλα αυτά…θα περιμένουμε να μας πεις τα αποτελέσματα! Μακάρι να είναι όλα καλά και απλά να ηταν ένα τυχαίο γεγονός 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , enjoy είπε:

Εγώ δεν έκανα.. γτ μου είπε ότι το θεωρούμε τυχαίο γεγονός... Και αν ξανασυμβει τότε μπορεί να το εξετάσουμε... Αλλά αν συμβεί 3η φορά σίγουρα το εξετάζουμε!!!!! Αυτα ήταν τα λόγια της. Ίσως παίζει ρόλο ότι προϋπήρχαν εγκυμοσύνες τελειομηνες δεν ξέρω από αυτα

Ε ναι σιγουρα αφου ειχες τελειομηνες εγκυμοσυνες σιγουρα 100% τυχαιο γεγονος

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Rafaela_123 είπε:

Εγώ έχω ραντεβού στη ενδοκρινολόγο 26/11 και μάλλον θα μου τα βάλει όλα αυτά…θα περιμένουμε να μας πεις τα αποτελέσματα! Μακάρι να είναι όλα καλά και απλά να ηταν ένα τυχαίο γεγονός 

Αντε να δουμε..θα παω εγω αυριο και θα σου πω τι εξετασεις με εβαλε να κανω

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ΠΙΝΑΚΑΚΙ 1: ΕΝ ΑΝΑΜΟΝΗ:

1. @Melody90 1/12??

2. @IOANNA28 10/11

3. @Polly1 13/11

4. @Rafaela_123 2/12

5.  @Ανθη 39 11/11

6. @anemoni1989 24/11



ΠΙΝΑΚΑΚΙ 2.ΕΝ ΑΝΑΜΟΝΗ ΧΟΡΙΑΚΗΣ:

1.  @enjoy

2. @Lilly28 8/11

3. @Αλεξάνδρα.... 10/11

4.

ΠΙΝΑΚΑΚΙ 3: ΠΗΤ

1. @Nektarinaki 10/7/2022 (ΧΟΡΙΑΚΗ 225-->472)

2.

 

 

ΠΡΟΣΟΧΗ ΠΑΡΑΚΑΛΩ... ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ Ο ΣΥΝΩΣΤΙΣΜΌΣ... ΣΤΟ ΠΙΝΑΚΑΚΙ 1 ΚΑΙ 2!!!

ΝΑ ΠΕΡΑΣΟΥΜΕ ΟΛΕΣ ΣΎΝΤΟΜΑ ΣΤΟ ΠΙΝΑΚΑΚΙ 3!!!

ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΤΕ ΠΙΣΤΑ ΤΙΣ ΟΔΗΓΙΕΣ!!!:x

ΥΓ: ΟΠΟΙΑ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΠΡΟΣΤΕΘΕΙ ΑΣ ΜΟΥ ΣΤΕΙΛΕΙ ΣΤΟΙΧΕΙΑ... 

  • Μου αρέσει 4
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα κορίτσια μου...πωπω πόσα είπατε... Κ εμείς είχαμε ακούσει καρδιά κ παλλινδρομησε στην 8η βδομάδα...εμας μας είπε να περιμένουμε δύο κύκλους... Ο πρώτος μου ήρθε στις 28 μέρες...Ο 2ος θα είναι ο Δεκέμβρης....

Όμως την πρώτη φορά που πέρασα διακοπή κυησης κ μου έκανε κ αποξεση  ο πρώτος κύκλος μου ήρθε στις 34 κ ο 2ος στις 40... Μετά επανήλθε...

Ανυπομονώ να μπω στο πινακακι κ εγωωωωωω...


 Έχω δύο ψυχούλες στον ουρανό 👼👼...κ δύο στην αγκαλιά μου...❤️❤️👫

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Τώρα κατάφερα και διάβασα ολα τα μηνυματα! Εγώ θα πάρω σήμερα τηλέφωνο τον γιατρό μου να δω τι θα μου πει. Ευτυχως δεν ειδα αιμα αυτές τις μερες και έχω αρκετα συμπτωματα εγκυμοσυνης που στην προηγουμενη δεν ειχα. Δηλαδη πρησμενο στήθος που ποναει, απίστευτο φούσκωμα στην κοιλια (τύπου 5 μηνων φούσκωμα) και ανακατεύομαι ολη μερα. Αυτό που μου κανει εντυπωση και δεν ξερω αν ειναι καλο η κακο ειναι οτι με ποναει η κοιλιά μου απο πάνω μεχρι κάτω. Μπορεί βεβαια να ειναι και το έντερο δεν ξέρω. Επειδή δεν ξερω ακομα πως να απανταω προσωπικα να σας πω οτι εμενα τα τεστ ωορρηξιας με εσωσαν διοτι δεν εχω σταθερο κυκλο και ετσι με αυτά και τις 3 φορες που τα χρησιμοποίησα βρηκα τις γονιμες οπότε ουτε αγχος ουτε τιποτα. Επισης τα τεστ εγκυμοσυνης τα ευαισθητα πιάνουν σε εμένα τουλαχιαστον απο την 1η μερα καθυστέρησης και ειναι εγκυρα. Φανταστειτε οτι στην προηγουμενη που δεν προχωρησε εκανα το πρωτο τη μερα καθυστερησης πολυ αχνη γραμμη και εκανα μετα καθε 2 μερες και εξακολουθουσε να ειναι αχνη η γραμμη ενώ θα περιμενε κανεις να γινεται πιο σκουρα, σημαδι οτι δεν προχωρουσε η εγκυμοσυνη. Επισης για τη χοριακη που είδα οτι εγραψε η @enjoy εγώ έχω άυλη συνταγογράφηση και του στελνω μονο το αμκα μου και μου τα γραφει ολα εξ αποστασεως. Βολευει αυτό για να μην πηγαινετε απο το ιατρειο καθε φορα. Δείτε το.

 

Αν θελετε βαλτε με στην αναμονη χοριακής γιατι λογικα θα μου ζητήσει. Περίοδο περιμενα 27/10 αλλα επειδη δεν ειναι σταθερος μπορει να μου ερθει και μεχρι 9 μερες μετα δηλαδη 5/11 οπότε γι αυτό δεν σας εχω πει ημερομηνια.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Update! Μιλησα με τον γιατρό μου. Θα πάω σημερα για χοριακή και αναλόγως θα μου δώσει και προγεστερόνη και μου ειπε να παρω και fedolen. Δεν ήταν και πολυ χαρούμενος που εμεινα εγκυος χωρις να εχει περάσει μια περίοδος από την αποβολη...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 38 λεπτά , Evaki19 είπε:

Update! Μιλησα με τον γιατρό μου. Θα πάω σημερα για χοριακή και αναλόγως θα μου δώσει και προγεστερόνη και μου ειπε να παρω και fedolen. Δεν ήταν και πολυ χαρούμενος που εμεινα εγκυος χωρις να εχει περάσει μια περίοδος από την αποβολη...

Θα περιμένουμε το αποτέλεσμα…γιατί δεν είναι χαρούμενος;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...