Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 35 λεπτά , Giouli36 είπε:

      Αχ κορίτσι μου το για πότε μεγάλωσαν ούτε που το καταλαβα και γω!!

      Εγώ συνελαβα φυσιολογικά μετά από 3 διεγερσεις και εξωσωματικες στις οποίες μετά βίας μου έμενε ένα έμβρυο για νσ μεταφέρω(τα καλά της επαρχίας και του δημοσίου νοσοκομείου). Στο τέλος μετά από την τρίτη τελευταία εξωσωματικη όταν έμεινα φυσιολογικά έγκυος και παλινδρομησε είπα θα κάνω μια προσπάθεια σε κέντρο της Αθήνας αλλά με πρόλαβε ο μικρός!!!!

      Οπότε δεν έχω κανένα έμβρυο και να σου πω την αλήθεια μου δε νομίζω ότι έχω τις ψυχικές αντοχές για να μπω πάλι σ'αυτη τη διαδικασία και εγώ και ο σύζυγος!!

      Όταν γεννήθηκε ο μικρός είχα πει σ'ευχαριστω Θεέ μου που μου έφερες τον μικρό, τώρα όσο περνάει ο καιρός σκέφτομαι ότι θέλω ένα αδερφάκι για τν μικρούλι για να μην είναι μόνος του μεγαλώνοντας, αλλά έχουμε πει αν  μας κάτσει φυσιολογικά, που το θεωρώ πολύ πολύ δύσκολο γιατί περνάει και ο καιρός και κοντεύω τα 40!!!

      Εν τω μεταξυ θυμάμαι ότι στην εγκυμοσυνη σου έκανες καθε μέρα εμετό και γενικά δεν πρέπει να πέρασες πολύ καλα!!Σου βγάζω τκ καπελο!!!Τι είμαστε εμείς οι μανάδες, τι περνάμε για να φέρουμε στη ζωή αυτά τα μικροσκοπικά πλασματακια σε πρώτη φάση!!Χαρά στο κουράγιο σου❤️!!

      Ναι έκανα εμετούς μέχρι την ημέρα που γέννησα,αλλά δεν πειράζει, τουλάχιστον δεν έπαθα υπερεμεση και δεν νοσηλεύτηκα🙂 Είχα πάθει και οξεία τενοντίτιδα στο ένα χέρι και ήπια στο άλλο, ήμουν με νάρθηκα τους τελευταίους 3μηνες,ήταν δύσκολο.Λογω των ορμονών και αυτό όπως μου είχε πει ο ορθοπεδικός🤷

      Αχ εχουμε και ίδια ηλικία βλέπω και εγώ 39 είμαι και είπα πως αν είναι να κανω κ άλλο μωράκι, τώρα είναι η στιγμή,γιατί με χαμηλή ΑΜΗ και γενικά με όχι καλή ανταπόκριση στα φάρμακα,δεν έχω και πολλά περιθώρια. Ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια,σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να αποκτήσεις κ άλλο παιδάκι αν το θέλεις και να έχεις κάθε ευτυχία! Το αξίζεις 🥰Εφόσον έμεινες φυσιολογικά έγκυος μια φορά,γιατί όχι και μια δεύτερη?Όλα είναι πιθανά 

προσπάθεια για 2ο μωρο


Recommended Posts

1 hour ago, Rafaela_123 said:

Θα περιμένουμε το αποτέλεσμα…γιατί δεν είναι χαρούμενος;

Αν θες δες πιο πίσω για να μην τα ξαναγράφω αναλυτικά το ιστορικό. Εν ολίγοις έμεινα έγκυος μετά από αποβολή κατευθείαν χωρίς να έχει μεσολαβήσει περίοδος και μου είχε πει να περιμένω να περάσει μια περίοδος γιατί δεν είχα καθαρίσει τελείως και μπορεί να συμβεί πάλι το ίδιο. Στον τελευταίο υπέρηχο είχε δει μέσα το ωχρό σωματείο και μου είπε ότι αυτό μάλλον θα φύγει με την επόμενη περίοδο αλλιώς θα πρέπει να κάνουμε αποξεση. Αλλά εγώ έμεινα έγκυος κατευθείαν οπότε δεν ξέρουμε τώρα σε τι κατάσταση είναι και η μήτρα μου. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Συγχαρητηρια κοριτσι μου...ελπιζω να σου πανε ολα καλα και να χεις μια τελειομηνη εγκυμοσυνη...παντως εχω ξανακουσει για περιπτωσεις που μειναν εγκυος αμεσως απο αποβολη και ολα πηγαν καλα..να σκεφτεσαι θετικα!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

@Evaki19 και υπόλοιπες Καλημέρα Σας!!!! Θα ενημερώσω το πινακακι το μεσημέρι!! Φευγω σφαιρα να μαγειρέψω!! Μπηκα να σας πω οτι Και εγώ μόλις πήγα για χοριακη!!! Μου είπαν θα προσπαθήσουν για σήμερα μετά τις 8 η αύριο μετα τις 4!!! Για αυλη το εχω ακουστα αλλα ειμαι ταμειο στρατου και ακόμα κόβουμε χαρτάκια στο βιβλιάριο ( ζουμε ακόμα στον κόσμο των δεινοσαύρων).

μόλις πάρω αποτελέσματα θα σας στειλω

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια πηγα μιλησα με την γιατρο..μου ειπε να περιμενουμε πρωτα την απαντηση απο την εξεταση του εμβρυου που στειλαμε και αν δουμε οτι κατι τρεχει και δεν ειναι τυχαιο μου ειπε καποιες εξετασεις να κανω αλλα ειναι πολυ ακριβες, σας τα λεω παρακατω να μου πειτε αν τις εχετε κανει..εμενα μου ειπε οτι κοστιζουν περιπου 1.500€

Ομοκυστεϊνη

Αντιτρομπινα

πρωτεινη C S

lupus anticoagulant 

antikorpet antifosfolipid IgG IgM

anti 2 glycoprotein 

trombofilia

 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Evaki19 είπε:

Αν θες δες πιο πίσω για να μην τα ξαναγράφω αναλυτικά το ιστορικό. Εν ολίγοις έμεινα έγκυος μετά από αποβολή κατευθείαν χωρίς να έχει μεσολαβήσει περίοδος και μου είχε πει να περιμένω να περάσει μια περίοδος γιατί δεν είχα καθαρίσει τελείως και μπορεί να συμβεί πάλι το ίδιο. Στον τελευταίο υπέρηχο είχε δει μέσα το ωχρό σωματείο και μου είπε ότι αυτό μάλλον θα φύγει με την επόμενη περίοδο αλλιώς θα πρέπει να κάνουμε αποξεση. Αλλά εγώ έμεινα έγκυος κατευθείαν οπότε δεν ξέρουμε τώρα σε τι κατάσταση είναι και η μήτρα μου. 

Ααα κατάλαβα…μην αγχώνεσαι ομως!! Κανε τη χοριακη σου και εύχομαι όλα αυτά απλά να είναι θεωρίες!!! Μας ενημερώνεις :) 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 hours ago, Ανθη 39 said:

Συγχαρητηρια κοριτσι μου...ελπιζω να σου πανε ολα καλα και να χεις μια τελειομηνη εγκυμοσυνη...παντως εχω ξανακουσει για περιπτωσεις που μειναν εγκυος αμεσως απο αποβολη και ολα πηγαν καλα..να σκεφτεσαι θετικα!

Ναι ναι κι εγώ το εχω ακουσει απλά δεν εχω διαβάσει πουθενα τη δικη μου περιπτωση δηλαδη κατευθειαν χωρις να μεσολαβήσει περίοδος! Ευχομαι κι εγώ ολα να πανε καλα και να μην εχουμε ιστοριες....!!

28 minutes ago, Rafaela_123 said:

Ααα κατάλαβα…μην αγχώνεσαι ομως!! Κανε τη χοριακη σου και εύχομαι όλα αυτά απλά να είναι θεωρίες!!! Μας ενημερώνεις :) 

Θα πάω το απόγευμα για χοριακή οπότε αυριο θα εχω νεα! Αλλά τι νέα θα πρέπει μετα να περιμένουμε μεχρι τεταρτη να δουμε αν διπλασιάστηκε!! Τελοσπαντων θα εχουμε νεα γενικότερα! :)

Link to comment
Share on other sites

ΠΙΝΑΚΑΚΙ 1: ΕΝ ΑΝΑΜΟΝΗ:

1. @Melody90 1/12??

2. @IOANNA28 10/11

3. @Polly1 13/11

4. @Rafaela_123 2/12

5.  @Ανθη 39 11/11

6. @anemoni1989 24/11

ΠΙΝΑΚΑΚΙ 2.ΕΝ ΑΝΑΜΟΝΗ ΧΟΡΙΑΚΗΣ:

1.  @enjoy  8-9/11

2. @Lilly28 8/11

3. @Αλεξάνδρα.... 10/11

4. @Evaki19 9/11

ΠΙΝΑΚΑΚΙ 3: ΠΗΤ

1. @Nektarinaki 10/7/2022 (ΧΟΡΙΑΚΗ 225-->472)

ΠΡΟΣΟΧΗ ΠΑΡΑΚΑΛΩ... ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ Ο ΣΥΝΩΣΤΙΣΜΌΣ... ΣΤΟ ΠΙΝΑΚΑΚΙ 1 ΚΑΙ 2!!!

ΝΑ ΠΕΡΑΣΟΥΜΕ ΟΛΕΣ ΣΎΝΤΟΜΑ ΣΤΟ ΠΙΝΑΚΑΚΙ 3!!!

ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΤΕ ΠΙΣΤΑ ΤΙΣ ΟΔΗΓΙΕΣ!!!:x

ΥΓ: ΟΠΟΙΑ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΠΡΟΣΤΕΘΕΙ ΑΣ ΜΟΥ ΣΤΕΙΛΕΙ ΣΤΟΙΧΕΙΑ... 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, elena93 είπε:

Κοριτσια πηγα μιλησα με την γιατρο..μου ειπε να περιμενουμε πρωτα την απαντηση απο την εξεταση του εμβρυου που στειλαμε και αν δουμε οτι κατι τρεχει και δεν ειναι τυχαιο μου ειπε καποιες εξετασεις να κανω αλλα ειναι πολυ ακριβες, σας τα λεω παρακατω να μου πειτε αν τις εχετε κανει..εμενα μου ειπε οτι κοστιζουν περιπου 1.500€

Ομοκυστεϊνη

Αντιτρομπινα

πρωτεινη C S

lupus anticoagulant 

antikorpet antifosfolipid IgG IgM

anti 2 glycoprotein 

trombofilia

 

Πω πολλες εξετασεις....εμενα μετα την παλινδρομη ειπα στο γιατρο να μου γραψει κατι...και ιδιωτικα να τις πληρωνα δεν θα με πειραζε...και μου πε τπτ...εφοσον ειχα ηδη στο ενεργητικο μου μια επιτυχημενη εγκυμοσυνη και η δευτερη ηρθε τσακ μπαμ δεν χρειαζεται...μηπως θα πρεπε να παρω και μια δευτερη γνωμη?πρωτη φορα τον εβλεπα κι αυτον...γιατι στον προηγουμενο δεν παω ουτε για την κατσαριδα μας..χαχαχα

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Lilly28 είπε:

Κορίτσια εγω χοριακη μόνο 16. Μάλλον θα πρέπει να βγω από τα πινακακια δυστυχώς!!!! Σε 2 μέρες μου είπε πάλι αλλά δεν το βλέπω πιθανό. 

Γιατι απογοητευεσαι??ποσες μερες καθυστερηση εχεις?δεν εχουν ολες οι γυναικες μεγαλες χοριακες...και νομιζω σημασια εχει ο διπλασιασμος...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 28 λεπτά , Ανθη 39 είπε:

Γιατι απογοητευεσαι??ποσες μερες καθυστερηση εχεις?δεν εχουν ολες οι γυναικες μεγαλες χοριακες...και νομιζω σημασια εχει ο διπλασιασμος...

2η μερα είναι σήμερα. Κ στις άλλες ήταν 700 ...τόσο χαμηλη;;; αν έχει κάποια παρόμοια εμπειρία θα ήθελα να την μοιραστεί μαζί μου. Σε ευχαριστώ 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 47 λεπτά , Lilly28 είπε:

2η μερα είναι σήμερα. Κ στις άλλες ήταν 700 ...τόσο χαμηλη;;; αν έχει κάποια παρόμοια εμπειρία θα ήθελα να την μοιραστεί μαζί μου. Σε ευχαριστώ 

Εγω λεω να μην απογοητευεσαι γιατι αν θυμαμαι ειχες κανει τεστ μια μερα πριν την περιοδο και ηταν αρνητικο.Σιγουρα αργησε να γινει εμφυτευση.Μπορει να γινει και 12 μερες μετα την επαφη.Οποτε και αρχιζει να ανεβαινει η χοριακη.Εγω στις 2 πρωτες εγκυμοσυνες ειχα την ημερα που περιμενα περιοδο 950 και 1430 αντιστοιχα και στην τελευταια με 1 μερα καθυστερηση 247.Δεν ηταν πολυ μικρη αλλα συγκριτικα με τις αλλες ναι.Δες πως θα ειναι την Τεταρτη

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Lilly28 said:

Κορίτσια εγω χοριακη μόνο 16. Μάλλον θα πρέπει να βγω από τα πινακακια δυστυχώς!!!! Σε 2 μέρες μου είπε πάλι αλλά δεν το βλέπω πιθανό. 

Συμπτώματα άλλα έχεις; έχεις αιμορραγία; όντως δεν πρέπει να απογοητεύεσαι όσο μικρή κ αν ξεκινάει σημασία έχει να ανεβαίνει σωστά! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 58 λεπτά , Evaki19 είπε:

Συμπτώματα άλλα έχεις; έχεις αιμορραγία; όντως δεν πρέπει να απογοητεύεσαι όσο μικρή κ αν ξεκινάει σημασία έχει να ανεβαίνει σωστά! 

Το στήθος μου πρησμένο κ κάτι τσιμπήματα χαμηλά. Όχι αιμορραγία δεν έχω.

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Lilly28 είπε:

Κορίτσια εγω χοριακη μόνο 16. Μάλλον θα πρέπει να βγω από τα πινακακια δυστυχώς!!!! Σε 2 μέρες μου είπε πάλι αλλά δεν το βλέπω πιθανό. 

νομίζω ότι είναι θετικό με αυτή την τιμή... Μην απογοητεύεσαι κορίτσι μου...με το καλό να κάνεις κ την επόμενη κ να είναι διπλή...

κορίτσια μου...σε όλες εύχομαι καλά αποτελέσματα... περιμένουμε πως κ πως τα νέα σας...

  • Ευχαριστώ 1

 Έχω δύο ψυχούλες στον ουρανό 👼👼...κ δύο στην αγκαλιά μου...❤️❤️👫

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...