Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Faith22 είπε:

       

       

       

      Καλημέρα κορίτσια!Σας ευχαριστώ πάρα πολύ για την κατανόηση!

      Πήρε ο άντρας μου χθες κ τους δύο τηλ, με τον γιατρό δεν μίλησε πολύ,μου ξαναεστειλε μηνύματα,με την μαία μίλησα κ εγώ.Απλα προσπάθησαν να κατευνάσουν τα πράγματα.

      Αθήνα είμαι αν έχετε κάποιον γιατρό να προτείνετε...Ξαναλέω τον εμπιστεύομαι τυφλά αλλα δεν ξέρω πως θα τους αντικρυσω ξανά.Ειμαι 3 χρόνια μαζί του,εκείνος με βοήθησε να έχω τα δίδυμακια στην κοιλίτσα μου...πολλά περίεργα κ διαφορετικά συναισθήματα.Αχ τι σου κάνουν οι ορμόνες 😳

      @Lila ki συγχαρητήρια ♥️Όλα θα πάνε καλά αυτή την φορά!Θα κάνεις χοριακη?

      Καλή Ανάσταση να έχουμε!Του χρόνου όλες αγκαλιά με τα θαύματα μας♥️

      Στο είπα και πιο πάνω να κάνεις αυτό που σε στρεσαρει λιγότερο.🥰 Αν θες να συνεχίσεις μαζί του να το κάνεις! Μια χαρά θα τους αντικρίσεις, δεν έκανες και κάτι κακο! Άγχος είχες για τα μωρά... το ίδιο με σένα θα ένιωθα και θα έκανα! 

      3 ώρες πρίν, Lila ki είπε:

      Μακάρι να πάνε όλα καλα !!! Χοριακη δεν ξέρω αλλά μάλλον όχι …. Θα με πάρουν το μεσημεράκι να μου πουν πως προχωράμε αλλά ρώτησα στην γραμματεία κ μ είπαν το επόμενο βήμα είναι σκαν στην 7η εβδομάδα…

      Καλή Ανασταση να έχουμε με υγεία να λέμε μόνο ευχάριστα !!! Χοριακη δεν θα κάνω μάλλον …. Μ είπαν για σκαν υην 7η εβδομάδα θα με πάρουν το μεσημεράκι να με ενημερώσουν ! 

      Μπράβο που δε θα κάνεις χοριακη!! Εγώ αν είχε ανοιχτά μικροβιολογικα θα έκανα και σήμερα. 😁 Εχω τοσο αγχος για την Τετάρτη. 

      Αρα πας σε γιατρο τώρα ξανά την 7η εβδομάδα? Τώρα είμαστε στη 4η και κάτι σωστά? Φάρμακα σου έδωσαν κάτι έξτρα? Έχεις ενοχλήσεις? Εμένα με έπιασαν πονακια χαμηλά σαν πόνοι περιόδου μου έδωσαν μαγνήσιο. Συνεχίζω τα φάρμακα που έπαιρνα.

προσπάθεια για 2ο μωρο


Recommended Posts

πρίν από 21 λεπτά , Kon90 είπε:

Οποτε λογικά η ωορρηξία σου πρέπει να γίνεται γύρω στην 21η μέρα περιπου 

Παντα έχεις πιθανότητες δεν το συζητάμε

Εγώ την πρώτη φορά που κάναμε ελεύθερα έμεινα και έγκυος άσχετα αν δεν είχε καλη κατάληξη οποτε όλα είναι πιθανά

Και είχα παρατηρήσει ενα λευκό υγρο σαν γάλα φαντασου και εκεί το ψιλοκαταλαβα οτι κάτι γίνεται

Εμενα τα υγρά μου παντα μετα την ωορρηξία είναι παχυρευστα και λευκά για 2-3 μέρες μετα γίνονται λιγα λευκά με λίγο σαν ζελέ διάφανο ας το πούμε 

Τώρα αυτά που λες λευκά μαζί με νερό δεν ξέρω να σου πω δεν μου έχει τυχει

Ευχαριστώ πολύ... Μάλλον παρατηρώ περίεργα πράγματα εξαιτίας της αγωνίας μου... Θα δούμε, θα κάνω λίγο υπομονή ακόμα .. ένα τεστ πότε περίπου θα έδειχνε ;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

20 minutes ago, Marianne said:

Ευχαριστώ πολύ... Μάλλον παρατηρώ περίεργα πράγματα εξαιτίας της αγωνίας μου... Θα δούμε, θα κάνω λίγο υπομονή ακόμα .. ένα τεστ πότε περίπου θα έδειχνε ;

Εγώ θα συμφωνήσω να περιμένεις καθυστέρηση για να κάνεις τεστ, αλλιώς μπορεί να έχεις λάθος αποτέλεσμα, και γενικά να πετάς λεφτά άδικα. Όσες προσπαθούμε γνωρίζουμε αυτή την αγωνία, αλλά η αλήθεια είναι ότι συνταγές δεν υπάρχουν. Εγώ προσπαθούσα και αγωνιουσα ένα χρόνο μέχρι να πιάσω το πρώτο, τελικά το έπιασα το μήνα που δεν το περίμενα με τίποτα γιατί πλέον είχα απελπιστεί και δεν μετρούσα ούτε μέρες ούτε τίποτα. Αυτό έρχεται οπότε θέλει! Εξετάσεις κτλ έχετε κάνει; ηλικία;; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , Marianne είπε:

Ευχαριστώ πολύ... Μάλλον παρατηρώ περίεργα πράγματα εξαιτίας της αγωνίας μου... Θα δούμε, θα κάνω λίγο υπομονή ακόμα .. ένα τεστ πότε περίπου θα έδειχνε ;

Για εμένα καλυτερα να εχεις μια μέρα καθυστέρηση και να το κανεις γιατί νωρίτερα μπορεί να μην δειξει και να απογοητευτεις χωρίς λογο 

Εύχομαι να γίνει αυτό που επιθυμεις

πρίν από 16 λεπτά , electra2021 είπε:

Εγώ θα συμφωνήσω να περιμένεις καθυστέρηση για να κάνεις τεστ, αλλιώς μπορεί να έχεις λάθος αποτέλεσμα, και γενικά να πετάς λεφτά άδικα. Όσες προσπαθούμε γνωρίζουμε αυτή την αγωνία, αλλά η αλήθεια είναι ότι συνταγές δεν υπάρχουν. Εγώ προσπαθούσα και αγωνιουσα ένα χρόνο μέχρι να πιάσω το πρώτο, τελικά το έπιασα το μήνα που δεν το περίμενα με τίποτα γιατί πλέον είχα απελπιστεί και δεν μετρούσα ούτε μέρες ούτε τίποτα. Αυτό έρχεται οπότε θέλει! Εξετάσεις κτλ έχετε κάνει; ηλικία;; 

Ποσο δίκιο εχεις εγώ ειχα μια βιοχημική πριν 5 μηνες και απο τοτε προσπαθουμε και νομιζω οτι με έχει φαει το άγχος και εξαιτίας του άγχους μου δεν προκειτε να μείνω έγκυος εύκολα αυτό βλεπω

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , electra2021 είπε:

Εγώ θα συμφωνήσω να περιμένεις καθυστέρηση για να κάνεις τεστ, αλλιώς μπορεί να έχεις λάθος αποτέλεσμα, και γενικά να πετάς λεφτά άδικα. Όσες προσπαθούμε γνωρίζουμε αυτή την αγωνία, αλλά η αλήθεια είναι ότι συνταγές δεν υπάρχουν. Εγώ προσπαθούσα και αγωνιουσα ένα χρόνο μέχρι να πιάσω το πρώτο, τελικά το έπιασα το μήνα που δεν το περίμενα με τίποτα γιατί πλέον είχα απελπιστεί και δεν μετρούσα ούτε μέρες ούτε τίποτα. Αυτό έρχεται οπότε θέλει! Εξετάσεις κτλ έχετε κάνει; ηλικία;; 

Τεστ Παπ και υπέρηχο έκανα τον Αύγουστο, όλα καλά μου είπε ο γιατρός μου παρόλο που έχω κάποιες κύστες στις ωοθήκες δεν θεωρούνται πολυκιστυκες, έβλεπα ότι ετοιμάζομαι για ωορρηξία κανονικά εκείνες τις μέρες! Είχα πάρει αντισυλληπτικά για 4 μήνες πριν 3 χρόνια και εφόσον αδιαθετω κάθε 35 ημέρες είπε ο γιατρός να το αφήσουμε εκεί για να μην επιβαρύνουμε τον οργανισμό μου με φάρμακα... Είμαι 24ετων..

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσαρες μου οι υπόλοιπες τι κάνετε πως είστε?

εμενα απο οτι φαίνεται κοντευει η άτιμη σήμερα αρχισε να με ποναει λίγο το στηθος πονακια περιόδου οποτε οπως φαίνεται θα ερθει στην ωρα της

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

41 minutes ago, Marianne said:

Τεστ Παπ και υπέρηχο έκανα τον Αύγουστο, όλα καλά μου είπε ο γιατρός μου παρόλο που έχω κάποιες κύστες στις ωοθήκες δεν θεωρούνται πολυκιστυκες, έβλεπα ότι ετοιμάζομαι για ωορρηξία κανονικά εκείνες τις μέρες! Είχα πάρει αντισυλληπτικά για 4 μήνες πριν 3 χρόνια και εφόσον αδιαθετω κάθε 35 ημέρες είπε ο γιατρός να το αφήσουμε εκεί για να μην επιβαρύνουμε τον οργανισμό μου με φάρμακα... Είμαι 24ετων..

Καλέ, εσύ είσαι μικρό! Μια χαρά, έχεις άφθονο χρόνο και το μωράκι σου θα έρθει σίγουρα. Μην αγχώνεσαι και απόλαυσε το. Εγώ στα 24 τα μυαλά στα κάγκελα, ταξίδευα και παρταρα! Το πρώτο το έκανα στα 38,τώρα στα 40 προσπαθώ για το δεύτερο, αν θέλει να έρθει...! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , electra2021 είπε:

Καλέ, εσύ είσαι μικρό! Μια χαρά, έχεις άφθονο χρόνο και το μωράκι σου θα έρθει σίγουρα. Μην αγχώνεσαι και απόλαυσε το. Εγώ στα 24 τα μυαλά στα κάγκελα, ταξίδευα και παρταρα! Το πρώτο το έκανα στα 38,τώρα στα 40 προσπαθώ για το δεύτερο, αν θέλει να έρθει...! 

Χαχαχα ταυτιστηκα τώρα να ξέρεις... 24 χρόνων δεν είχα αφήσει ούτε μια ευκαιρία για ταξίδια και πάρτυ να πάει χαμένη... Η ιδέα να γίνω μάνα, όχι στα 24, αλλά ούτε στα 34 δεν μου είχε περάσει από το μυαλό και ενώ λατρεύω την μητρότητα και έχω το άγχος μέχρι πότε θα μπορώ να στηρίξω το παιδί μου, πίστεψέ με ούτε λίγο δεν μετανιώνω....

πρίν από 54 λεπτά , Marianne είπε:

Τεστ Παπ και υπέρηχο έκανα τον Αύγουστο, όλα καλά μου είπε ο γιατρός μου παρόλο που έχω κάποιες κύστες στις ωοθήκες δεν θεωρούνται πολυκιστυκες, έβλεπα ότι ετοιμάζομαι για ωορρηξία κανονικά εκείνες τις μέρες! Είχα πάρει αντισυλληπτικά για 4 μήνες πριν 3 χρόνια και εφόσον αδιαθετω κάθε 35 ημέρες είπε ο γιατρός να το αφήσουμε εκεί για να μην επιβαρύνουμε τον οργανισμό μου με φάρμακα... Είμαι 24ετων..

Κουκλάκι μου καλό, αφού το θέλεις μέσα από την ψυχή μου στο εύχομαι, έχεις όλο τον χρόνο με το μέρος σου και ένα και δύο και δέκα παιδάκια να κάνεις, μην μπαίνεις στην διαδικασία να αγχώνεσαι όμως στα 24 και από την πρώτη φορά, γιατί όλες μας ξέρουμε ότι το άγχος είναι εχθρός... Απόλαυσε την σχέση σου και αυτό θα έρθει μόνο του, να ξέρεις τα παιδιά μας μας επιλέγουν και έρχονται οπότε αυτά θέλουν...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια... Η αλήθεια είναι ότι λόγω των κύστεων που υπάρχουν και τον άστατο κύκλο μου έχω ένα άγχος γιατί έχω διαβάσει διάφορες ιστορίες... Για αυτό είπαμε να ξεκινήσουμε και από νωρίς... Εννοείται χαλαρά και ότι είναι να γίνει θα γίνει !!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Marianne said:

Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια... Η αλήθεια είναι ότι λόγω των κύστεων που υπάρχουν και τον άστατο κύκλο μου έχω ένα άγχος γιατί έχω διαβάσει διάφορες ιστορίες... Για αυτό είπαμε να ξεκινήσουμε και από νωρίς... Εννοείται χαλαρά και ότι είναι να γίνει θα γίνει !!

Καλησπέρα καλωσήρθες! Έχω κι εγώ αστατο κύκλο και ο μόνος τρόπος να βρω πότε ήταν οι γόνιμες μου ηταν με τεστ ωορρηξίας και επισκεψη στον γυναικόλο. Εχω κύκλο 30 με 40 μέρες και κάνω ωορρηξια την 21η μέρα! Συμφωνα με τις μερες που εγραψες μαλλον δεν πεσατε στις γόνιμες. Το έχω πει και πιο πριν οτι θεωρω γενικα χωρις τεστ ωορρηξιας οτι χανεται χρονος όμως η δικη σου περιπτωση ειναι διαφορετική γιατι είπες οτι ξεκινάτε χαλαρα και θελετε όσο μπορείτε να το απολαύσετε και συμφωνώ απόλυτα! Εγώ να σου πω ότι στο πρώτο μου παιδάκι έτσι (και χωρίς κανένα αλλο πρόβλημα ) έκανα ενα χρόνο να το πιάσω! Ενώ τώρα στο δεύτερο πήρα κατευθείαν τα τεστ και πηγα γιατρό για να είμαι σίγουρη! Ελπίζω να σε βοήθησα! Και πάλι καλως ήρθες στην παρέα μας!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, Evaki19 είπε:

@marilia35 Εχω κάνει ήδη εναν όπου ακούσαμε και καρδούλα στις 6 εβδομάδες και 2 μέρες και τώρα εχω ξανα 1 Δεκεμβρίου τον επόμενο :)

Τέλεια κορίτσι μου!εγώ έκανα τον πρώτο υπέρηχο σήμερα είδαμε μόνο σάκο από βδομάδα για καρδιά!βήμα βημα

Link to comment
Share on other sites

Καλώς σας βρήκα @Evaki19!!! :) απλά δεν έχω καταλάβει ακριβώς τι συμβαίνει με τα υγρά που βλέπουμε και πότε δείχνουν ωορρηξία ή όχι !! Εύχομαι όλες να έχουν +++ και σε όσες τα κατάφεραν μια όμορφη εγκυμοσύνη!!!

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, marilia35 said:

Τέλεια κορίτσι μου!εγώ έκανα τον πρώτο υπέρηχο σήμερα είδαμε μόνο σάκο από βδομάδα για καρδιά!βήμα βημα

Τι ωραιααα ανυπομονω να μας πεις νεα!! Με το καλο!!

18 minutes ago, Marianne said:

Καλώς σας βρήκα @Evaki19!!! :) απλά δεν έχω καταλάβει ακριβώς τι συμβαίνει με τα υγρά που βλέπουμε και πότε δείχνουν ωορρηξία ή όχι !! Εύχομαι όλες να έχουν +++ και σε όσες τα κατάφεραν μια όμορφη εγκυμοσύνη!!!

Εγώ από αυτά που εχω διαβάσει και απο εμένα έχω να σου πω οτι ειναι διαφορετικό στην κάθεμια. Εγώ πχ τις μερες της ωορρηξιας εχω πηχτα λευκα υγρα. Κάθε φορα και μου κρατανε 2 με 3 μερες και μετα σταματάνε και έχω ξανα τα ιδια υγρα λιγο πριν μου ερθει περίοδος. Οταν έμεινα εγκυος όμως δεν ειχα καθολου υγρά τις μερες που ηταν να αδιαθετήσω. Ίσως λίγα πολύ λίγα διάφανα σα νερό. Οπότε αφού τώρα το έχεις στο νου σου θα το παρατηρείς καθε φορα που θα εχεις ωορρηξία αν και ευχομαι να μην σου ερθει περίοδος για τους επόμενους 9 μηνες!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Millou said:

Χαχαχα ταυτιστηκα τώρα να ξέρεις... 24 χρόνων δεν είχα αφήσει ούτε μια ευκαιρία για ταξίδια και πάρτυ να πάει χαμένη... Η ιδέα να γίνω μάνα, όχι στα 24, αλλά ούτε στα 34 δεν μου είχε περάσει από το μυαλό και ενώ λατρεύω την μητρότητα και έχω το άγχος μέχρι πότε θα μπορώ να στηρίξω το παιδί μου, πίστεψέ με ούτε λίγο δεν μετανιώνω....

Κουκλάκι μου καλό, αφού το θέλεις μέσα από την ψυχή μου στο εύχομαι, έχεις όλο τον χρόνο με το μέρος σου και ένα και δύο και δέκα παιδάκια να κάνεις, μην μπαίνεις στην διαδικασία να αγχώνεσαι όμως στα 24 και από την πρώτη φορά, γιατί όλες μας ξέρουμε ότι το άγχος είναι εχθρός... Απόλαυσε την σχέση σου και αυτό θα έρθει μόνο του, να ξέρεις τα παιδιά μας μας επιλέγουν και έρχονται οπότε αυτά θέλουν...

Χαχα, κι εγώ τα ίδια... Στα 35 είπα, βρε μπας και να το βάλω μπρος σιγά σιγά; βέβαια, τότε κάπου βρήκα και τον τωρινό μου σύντροφο, και ήδη είχα λίγο χορτάσει πάρτι και ταξίδια. Τώρα θα τα κάνω με άλλους όρους, μαζί με τον γιο μου! Αν δεν ήταν το ρίσκο της χαμηλής γονιμότητας με την ηλικία, θα έλεγα ότι είναι καλύτερα να κάνεις παιδιά λίγο αργότερα. Αλλά η κάθε περίπτωση είναι διαφορετική. Από την άλλη, αν τα κάνεις νωρίς, στην ηλικία μας είναι μεγάλα και μπορείς πάλι να παρταρεις, χεχε... Όλα έχουν τη χάρη τους, ότι κάτσει. Υγεία να έχουμε κορίτσια, και καλούς ανθρώπους γύρω μας, και όλα γίνονται! 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , marilia35 είπε:

Τέλεια κορίτσι μου!εγώ έκανα τον πρώτο υπέρηχο σήμερα είδαμε μόνο σάκο από βδομάδα για καρδιά!βήμα βημα

Με το καλό και η καρδούλα!! Σε ποια βδομάδα εισαι;; Εμενα μου είπε να πάω την επομενη που θα μαι 5 και κατι

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...