Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 minutes ago, Blue Velvet said:

      Αχ μην κάνεις τεστ τόσο νωρίς,τζάμπα λεφτά ρε συ..Εμένα μέχρι χθες το πρωί έδειχνε αρνητικό,το μεσημέρι έδειξε αχνό θετικο.Περιμενε έξι μέρες τουλάχιστον,γιατί αλλιώς θα σου δείξει αρνητικό και θα στεναχωρεθεις.

      Αυτό βασικά …. 

προσπάθεια για 2ο μωρο


Recommended Posts

16 minutes ago, marilia35 said:

Μπράβο κορίτσι μου!εμείς έχουμε κάνει στίγμα δν έχουμε!στην κύηση πάντα ανεβαίνουν λίγα τα λευκά μπορεί κ απ' αυτό να τα έχεις!αλλά λέμε 10000 είναι το όριο κ να έχεις 11 η 12 χιλιάδες!κ γω έχω θέμα με μύκητες πάντα κ πίνω ultra levure!ανακατωσουρα έχω κ λίγο απόγευμα σαν ναυτία κ με πιάνουν ρίγη κάθε βράδυ!τρεμωωωω

Ωραία καλα είμαστε! Έκανα κι εγω θυροειδη ξεχασα να σου απαντήσω οκ κι αυτό. Και ανυπομονω να παμε για τον επομενο υπερηχο!! Να δω οτι ολα ειναι καλα!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2 ώρες πρίν, Αννούλαααα είπε:

κορίτσια μου καλημέρα... Κ εγώ μπαίνω πολύ γρήγορα ίσα να σας διαβάσω...Δεν είμαι κ στα καλύτερα μου...Μια έτσι μια αλλιώς...Σήμερα ξεκινάω ψυχολόγο ίσως με βοηθήσει να σηκωθώ κ να προχωρήσω... κορίτσια Καλώς ήρθατε στην παρέα μας κ σύντομα να μας πείτε κ εσείς τα ευχάριστα... @iwanna24 μην σε παίρνει από κάτω καμμία φορά τυχαίνει κ πάνε όλα καλά,εύχομαι να είσαι σε αυτές τις περιπτώσεις... ρε κορίτσια να σας κάνω μια ερωτηση;;; είστε όλες εμβολιασμενες;;; εγώ όχι κ το καθυστερώ γιατί από την μια φοβάμαι το άγνωστο του εμβολίου κ από την άλλη σκέφτομαι ότι οι προσπαθειες θα πάνε πίσω...αντί να ξεκινήσουμε τον Δεκέμβρη θα πρέπει να περιμένω τρεις μήνες μετά την 2η δοση κ δεν θέλω να με πάει πίσω...τι άποψη εχετε;;;

Καλημέρα κορίτσι μου.. εγώ είμαι υπέρ της επιστήμης, απλά τους εμπιστεύομαι δεν έχω κάτσει να διαβάσω πολλά. Η αδελφή μου έκανε εξωσωματική αμέσως μετά την πρώτη δόση και την δεύτερη μόλις ίσα που είχε μάθει ότι είναι. Μια άλλη φίλη εμβολιάστηκε 2 μηνών έγκυος. Κι εγώ έχω κάνει τα εμβόλια και έμεινα έγκυος τώρα στον τρίτο μήνα προσπαθειών…. Θεωρώ ότι δεν προκαλεί υπογονιμότητα.. ίσα ίσα αν κολλήσεις έγκυος κινδυνεύεις παρα πολύ.
Αυτα τα παραθέτω σαν πράγματα που γνωρίζω χωρίς να επιβάλλω κάτι κορίτσια μου

πρίν από 43 λεπτά , Evaki19 είπε:

@enjoy και σε έψαχνα να ξερεις!! Τώρα θα ρωτούσα που είσαι και τί κάνεις! Εγώ ειμαι το κορμί λαμπάδα (χαχαχα δεν ειμαι αλλα λέμε) αλλα μελομακαρονα τρωω φουλ οπότε στείλε στείλε! Αλλα θα σας πω παιδιά ειναι γονιδιακό και κληρονομικό το σώμα. Δηλαδη αν εχεις τάση δεν μπορείς να κάνεις πολλά και ειδικά αν μεινεις εγκυος κλπ. Εγώ ήμουν τυχερη γιατι η μαμα μου ηταν παντα αδυνατη τωρα εχει παχυνει που ειναι 50 και εχει μπει εμμηνοπαυση και ο πωπος στο θεο με το συμπαθειο και δεν εχει κυτταριτιδα αλλα εχει πολυ μεγάλη κοιλιά που το εχω παρει κι εγώ αυτό. Δηλαδη ειμαι αδύνατη αλλά ειμαι μονιμως φουσκωμενη οχι ολη τη μερα αλλα τη μεγαλύτερη διάρκεια της μερας και ξέρω οτι θα εξελιχθει σαν τη μαμα μου εκτός αν κάνω κατι επεμβατικό. Με δίαιτα και γυμναστικη δεν θα φτιάξει!! Βεβαια εντάξει εννοείται καλό ειναι να προσέχουμε τη διατροφή μας γενικότερα αλλα με τόσες λιγούρες... εγώ παρήγγειλα χτες στις 11 το βραδυ σουβλάκια τι να λεμε τωρα!!

Καλά ειμαι τα πρωινά ευτυχώς! Το στήθος μου εντάξει αλλο επίπεδο πόνου όσο περνάν οι μέρες! Με πονάει πάρα πολύ και με πιάνει ανακατωσουρα απο τις 6 μεχρι τις 9 κάθε μέρα τα απογεύματα. Αλλά εντάξει αντέχεται δεν εχω παράπονο. Εμένα βγήκαν οι εξετάσεις μου ολα καλα. Έκανα και κυστικη ίνωση παιδιά να το ζητήσετε αυτό αν δεν σας το πει από μόνος του ο γιατρός και για το στίγμα!! Γιατί εγώ έχω στίγμα αλλά ευτυχως δεν έχει ο αντρας μου. Αυξημενα λευκα βγηκαν εχω καποιο μικρόβιο λογικά απο τις αντιβιώσεις που επαιρνα ενα μηνα πριν για την ιγμοριτιδα και το ωταιματωμα που ειχα παθει. Πάντα βγαζω μυκητες με την αντιβιωση και μου ειπε να πάρω μια κρεμα. Κατα τ' αλλα όλα μια χαρα ευτυχώς!! Εσύ πώς είσαι???

Αχ φίλη μου είσαι εσυ κι εγώ χθες 11 έφαγα δυο τυλιχτά με κεμπαπ χεεχχχεχ 

1.72 εδώ και 59 κιλά και πριν την πρώτη εγκυμοσύνη ήμουν 65 κιλά και τα άκουγα από την οικογένεια μοθ ότι είμαι χοντρή.. έτσι δημιουργούνται τα ψυχολογικά στα παιδιά! Αλλά δεν ασχολουμαι ότι κάνω το κάνω για τον εαυτο μου και γυμνάζομαι πολύ μετά που γέννησα γιατί μου άρεσε να ακούω να μιυ λένε ότι δε φαίνεται ότι γέννησα!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Martinaa είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου.. εγώ είμαι υπέρ της επιστήμης, απλά τους εμπιστεύομαι δεν έχω κάτσει να διαβάσω πολλά. Η αδελφή μου έκανε εξωσωματική αμέσως μετά την πρώτη δόση και την δεύτερη μόλις ίσα που είχε μάθει ότι είναι. Μια άλλη φίλη εμβολιάστηκε 2 μηνών έγκυος. Κι εγώ έχω κάνει τα εμβόλια και έμεινα έγκυος τώρα στον τρίτο μήνα προσπαθειών…. Θεωρώ ότι δεν προκαλεί υπογονιμότητα.. ίσα ίσα αν κολλήσεις έγκυος κινδυνεύεις παρα πολύ.
μαυρα τα παραθέτω σαν πράγματα που γνωρίζω χωρίς να επιβάλλω κάτι κορίτσια μου

Καλημέρα!πώς είσαι?μου λέγανε κ μενα για υπογονιμότητα!το πρώτο παιδί το έκανα με εξωσωματική!μετά από 3 μήνες απ' το εμβόλιο έμεινα έγκυος τώρα φυσιολογικά!

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Martinaa said:

Καλημέρα κορίτσι μου.. εγώ είμαι υπέρ της επιστήμης, απλά τους εμπιστεύομαι δεν έχω κάτσει να διαβάσω πολλά. Η αδελφή μου έκανε εξωσωματική αμέσως μετά την πρώτη δόση και την δεύτερη μόλις ίσα που είχε μάθει ότι είναι. Μια άλλη φίλη εμβολιάστηκε 2 μηνών έγκυος. Κι εγώ έχω κάνει τα εμβόλια και έμεινα έγκυος τώρα στον τρίτο μήνα προσπαθειών…. Θεωρώ ότι δεν προκαλεί υπογονιμότητα.. ίσα ίσα αν κολλήσεις έγκυος κινδυνεύεις παρα πολύ.
μαυρα τα παραθέτω σαν πράγματα που γνωρίζω χωρίς να επιβάλλω κάτι κορίτσια μου

Αχ φίλη μου είσαι εσυ κι εγώ χθες 11 έφαγα δυο τυλιχτά με κεμπαπ χεεχχχεχ 

1.72 εδώ και 59 κιλά και πριν την πρώτη εγκυμοσύνη ήμουν 65 κιλά και τα άκουγα από την οικογένεια μοθ ότι είμαι χοντρή.. έτσι δημιουργούνται τα ψυχολογικά στα παιδιά! Αλλά δεν ασχολουμαι ότι κάνω το κάνω για τον εαυτο μου και γυμνάζομαι πολύ μετά που γέννησα γιατί μου άρεσε να ακούω να μιυ λένε ότι δε φαίνεται ότι γέννησα!!

 

Καλά πλάκεις κάνεις υπερ τελεια ειναι τα κιλά σου και τα τωρινα και τα προηγούμενα. Εμένα ρε παιδιά αν εχετε το θεό σας κανουν θεμα στην κολλητη μου επειδη ειναι πολυ αδύνατη. Ειναι μικρούλα ειναι 28 και το μωρο ειναι σχεδον ενος ετους και θηλαζει αποκλειστικά. Και της λεω βρε αργότερα θα τα πάρεις και θα σου λενε πάχυνες!! χαχαχ μια χαρα εισαι μην ακους κανεναν! Ειναι 50 κιλα. Σας μιλαω για τρελο bullying και την επηρεαζει και παρα πολυ ψυχολογικά. Αφου πηγε σε διατροφολογο τωρα να παρει κιλα...τι να πεις δεν βγαζεις ακρη γι αυτό δεν πρεπει να ακουμε κανεναν. Από το ενα να μπαινει από το αλλο να βγαίνει.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , marilia35 είπε:

Καλημέρα!πώς είσαι?μου λέγανε κ μενα για υπογονιμότητα!το πρώτο παιδί το έκανα με εξωσωματική!μετά από 3 μήνες απ' το εμβόλιο έμεινα έγκυος τώρα φυσιολογικά!

Καλημέρα γλυκιά μου εγκυούλα!! Είμαι πολύ καλά! Δεύτερη μέρα καθυστέρησης η γραμμή έγινε φουλ έντονη!!! 
εσυ πως μου είσαι;
Ειδες τι ωραία που σου έτυχαν τα πραγμάτα! Απλά μερικές φορές μια κοπέλα που δυσκολεύεται να μείνει έγκυος τα ρίχνει το εμβόλιο… κι εγώ πιστεύω αν είχαν περάσει πολλοι μήνες προσπαθειών θα το σκεφτόμουν αυτό εννοείται 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 15 λεπτά , Martinaa είπε:

Καλημέρα γλυκιά μου εγκυούλα!! Είμαι πολύ καλά! Δεύτερη μέρα καθυστέρησης η γραμμή έγινε φουλ έντονη!!! 
εσυ πως μου είσαι;
Ειδες τι ωραία που σου έτυχαν τα πραγμάτα! Απλά μερικές φορές μια κοπέλα που δυσκολεύεται να μείνει έγκυος τα ρίχνει το εμβόλιο… κι εγώ πιστεύω αν είχαν περάσει πολλοι μήνες προσπαθειών θα το σκεφτόμουν αυτό εννοείται 

Μπράβο τελειαααα!θα πας κ για χορισκη?είμαι καλά έχω την μαμά μου μέχρι σήμερα κ είχα βοήθεια ξεκουράστηκα!σίγουρα κ γω θα το σκεφτόμουν αλλά το συζήτησα με τον άντρα μου το αφήσαμε 1 μήνα πίσω κ τελικά ήταν μονόδρομος!εμείς είχαμε κολλήσει κορονοιο κ τον μωρό μου ήταν 10 μηνων κ νοσηλεύτηκαμε για 3 μέρες  για λόγους ότι ήταν πολύ μωράκι κ έπρεπε να εξεταστεί ενδελεχώς ήταν εφιάλτης οπότε μου έχει μείνει πολύ φοβία!μακάρι εύχομαι ο κόσμος να το περνάει ήπια με ένα συναχι

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , marilia35 είπε:

Μπράβο τελειαααα!θα πας κ για χορισκη?είμαι καλά έχω την μαμά μου μέχρι σήμερα κ είχα βοήθεια ξεκουράστηκα!σίγουρα κ γω θα το σκεφτόμουν αλλά το συζήτησα με τον άντρα μου το αφήσαμε 1 μήνα πίσω κ τελικά ήταν μονόδρομος!εμείς είχαμε κολλήσει κορονοιο κ τον μωρό μου ήταν 10 μηνων κ νοσηλεύτηκαμε για 3 μέρες  για λόγους ότι ήταν πολύ μωράκι κ έπρεπε να εξεταστεί ενδελεχώς ήταν εφιάλτης οπότε μου έχει μείνει πολύ φοβία!μακάρι εύχομαι ο κόσμος να το περνάει ήπια με ένα συναχι

Αχ περάσατε περιπέτεια!! Όλα καλά όμως τωρα! 
μιλησα με το γιατρό μου και μου είπε να μην πάω για χοριακη και να πάω κατευθείαν για τον πρώτο υπέρηχο όταν θα είμαι 5+ Βδομάδων! Μου φαίνεται τόσο μακρινό…

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Martinaa είπε:

Αχ περάσατε περιπέτεια!! Όλα καλά όμως τωρα! 
μιλησα με το γιατρό μου και μου είπε να μην πάω για χοριακη και να πάω κατευθείαν για τον πρώτο υπέρηχο όταν θα είμαι 5+ Βδομάδων! Μου φαίνεται τόσο μακρινό…

Εγώ έκανα μια χορισκη δν μου ζήτησε άλλη!καλύτερα είναι ψυχοφθορο οι χοριακες συν ότι μπορεί να μην διπλασιαστεί ακριβώς κ πάλι να πάνε όλα καλά!με το καλό πότε έχεις υπέρηχο?εγώ έχω την τρίτη πάλι!φουλ αγωνια

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 37 λεπτά , Evaki19 είπε:

 

Καλά πλάκεις κάνεις υπερ τελεια ειναι τα κιλά σου και τα τωρινα και τα προηγούμενα. Εμένα ρε παιδιά αν εχετε το θεό σας κανουν θεμα στην κολλητη μου επειδη ειναι πολυ αδύνατη. Ειναι μικρούλα ειναι 28 και το μωρο ειναι σχεδον ενος ετους και θηλαζει αποκλειστικά. Και της λεω βρε αργότερα θα τα πάρεις και θα σου λενε πάχυνες!! χαχαχ μια χαρα εισαι μην ακους κανεναν! Ειναι 50 κιλα. Σας μιλαω για τρελο bullying και την επηρεαζει και παρα πολυ ψυχολογικά. Αφου πηγε σε διατροφολογο τωρα να παρει κιλα...τι να πεις δεν βγαζεις ακρη γι αυτό δεν πρεπει να ακουμε κανεναν. Από το ενα να μπαινει από το αλλο να βγαίνει.

Αυτο Ακριβώς! Της κοπέλας μπορεί να είναι το σκαρί της έτσι!! Αν είναι δυνατον και με μωρό να της λένε τέτοια!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 18 λεπτά , marilia35 είπε:

Εγώ έκανα μια χορισκη δν μου ζήτησε άλλη!καλύτερα είναι ψυχοφθορο οι χοριακες συν ότι μπορεί να μην διπλασιαστεί ακριβώς κ πάλι να πάνε όλα καλά!με το καλό πότε έχεις υπέρηχο?εγώ έχω την τρίτη πάλι!φουλ αγωνια

Εγώ τώρα είμαι 4βδ+1μερα δλδ τπτ χαχαχ

οποτε λογικά θα πάω ή την άλλη Πέμπτη ή την Δευτέρα στις 29.. παρασκευές δεν έχει ιατρείο… αιώνας μου φαινεται

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Martinaa είπε:

Εγώ τώρα είμαι 4βδ+1μερα δλδ τπτ χαχαχ

οποτε λογικά θα πάω ή την άλλη Πέμπτη ή την Δευτέρα στις 29.. παρασκευές δεν έχει ιατρείο… αιώνας μου φαινεται

Με το καλό κορίτσι μου!είναι αιώνας πραγματικά!

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Martinaa said:

Αυτο Ακριβώς! Της κοπέλας μπορεί να είναι το σκαρί της έτσι!! Αν είναι δυνατον και με μωρό να της λένε τέτοια!

Καλέ ναι παντα ετσι ηταν ! Αστα αστα ! Τι να πεις ο κοσμος παντα θα βρει να πει!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , marilia35 είπε:

Με το καλό κορίτσι μου!είναι αιώνας πραγματικά!

Ευχαριστώ! Εδώ θα είμαστε να τα λέμε!! Θα περάσουν οι μέρες!!

πρίν από 15 λεπτά , Evaki19 είπε:

Καλέ ναι παντα ετσι ηταν ! Αστα αστα ! Τι να πεις ο κοσμος παντα θα βρει να πει!

Και αυτοί που τα λένε συνήθως είναι αυτοί που έχουν το πρόβλημα! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@Αννούλαααα εγώ δεν εμβολιάστηκα.  Ειμαι κατά. Θα περάσει και αυτό. Εχει ο Θεός.. Και προς το παρόν δεν κολλήσαμε... Δεν είναι τόσο εύκολο έχω γνωστούς που ήρθαν σε επαφή με κρούσματα και ήπιαν και έφαγαν από το ίδιο κουτάλι και δεν κόλλησαν.. Να παιρνεις τα μέτρα σου.. Και από εκεί και πέρα να κάνεις ότι σε ησυχάζει και νοιώθεις καλύτερα... ρωτά και την @Melody90 πρόσφατα το έκανε και ψαχνοταν σαν εσένα να σ πει την γνώμη της.

@Martinaa συγχαρητήρια!!! Με το καλό μια όμορφη εγκυμοσυνη

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...