Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

προσπάθεια για 2ο μωρο


Recommended Posts

πρίν από 14 λεπτά , Kon90 είπε:

Χαχαχα δεν παίζεσαι  τελικά όχι μονο σωμα δεν εφτιαξες αλλά φούσκωσε και η κοιλιτσα για τα καλα

Αυτό λέω και εγώ να περάσουν οι μέρες εντομεταξυ αρχίζω να πιστεύω οτι στο τέλος δεν θα μείνω έγκυος απο το τόσο άγχος είμαι και αγχωδης ανθρωπος απο την φύση μου τώρα έχω και αυτό στο μυαλό μου και το χειροτερευω αλλα κάθε μήνα τα ίδια σημάδια έχω και μετα έρχεται η απογοήτευση 

 

Δε θα σου πω να μην αγχώνεσαι γιατί δεν είναι διακόπτης να τον κλείσεις!! Απλά έναν μήνα θα έχεις τα ίδια σημάδια αλλά δε θα ρθει η απογοήτευση!!

6 ώρες πρίν, Αννούλαααα είπε:

κορίτσια μου καλημέρα... Κ εγώ μπαίνω πολύ γρήγορα ίσα να σας διαβάσω...Δεν είμαι κ στα καλύτερα μου...Μια έτσι μια αλλιώς...Σήμερα ξεκινάω ψυχολόγο ίσως με βοηθήσει να σηκωθώ κ να προχωρήσω... κορίτσια Καλώς ήρθατε στην παρέα μας κ σύντομα να μας πείτε κ εσείς τα ευχάριστα... @iwanna24 μην σε παίρνει από κάτω καμμία φορά τυχαίνει κ πάνε όλα καλά,εύχομαι να είσαι σε αυτές τις περιπτώσεις... ρε κορίτσια να σας κάνω μια ερωτηση;;; είστε όλες εμβολιασμενες;;; εγώ όχι κ το καθυστερώ γιατί από την μια φοβάμαι το άγνωστο του εμβολίου κ από την άλλη σκέφτομαι ότι οι προσπαθειες θα πάνε πίσω...αντί να ξεκινήσουμε τον Δεκέμβρη θα πρέπει να περιμένω τρεις μήνες μετά την 2η δοση κ δεν θέλω να με πάει πίσω...τι άποψη εχετε;;;

Σου είπε ο γυναικολόγος ότι θα πρέπει να περιμένεις 3 μηνες;; Εγω τελείωσα με το εμβολιο τον Ιούλιο και τον είχα ρωτήσει αν θα πρέπει να περιμένουμε 3 μηνες ξαι μου χε πει ξεκινά τωρα αν θες!! Το να περιμένει η γυναίκα 3 μηνες μετά τη 2η δόση ήταν η αρχική οδηγία. Στο μεταξύ η οδηγία έχει αλλάξει και πλέον ενδείκνυται σε οποιοδήποτε στάδιο της κύησης 

4 ώρες πρίν, Evaki19 είπε:

@enjoy και σε έψαχνα να ξερεις!! Τώρα θα ρωτούσα που είσαι και τί κάνεις! Εγώ ειμαι το κορμί λαμπάδα (χαχαχα δεν ειμαι αλλα λέμε) αλλα μελομακαρονα τρωω φουλ οπότε στείλε στείλε! Αλλα θα σας πω παιδιά ειναι γονιδιακό και κληρονομικό το σώμα. Δηλαδη αν εχεις τάση δεν μπορείς να κάνεις πολλά και ειδικά αν μεινεις εγκυος κλπ. Εγώ ήμουν τυχερη γιατι η μαμα μου ηταν παντα αδυνατη τωρα εχει παχυνει που ειναι 50 και εχει μπει εμμηνοπαυση και ο πωπος στο θεο με το συμπαθειο και δεν εχει κυτταριτιδα αλλα εχει πολυ μεγάλη κοιλιά που το εχω παρει κι εγώ αυτό. Δηλαδη ειμαι αδύνατη αλλά ειμαι μονιμως φουσκωμενη οχι ολη τη μερα αλλα τη μεγαλύτερη διάρκεια της μερας και ξέρω οτι θα εξελιχθει σαν τη μαμα μου εκτός αν κάνω κατι επεμβατικό. Με δίαιτα και γυμναστικη δεν θα φτιάξει!! Βεβαια εντάξει εννοείται καλό ειναι να προσέχουμε τη διατροφή μας γενικότερα αλλα με τόσες λιγούρες... εγώ παρήγγειλα χτες στις 11 το βραδυ σουβλάκια τι να λεμε τωρα!!

Καλά ειμαι τα πρωινά ευτυχώς! Το στήθος μου εντάξει αλλο επίπεδο πόνου όσο περνάν οι μέρες! Με πονάει πάρα πολύ και με πιάνει ανακατωσουρα απο τις 6 μεχρι τις 9 κάθε μέρα τα απογεύματα. Αλλά εντάξει αντέχεται δεν εχω παράπονο. Εμένα βγήκαν οι εξετάσεις μου ολα καλα. Έκανα και κυστικη ίνωση παιδιά να το ζητήσετε αυτό αν δεν σας το πει από μόνος του ο γιατρός και για το στίγμα!! Γιατί εγώ έχω στίγμα αλλά ευτυχως δεν έχει ο αντρας μου. Αυξημενα λευκα βγηκαν εχω καποιο μικρόβιο λογικά απο τις αντιβιώσεις που επαιρνα ενα μηνα πριν για την ιγμοριτιδα και το ωταιματωμα που ειχα παθει. Πάντα βγαζω μυκητες με την αντιβιωση και μου ειπε να πάρω μια κρεμα. Κατα τ' αλλα όλα μια χαρα ευτυχώς!! Εσύ πώς είσαι???

Για κυστική ινωση έχεις κάνει για το 50% η το 98% των περιπτώσεων; Στην προηγούμενη εγκυμοσύνη είχα κάνει το 50 και ειχε βγει οκ! Θα πρέπει τώρα να το ξανακανω;; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

18 ώρες πρίν, Kwstas1988 είπε:

κάναμε τον γιο μας τον Αύγουστο και σκεφτόμαστε να κάνουμε και άλλο σύντομα . Η γιατρός λέει απο την καινούργια χρονιά ..εσείς πόσους μήνες μετά ξανακάνατε εξωσωματική ;

Καλησπέρα! Να σας ζήσει ο γιος! Καλύτερα να ρωτήσετε στο φόρουμ εξωσωματικής,θα ξέρουν να σας κατατοπισουν καλύτερα!!

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Polly1 said:

Δε θα σου πω να μην αγχώνεσαι γιατί δεν είναι διακόπτης να τον κλείσεις!! Απλά έναν μήνα θα έχεις τα ίδια σημάδια αλλά δε θα ρθει η απογοήτευση!!

Σου είπε ο γυναικολόγος ότι θα πρέπει να περιμένεις 3 μηνες;; Εγω τελείωσα με το εμβολιο τον Ιούλιο και τον είχα ρωτήσει αν θα πρέπει να περιμένουμε 3 μηνες ξαι μου χε πει ξεκινά τωρα αν θες!! Το να περιμένει η γυναίκα 3 μηνες μετά τη 2η δόση ήταν η αρχική οδηγία. Στο μεταξύ η οδηγία έχει αλλάξει και πλέον ενδείκνυται σε οποιοδήποτε στάδιο της κύησης 

Για κυστική ινωση έχεις κάνει για το 50% η το 98% των περιπτώσεων; Στην προηγούμενη εγκυμοσύνη είχα κάνει το 50 και ειχε βγει οκ! Θα πρέπει τώρα να το ξανακανω;; 

Για το 54%! Εγώ δεν θυμομουν αν ειχα κανει στην πρώτη οπότε το βάλαμε ξανα τωρα για σίγουρα. Και μου ειχε πει οτι αν το ειχαμε κανει στην πρωτη δεν θα χρειαζοταν τωρα οποτε δεν χρειαζεται να το κανεις ξανα υποθετω.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 41 λεπτά , Polly1 είπε:

Δε θα σου πω να μην αγχώνεσαι γιατί δεν είναι διακόπτης να τον κλείσεις!! Απλά έναν μήνα θα έχεις τα ίδια σημάδια αλλά δε θα ρθει η απογοήτευση!!

Σου είπε ο γυναικολόγος ότι θα πρέπει να περιμένεις 3 μηνες;; Εγω τελείωσα με το εμβολιο τον Ιούλιο και τον είχα ρωτήσει αν θα πρέπει να περιμένουμε 3 μηνες ξαι μου χε πει ξεκινά τωρα αν θες!! Το να περιμένει η γυναίκα 3 μηνες μετά τη 2η δόση ήταν η αρχική οδηγία. Στο μεταξύ η οδηγία έχει αλλάξει και πλέον ενδείκνυται σε οποιοδήποτε στάδιο της κύησης 

Για κυστική ινωση έχεις κάνει για το 50% η το 98% των περιπτώσεων; Στην προηγούμενη εγκυμοσύνη είχα κάνει το 50 και ειχε βγει οκ! Θα πρέπει τώρα να το ξανακανω;; 

Αυτή την μέρα περιμένω πως και πως μετα την βιοχημική ειδικα είμαι μεσα στο άγχος 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 30 λεπτά , Marianne είπε:

Βρε κορίτσια μου να σας ρωτήσω κάτι;; Η θερμοκρασία σώματος ανεβαίνει όταν έχει τελειώσει η ωορρηξία σωστά; :huh:

Ανεβαίνει μόλις γίνει η ωορρηξία κ πέφτει μια μέρα πριν την περίοδο η ακόμα κ την ίδια!αυτό οφείλετε στην προγεστερόνη!ανεβαίνει κάποια δέκατα!βέβαια θέλει υδραργύρου για πιο έγκυρο κ συγκεκριμένη ώρα θερμομετρηση συνήθως πρωί πριν ξεκινήσουν οι δουλειές 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Polly1 είπε:

Στο πρώτο είχα δει και λίγο καφέ και λέω ήρθε πάλι και αυτό τον μήνα!! Πήγαινε να κάνεις γυμναστική να φτιάξεις σώμα για καλοκαίρι τουλάχιστον γιατί παιδί δεν βλέπω!! Και πήγα και χτυπήθηκα 2 ωρες στον διάδρομο!! Χαχαχα!! Τελικά ήμουν εγκυος, πήρα ουτροτζεσταν κι όλα καλά!! 

Δεν είναι απαραίτητο να νιώσεις το κάτι διαφορετικό τωρα!! Το στηθος άλλωστε πρήζεται και ξεπρηζεται! Αντε να περάσουν οι μέρες!!!

Σου ευχήθηκα εσένα για το θετικό τεστ ή έχω χάσει επεισοδια;; Με το καλό,κορίτσι μου,συγχαρητήρια!! Μηπως να ανοίγαμε το θέμα Ιουλίου 22; Νομίζω περιμένουμε όλες Ν ακούσουμε καρδούλα 

Σε ευχαριστώ παρα πολύ!!!! Αυτό περιμένω να ανοίξει το θέμα Ιουλίου γιατί βλέπω πολλές μαζευτήκαμε!!! 
Εγώ για να ακούσω καρδιά θα αργήσω… είναι τόσο νωρίς ακόμα που έχω ενθουσιαστεί και ελπίζω να μη τα μαζεύω μετά… πάντα τα χειρότερα σκέφτομαι 

Εσυ τώρα ποσο είσαι;;;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Martinaa είπε:

Σε ευχαριστώ παρα πολύ!!!! Αυτό περιμένω να ανοίξει το θέμα Ιουλίου γιατί βλέπω πολλές μαζευτήκαμε!!! 
με γώ για να ακούσω καρδιά θα αργήσω… είναι τόσο νωρίς ακόμα που έχω ενθουσιαστεί και ελπίζω να μη τα μαζεύω μετά… πάντα τα χειρότερα σκέφτομαι 

Εσυ τώρα ποσο είσαι;;;

Και για μένα πολλή αρχή ακομη! 4+4!! 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Marianne είπε:

Βρε κορίτσια μου να σας ρωτήσω κάτι;; Η θερμοκρασία σώματος ανεβαίνει όταν έχει τελειώσει η ωορρηξία σωστά; :huh:

Καλησπέρα κορίτσι. Η θερμοκρασία ανεβαίνει κάποια δέκατα μετά την ωορρηξία και απ΄ότι ξέρω για να μετρηθεί σωστά θα πρέπει να γίνεται αυτό υπό τις ίδιες συνθήκες και την ίδια ώρα κάθε φορά. Αν δεν κάνω λάθος είναι καλύτερα να γίνεται το πρωί πριν ξεκινήσουν οι δραστηριότητες της ημέρας.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


12 ώρες πρίν, Αννούλαααα είπε:

κορίτσια μου καλημέρα... Κ εγώ μπαίνω πολύ γρήγορα ίσα να σας διαβάσω...Δεν είμαι κ στα καλύτερα μου...Μια έτσι μια αλλιώς...Σήμερα ξεκινάω ψυχολόγο ίσως με βοηθήσει να σηκωθώ κ να προχωρήσω... κορίτσια Καλώς ήρθατε στην παρέα μας κ σύντομα να μας πείτε κ εσείς τα ευχάριστα... @iwanna24 μην σε παίρνει από κάτω καμμία φορά τυχαίνει κ πάνε όλα καλά,εύχομαι να είσαι σε αυτές τις περιπτώσεις... ρε κορίτσια να σας κάνω μια ερωτηση;;; είστε όλες εμβολιασμενες;;; εγώ όχι κ το καθυστερώ γιατί από την μια φοβάμαι το άγνωστο του εμβολίου κ από την άλλη σκέφτομαι ότι οι προσπαθειες θα πάνε πίσω...αντί να ξεκινήσουμε τον Δεκέμβρη θα πρέπει να περιμένω τρεις μήνες μετά την 2η δοση κ δεν θέλω να με πάει πίσω...τι άποψη εχετε;;;

Γεια σου κοπέλα μου εγώ έκανα χθες πρώτη δόση pfizer..

Ήμουν ακριβώς όπως είσαι εσύ πριν μερικές εβδομάδες που είχα σκάσει γιατί στον περίγυρό μου νόσησαν πάρα πολλοι και τα τρία μου παιδιά ανά πάσα στιγμή μπορεί να φέρουν κάτι στο σπίτι. Μετά από πολύ σκέψη συμβουλές από πολλούς γιατρούς (διαφόρων ειδικοτήτων)και  συζητήση με τον πνευματικό μου πήρα την απόφαση και το έκανα.

ο παλιός μου γυναικολόγος και ο νυν γυναικολόγος μου είπανε ότι έπρεπε να το είχα κάνει χθές. Όλοι μου πρότειναν pfizer.μου είπαν ότι δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα είτε κατά τη διάρκεια σύλληψης το κάνω είτε μετά είτε κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης δεν υπάρχει πρόβλημα.και ότι σε μία εγκυμοσύνη θα κινδυνεύω ακόμα περισσότερο αν δεν το κάνω.Άκουσα όμως κ άλλον γυναικολόγο να λεει να το κάνεις καλύτερα τρεις μήνες πριν τη σύλληψη. Τώρα ότι και να σου πω.. ψάξου ρώτα πάρε πληροφορίες για να είσαι ήσυχη.

όσο για τα συμπτώματα μετά το Pfizer εγώ προσωπικά δεν εχω τίποτα δεν με πονάει ούτε το χέρι να φανταστείς. Το έκανα πρωί 8:00 χθες και μέχρι τώρα 7:00 το απόγευμα της επόμενης ημέρας δεν έχω τίποτα.από το εμβολιαστικό κέντρο μου ειπαν ότι μπορώ να πάρω παρακεταμόλη αν πονάει το σώμα το κεφάλι κλπ ή δέκατα.αλλα εγώ είμαι καλά.

επίσης με ρώτησαν αν υπάρχει πιθανότητα εγκυμοσύνης και είπα ναι γιατί είχα μία ελεύθερη επαφή όλο κι όλο αν και σε άσχετη μέρα του κύκλου αλλά ποτέ δεν ξέρεις αλλά δεν μου είπαν κάτι κανονικά έγινε ο εμβολιασμός.

εμένα ο άντρας μου  από μόνος του μου το είπε ' δεν περιμένουμε καλύτερα κανένα μήνα μετά τον εμβολιασμό σου'

Αλλά από το γιατρό μου είμαι εντάξει για προσπάθειες.

ότι και να αποφασίσεις σου εύχομαι καλή επιτυχία στις προσπάθειές και γρήγορα σπορακι στην κοιλίτσα!!!

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Polly1 είπε:

Δε θα σου πω να μην αγχώνεσαι γιατί δεν είναι διακόπτης να τον κλείσεις!! Απλά έναν μήνα θα έχεις τα ίδια σημάδια αλλά δε θα ρθει η απογοήτευση!!

Σου είπε ο γυναικολόγος ότι θα πρέπει να περιμένεις 3 μηνες;; Εγω τελείωσα με το εμβολιο τον Ιούλιο και τον είχα ρωτήσει αν θα πρέπει να περιμένουμε 3 μηνες ξαι μου χε πει ξεκινά τωρα αν θες!! Το να περιμένει η γυναίκα 3 μηνες μετά τη 2η δόση ήταν η αρχική οδηγία. Στο μεταξύ η οδηγία έχει αλλάξει και πλέον ενδείκνυται σε οποιοδήποτε στάδιο της κύησης 

Για κυστική ινωση έχεις κάνει για το 50% η το 98% των περιπτώσεων; Στην προηγούμενη εγκυμοσύνη είχα κάνει το 50 και ειχε βγει οκ! Θα πρέπει τώρα να το ξανακανω;; 

Η αλήθεια είναι πως όχι...Στην αρχή της χρονιάς που τον είχα ρωτήσει μου το είχε πει...


 Έχω δύο ψυχούλες στον ουρανό 👼👼...κ δύο στην αγκαλιά μου...❤️❤️👫

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , Αννούλαααα είπε:

Η αλήθεια είναι πως όχι...Στην αρχή της χρονιάς που τον είχα ρωτήσει μου το είχε πει...

Στην αρχή της χρονιάς σου είχε πει για τους 3 μηνες;; Τότε υπήρξε η οδηγία αυτή,η οποία άλλαξε Απρίλιο-Μάιο! Ο,τι και να αποφασίσεις,καλή επιτυχία!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...