Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

προσπάθεια για 2ο μωρο


Recommended Posts

4 ώρες πρίν, Elenaki30 είπε:

Δεν άντεξα και έκανα χοριακη :-P Λοιπόν μου βγήκε 970..δεν ειναι πολλή υψηλή για 4-5 βδομαδων έγκυος ? Μίλησα και με τον γυναικολόγο και έκλεισα ραντεβου σε δύο βδομάδες για υπέρηχο! 

Με το καλό κορίτσι μου!! 

Εμένα η πρώτη βγήκε 2651,4 και 3 ημερών.. φρικαρα, αχαχαχαχαχαχαχα προφανώς είναι του οργανισμού να ανεβάζει υψηλές χοριακες..όλα με το καλό!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, Emmi@ είπε:

Με το καλό κορίτσι μου!! 

Εμένα η πρώτη βγήκε 2651,4 και 3 ημερών.. φρικαρα, αχαχαχαχαχαχαχα προφανώς είναι του οργανισμού να ανεβάζει υψηλές χοριακες..όλα με το καλό!!

Ουουουυυ πολλή υψηλή! Ευχαριστώ πολύ... Όλες με το καλό! 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Elenaki30 είπε:

Δεν άντεξα και έκανα χοριακη :-P Λοιπόν μου βγήκε 970..δεν ειναι πολλή υψηλή για 4-5 βδομαδων έγκυος ? Μίλησα και με τον γυναικολόγο και έκλεισα ραντεβου σε δύο βδομάδες για υπέρηχο! 

Συγχαρητήρια κορίτσι μου!!! Με το καλό σου εύχομαι! Όλα θα πάνε τέλεια!!! 
 

Μόλις γύρισα από τον πρώτο υπέρηχο!!! Όλα πήγαν πολύ καλά! Είδαμε και λεκιθικό σάκο❤️ 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Martinaa είπε:

Συγχαρητήρια κορίτσι μου!!! Με το καλό σου εύχομαι! Όλα θα πάνε τέλεια!!! 
 

Μόλις γύρισα από τον πρώτο υπέρηχο!!! Όλα πήγαν πολύ καλά! Είδαμε και λεκιθικό σάκο❤️ 

Ωωωωωω υπεεεεροχα!!!! 

Τι καλά!!!! ❤️❤️❤️

Στο επόμενο θα ακούσετε καρδούλα φαντάζομαι ε; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , Emmi@ είπε:

Ωωωωωω υπεεεεροχα!!!! 

Τι καλά!!!! ❤️❤️❤️

Στο επόμενο θα ακούσετε καρδούλα φαντάζομαι ε; 

Θα πάω ξανά όταν θα είμαι 6+5 οπότε θεωρητικά κάτι θα ακούσουμε!!!! Μακάρι!!!❤️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 41 λεπτά , Martinaa είπε:

Συγχαρητήρια κορίτσι μου!!! Με το καλό σου εύχομαι! Όλα θα πάνε τέλεια!!! 
 

Μόλις γύρισα από τον πρώτο υπέρηχο!!! Όλα πήγαν πολύ καλά! Είδαμε και λεκιθικό σάκο❤️ 

Αχ εμείς πάμε μαζί...και εμείς σακοοοο είδαμε χτες ❤️

Σε μια βδομάδα καρδούλα...

Πώς νιώθεις;;;

Συγχαρητήρια λοιπόν και επίσημα!!!


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 40 λεπτά , iwanna24 είπε:

Αχ εμείς πάμε μαζί...και εμείς σακοοοο είδαμε χτες ❤️

Σε μια βδομάδα καρδούλα...

Πώς νιώθεις;;;

Συγχαρητήρια λοιπόν και επίσημα!!!

Ευχαριστώ κορίτσι μου!!! Ναιιιι πάμε μαζί εμείς οι 2!!!! 
εμενα μου έβαλε το ραντεβού στις 6 του μήνα αντί σε μια βδομάδα γιατί μου λέει ότι οριακά μπορεί να μην ακούγαμε τότε…οποτε θα κάνω λίγη υπομονή ακόμα!

 
Νιώθω πολύ ωραία αλλά όπως και να έχει όταν άκουσουμε αυτό τον χτύπο θα το πιστέψω!!!! 
από συμπτώματα πάντως ακόμα τίποτα, όπως και στην πρώτη μου εγκυμοσύνη

 

εσυ πως είσαι;;;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , Martinaa είπε:

Ευχαριστώ κορίτσι μου!!! Ναιιιι πάμε μαζί εμείς οι 2!!!! 
εμενα μου έβαλε το ραντεβού στις 6 του μήνα αντί σε μια βδομάδα γιατί μου λέει ότι οριακά μπορεί να μην ακούγαμε τότε…οποτε θα κάνω λίγη υπομονή ακόμα!

 
Νιώθω πολύ ωραία αλλά όπως και να έχει όταν άκουσουμε αυτό τον χτύπο θα το πιστέψω!!!! 
από συμπτώματα πάντως ακόμα τίποτα, όπως και στην πρώτη μου εγκυμοσύνη

Εγώ του είπα ξεκάθαρα...θα μου βάλεις ραντεβού, όταν είναι να ακούσουμε καρδιά. Δεν έρχομαι πιο πριν...φαγώθηκε να το κάνουμε σε μια εβδομάδα...αν και στο κορίτσι μου, άκουσα 6η εβδομάδα ακριβώς.

Κάνω νωρίς ωορρηξία... 

Αν δεν ακούσω θα με φάει και το άγχος...καλύτερα να μου έβαζε και εμένα σε δέκα μέρες πχ...

Αϊ και βλέπουμε...ένα ένα βήμα τη φορά. 

 

 

 


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , iwanna24 είπε:

Εγώ του είπα ξεκάθαρα...θα μου βάλεις ραντεβού, όταν είναι να ακούσουμε καρδιά. Δεν έρχομαι πιο πριν...φαγώθηκε να το κάνουμε σε μια εβδομάδα...αν και στο κορίτσι μου, άκουσα 6η εβδομάδα ακριβώς.

Κάνω νωρίς ωορρηξία... 

Αν δεν ακούσω θα με φάει και το άγχος...καλύτερα να μου έβαζε και εμένα σε δέκα μέρες πχ...

Αϊ και βλέπουμε...ένα ένα βήμα τη φορά. 

 

 

 

Όλα καλά θα σου πάνε!! Για να στο λέει ο γιατρός σου τότε θα είναι! Ξέρει αυτός! 

Εμένα μου είπε ότι υπάρχει πιθανότητα να μην ακούσουμε αν πάμε σε μια βδομάδα αλλα την παραπάνω οποτε το βάλαμε ενδιάμεσα στα 2 ραντεβού αν πήγαινα πέμπτες!! Αιώνας μου φαίνεται μέχρι να πάμε ξανά! Στο γιο μου είχαμε πάει 6+4 κει ακούσαμε καρδούλα❤️

 Εκανα ωορρηξία κάπου 1-2 του μήνα σύμφωνα με τα τεστακια που έκανα! 

Link to comment
Share on other sites

Άντε βρε κορίτσια μου άντε να τα μαθαίνουμε να χαιρόμαστε...εγώ είμαι 5 εβδομάδων ακριβώς σήμερα..θεωρητικά θέλω ακόμα 1 βδομάδα και κάτι για να ακούσω...βέβαια αν δεν περάσει πρώτα ο Θεός το τρίμηνο σε αναμμένα κάρβουνα θα είμαι αλλά πάμε ένα βήμα την φορά.. ούτε εγώ από συμπτώματα τίποτα πάλι το ιδιαίτερο (όπως στην προηγούμενη άτυχη φορά) 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 20 λεπτά , Emmi@ είπε:

Άντε βρε κορίτσια μου άντε να τα μαθαίνουμε να χαιρόμαστε...εγώ είμαι 5 εβδομάδων ακριβώς σήμερα..θεωρητικά θέλω ακόμα 1 βδομάδα και κάτι για να ακούσω...βέβαια αν δεν περάσει πρώτα ο Θεός το τρίμηνο σε αναμμένα κάρβουνα θα είμαι αλλά πάμε ένα βήμα την φορά.. ούτε εγώ από συμπτώματα τίποτα πάλι το ιδιαίτερο (όπως στην προηγούμενη άτυχη φορά) 

Μη το συσχετίζεις με την ατυχία όμως! Όλα καλά θα σου πάνε! 
Στο γιο μου 9 μήνες δεν είχα κανένα απολύτως σύμπτωμα παρα μόνο την κοιλιά!!! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Martinaa είπε:

Μη το συσχετίζεις με την ατυχία όμως! Όλα καλά θα σου πάνε! 
Στο γιο μου 9 μήνες δεν είχα κανένα απολύτως σύμπτωμα παρα μόνο την κοιλιά!!! 

Προσπαθώ πολύ! Αλλά ξέρεις τι σου είναι το ρημαδι το μυαλό....

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσιααα βοήθειιιααααα... Λοιπόν 3 μέρες πριν την περίοδο και μόλις είδα δύο σταγόνες καφέ βλέννης η που έρχεται νωρίτερα  η μήπως να είναι από εμφύτευση???? Θα τρελαθώ από το άγχος μου τώρα... πάντως αν είναι περίοδος θα ξέρουμε μέχρι το πρωί.... Επίσης σήμερα είναι η 14η μέρα από την ωορρηξία...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , Millou είπε:

Κοριτσιααα βοήθειιιααααα... Λοιπόν 3 μέρες πριν την περίοδο και μόλις είδα δύο σταγόνες καφέ βλέννης η που έρχεται νωρίτερα  η μήπως να είναι από εμφύτευση???? Θα τρελαθώ από το άγχος μου τώρα... πάντως αν είναι περίοδος θα ξέρουμε μέχρι το πρωί.... Επίσης σήμερα είναι η 14η μέρα από την ωορρηξία...

Αχ τι ωραια...μακαρι να ναι εμφυτευση...πολυ θετικο ακουγεται...!!συγχαρητηρια και σε ολα τα κοριτσια μου ειδαν σακους και σε λιγες μερες θα ακουσουν και χτουπ χτουπ...αυτα ειναι πολυ ωραια νεα!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, Evaki19 είπε:

Μπορείς να πας και μια επίσκεψη στον αλλον να σε δει και βλεπεις. Αν είναι τοσο μακρια δηλαδη. Κι εμένα ειναι λίγο μακριά αλλα δεν τον αλλαζω με τιποτα. Το πιο βασικό για μένα εκτός οτι ξερω οτι ειναι και φοβερός χειρουργός και ξέρω για σοβαρα χειρουργεια που έχει κάνει, είναι οτι τον βρισκω αμέσως. Εχει βιμπερ και του στελνω οτι θελω εκει και απαντάει αμέσως. Ενώ στον πρωτο που ειχα παει για να τον βρω επαιρνα γραμματεια, με συνδέαν με τη μαια του και με τον ίδιο ποτε! Ασε που μπορει να περιμενα και καμια ωρα να με παρουν πισω. Ποτέ ξανα!! 

Εγώ στη φωτογραφία δεν μπορουσα να δω γραμμούλα αλλα όλα τα κορίτσια ειπαν οτι έβλεπαν και αν ισχύει αυτό και σημερα δεν βλεπεις γραμμη πρεπει να το δεις λιγο. Βασικά παρε τηλέφωνο τον γιατρό σου και πες του τί εγινε να δουμε τι θα σε συμβουλέψει.

Κι εμένα όπως τον περιγράφεις είναι γι αυτό προβληματίζομαι,θα δείξει! Ευχαριστώ πολύ πάντως!

12 ώρες πρίν, Martinaa είπε:

Ευχαριστώ! Σήμερα που έχω τον υπέρηχο είμαι 5+1! Αρκετά νωρίς ελπίζω να φανεί κάτι!!

Όταν πήγα προχθές ήμουν 5+2 και είδαμε σάκο! 

10 ώρες πρίν, Elenaki30 είπε:

Δεν άντεξα και έκανα χοριακη :-P Λοιπόν μου βγήκε 970..δεν ειναι πολλή υψηλή για 4-5 βδομαδων έγκυος ? Μίλησα και με τον γυναικολόγο και έκλεισα ραντεβου σε δύο βδομάδες για υπέρηχο! 

Συγχαρητήρια!!! Εύχομαι το καλύτερο!! Το πρώτο σου;;

3 ώρες πρίν, Martinaa είπε:

Ευχαριστώ κορίτσι μου!!! Ναιιιι πάμε μαζί εμείς οι 2!!!! 
εμενα μου έβαλε το ραντεβού στις 6 του μήνα αντί σε μια βδομάδα γιατί μου λέει ότι οριακά μπορεί να μην ακούγαμε τότε…οποτε θα κάνω λίγη υπομονή ακόμα!

 
Νιώθω πολύ ωραία αλλά όπως και να έχει όταν άκουσουμε αυτό τον χτύπο θα το πιστέψω!!!! 
από συμπτώματα πάντως ακόμα τίποτα, όπως και στην πρώτη μου εγκυμοσύνη

 

εσυ πως είσαι;;;

 

3 ώρες πρίν, iwanna24 είπε:

Εγώ του είπα ξεκάθαρα...θα μου βάλεις ραντεβού, όταν είναι να ακούσουμε καρδιά. Δεν έρχομαι πιο πριν...φαγώθηκε να το κάνουμε σε μια εβδομάδα...αν και στο κορίτσι μου, άκουσα 6η εβδομάδα ακριβώς.

Κάνω νωρίς ωορρηξία... 

Αν δεν ακούσω θα με φάει και το άγχος...καλύτερα να μου έβαζε και εμένα σε δέκα μέρες πχ...

Αϊ και βλέπουμε...ένα ένα βήμα τη φορά. 

 

 

 

Βρε κορίτσια,εμενα μ εβαλε 7+ να ακούσουμε καρδιά, θα με φάει η αγωνία!! Από συμπτώματα τίποτα κι εγώ,καμια φορα το πρωί όταν τρώω ανακατεύομαι

2 ώρες πρίν, Millou είπε:

Κοριτσιααα βοήθειιιααααα... Λοιπόν 3 μέρες πριν την περίοδο και μόλις είδα δύο σταγόνες καφέ βλέννης η που έρχεται νωρίτερα  η μήπως να είναι από εμφύτευση???? Θα τρελαθώ από το άγχος μου τώρα... πάντως αν είναι περίοδος θα ξέρουμε μέχρι το πρωί.... Επίσης σήμερα είναι η 14η μέρα από την ωορρηξία...

Έτσι ακριβώς ξεκίνησε η πρώτη μου εγκυμοσύνη!! Εύχομαι να σου συμβεί το ίδιο!! Θα ξέρεις ως το πρωί αν θα εξελιχθεί σε περίοδό ή οχι! 

Καλησπέρα σε όλες!! Να μιλήσουμε λίγο για καλλυντικά που επιτρέπονται στην εγκυμοσύνη; Πιο πολυ μ ενδιαφέρει για roll on και ενυδατικες προσωπου! Υπάρχουν πχ συστατικά που απαγορευονται αλλά η ποσότητα που φτάνει στον πλακούντα είναι μικρή κι έτσι πολλοί γυναικολόγοι είναι πολύ ελαστικοί ενώ άλλοι καθολου.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...