Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 9 λεπτά , Sabrina_ είπε:

      @Angot το είχα και εγώ αυτό το σύμπτωμα στο τέλος της 28ης και ανησυχούσα για τον τράχηλο.τελικά στον προγραμματισμένο υπέρηχο που έκανα μετά απο 3 μερες η γιατρός τον είδε πολύ καλό και μου είπε οτι είναι φυσιολογικό να το νιώθω καθώς τα παιδιά εχουν πάρει βάρος. Τωρα είμαι καμια βδομάδα μετά και μου έχει περάσει αυτή η ενόχληση. Το έχω ξανανιώσει και σε προηγούμενη βδομαδα πάντως αυτό και ετρεχα για υπέρηχο τοτε και όλα τα έβρισκαν καλα.

      οχι δεν τρέχω , δεν είναι ότι ε χω πόνους κλπ! εχω βάρος απλώς ίσως η ξάπλα το κάνει χειρότερο ! επισης με πιάνει κυριως βραδάκι… για να μην πω αν θέλω και λίγο τσίσα και αργήσω, εκεί είναι ασήκωτη !

προσπάθεια για 2ο μωρο


Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια! Εγώ απο συμπτώματα συνεχίζονται οι ανακτωσούρες. Από την ώρα που θα ξυπνήσω μέχρι την ώρα που θα κοιμηθώ. Βεβαια δεν μου εχει κοπει η ορεξη τρωω κανονικά και συχνά απλά μετα υποφέρω απο το στομάχι μου για κανα μισαωρο και μετα ηρεμώ πάλι. Κάτι αλλο απο συμπτώματα δεν έχω.

Στην πρώτη μου εγκυμοσύνη δεν είχα κανένα απολύτως συμπτωμα πέρα από το πρησμένο στήθος που πονούσε πολύ! Οπότε κι αυτό φυσιολογικό είναι!! Βέβαια κι εγώ τωρα μετά την αποβολή θέλω να εχω συμπτώματα οτι κι αν είναι αυτά για να είμαι σίγουρη οτι πηγαίνει καλα!

Εμείς τωρα εχουμε γιατρό την Τετάρτη! Δε νομίζω να κάνουμε αυχενική ακόμα. Είμαι 9 εβδομάδων σήμερα. Οπότε πάμε για υπερηχο ρουτίνας. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημερα...μια χαρα και ο υπερηχος ρουτινας...σου ευχομαι να ναι υπεροχος...χιχιχι...!οι αλλες εγκυουλες κομπλε??εγω πιστευω οταν μεινω εγκυος θα συνεχισω να κανω τεστ για να χαιρομαι με τις 2 γραμμουλες...προς το παρον βεβαια αν και 4 μερες πριν την περιοδο κρατιεμαι, διοτι εβαλα σε ενα ημερολογιο της clear blue ποτε να κανω τεστ και μαλιστα το πρωιμης ανιχνευσης και μου βγαλε 1 δεκεμβριου...!απο συμπτωματα τπτ...με ποναει το στηθος αρκετα και χθες και προχθες ειχα παρα πολλα υγρα..οποτε εν αναμονη...!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα πέρα ως πέρα!

Εγώ καλά...μια μόνιμα πεσμένη ψυχολογία...

Κλάμα συνεχώς για το τίποτα...

Δεν ξέρω αν φταίνε και οι πολλές ορμόνες που παίρνω.

Τετάρτη έχω υπέρηχο και εύχομαι όλα να πάνε καλά.

Γενικά, είμαι δραστήρια και τώρα νιώθω πολύ περιορισμένη...

Ευτυχώς, δουλεύω αύριο και περνάει πιο γρήγορα η μέρα από το να είμαι μόνιμα σπίτι.

Αναγουλες έχω αρκετές και καούρες...γενικά, έχω πολλά συμπτώματα και όσο να ναι ηρεμώ...

Βεβαια, αν δεν ακούσω καρδούλα νιώθω μισή έγκυος...

Όσο περίεργο και αν ακούγεται...

Ξέρω ότι ακούγοντας καρδούλα οι πιθανότητες για αποβολή μειώνονται κατακόρυφα.

Άλλωστε σε καμία αποβολή δεν είχα ακούσει καρδιά...μια φορά άκουσα καρδια, στο κορίτσι μου...

Ευτυχώς, έχω τη μικρή και όσο να ναι μου φτιάχνει τη διάθεση...και μόνο που τη βλέπω ❤️

Άντε πολλά είπα! Καλή εβδομάδα σε όλες...ελπίζω μόνο υπέροχα νέα να ακούσουμε!

@enjoy πως είσαι;

 

 

 

 

  • Μου αρέσει 2

fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, iwanna24 said:

Καλημέρα πέρα ως πέρα!

Εγώ καλά...μια μόνιμα πεσμένη ψυχολογία...

Κλάμα συνεχώς για το τίποτα...

Δεν ξέρω αν φταίνε και οι πολλές ορμόνες που παίρνω.

Τετάρτη έχω υπέρηχο και εύχομαι όλα να πάνε καλά.

Γενικά, είμαι δραστήρια και τώρα νιώθω πολύ περιορισμένη...

Ευτυχώς, δουλεύω αύριο και περνάει πιο γρήγορα η μέρα από το να είμαι μόνιμα σπίτι.

Αναγουλες έχω αρκετές και καούρες...γενικά, έχω πολλά συμπτώματα και όσο να ναι ηρεμώ...

Βεβαια, αν δεν ακούσω καρδούλα νιώθω μισή έγκυος...

Όσο περίεργο και αν ακούγεται...

Ξέρω ότι ακούγοντας καρδούλα οι πιθανότητες για αποβολή μειώνονται κατακόρυφα.

Άλλωστε σε καμία αποβολή δεν είχα ακούσει καρδιά...μια φορά άκουσα καρδια, στο κορίτσι μου...

Ευτυχώς, έχω τη μικρή και όσο να ναι μου φτιάχνει τη διάθεση...και μόνο που τη βλέπω ❤️

Άντε πολλά είπα! Καλή εβδομάδα σε όλες...ελπίζω μόνο υπέροχα νέα να ακούσουμε!

@enjoy πως είσαι;

 

 

45 minutes ago, iwanna24 said:
47 minutes ago, iwanna24 said:

Καλημέρα πέρα ως πέρα!

Εγώ καλά...μια μόνιμα πεσμένη ψυχολογία...

Κλάμα συνεχώς για το τίποτα...

Δεν ξέρω αν φταίνε και οι πολλές ορμόνες που παίρνω.

Τετάρτη έχω υπέρηχο και εύχομαι όλα να πάνε καλά.

Γενικά, είμαι δραστήρια και τώρα νιώθω πολύ περιορισμένη...

Ευτυχώς, δουλεύω αύριο και περνάει πιο γρήγορα η μέρα από το να είμαι μόνιμα σπίτι.

Αναγουλες έχω αρκετές και καούρες...γενικά, έχω πολλά συμπτώματα και όσο να ναι ηρεμώ...

Βεβαια, αν δεν ακούσω καρδούλα νιώθω μισή έγκυος...

Όσο περίεργο και αν ακούγεται...

Ξέρω ότι ακούγοντας καρδούλα οι πιθανότητες για αποβολή μειώνονται κατακόρυφα.

Άλλωστε σε καμία αποβολή δεν είχα ακούσει καρδιά...μια φορά άκουσα καρδια, στο κορίτσι μου...

Ευτυχώς, έχω τη μικρή και όσο να ναι μου φτιάχνει τη διάθεση...και μόνο που τη βλέπω ❤️

Άντε πολλά είπα! Καλή εβδομάδα σε όλες...ελπίζω μόνο υπέροχα νέα να ακούσουμε!

@enjoy πως είσαι;

 

 

 

 

Σίγουρα ειναι και απο τις ορμονες η πεσμενη ψυχολογια να το ξερεις. Κι εγω όταν πηγαινα για αποβολη και μου ειχε γραψει χαπια ημουν παρα πολυ χαλια εκλαιγα συνεχεια. Βεβαια σκεφτομουν οτι παω και για αποβολη αλλα μολις τα σταματησα δεν ξανα εκλαψα ετσι!

Αλλα προσπαθησε να σου ανεβαζεις την ψυχολογια γιατι τα μωρακια μας απο την πρωτη μερα νιωθουν τα πάντα!! Μην αφηνεις τιποτα να σε επηρεαζει!

 

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Evaki19 είπε:

 

 

Προσπαθώ...

Αλλά μου φαίνεται βουνό.

Τι να του πω;

Κλαίω και για διαφήμιση...κλαίω γιατί πεινάω...κλαίω γιατί φοβάμαι...κλαίω συνέχεια.

Ακόμα και όταν μου μιλάνε εγώ κλαίω!

Θα το συζητήσω την Τετάρτη με τον γιατρό, αν όλα πάνε καλά, μήπως μπορώ να κάνω κάτι για αυτό...ειλικρινά, σκέφτομαι συνέχεια πόσο το ήθελα και δεν ξέρω γιατί κλαίω :cry:

 

 

 

 

 

 

 


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

16 minutes ago, iwanna24 said:

Προσπαθώ...

Αλλά μου φαίνεται βουνό.

Τι να του πω;

Κλαίω και για διαφήμιση...κλαίω γιατί πεινάω...κλαίω γιατί φοβάμαι...κλαίω συνέχεια.

Ακόμα και όταν μου μιλάνε εγώ κλαίω!

Θα το συζητήσω την Τετάρτη με τον γιατρό, αν όλα πάνε καλά, μήπως μπορώ να κάνω κάτι για αυτό...ειλικρινά, σκέφτομαι συνέχεια πόσο το ήθελα και δεν ξέρω γιατί κλαίω :cry:

 

 

 

 

 

 

 

Καλέ ναι απο τις ορμόνες ειναι! Φυσιολογικό μου ακούγεται!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας..... Ευχαριστώ ρε σεις για την συμπαράσταση είστε the best!!! Δεν μου ξαναήρθε Αλλά είμαι υπό παρακολούθηση βρακίου όλη την ώρα... καλά δεν είχα σταματησει και ποτέ αλλα τωρα είναι πιο φοβισμενη... είχα στην 2η κύηση αίμα και ζαρτ μου πάει... πιστεύω μέχρι 14η εβδομάδα θα βλέπω το κάτι τις.. τωρα ειμαι 7και4 θαρρω..Προς το παρόν όλα καλα... εχω το.μεγαλο κολυμβητήριο τώρα περιμένω να τελειώσει και.μετα σπίτι να στολίσουμε δέντρο..  είναι και 2μετρα φεύγα το δέντρο με βλέπω αύριο παλι να μου έρχεται... θα προσέχω όσο μπορώ...

αναγουλες φουλ καουρες σπαστικες... εμετό ευτυχώς 2 μερες δεν έκανα... Και από την άλλη δυστυχώς γτ κορίτσια το μυαλό δεν παίζεται μετά την παλλινδρομη εκεί που ηρεμεί και ακούς καρδούλα βλέπεις αίμα και ξεκινάς τις υστερίες..  όλο η κύηση έτσι θα πάει δεν παίζει να ηρεμησω... Εγώ πραγματικά δεν μπορούσα να πιστέψω πως κάποιες είναι υστερικές με το οτιδήποτε πχ αχ είχα αίμα αχ δεν ενιωσα το παιδί αχ δεν το είδα ένα μήνα τώρα αχ έχω πονακια αχ το ένα αχ το άλλο... πλέον με το κάθε τι το μυαλό πάει κατευθείαν στο χειρότερο σενάριο... ότι και να σ Λένε..  Όσο λογικές σκέψεις και να κάνεις... πάλι το μυαλό δεν ξεκολλάει... 

Οι υπόλοιπες έγκυες πως είστε??

Οι υπόλοιπες εν αναμονή καλή επιτυχία!!!

Σας περιμένουμε πως και πως.. σαν να κολλήσαμε λίγο... έλα δεν θέλω να επαναπαυόμαστε... ορμηξτε και ξεζουμισες τους!!!

4 ώρες πρίν, Evaki19 είπε:

Εμενα μολις μου αλλαξε το ραντεβου για την επομενη Δευτερα!! Κλαψ! Πώς θα αντεξω το περιμενα πως και πως!!

Αχ έχω την γιατρό 2-3χρονια αυτή..  Και πέρυσι είχε όλο γέννες και 3 φορές μου αλλαξε το ραντεβου.. μιλαμε δεν υπαρχει την 2.. είχα αρκετο αίμα..  και ήθελα να με δει... πικρα σε νοω Αλλά θετική σκέψη θέλει..  Και υπομονή... τι άλλο να κάνεις.. 

18 ώρες πρίν, Polly1 είπε:

Τίποτα δε θα ναι! Ξεκουρασου! Πήρες γιατρό τηλ; Κι εγω σήμερα στολισα δέντρο κλπ και κουράστηκα και είχα και βοήθεια 3 άτομα,γενικα κουράζομαι εύκολα και νυσταζω

Και εγώ θα έχω βοήθεια 1 4χρονο που δεν θα αφήσει τπτ από τη  χαρά του..  ένα 10μηνο που δε  θα αφήσει τπτ όρθιο  από την περιέργεια του και ένα πατέρα που δεν θα ξέρει τι να κανει να βοηθήσει εμένα η να συγκρατήσει τα παιδιά αχαχαχα

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, enjoy είπε:

Γεια σας..... Ευχαριστώ ρε σεις για την συμπαράσταση είστε the best!!! Δεν μου ξαναήρθε Αλλά είμαι υπό παρακολούθηση βρακίου όλη την ώρα... καλά δεν είχα σταματησει και ποτέ αλλα τωρα είναι πιο φοβισμενη... είχα στην 2η κύηση αίμα και ζαρτ μου πάει... πιστεύω μέχρι 14η εβδομάδα θα βλέπω το κάτι τις.. τωρα ειμαι 7και4 θαρρω..Προς το παρόν όλα καλα... εχω το.μεγαλο κολυμβητήριο τώρα περιμένω να τελειώσει και.μετα σπίτι να στολίσουμε δέντρο..  είναι και 2μετρα φεύγα το δέντρο με βλέπω αύριο παλι να μου έρχεται... θα προσέχω όσο μπορώ...

αναγουλες φουλ καουρες σπαστικες... εμετό ευτυχώς 2 μερες δεν έκανα... Και από την άλλη δυστυχώς γτ κορίτσια το μυαλό δεν παίζεται μετά την παλλινδρομη εκεί που ηρεμεί και ακούς καρδούλα βλέπεις αίμα και ξεκινάς τις υστερίες..  όλο η κύηση έτσι θα πάει δεν παίζει να ηρεμησω... Εγώ πραγματικά δεν μπορούσα να πιστέψω πως κάποιες είναι υστερικές με το οτιδήποτε πχ αχ είχα αίμα αχ δεν ενιωσα το παιδί αχ δεν το είδα ένα μήνα τώρα αχ έχω πονακια αχ το ένα αχ το άλλο... πλέον με το κάθε τι το μυαλό πάει κατευθείαν στο χειρότερο σενάριο... ότι και να σ Λένε..  Όσο λογικές σκέψεις και να κάνεις... πάλι το μυαλό δεν ξεκολλάει... 

Οι υπόλοιπες έγκυες πως είστε??

Οι υπόλοιπες εν αναμονή καλή επιτυχία!!!

Σας περιμένουμε πως και πως.. σαν να κολλήσαμε λίγο... έλα δεν θέλω να επαναπαυόμαστε... ορμηξτε και ξεζουμισες τους!!!

Αχ έχω την γιατρό 2-3χρονια αυτή..  Και πέρυσι είχε όλο γέννες και 3 φορές μου αλλαξε το ραντεβου.. μιλαμε δεν υπαρχει την 2.. είχα αρκετο αίμα..  και ήθελα να με δει... πικρα σε νοω Αλλά θετική σκέψη θέλει..  Και υπομονή... τι άλλο να κάνεις.. 

Και εγώ θα έχω βοήθεια 1 4χρονο που δεν θα αφήσει τπτ από τη  χαρά του..  ένα 10μηνο που δε  θα αφήσει τπτ όρθιο  από την περιέργεια του και ένα πατέρα που δεν θα ξέρει τι να κανει να βοηθήσει εμένα η να συγκρατήσει τα παιδιά αχαχαχα

Στολισες αγαπημένη;

Και του χρόνου...με το τρίτο μπεμπε αγκαλιά...

Καημένο μου :x

Σήμερα η μικρή μου είπε, μαμά να γεννησουμε ένα αδερφάκι; Σε παρακαλώ...

Και να τρως φαγητο, να γεμίζει η κοιλιά σου να τρώει το αδερφάκι μου...

Ένστικτο άραγε ή απλά έτυχε; :oops:

  • Μου αρέσει 2

fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας και από εμένα!! Εμένα τα ίδια ακόμη κανένα σύμπτωμα μόνο το στήθος που με ενοχλεί.. Αλλιώς κατά τ άλλα είμαι σαν να μην είμαι έγκυος! Ούτε υπνηλία ίσα ίσα με έχει πιάσει αϋπνία. Τι να πωωωω θα φανεί σε 13 μέρες που θα πάω για υπέρηχο... 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 15 λεπτά , Elenaki30 είπε:

Γειά σας και από εμένα!! Εμένα τα ίδια ακόμη κανένα σύμπτωμα μόνο το στήθος που με ενοχλεί.. Αλλιώς κατά τ άλλα είμαι σαν να μην είμαι έγκυος! Ούτε υπνηλία ίσα ίσα με έχει πιάσει αϋπνία. Τι να πωωωω θα φανεί σε 13 μέρες που θα πάω για υπέρηχο... 

Καλύτερα που δεν έχεις κάτι...

Πόσο είσαι τώρα;

Γιατί οι αναγουλες μου, ίσα που μου ξεκίνησαν να ξέρεις ...

Αλλά υποφέρω σχεδόν...

Επίσης , υπνηλία έχω λόγω άπειρων ορμονών...μην μασάς...υγεία να μην έχεις τίποτα!!!


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μετά βασάνων κ κόπων άκουσα καρδιά σήμερα!ενώ είχαμε δει μόνο λεκιθικο ασκό είδαμε σήμερα κ έμβρυο ακούσαμε κ καρδιά!έχω καθυστερημένη σύλληψη!μην απογοητεύεται κάποια κοπέλα αν ξέρει ότι δν έχει σταθερό κύκλο!σας εύχομαι σε όλες να ακούσετε καρδιά κ βήμα βήμα όλα θα γίνουν για όλες μας

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Elenaki30 είπε:

Γειά σας και από εμένα!! Εμένα τα ίδια ακόμη κανένα σύμπτωμα μόνο το στήθος που με ενοχλεί.. Αλλιώς κατά τ άλλα είμαι σαν να μην είμαι έγκυος! Ούτε υπνηλία ίσα ίσα με έχει πιάσει αϋπνία. Τι να πωωωω θα φανεί σε 13 μέρες που θα πάω για υπέρηχο... 

Ούτε εγώ έχω κάτι τρομερό πέραν του στήθους και κάποιες αναγουλες κυρίως εάν μείνω πολλές ώρες νηστική...όλα καλά θα είναι!!!!

1 ώρα πρίν, marilia35 είπε:

Κορίτσια μετά βασάνων κ κόπων άκουσα καρδιά σήμερα!ενώ είχαμε δει μόνο λεκιθικο ασκό είδαμε σήμερα κ έμβρυο ακούσαμε κ καρδιά!έχω καθυστερημένη σύλληψη!μην απογοητεύεται κάποια κοπέλα αν ξέρει ότι δν έχει σταθερό κύκλο!σας εύχομαι σε όλες να ακούσετε καρδιά κ βήμα βήμα όλα θα γίνουν για όλες μας

Μπράβο μπράβο κορίτσι μου!!! Τέλεια!!!!

6 ώρες πρίν, enjoy είπε:

Γεια σας..... Ευχαριστώ ρε σεις για την συμπαράσταση είστε the best!!! Δεν μου ξαναήρθε Αλλά είμαι υπό παρακολούθηση βρακίου όλη την ώρα... καλά δεν είχα σταματησει και ποτέ αλλα τωρα είναι πιο φοβισμενη... είχα στην 2η κύηση αίμα και ζαρτ μου πάει... πιστεύω μέχρι 14η εβδομάδα θα βλέπω το κάτι τις.. τωρα ειμαι 7και4 θαρρω..Προς το παρόν όλα καλα... εχω το.μεγαλο κολυμβητήριο τώρα περιμένω να τελειώσει και.μετα σπίτι να στολίσουμε δέντρο..  είναι και 2μετρα φεύγα το δέντρο με βλέπω αύριο παλι να μου έρχεται... θα προσέχω όσο μπορώ...

αναγουλες φουλ καουρες σπαστικες... εμετό ευτυχώς 2 μερες δεν έκανα... Και από την άλλη δυστυχώς γτ κορίτσια το μυαλό δεν παίζεται μετά την παλλινδρομη εκεί που ηρεμεί και ακούς καρδούλα βλέπεις αίμα και ξεκινάς τις υστερίες..  όλο η κύηση έτσι θα πάει δεν παίζει να ηρεμησω... Εγώ πραγματικά δεν μπορούσα να πιστέψω πως κάποιες είναι υστερικές με το οτιδήποτε πχ αχ είχα αίμα αχ δεν ενιωσα το παιδί αχ δεν το είδα ένα μήνα τώρα αχ έχω πονακια αχ το ένα αχ το άλλο... πλέον με το κάθε τι το μυαλό πάει κατευθείαν στο χειρότερο σενάριο... ότι και να σ Λένε..  Όσο λογικές σκέψεις και να κάνεις... πάλι το μυαλό δεν ξεκολλάει... 

Οι υπόλοιπες έγκυες πως είστε??

Οι υπόλοιπες εν αναμονή καλή επιτυχία!!!

Σας περιμένουμε πως και πως.. σαν να κολλήσαμε λίγο... έλα δεν θέλω να επαναπαυόμαστε... ορμηξτε και ξεζουμισες τους!!!

Αχ έχω την γιατρό 2-3χρονια αυτή..  Και πέρυσι είχε όλο γέννες και 3 φορές μου αλλαξε το ραντεβου.. μιλαμε δεν υπαρχει την 2.. είχα αρκετο αίμα..  και ήθελα να με δει... πικρα σε νοω Αλλά θετική σκέψη θέλει..  Και υπομονή... τι άλλο να κάνεις.. 

Και εγώ θα έχω βοήθεια 1 4χρονο που δεν θα αφήσει τπτ από τη  χαρά του..  ένα 10μηνο που δε  θα αφήσει τπτ όρθιο  από την περιέργεια του και ένα πατέρα που δεν θα ξέρει τι να κανει να βοηθήσει εμένα η να συγκρατήσει τα παιδιά αχαχαχα

Και του χρόνου κορίτσι μου!!! Και με το μωράκι σου αγκαλίτσα ❤️❤️❤️❤️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια μου! Τώρα κατάφερα να μπω! Σήμερα ο μικρός μου έχασε τον μεσημεριανό ύπνο και με πήγε τρένο!

Εγω είμαι πολύ καλά, προσπαθώ να πηγαίνω τη γυμναστική μου όσο δεν έχω ακόμα συμπτώματα και κάνω ότι και πριν. 
αυπνία με πιάνει και εμένα.. είναι να μη ξυπνήσω μέσα στη νύχτα..μετά δε μπορώ να ξανακοιμηθω 
Την άλλη Δευτέρα θα πάω για υπέρηχο να ακούσουμε καρδιά με το καλό και μου φαίνεται τόσο μακρινό… αυτό περιμένω για να το πιστέψω και να το πω και στους γονείς μου να χαρούν και αυτοί!!!! 
Αντε να περάσουν οι μέρες!!! 
 

Επειδη λέγατε για τεστ, μου έχουν μείνει μερικά και σήμερα έκανα ένα και βγήκε η γραμμή αμέσως και πιο εντονη από τη γραμμή ελέγχου! Τι ωραία αίσθηση❤️ 
Σύντομα να δείτε καινοί υπόλοιπες θετικά τεστακια εύχομαι και να πάνε όλα τέλεια στις εγκυουλες μας 
 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, iwanna24 είπε:

Στολισες αγαπημένη;

Και του χρόνου...με το τρίτο μπεμπε αγκαλιά...

Καημένο μου :x

Σήμερα η μικρή μου είπε, μαμά να γεννησουμε ένα αδερφάκι; Σε παρακαλώ...

Και να τρως φαγητο, να γεμίζει η κοιλιά σου να τρώει το αδερφάκι μου...

Ένστικτο άραγε ή απλά έτυχε; :oops:

Καλημέραάααα πέρα ως πέραααα... τι ψυχουλα η μικρή σου... καταλαβαίνουν πολλά εμείς νομίζουμε ότι δεν αντιλαμβάνονται... 

Τι ωραίες στιγμές είναι αυτές όταν υποψιάζονται τα μικρά...

Εγώ που λες στο 2ο το ανακοίνωσα μετά τον 6ο μήνα... Που άρχισε να φαίνεται... Και μέχρι τότε του έλεγα πονάει η κοιλίτσα μου πάω να με δει στον υπέρηχο ο γιατρός... Ο μεγάλος μου επειδή κάνει συνέχεια υπέρηχο το θεωρούσε φυσιολογικό. .. Μετά τον 6ο έμαθε ότι είναι νινακι μέσα... 

Και ο άτιμος... στον πρώτο μου υπέρηχο που πήγα τις προάλλες του είπα πονάει η κοιλίτσα πάω για υπέρηχο παιδί μου θα κάτσεις με το μπαμπά κτλ.. Και μου λέει έχεις μωράκι μαμα... Για αυτό πονάει η κοιλίτσα...?? Εντάξει έλιωσα... βέβαια μας ακούει περί εγκυμοσύνης να μιλάμε είναι 4 κάτι έχει αρπάξει το αυτί του απλά η εγκυμοσυνη είναι μια λέξη που δεν την ξέρει και απλά ίσως έχει τις υποψίες του... Εγώ δεν έχω επιβεβαιώσει κάτι ακόμα..  πάντως μου λέει και μένα θέλει και άλλο μωράκι.... Μέχρι να το δει βέβαια μετά αρχίζουν οι ζηλειες... μικρακια μωρεεε.. 

Τι κάνουμε σήμερα κορίτσια κανένα Νέο??

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...