Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 minutes ago, Blue Velvet said:

      Αχ μην κάνεις τεστ τόσο νωρίς,τζάμπα λεφτά ρε συ..Εμένα μέχρι χθες το πρωί έδειχνε αρνητικό,το μεσημέρι έδειξε αχνό θετικο.Περιμενε έξι μέρες τουλάχιστον,γιατί αλλιώς θα σου δείξει αρνητικό και θα στεναχωρεθεις.

      Αυτό βασικά …. 

προσπάθεια για 2ο μωρο


Recommended Posts

Κορίτσια μου γύρισα!μεγάλωσε ο σάκος φάνηκε ο λεκιθικος δηλ.ο.πλακοθντας αλλά οριακά το έμβρυο!μου είπε επειδή έχω πολυκυστικες κ δν ξέρουμε πότε πιάστηκε θα ξαναπάω Δευτέρα να δούμε!ήταν πολύ αισιόδοξος!του είπα να κάνω χορισκη είπε όχι με τίποτα!εγώ στεναχωρέθηκα πάρα πολύ πικραθηκα!δν ξέρω μακάρι να πάνε όλα καλά δν είναι τίποτα στο χέρι μου!

πρίν από 49 λεπτά , Polly1 είπε:

Μόλις γύρισα!! Όλα καλα, ενδομητριο, είδαμε σάκο και σε 2 βδομάδες θα πάω να ακούσουμε καρδιά με το καλό! Πες μου τα νέα σου! Είχες κι εσύ γιατρό,ε;;

Μπράβο κορίτσι μου!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 16 λεπτά , marilia35 είπε:

Κορίτσια μου γύρισα!μεγάλωσε ο σάκος φάνηκε ο λεκιθικος δηλ.ο.πλακοθντας αλλά οριακά το έμβρυο!μου είπε επειδή έχω πολυκυστικες κ δν ξέρουμε πότε πιάστηκε θα ξαναπάω Δευτέρα να δούμε!ήταν πολύ αισιόδοξος!του είπα να κάνω χορισκη είπε όχι με τίποτα!εγώ στεναχωρέθηκα πάρα πολύ πικραθηκα!δν ξέρω μακάρι να πάνε όλα καλά δν είναι τίποτα στο χέρι μου!

Έλα βρε αγαπούλα μου...τι σε αγχωσε ακριβώς αγάπη;

Ο σάκος μεγάλωσε, φάνηκαν και τα στοιχεία που πρέπει...τι θέλεις ακριβώς;

Πόσο είσαι καλά αγχώθηκες αγάπη;

Είναι πολύ νωρίς...γιατί στενοχωριεσαι άδικα;

  • Ευχαριστώ 1

fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , marilia35 είπε:

Κορίτσια μου γύρισα!μεγάλωσε ο σάκος φάνηκε ο λεκιθικος δηλ.ο.πλακοθντας αλλά οριακά το έμβρυο!μου είπε επειδή έχω πολυκυστικες κ δν ξέρουμε πότε πιάστηκε θα ξαναπάω Δευτέρα να δούμε!ήταν πολύ αισιόδοξος!του είπα να κάνω χορισκη είπε όχι με τίποτα!εγώ στεναχωρέθηκα πάρα πολύ πικραθηκα!δν ξέρω μακάρι να πάνε όλα καλά δν είναι τίποτα στο χέρι μου!

Μπράβο κορίτσι μου!!

Όλα καλά τα ακούω εγω και αφού ο γιατρός δεν ανησυχεί να σκέφτεσαι κι εσύ θετικά!! Κι εμείς μόνο σάκο είδαμε και μου είπε ότι τωρα αναπτύσσεται το έμβρυο!  

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Polly1 είπε:

Όλα καλά τα ακούω εγω και αφού ο γιατρός δεν ανησυχεί να σκέφτεσαι κι εσύ θετικά!! Κι εμείς μόνο σάκο είδαμε και μου είπε ότι τωρα αναπτύσσεται το έμβρυο!  

Κ μεις ναι την πρώτη φορά είδαμε σάκο κ ξαναπήγα στις 6 μέρες για τον δεύτερο υπέρηχο!ήταν νωρίς τι να πω!τον γιο μου τον έκανα με εξωσωματική μετριμενα κουκιά εκεί δν χαρίζει ποτέ να τα δεις!σ ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , marilia35 είπε:

Κ μεις ναι την πρώτη φορά είδαμε σάκο κ ξαναπήγα στις 6 μέρες για τον δεύτερο υπέρηχο!ήταν νωρίς τι να πω!τον γιο μου τον έκανα με εξωσωματική μετριμενα κουκιά εκεί δν χαρίζει ποτέ να τα δεις!σ ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου 

Να παραμείνεις ήρεμη! Αν ήταν κάτι αρνητικό,πρώτος ο γιατρός θα στα μασουσε! Δε χαρίζουν κάστανα αυτοί!! Καλή συνέχεια να έχεις!!!

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 17 λεπτά , Polly1 είπε:

Να παραμείνεις ήρεμη! Αν ήταν κάτι αρνητικό,πρώτος ο γιατρός θα στα μασουσε! Δε χαρίζουν κάστανα αυτοί!! Καλή συνέχεια να έχεις!!!

 

Ο συγκεκριμένος κι όλας δν χαρίζει τίποτα!κ σ αυτό ελπίζω!κορίτσι μου σ ευχαριστώ πολυ

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια,εσάς τι οδηγίες σας έδωσε ο γιατρος; Εμενα μου ειπε πολύ υπνο, πολλη ξεκούραση,καθολου βάρος,μετρημένο περπάτημα, οχι επαφές, κατι περιορισμούς στο φαγητό,όχι πολύ κοσμο,μην τυχόν και κολλήσω κορονοιο αν και έχω κάνει το εμβολιο. Βέβαια είχα θέμα με τον τραχηλο στην προηγούμενη εγκυμοσύνη και όλα τα παραπάνω επιβαρυνουν

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Polly1 είπε:

Κορίτσια,εσάς τι οδηγίες σας έδωσε ο γιατρος; Εμενα μου ειπε πολύ υπνο, πολύ ξεκούραση,καθολου βάρος,μετρημένο περπάτημα, οχι επαφές, κατι περιορισμούς στο φαγητό,όχι πολλά κοσμο,μην τυχόν και κολλήσω κορονοιο αν και έχω κάνει το εμβολιο. Βέβαια είχα θέμα με τον τραχηλο στην προηγούμενη εγκυμοσύνη και όλα τα παραπάνω επιβαρυνουν

Ακριβώς τα ίδια!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 50 λεπτά , Polly1 είπε:

Κορίτσια,εσάς τι οδηγίες σας έδωσε ο γιατρος; Εμενα μου ειπε πολύ υπνο, πολλη ξεκούραση,καθολου βάρος,μετρημένο περπάτημα, οχι επαφές, κατι περιορισμούς στο φαγητό,όχι πολύ κοσμο,μην τυχόν και κολλήσω κορονοιο αν και έχω κάνει το εμβολιο. Βέβαια είχα θέμα με τον τραχηλο στην προηγούμενη εγκυμοσύνη και όλα τα παραπάνω επιβαρυνουν

Γιατί τόσο πολύ;

Και εμένα μου έλεγε όλο να είμαι ξάπλα κτλ...αλλά γιατί ρε παιδί μου;

Έχουν αραγε κάποια βάση;

Διότι αν είναι να πάει προς αποβολή μια κύηση και με τα πόδια όρθια να μείνεις για 8 μήνες, πάλι θα αποβάλλεις!

Προς θεού σίγουρα ξέρουν...αλλά πολύ ήθελα να το συζητήσω .

πρίν από 44 λεπτά , Martinaa είπε:

Αλήθεια κορίτσια; Γιατί πρέπει να προσέχετε τόσο πολύ; Εμένα μου λέει να κάνω ακριβώς ότι έκανα και πριν… που και αυτό υπερβολικό μου φαίνεται από τη μια 

Αυτό είναι το υγιές. Μπράβο στον γιατρό σου!

  • Μου αρέσει 1

fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 31 λεπτά , iwanna24 είπε:

Γιατί τόσο πολύ;

Και εμένα μου έλεγε όλο να είμαι ξάπλα κτλ...αλλά γιατί ρε παιδί μου;

Έχουν αραγε κάποια βάση;

Διότι αν είναι να πάει προς αποβολή μια κύηση και με τα πόδια όρθια να μείνεις για 8 μήνες, πάλι θα αποβάλλεις!

Προς θεού σίγουρα ξέρουν...αλλά πολύ ήθελα να το συζητήσω .

Αυτό είναι το υγιές. Μπράβο στον γιατρό σου!

 

πρίν από 53 λεπτά , Martinaa είπε:

Αλήθεια κορίτσια; Γιατί πρέπει να προσέχετε τόσο πολύ; Εμένα μου λέει να κάνω ακριβώς ότι έκανα και πριν… που και αυτό υπερβολικό μου φαίνεται από τη μια 

Ίσως λόγω του ιστορικού μου με την ανεπάρκεια τραχήλου!! Το βάρος και το περπάτημα είναι καταστροφικό και ίσως θέλει να προσέχω από τωρα για να μην επιβαρυνθεί.  Και πίστεψέ με πολλές βγάζουν την εγκυμοσύνη σε πλήρη ακινησία με τα πόδια πάνω για να μην αποβάλουν ή να μην γεννήσουν πρόωρα! Θα ήμουν ανάμεσα τους αλλά έκανα περιδεση και απέφυγα τον κίνδυνο ως ένα ποσοστο

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , Polly1 είπε:

 

Ίσως λόγω του ιστορικού μου με την ανεπάρκεια τραχήλου!! Το βάρος και το περπάτημα είναι καταστροφικό και ίσως θέλει να προσέχω από τωρα για να μην επιβαρυνθεί.  Και πίστεψέ με πολλές βγάζουν την εγκυμοσύνη σε πλήρη ακινησία με τα πόδια πάνω για να μην αποβάλουν ή να μην γεννήσουν πρόωρα! Θα ήμουν ανάμεσα τους αλλά έκανα περιδεση και απέφυγα τον κίνδυνο ως ένα ποσοστο

Και εγώ είχα κορίτσι θέμα και έμεινα κρεβάτι λόγω τραχήλου...για αρκετούς μήνες!

Μάλλον κατάλαβες λάθος!

Μιλάω για τις ελάχιστες εβδομάδες που είμαστε.

Δεν ξέρω καν αν σχετιζεται από τώρα ο τράχηλος με την κύηση...

 

  • Μπερδεμένη/-ος 1

fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , Polly1 είπε:

 

Ίσως λόγω του ιστορικού μου με την ανεπάρκεια τραχήλου!! Το βάρος και το περπάτημα είναι καταστροφικό και ίσως θέλει να προσέχω από τωρα για να μην επιβαρυνθεί.  Και πίστεψέ με πολλές βγάζουν την εγκυμοσύνη σε πλήρη ακινησία με τα πόδια πάνω για να μην αποβάλουν ή να μην γεννήσουν πρόωρα! Θα ήμουν ανάμεσα τους αλλά έκανα περιδεση και απέφυγα τον κίνδυνο ως ένα ποσοστο

Σίγουρα ο γιατρός σου ξέρει τι είναι καλύτερο για εσένα και αυτόν θα ακούς φυσικά!! Φύλαγε τα ρούχα σου να έχεις τα μισά!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , iwanna24 είπε:

Και εγώ είχα κορίτσι θέμα και έμεινα κρεβάτι λόγω τραχήλου...για αρκετούς μήνες!

Μάλλον κατάλαβες λάθος!

Μιλάω για τις ελάχιστες εβδομάδες που είμαστε.

Δεν ξέρω καν αν σχετιζεται από τώρα ο τράχηλος με την κύηση...

 

Ο κάθε γιατρός ξέρει το ιστορικό της κάθε γυναίκας και δίνει τις ανάλογες οδηγίες.  Το να ξεπατωνεσαι στο περπάτημα και να  σηκώνεις βάρη δεν είναι σωστό σε όποιο στάδιο της κύησης και να βρίσκεσαι. Μου είπε τώρα στις αρχες είναι που συμβαίνουν τα περισσότερα...οπότε να προσέχουμε από τωρα!! Τέλος πάντων, εγω απλά ρώτησα τι οδηγίες έχετε από τους γιατρούς σας χωρίς διάθεση ούτε να κρίνω,ούτε να συγκρίνω! Καλή συνέχεια 

πρίν από 27 λεπτά , Martinaa είπε:

Σίγουρα ο γιατρός σου ξέρει τι είναι καλύτερο για εσένα και αυτόν θα ακούς φυσικά!! Φύλαγε τα ρούχα σου να έχεις τα μισά!

Ναι,κορίτσια, σίγουρα,αλίμονο αν ακολουθουσαμε οδηγίες από δω μέσα! Εδώ απλά γίνεται κουβέντα με χαλαρή διάθεση! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Martinaa said:

Όντως θα είναι πολύ καλά να την κόψει το Πάσχα αρκεί να είναι ετοιμοσ! Κάθε παιδί είναι διαφορετικό.. ο χρόνος θα δείξει!!! 
Μου φαίνεται δύσκολη η μετάβαση από το 1 στα 2 και κυρίως που θα ειναι ο μικρός μου σε τέτοιο μεταβατικό στάδιο :wacko:

Εμένα ξέρεις τί μου είπε μια γνωστή μου με τρια παιδάκια κάτω των 3? Οτι το δύσκολο είναι η μετάβαση απο το κανενα στο ένα!! Ολα τα αλλα μετα λεει ειναι ευκολα! Μια χαρά θα είμαστε!! Κι εγώ τα εχω ολα αυτά τα αγχη αλλα θα ειμαστε μια χαρα στο τέλος θα δεις! 

10 hours ago, Martinaa said:

Αλήθεια κορίτσια; Γιατί πρέπει να προσέχετε τόσο πολύ; Εμένα μου λέει να κάνω ακριβώς ότι έκανα και πριν… που και αυτό υπερβολικό μου φαίνεται από τη μια 

Κι εμένα δεν μου είπε να προσέξω κάτι εκτός απο το σουσι. Τώρα αυτό περίεργο που το ανέφερε γιατι εγώ τρελαίνομαι για σουσι και λεω καλά πως το πεταξε τωρα αυτό ετσι? Χαχαχαχαχα Αλλά εγώ και στην πρώτη εγκυμοσυνη δεν ειχα θεματα. Ξεκουράζομαι βεβαια οσο μπορώ και δεν σηκώνω τη μικρη (το εχει καταλαβει η γλυκουλα και δεν παραπονιεται). Αυτά δεν κάνω κατι αλλο.

9 hours ago, Polly1 said:

Ο κάθε γιατρός ξέρει το ιστορικό της κάθε γυναίκας και δίνει τις ανάλογες οδηγίες.  Το να ξεπατωνεσαι στο περπάτημα και να  σηκώνεις βάρη δεν είναι σωστό σε όποιο στάδιο της κύησης και να βρίσκεσαι. Μου είπε τώρα στις αρχες είναι που συμβαίνουν τα περισσότερα...οπότε να προσέχουμε από τωρα!! Τέλος πάντων, εγω απλά ρώτησα τι οδηγίες έχετε από τους γιατρούς σας χωρίς διάθεση ούτε να κρίνω,ούτε να συγκρίνω! Καλή συνέχεια 

Ναι,κορίτσια, σίγουρα,αλίμονο αν ακολουθουσαμε οδηγίες από δω μέσα! Εδώ απλά γίνεται κουβέντα με χαλαρή διάθεση! 

Καλε ναι πειτε πειτε γιατι λεει η μια λεει η αλλη ολο και κατι θα πιάσουμε που μπορει να μην το εχει αναφερει ο δικος μας γιατρός και ρωτάμε μετα! Εγώ αυτό κανω. Ειδικά με τους παιδιάτρους... ξέρετε ποσα πραγματα εμαθα ετσι και γλιτωσα αγχη και κοπο. Γιατι ενταξει καμια φορά ανθρωποι ειναι κι αυτοί τοσο κοσμο βλεπουν μπορει να ξεχασουν να σου πουν κατι και ειδικα στο πρωτο που δεν ξερεις τι σου γινεται καθε πληροφορια ειναι χρήσιμη. Αλλα πάντα ακολουθω οτι πει ο γιατρός εννοείται!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...