Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

προσπάθεια για 2ο μωρο


Recommended Posts

@Polly1 ξέρω σίγουρα για βαφές μαλλιών και για νύχια, για ενυδατικες δεν μου είχε πει τίποτα ο γυναικολόγος μου, στην πρώτη εγκυμοσύνη χρησιμοποιούσα κανονικά πάντως .

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 14 λεπτά , Millou είπε:

@Polly1 ξέρω σίγουρα για βαφές μαλλιών και για νύχια, για ενυδατικες δεν μου είχε πει τίποτα ο γυναικολόγος μου, στην πρώτη εγκυμοσύνη χρησιμοποιούσα κανονικά πάντως .

Α,για πες και για βαφές! Τι σου έχει πει; Χρησιμοποιουσες και με ρετινολη και υαλουρονικο δηλαδη; Γιατί αν είναι και αντιγηρανσης όλο και κάτι θα χει μέσα! 

Link to comment
Share on other sites

@Polly1 για βαφές μου είχε πει καμια το πρώτο τρίμηνο και μόνο τις φυτικές μετά κ αυτό όχι κάθε μήνα,μια φορά αν είναι απόλυτη ανάγκη, τώρα να σου πω για ενυδάτωση χρησιμοποιώ απλές του φαρμακείου και όχι αντιγηρανσης ( αν και θα έπρεπε ) για το υαλουρονικο, θυμάμαι ότι το πρότειναν κ όλας δεν νομίζω να έχεις θέμα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Millou είπε:

Ήρθε τελικά:cry: τουλάχιστον έφυγε η αγωνία....

Την επόμενη φορά κορίτσι μου !!! 

9 ώρες πρίν, Elenaki30 είπε:

Για ανταύγειες ξέρετε άμα γίνεται? Εγώ που είχα ρωτήσει μ είχαν πει ότι επιτρέπονται.. 

Κι εγώ ανταύγειες κάνω! Να πεις στη κομμώτρια σου να μη σου ακουμπάει το κεφάλι με την βαφή όταν στις κάνει! Εγώ πάντα έτσι τις κάνω γιατί γενικά είναι βλαβερό το προϊόν για το δέρμα έγκυος ή μη! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Millou είπε:

Ήρθε τελικά:cry: τουλάχιστον έφυγε η αγωνία....

Δεν πειράζει!!!Τον επόμενο μήνα!!! 

9 ώρες πρίν, Elenaki30 είπε:

Για ανταύγειες ξέρετε άμα γίνεται? Εγώ που είχα ρωτήσει μ είχαν πει ότι επιτρέπονται.. 

Ναι,οι ανταύγειες επιτρέπονται γιατί δεν ακουμπάει στην ρίζα. Δυστυχώς έχω λευκα γι αυτό με ενοχλεί,αλλιώς δε θα έκανα τίποτα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Τι κανουν τα κοριτσακια?οι εγκυουλες μας?

Εγω αυτο το μηνα παρατηρησα οτι ειναι ο πρωτος μετα την αποξεση(αρχες αυγουστου) που δεν με ποναει η κοιλια μου μετα την ωορρηξια...θελω να πιστευω οτι ειναι καλο σημαδι...και οτι μπορει τους προηγουμενους 2 μηνες να μην ειχα και θετικα αποτελεσματα λογω το οτι η μητρα μου να μην ειχε συνερθει τελειως...θα δειξει...7 μερες για να δω τι ψαρια επιασα...χιχιχιιχιχ

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , Ανθη 39 είπε:

Τι κανουν τα κοριτσακια?οι εγκυουλες μας?

Εγω αυτο το μηνα παρατηρησα οτι ειναι ο πρωτος μετα την αποξεση(αρχες αυγουστου) που δεν με ποναει η κοιλια μου μετα την ωορρηξια...θελω να πιστευω οτι ειναι καλο σημαδι...και οτι μπορει τους προηγουμενους 2 μηνες να μην ειχα και θετικα αποτελεσματα λογω το οτι η μητρα μου να μην ειχε συνερθει τελειως...θα δειξει...7 μερες για να δω τι ψαρια επιασα...χιχιχιιχιχ

Εμείς πάντως 9 μηνες προσπαθούσαμε και ήταν ο μοναδικός μήνας που είπα αποκλείεται να είμαι έγκυος γιατί δεν είχα καν υγρά στα μέσα του κύκλου... Και τελικά ήμουν χωρίς κανένα απολύτως σύμπτωμα εκτός του πρησμένου στήθους που έτσι και αλλιώς είναι πριν την περίοδο.. Σου εύχομαι να είσαι αυτόν τον μήνα :wub:

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


14 ώρες πρίν, Millou είπε:

Ήρθε τελικά:cry: τουλάχιστον έφυγε η αγωνία....

Εμείς οι δύο δεν είμασταν τα κουραμπιεδακια της παρέας?? Τα φρέσκο τροφαντο λαχταριστά... α δεν παίζω με άφησες μόνη μου με τις κοκκαλιαρες???  

Μην με αφήσεις για πολύ μόνη στον επόμενο κύκλο σε θέλω φουθκα!!!

9 ώρες πρίν, Ανθη 39 είπε:

Τι κανουν τα κοριτσακια?οι εγκυουλες μας?

Εγω αυτο το μηνα παρατηρησα οτι ειναι ο πρωτος μετα την αποξεση(αρχες αυγουστου) που δεν με ποναει η κοιλια μου μετα την ωορρηξια...θελω να πιστευω οτι ειναι καλο σημαδι...και οτι μπορει τους προηγουμενους 2 μηνες να μην ειχα και θετικα αποτελεσματα λογω το οτι η μητρα μου να μην ειχε συνερθει τελειως...θα δειξει...7 μερες για να δω τι ψαρια επιασα...χιχιχιιχιχ

Ανυπομονούμε για τα ευχάριστα!! Τον ξελογιασες στις γόνιμες??? Η στο κουτουρού και οτι κάτσει?? Αγχώνομαι και εγω μαζί σου... να μας ενημερώνεις για συμπτώματα... να τα συζητάμε... 

Έλα ρε φιλη να γεμίσουμε.και λίγη ενέργεια και να πιστέψουμε στο όνειρο και το όνειρο να πραγματοποιηθεί..  Μετά τη  απόξεση στο μόνο κύκλο που δεν πόνεσα στην ωορρηξία ήταν ο μήνα που γκαστρωθηκα σε λέω... είναι σημαδιακό...βεβαίως βεβαίως.. 

Εγώ κορίτσια είχα σήμερα γιατρό. Επόμενο 10/12.. 

Μου είπε όλα τέλεια ξεκίνησαν. Εν σύγκριση με την προηγούμενη που ήταν παλλινδρομη. Και να μην αγχώνομαι.. 

Βέβαια ήταν κουτσουλιτσα... ανυπομονώ για Αυχενική να δούμε τίποτα βρε παιδι μου κανέναν πόδι χέρι μύτη χείλη... Και γερο να ειναι και το φύλο εννοειται... εχομεν 2 αγορια... θα θελαμε να κυκλοφορησουν και τίποτα ροζ φουστανακια και φιογκακια δω μέσα... Μια μικρούλα ζωηρουλα να μας κάνει αναστα!!!

Ότι πει ο Θεος!! 

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, enjoy είπε:

Εμείς οι δύο δεν είμασταν τα κουραμπιεδακια της παρέας?? Τα φρέσκο τροφαντο λαχταριστά... α δεν παίζω με άφησες μόνη μου με τις κοκκαλιαρες???  

Μην με αφήσεις για πολύ μόνη στον επόμενο κύκλο σε θέλω φουθκα!!!

Ανυπομονούμε για τα ευχάριστα!! Τον ξελογιασες στις γόνιμες??? Η στο κουτουρού και οτι κάτσει?? Αγχώνομαι και εγω μαζί σου... να μας ενημερώνεις για συμπτώματα... να τα συζητάμε... 

Έλα ρε φιλη να γεμίσουμε.και λίγη ενέργεια και να πιστέψουμε στο όνειρο και το όνειρο να πραγματοποιηθεί..  Μετά τη  απόξεση στο μόνο κύκλο που δεν πόνεσα στην ωορρηξία ήταν ο μήνα που γκαστρωθηκα σε λέω... είναι σημαδιακό...βεβαίως βεβαίως.. 

Εγώ κορίτσια είχα σήμερα γιατρό. Επόμενο 10/12.. 

Μου είπε όλα τέλεια ξεκίνησαν. Εν σύγκριση με την προηγούμενη που ήταν παλλινδρομη. Και να μην αγχώνομαι.. 

Βέβαια ήταν κουτσουλιτσα... ανυπομονώ για Αυχενική να δούμε τίποτα βρε παιδι μου κανέναν πόδι χέρι μύτη χείλη... Και γερο να ειναι και το φύλο εννοειται... εχομεν 2 αγορια... θα θελαμε να κυκλοφορησουν και τίποτα ροζ φουστανακια και φιογκακια δω μέσα... Μια μικρούλα ζωηρουλα να μας κάνει αναστα!!!

Ότι πει ο Θεος!! 

Καλημερα!! Αχ ναι..εγω στην αυχενικη του μικρου συνειδητοποιησα οτι εχω μωρακι μεσα στη κοιλιτσα....με ειχαν πιασει τα κλαματα..αυτο που βλεπεις χερακια ποδαρακια να κουνιουνται..δεν υπαρχει...αντε με το καλο...τελεια τα νεα σου...επισης ωραια ειναι τα αγορακια αλλα και τα κοριτσακια μια γλυκα...γερο πανω απ ολα βεβαια!!

Σιγουρα πιασαμε τις γονινες σ ενα ποσοστο...ειχα 19 θετικο τεστ και ειχαμε επαφες απο 17 μεχρι 21...τωρα θα δουμε...αλλα χαρηκα γιατι δεν αισθανομαι πονους οπως τους προηγουμενους μηνες..που μου χε μπει στο μυαλο οτι η μητρα κατι δεν....μονο κατι τραβηγματα κατα διαστηματα..για να δουμε...6 μερες μεινανε...αχχαχαχχα

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Άντε με το καλό... οι εγκυμοσυνες που προορίζονταν για το α' εξαμηνο του 2022 όλο παλλινδρομες ήταν... Άντε για το β'εξαμηνο να αυξάνονται οι εγκυμοσύνες... δεν παει αλλο τοση πικρα...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, enjoy είπε:

Άντε με το καλό... οι εγκυμοσυνες που προορίζονταν για το α' εξαμηνο του 2022 όλο παλλινδρομες ήταν... Άντε για το β'εξαμηνο να αυξάνονται οι εγκυμοσύνες... δεν παει αλλο τοση πικρα...

Πραγματικά...και εγώ την πρώτη φορά, Γενάρη θα γεννούσα..

Πάμε δυναμικά για το 2ο εξάμηνο κορίτσια!! Όλα καλά να μας πάνε!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα πέρα ως πέρα ❤️

Αν και για καλησπέρα είναι η ώρα...

Σήμερα είμαι εντελώς χάλια...όλη μέρα αναγουλες...μάλλον το πάω για εμετό. 

Χαίρομαι βεβαια μέσα μου...

Ανωμαλία στο φουλ αλλά ανεβαίνει η χοριακη για να νιώθω τόσο χάλια. 

Ακόμα είμαι σε πολύ χαλαρό μουντ. Δεν κάνω τίποτα και ξεκουράζομαι...σιγά σιγά αφού ακούσω καρδούλα θα πάρω τα πάνω μου...

Διαβάζω τα νέα σας...

Ελπίζω οι εγκυουλες του Ιουλίου να είμαστε ένα ουράνιο τόξο...

Εγώ θα γεννούσα την πρώτη φορά, Φεβρουάριο και τώρα θα γεννούσα Μάιο.

Δεν μου πάει μάλλον...τώρα δειλά δειλά θα γεννήσω Ιούλιο... είπα, είμαστε τα καλύτερα παιδιά ❤️

Αυτή την εβδομάδα πολλές θα ακούσουμε καρδούλα... περιμένω πως και πως για όλες.

 

 

 

 

 

 

  • Μου αρέσει 6

fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...