Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 2 λεπτά , Faith22 είπε:

      1 ή 2 εμβρυακια έχεις βάλει?Εγώ Τετάρτη ετ κ Σάββατο απόγευμα έκανα τεστ early predictor κ βγήκε μια πολύ πολύ άχνη γραμμή,έχω δίδυμα όμως!

      Νομίζω κ εγώ παράεκανες νωρίς!Μας ξεπέρασες όλες😂

      Ένα έβαλα πέμπτης ημέρας.Οντως είναι πολύ νωρίς,απλά ήθελα να δω αν βγει έστω αχνή γραμμή,αλλά τπτ..το early predictor είναι διαφορετικό απο τα άλλα? Αυτό που πήρα δείχνει από την πέμπτη ημέρα συλληψης

Αίμα στην 6η εβδομάδα κύησης


Recommended Posts

On 9/19/2021 at 7:07 AM, Thessalonikia25 said:

Αυτό για τους πόνους το άκουσα κι εγώ και και το παραμικρό που ένιωθα χαμηλά στην κοιλιά με έκανε να πανικοβάλλομαι. ειλικρινά δεν ξέρω αν αυτό που νιώθω είναι κάτι το ανησυχητικό... δεν είναι πόνος αλλά μια πίεση κάτω στη μήτρα. Επίσης υπάρχει ελάχιστο αίμα ακόμα αλλά καφετίζει. Μακάρι να σταματήσει κι αυτό! 

Εγώ φαντάσου είχα ξαφνική αιμορραγία, με αρκετό αίμα! Αλλά όταν λένε γι πόνο, εννοούν δυνατό πόνο, σαν επίπονης περιόδου! Όλα θα είναι καλά! Ευκαιρία να ακούσεις το μπεμπάκι!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

19 ώρες πρίν, Thessalonikia25 είπε:

Κι εγώ αύριο θα πάω στο γιατρό. Σου εύχομαι ότι καλύτερο από τα βαθύ της καρδιάς μου γιατί καταλαβαίνω πως έχεις περάσει πολλά! Περιμένουμε νέα σου και θα προσευχηθώ να είναι ευχάριστα! 

Κορίτσι μ πηγες στο ραντεβου σου??? Αναμένω τα νέα! Τα δικά μ ήταν ενθαρρυντικά ο μπέμπης είναι καλά παρολο το αίμα κλπ κλπ η γιατρός που έκανε την αυχενικη μου είπε ότι δεν είναι απ τον πλακουντα συμφωνα με όσα βλέπει κ ότι είναι από σπασμένα αγγεία στον τράχηλο και να αρχιζω να συνηθίζω γιατί αν έχει ευαισθησία όπως φαίνεται μπορει να είναι κ συχνό φαινόμενο.....βεβαια ο ντοκτορ που με βλεπει κανονικά πιστευει είναι απ τον πλακουντα που Ακουμπαει τον τραχηλο ,με μπερδεψαν λίγο καταλαβαινεις....Προφανως πηρα δεκα χρονια απ'τη ζωή μ πίσω κ πρωτη φορα απομυθοποίω λίγο το αίμα που το ετρεμα μην το δω..... Και περιμενω νέα σου....... 

Link to comment
Share on other sites

On 19/9/2021 at 7:09 ΜΜ, Thessalonikia25 είπε:

Κι εγώ αύριο θα πάω στο γιατρό. Σου εύχομαι ότι καλύτερο από τα βαθύ της καρδιάς μου γιατί καταλαβαίνω πως έχεις περάσει πολλά! Περιμένουμε νέα σου και θα προσευχηθώ να είναι ευχάριστα! 

Κορίτσι μ περιμενουμε νέα σου... Ελπίζω να είναι όλα καλά!!!! 

Link to comment
Share on other sites

On 19/9/2021 at 7:03 ΜΜ, Natty86 είπε:

Ναι κορίτσι μ απ ολα... Προγεστερονη ένεση ( την έπαιρνα απ την αρχή της εξωσωματικής)  και αυτά τα ουτρουτζεσταν 2 απ το στόμα 

Μκυ έδωσε κ μαγνήσιο και αντιβίωση για το αίμα.... Ότι μπορείς να φανταστείς παίρνω... Τι θα κάνει δουλειά απ ολα αυτα δεν ξέρω.... Κ εγώ σαν εσενα μόνο για τουαλέτα... Τρέμω να παω να κατουρησω πλέον......... Ευχομαι τα καλυτερα κ για τις δυο μας... Οι ιστορίες των κοριτσιών μ δίνουν κ μένα κουράγιο δεν περναει η μέρα να έρθει το αυριο να παω στο γιατρό..... 

Καλή μου μια από τα ίδια πέρασα στην 2η κύηση και από το άγχος μου έχασα καπου 9κιλα αν θυμάμαι καλά δεν ήθελα να φάω με τπτ.. κλάμα πολύ... ψυχολογία στα πατωματα μέχρι που ανέβηκε στον 2ο μεγάλο υπέρηχο ο πλακούντα και ηρέμησα... με την πρώτη ενεση εμένα μου σταμάτησε κατευθείαν... υπομονη και έχει ο Θεος... εύχομαι σύντομα να σταματήσει και σε σας κοριτσάκια μου... Και σε μερικούς μήνες να σας τρελάνουν στις αγκαλίτσες τα μπουμπουκακια!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, enjoy είπε:

Καλή μου μια από τα ίδια πέρασα στην 2η κύηση και από το άγχος μου έχασα καπου 9κιλα αν θυμάμαι καλά δεν ήθελα να φάω με τπτ.. κλάμα πολύ... ψυχολογία στα πατωματα μέχρι που ανέβηκε στον 2ο μεγάλο υπέρηχο ο πλακούντα και ηρέμησα... με την πρώτη ενεση εμένα μου σταμάτησε κατευθείαν... υπομονη και έχει ο Θεος... εύχομαι σύντομα να σταματήσει και σε σας κοριτσάκια μου... Και σε μερικούς μήνες να σας τρελάνουν στις αγκαλίτσες τα μπουμπουκακια!!

Καλημερα κοπέλα μ!!!! Εμένα με έχουν μπερδέψει λίγο τελικά.....ο γιατρός μου λέει ότι ακουμπάει ο πλακουντας παρολα αυτά επειδή συνεργάζεται με μια γιατρό που κάνει αυχενικες μόνο με έστειλε κ σε αυτή κ αυτή είπε ότι δεν είναι ο πλακουντας αλλά έχει σπάσει κάποιο η κάποια αγγεία στον τράχηλο και ότι καμια αποκολληση δε φαίνεται.... Να κάτσω ναι μεν σπίτι μου χαλαρά αλλά όχι ξαπλα γιατί θέλουμε το αίμα να φευγει απο εκει να μην μένει στάσιμο εννοείται εδώ ακόμα καφέ... Βέβαια για του στραβου το δίκιο κ ο δόκτωρ ποτε δεν είπε .....α να εδώ μια αποκόλληση τόσο.... Αλλά ειπε ειναι ψηλά κ ακουμπάει, η άλλη γιατρός που τη ρώτησα χθες αν ακουμπάει μου είπε όχι... Μου είπε. Ειναι χαμηλά όπως σε όλες τις γυναίκες σε αυτή τη φάση των 4,5 μηνών που είμαι εγώ αλλά δεν είναι από εκεί... Αι βγάλε άκρη... Τουλάχιστον ο Μπέμπης ειναι καλα αυτό έχει σημασία κ λέω τι στο καλό αν ήταν κάτι φοβερό ένας απ τους δυο θα το έβλεπε οπότε μενω εδώ με τα καφέ μ και το. συνηθίζω για να φτιάξει η ψυχολογία μ... Η γιατρός η χθεσινή δε μ μου το είπε κιόλας αν έχεις ευαισθησια στον τράχηλο που είναι πολύ πιθανο να μην τρομάζεις γιατί θα τα έχεις αυτά.... 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 36 λεπτά , Natty86 είπε:

Καλημερα κοπέλα μ!!!! Εμένα με έχουν μπερδέψει λίγο τελικά.....ο γιατρός μου λέει ότι ακουμπάει ο πλακουντας παρολα αυτά επειδή συνεργάζεται με μια γιατρό που κάνει αυχενικες μόνο με έστειλε κ σε αυτή κ αυτή είπε ότι δεν είναι ο πλακουντας αλλά έχει σπάσει κάποιο η κάποια αγγεία στον τράχηλο και ότι καμια αποκολληση δε φαίνεται.... Να κάτσω ναι μεν σπίτι μου χαλαρά αλλά όχι ξαπλα γιατί θέλουμε το αίμα να φευγει απο εκει να μην μένει στάσιμο εννοείται εδώ ακόμα καφέ... Βέβαια για του στραβου το δίκιο κ ο δόκτωρ ποτε δεν είπε .....α να εδώ μια αποκόλληση τόσο.... Αλλά ειπε ειναι ψηλά κ ακουμπάει, η άλλη γιατρός που τη ρώτησα χθες αν ακουμπάει μου είπε όχι... Μου είπε. Ειναι χαμηλά όπως σε όλες τις γυναίκες σε αυτή τη φάση των 4,5 μηνών που είμαι εγώ αλλά δεν είναι από εκεί... Αι βγάλε άκρη... Τουλάχιστον ο Μπέμπης ειναι καλα αυτό έχει σημασία κ λέω τι στο καλό αν ήταν κάτι φοβερό ένας απ τους δυο θα το έβλεπε οπότε μενω εδώ με τα καφέ μ και το. συνηθίζω για να φτιάξει η ψυχολογία μ... Η γιατρός η χθεσινή δε μ μου το είπε κιόλας αν έχεις ευαισθησια στον τράχηλο που είναι πολύ πιθανο να μην τρομάζεις γιατί θα τα έχεις αυτά.... 

Καλημέρα! Χαίρομαι που το μωρό σου είναι καλά ειλικρινά. Εγώ είμαι ακόμα στο άγνωστο δυστυχώς... Νιώθω απογοητευμένη και στεναχωρημένη. Το αίμα σταμάτησε ευτυχώς σήμερα έχω μόνο ελάχιστα ίχνη δόξα το Θεό. Αλλά πήγα εχθές την πρώτη μου επίσκεψη και ενώ είδε σάκο σε καλή θέση δεν είδε έμβρυο. Μου είπε ότι είτε είναι νωρίς ακόμα γτ έχω λιγάκι άστατη περίοδο είτε η εγκυμοσύνη μου δεν προχώρησε καλά και μου ζήτησε να κάνω ξανά μια χοριακη για να δούμε αν ανέβηκε η τιμή της από την προηγούμενη φορά. Εγώ πάντως θεωρούσα ότι ήμουν ήδη 6 εβδομάδων και θα έπρεπε να φανεί έμβρυο οπότε έχω κακό προαίσθημα. 

  • Μπερδεμένη/-ος 1
  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Thessalonikia25 είπε:

Καλημέρα! Χαίρομαι που το μωρό σου είναι καλά ειλικρινά. Εγώ είμαι ακόμα στο άγνωστο δυστυχώς... Νιώθω απογοητευμένη και στεναχωρημένη. Το αίμα σταμάτησε ευτυχώς σήμερα έχω μόνο ελάχιστα ίχνη δόξα το Θεό. Αλλά πήγα εχθές την πρώτη μου επίσκεψη και ενώ είδε σάκο σε καλή θέση δεν είδε έμβρυο. Μου είπε ότι είτε είναι νωρίς ακόμα γτ έχω λιγάκι άστατη περίοδο είτε η εγκυμοσύνη μου δεν προχώρησε καλά και μου ζήτησε να κάνω ξανά μια χοριακη για να δούμε αν ανέβηκε η τιμή της από την προηγούμενη φορά. Εγώ πάντως θεωρούσα ότι ήμουν ήδη 6 εβδομάδων και θα έπρεπε να φανεί έμβρυο οπότε έχω κακό προαίσθημα. 

Κορίτσι μ μην απογοητευεσαι ακόμα μπορεί η εμφυτευση να έγινε πολυ αργότερα απ όσο νομίζεις!!!! Επίσης η χοριακη, η τουλάχιστον η αυξηση της χοριακης θα δείξει κ την εξέλιξη!!!! Μπορεί να ειναι πολυ νωρίς ακομα !!!! Να ξέρεις σε νιωθω... Και οι περισσοτερες εδώ μέσα έχουμε ζήσει φοβερές καταστάσεις... Ευχομαι μέσα απ την καρδιά μου να πάρεις μια τέλεια χοριακη και να ειναι ολα θέμα συχγρονισμου! Ότι χρειαστείς είμαστε εδώ! Όλα θα πάνε κατ ευχην, κανεις ήδη ότι καλυτερο μπορείς! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 33 λεπτά , Natty86 είπε:

Κορίτσι μ μην απογοητευεσαι ακόμα μπορεί η εμφυτευση να έγινε πολυ αργότερα απ όσο νομίζεις!!!! Επίσης η χοριακη, η τουλάχιστον η αυξηση της χοριακης θα δείξει κ την εξέλιξη!!!! Μπορεί να ειναι πολυ νωρίς ακομα !!!! Να ξέρεις σε νιωθω... Και οι περισσοτερες εδώ μέσα έχουμε ζήσει φοβερές καταστάσεις... Ευχομαι μέσα απ την καρδιά μου να πάρεις μια τέλεια χοριακη και να ειναι ολα θέμα συχγρονισμου! Ότι χρειαστείς είμαστε εδώ! Όλα θα πάνε κατ ευχην, κανεις ήδη ότι καλυτερο μπορείς! 

Δυστυχώς η χοριακη ήταν πεσμένη οπότε το αίμα που είχα δει ήταν αποβολή. Προσπαθώ να δω το θετικό το οποίο είναι ότι μετά από δύο χρόνια προσπάθειας τώρα γνωρίζω ότι μπορώ να μείνω έγκυος με φυσικό τρόπο. Σου εύχομαι να έχεις μια τέλεια εγκυμοσύνη! 

  • Λυπημένη/-ος 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 29 λεπτά , Thessalonikia25 είπε:

Δυστυχώς η χοριακη ήταν πεσμένη οπότε το αίμα που είχα δει ήταν αποβολή. Προσπαθώ να δω το θετικό το οποίο είναι ότι μετά από δύο χρόνια προσπάθειας τώρα γνωρίζω ότι μπορώ να μείνω έγκυος με φυσικό τρόπο. Σου εύχομαι να έχεις μια τέλεια εγκυμοσύνη! 

Κορίτσι λυπάμαι παρα πολυ ..... Δεν μπορώ να νιώσω αυτό που νιώθεις εννοείται.... Αλλά φαντάζομαι μιας κ κάθε αποτυχημένη εξωσωματική σαν αποβολή την ένιωθα.... 

Χαίρομαι ,που  1000 δικιά θα  είχες να μην μπορείς αυτή τη στιγμή να εστιασεις στην φυσιολογικη συλληψη ,γιατί είναι όντως πολυ σημαντική αλλά αφου εχεις τόση δυναμη κ το βλεπεις να πάρεις κουράγιο από αυτό... Κ ευχομαι όπως φυσιλογικα ήρθε αυτή η σύλληψη να έρθει και η επόμενη, αυτή που θα μείνει πολυ πολυ συντομα!!! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Thessalonikia25 είπε:

Δυστυχώς η χοριακη ήταν πεσμένη οπότε το αίμα που είχα δει ήταν αποβολή. Προσπαθώ να δω το θετικό το οποίο είναι ότι μετά από δύο χρόνια προσπάθειας τώρα γνωρίζω ότι μπορώ να μείνω έγκυος με φυσικό τρόπο. Σου εύχομαι να έχεις μια τέλεια εγκυμοσύνη! 

Στεναχωρεθηκα πολυ ρε συ..Είμαστε ολες εδώ ότι χρειαστείς εγώ έζησα τον Ιούνιο άδειο σάκο. Και αίμα.. αλλα δεν απεβαλα δεν έφευγε με τίποτα.. Και χρειάστηκα αποξεση.. Χαίρομαι που προσπαθείς να δεις την θετική πλευρά!! Βεβαίως και είναι κατόρθωμα που μπορείς φυσιολογικά!! Επίσης, να σ πω ότι καλύτερα αποβολή με άδειο σάκο πάρα να άκουγες καρδούλα.. Έχει ο Θεος!!! Σου εύχομαι σύντομα μια νέα τελειωμένη κύηση από καρδιάς!!! Ταξε και θα ερθει πιο συντομα απο οσο φανταζεσαι!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 21/9/2021 at 3:05 ΜΜ, enjoy είπε:

Στεναχωρεθηκα πολυ ρε συ..Είμαστε ολες εδώ ότι χρειαστείς εγώ έζησα τον Ιούνιο άδειο σάκο. Και αίμα.. αλλα δεν απεβαλα δεν έφευγε με τίποτα.. Και χρειάστηκα αποξεση.. Χαίρομαι που προσπαθείς να δεις την θετική πλευρά!! Βεβαίως και είναι κατόρθωμα που μπορείς φυσιολογικά!! Επίσης, να σ πω ότι καλύτερα αποβολή με άδειο σάκο πάρα να άκουγες καρδούλα.. Έχει ο Θεος!!! Σου εύχομαι σύντομα μια νέα τελειωμένη κύηση από καρδιάς!!! Ταξε και θα ερθει πιο συντομα απο οσο φανταζεσαι!!

Ήταν όλα τόσο γρήγορα. Έκανα τεστ εγκυμοσύνης με 10 μέρες καθυστέρησης και δεν πρόλαβα καλά καλά να το συνειδητοποιήσω και μετά από 4 μέρες είδα αίμα. Έπαθα σοκ εκείνη την ημέρα αλλά δοξάζω το Θεό που έγινε τόσο γρήγορα γιατί αν το ένιωθα αν άκουγα την καρδούλα του και μετά το έχανα δεν ξέρω πως θα αντιδρούσα. Θεωρώ πως θα το ξεπεράσω γρήγορα γιατί ήμουν ενθουσιασμένη και χαρούμενη αλλά στην ιδέα ότι επιτέλους είμαι έγκυος γιατί δεν πρόλαβα να το δω στον υπέροχο ή να το νιώσω. Θέλω να πιστεύω πως δεν θα κάνω πάλι δύο χρόνια να μείνω έγκυος κι εχώ ακούσει ότι αν μείνεις μια φορά μετά είναι πιο εύκολο να ξαναμείνεις. Το κακό όμως είναι ότι το ίδιο λένε και για την αποβολή. Τρέμω στην ιδέα μη μου συμβεί  και για δεύτερη φορά. Σταμάτησα την Τρίτη τα utrogestan και εχθές ξεκίνησε σιγά σιγά το αίμα. Σήμερα το πρωί έχω την εντύπωση ότι απέβαλλα το σάκο. Μακάρι να αποφύγω την απόξεση!

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...