Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 14 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Βγήκε η αμη και είναι στα πατώματα..2,40pmol/L..πως γίνεται μέσα σε 2,5 χρόνια να έπεσε από το 9 στο 2,40? Δεν ξέρω αν αξίζει να κάνω διέγερση..από βδομάδα θα κλείσω ραντεβού με το γιατρό να δούμε πως θα πορευτούμε..πάντως το ένα εμβρυακι που μου έμεινε,φοβάμαι να το βάλω,για κάποιο λόγο πιστεύω πως δεν θα πιάσει,οπότε προτιμώ να κάνω πρώτα ωοληψια-ες..Ήδη με τον άντρα μου κάνουμε εξετάσεις και μαζεύουμε τα δικαιολογητικα..Μεγάλο χαστούκι η ΑΜΗ,ειλικρινά τόσο χαμηλή δεν την περίμενα με τπτ...

      Καλημέρα!

      Εγώ στα 32 μου είχα ΑΜΗ 3,κάτι pmol/L και η fsh ήταν πάντα πάνω απο 12 κι είχε φτάσει και 26, στο τέλος που την κοιτούσα ήταν γύρω στο 18. 

      Κι έμεινα φυσιολογικά έγκυος στον 4ο μήνα προσπαθειών ενώ είχα αυτές τις χάλια εξετάσεις. Μην απογοητεύεσαι από το νούμερο της ΑΜΗ, δεν λέει κάτι.

      • Ευχαριστώ 1

Λεμφαδενικός καθαρισμός


Recommended Posts

Καλησπερα , ειμαι 28 ετων ,το 2015 εκανα ολικη αφαιρεση θυρεοειδους με τον Γουση στο μετροπολιταν  ειχα θηλωδες πηρα και θεραπεια με ιωδιο ολα αυτα τα χρονια οι εξετασεις μου ηταν μια χαρα.6 μηνες  μετα απο την 1η μου γεννα  το 2020 στον υπερηχο θυρεοειδους βρεθηκε ενας υποπτος λεμφαδενας ο οποιος μεχρι σημερα υπαρχει και τον παρακεντησα τον Οκτωβριο του 2021 και το απατελεσμα ηταν θηλωδες κακοηθεια στον λεμφαδενα.Σε ενα μηνα γενναω και με 2 χειρουργους  που μιλησα μου ειπαν οτι πρεπει να χειρουργηθω 40 μερες μετα την γεννα .Επειδη την διαδικασια την ξερω και δεν ηταν και ευκολη ποσο μαλλον τωρα  με ενα παιδι  2 ετων και  ενα  βρεφος με αγχωνει το γεγονος οτι σε 40 μερες πρεπει να ξαναχειρουργηθω μετα την καισαρικη  και να αφησω το νεογεννητο.Μου ειπαν οτι για το λεμφαδενικο καθαρισμο εκτος οτι ειναι ενα δυσκολο χειρουργειο η νοσηλεια ειναι 5 μερες σε αντιθεση με την  ολικη θυρεοειδοκτομη που ηταν μια μερα.Χαρτογραφηση λεμφαδενων δεν εχω κανει θα κανω μετα τη γεννα.

Επισης αν γνωριζει καποια μαμα να μου πει τι γινεται με το θηλασμο κατα τη διαρκεια της νοσηλειας (γνωριζω οτι αν ληφθει ιωδιο απαγορευεται)

Ειμαι σε αναζητηση εμπειρου  χειρουργου ενδοκρινων αδενων  στην Αθηνα, θα ηθελα να το κανω σε δημοσιο καθως τα ποσα που εχω ακουσει ειναι το λιγοτερο 6.500€ και ειμαι ανεργη.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

9 ώρες πρίν, Sofiamp είπε:

Καλησπερα , ειμαι 28 ετων ,το 2015 εκανα ολικη αφαιρεση θυρεοειδους με τον Γουση στο μετροπολιταν  ειχα θηλωδες πηρα και θεραπεια με ιωδιο ολα αυτα τα χρονια οι εξετασεις μου ηταν μια χαρα.6 μηνες  μετα απο την 1η μου γεννα  το 2020 στον υπερηχο θυρεοειδους βρεθηκε ενας υποπτος λεμφαδενας ο οποιος μεχρι σημερα υπαρχει και τον παρακεντησα τον Οκτωβριο του 2021 και το απατελεσμα ηταν θηλωδες κακοηθεια στον λεμφαδενα.Σε ενα μηνα γενναω και με 2 χειρουργους  που μιλησα μου ειπαν οτι πρεπει να χειρουργηθω 40 μερες μετα την γεννα .Επειδη την διαδικασια την ξερω και δεν ηταν και ευκολη ποσο μαλλον τωρα  με ενα παιδι  2 ετων και  ενα  βρεφος με αγχωνει το γεγονος οτι σε 40 μερες πρεπει να ξαναχειρουργηθω μετα την καισαρικη  και να αφησω το νεογεννητο.Μου ειπαν οτι για το λεμφαδενικο καθαρισμο εκτος οτι ειναι ενα δυσκολο χειρουργειο η νοσηλεια ειναι 5 μερες σε αντιθεση με την  ολικη θυρεοειδοκτομη που ηταν μια μερα.Χαρτογραφηση λεμφαδενων δεν εχω κανει θα κανω μετα τη γεννα.

Επισης αν γνωριζει καποια μαμα να μου πει τι γινεται με το θηλασμο κατα τη διαρκεια της νοσηλειας (γνωριζω οτι αν ληφθει ιωδιο απαγορευεται)

Ειμαι σε αναζητηση εμπειρου  χειρουργου ενδοκρινων αδενων  στην Αθηνα, θα ηθελα να το κανω σε δημοσιο καθως τα ποσα που εχω ακουσει ειναι το λιγοτερο 6.500€ και ειμαι ανεργη.

Καλημέρα! Θα σου πρότεινα να απευθυνθείς σε σύμβουλο θηλασμού να φτιάξει ένα ειδικό για σένα πρωτόκολλο αντλησης που θα είσαι κάτω από δύο μηνών ώστε να έχεις επάρκεια γάλακτος τις μέρες που θα λείπεις και να σου προτείνει μεθόδους σίτισης για να επανέλθετε κανονικά στον θηλασμό μετά το πέρας της θεραπείας σου! Αφού στο ιώδιο δεν επιτρέπεται φαντάζομαι θα συνεχίσεις αντλήσεις και στο νοσοκομείο και στο σπίτι απλά το γάλα θα το πετάς μέχρι να σου δώσει η συμβουλος το οκ να δώσεις ξανά! Σε περίπτωση που δεν μπορέσεις να ανταποκριθείς έχε στο νου σου και τον επαναγαλακτισμό όταν νιώσεις εντάξει και τη σκόνη η οποία θα είναι σαν βοήθεια! Εύχομαι τα καλύτερα με το χειρουργείο σου και να σου έρθουν όλα εύκολα για σένα και τα μωρά σου! 

  • Μου αρέσει 2

 Κράτα το

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου κορίτσι μου!!Ναι το ιώδιο απαγορεύεται στο θηλασμό...όπως και η στενή επαφή με τα παιδιά σου..μπορεις να ξεκινήσεις τράπεζα άμα θέλεις και έχεις την δύναμη να ταιζει κάποιος το μωρό σου όσο θα λειπεις..Λεμφαδενικο καθαρισμό δεν κάνουν όλοι..Στο ιδιωτικό είναι πολύ ακριβά σε καταλαβαίνω..Στο δημόσιο υπάρχουν πολλοί καλοί γιατροί .Στο Ιπποκράτειο ξέρω και στο Μεταξά .στο δεύτερο μπορείς να πάρεις τηλ και να απευθυνθείς στο ενδοκρινολογικό τμήμα να πεις το πρόβλημα σου και να σε κατευθύνουν.

Καλο κουράγιο σου εύχομαι και καλή δύναμη!!

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...