Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 14 λεπτά , Neverstop είπε:

      Νομίζω η κοπέλα δεν έκανε αυτό με το σταυρό για αυτό ρωτάω. Κάποια βγάζουν μόνο μία γραμμή

      Ναι κάλε το κατάλαβα απλώς επειδή είναι ίδιο μαρκα υπέθεσα πως δείχνει και αυτό πάνω από 25 μονάδες !!

      αυτο που έκανε η κοπέλα δείχνει κάθετη γραμμή και έχει μια άχνη κάθετη 

Χαμηλός αιματοκρίτης σε μωρό


Katerina96

Recommended Posts


Διαφημίσεις

12 ώρες πρίν, Katerina96 είπε:

Έχει κάποια μανούλα εμπειρία; σε παιδάκι κάτω των 2ετων;

ποσο ειναι το παιδακι σου;

εμενα ειχε ο γιος μου πολυ χαμηλο αιματοκριτη,σιδηρο,φεριτινη κ d,στις εξετασεις του οταν ηταν ενος.προσεξαμε λιγο παραπανω διατροφη,πηρε συμπληρωμα d κ σιδηρου,σε 6-12μ ηταν καλυτερα.απο τοτε ειναι μεσα στα ορια

ειναι 5πλεον

αρχικα η παιδιατρος νομισε οτι εχει στιγμα λογω των εξετασεων του.δ ισχυει,αλλα ειναι κληρονομικο σε εμας.κ εγω κ η μαμα μου εχουμε πολυ χαμηλες τιμες.εγω δλδ νορμαλ εχω 30-32αιματοκριτη.μετα την πρωτη εγκυμοσυνη μου ανεβηκε κ οταν δ επαιρνα συμπληρωμα.κ η μαμα μου εχει γυρω στο 28στα νορμαλ της

εννοειται το ψαχνεις,απλα δ ειναι κτ που πρεπει να σε αγχωσει.κ μην φοβηθεις το συμπληρωμα,πολλες φορες ειναι απαραιτητο

Link to comment
Share on other sites

Αχ κατάλαβα απόλυτα. Και εγώ έτσι. Εγώ έχω 29 με 30. Πάντα. 

Ευτυχως κάναμε εξετάσεις σήμερα και από 31 που ηταν τον Ιούλιο πήγε 35.4 

Είναι 20μηνων. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , Katerina96 είπε:

Αχ κατάλαβα απόλυτα. Και εγώ έτσι. Εγώ έχω 29 με 30. Πάντα. 

Ευτυχως κάναμε εξετάσεις σήμερα και από 31 που ηταν τον Ιούλιο πήγε 35.4 

Είναι 20μηνων. 

εμεις το εχουμε ψαξει σε ενα βαθμο,η μαμα μου πχ δ εχει στιγμα.ο μπαμπας μου επισης,ειναι αιμοδοτης,δ ειχε ποτε θεμα.κ απο τα 3παιδια που ειμαστε εγω κ τα αδερφια μου,ο αδερφος μου ποτε,η αδερφη μου νομιζω μια φορα σαν παιδι χρειαστηκε συμπληρωμα.εγω απο 8χρ εκανα εξετασεις καθε εξαμηνο,επαιρνα συμπληρωμα κλπ.σιδηροπενικη αναιμια μου ειχαν πει απλα

κ η μαμα μου δ παιρνει παντα συμπληρωμα

μετα τα 18συνηθως ημουν οκ.28-34ηταν που ειχα πολυ καλο αιματοκριτη.κ τωρα τον τελευταιο χρονο απλα εχω χαμηλες αποθηκες σιδηρου

οποτε θα τα ξερεις κ εσυ.δ ειναι κτ ανησυχητικο.θα το παρακολουθειτε στον ετησιο ελεγχο κ ολα καλα

λιγο προσοχη στη διατροφη,κοκκινο,κρεας,συκωτι.κ οχι γαλακτοκομικα με σιδηρο,ειδικα φυτικης προελευσης,για καλυτερη απορροφηση.η βιτ c βοηθαει στην απορροφηση.ειδικα οι αποθηκες ανεβαινουν δυσκολα,πολλες φορες το συμπληρωμα ειναι η μονη λυση,αλλα δ ειναι οτι θα ειναι απαραιτητο για παντα

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...