Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Just now, Soho24 είπε:

      Συγχαρητήρια κορίτσι μου! Ναι είναι μια χαρά για 1η χοριακή 🤗 Εύχομαι καλό διπλασιασμό. Πότε θα επαναλάβεις? 

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Την Κυριακή ξανά και μου είπε ο γιατρός ότι είναι λίγο χαμηλό το νούμερο,όμως αυτό που μας ενδιαφέρει είναι να ανέβει αρκετά 

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2022


enjoy

Recommended Posts

On 14/1/2023 at 10:53 ΜΜ, Xioni είπε:

Καλησπέρα μανουλες! Κοιμούνται τα μικρά σας το βράδυ. Εμένα από ότι καταλάβατε ξυπνάει όλο το βράδυ ανά μια ώρα, το πολύ δύο. Τώρα είναι σχεδόν 6,5 μηνών και έχω ξεκινήσει φαγητό εδώ και 14 μέρες αλλά τρώει το πολύ από 1 κουταλάκι μέχρι 4-5.

Ο μεγάλος μου που ξεκίνησε στο 5ο έτρωγε από την αρχή σχεδόν όλο το πιάτο του. Σίγουρα κάθε παιδί έχει του ρυθμούς του και τις ανάγκες του. 

 

Καλησπέρα!! Είναι και μενα 2 βδομαδες τωρα που ξυπνάει συνεχεια και κοιμάται ΜΟΝΟ δίπλα μου!! Διανύουμε την 29η-30η εβδομάδα όπου πέρα από τι αλμα ανάπτυξης, υπάρχει και το άγχος αποχωρισμού και η προσκόλληση! Ξεκινησε κι εμένα στερεές πριν 2 βδομαδες. Σας έχει πει η παιδίατρος ποσα  γρ ανα γευμα;; Εμένα μίνιμουμ 150γρ αλλά μου φαίνεται υπερβολή. Ξεκίνησα με ζωμό μοσχαριού και ως τώρα έχω βάλει καρότο, κολοκύθι και γλυκοπατατα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα, όχι δεν μου έχει πει πόσο ακριβώς αλλά όσο θέλει το μωρό. Αν εννοείς το ελάχιστο 150 ml εμένα δεν το τρώει με τίποτα. Γύρω στις 5 κουταλιές το περισσότερο και είναι 9200 περίπου την τελευταία φορά. Εγώ του δίνω όσο θέλει, δεν υπάρχει περίπτωση να του δώσω παραπάνω. Όταν είναι έτοιμο. Μέχρι τότε θηλάζει ασταμάτητα.

Το μωρό προς το παρόν ήπια μέχρι 37 θερμοκρασία και χωρίς ιδιαίτερο μπούκωμα. Απλά όπως σε κάθε ίωση φοβάμαι θα καταλήξει με αερολιν

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πρίν, Xioni είπε:

Καλησπέρα, όχι δεν μου έχει πει πόσο ακριβώς αλλά όσο θέλει το μωρό. Αν εννοείς το ελάχιστο 150 ml εμένα δεν το τρώει με τίποτα. Γύρω στις 5 κουταλιές το περισσότερο και είναι 9200 περίπου την τελευταία φορά. Εγώ του δίνω όσο θέλει, δεν υπάρχει περίπτωση να του δώσω παραπάνω. Όταν είναι έτοιμο. Μέχρι τότε θηλάζει ασταμάτητα.

Το μωρό προς το παρόν ήπια μέχρι 37 θερμοκρασία και χωρίς ιδιαίτερο μπούκωμα. Απλά όπως σε κάθε ίωση φοβάμαι θα καταλήξει με αερολιν

Ναι, σε καμία περίπτωση πιεση ! Όσο θέλει!! Να αναπτύξει ωραια σχέση με το φαγητό! Ξυπνάει και τη νύχτα για να θηλασει; Εμένα μια έτσι μια αλλιώς!! Το βράδυ τι ώρα πάει για υπνο;; Και γενικά πόσες ώρες κοιμαται; Εμένα γύρω στις 11 ώρες τη μέρα και μου φαίνεται λίγο.

Link to comment
Share on other sites

On 18/1/2023 at 12:16 ΠΜ, Polly1 είπε:

Καλησπέρα!! Είναι και μενα 2 βδομαδες τωρα που ξυπνάει συνεχεια και κοιμάται ΜΟΝΟ δίπλα μου!! Διανύουμε την 29η-30η εβδομάδα όπου πέρα από τι αλμα ανάπτυξης, υπάρχει και το άγχος αποχωρισμού και η προσκόλληση! Ξεκινησε κι εμένα στερεές πριν 2 βδομαδες. Σας έχει πει η παιδίατρος ποσα  γρ ανα γευμα;; Εμένα μίνιμουμ 150γρ αλλά μου φαίνεται υπερβολή. Ξεκίνησα με ζωμό μοσχαριού και ως τώρα έχω βάλει καρότο, κολοκύθι και γλυκοπατατα

 

On 17/1/2023 at 3:49 ΜΜ, Didimakia είπε:

Ωχχχ περαστικά σας.Πως το περνάει το μωρό?

Εγώ το πέρασα 5 μηνων εγκυος

 

Εμένα κοιμάται κατά τις 10:30 και ξυπνάει 8 αλλά ξυπνάει όλο το βράδυ άλλοτε για θηλασμό άλλοτε για δικούς του λόγους που δεν ξέρω γιατί. Μέσα στην μέρα κάνει σίγουρα 3 υπνους, μπορεί και 4. Συχνά έχουν μικρή διάρκεια από 20 λεπτά μέχρι 40. Αλλά σπάνια και 2 ώρες αν είμαστε έξω.

Μπήκαν οι παραθέσεις που είχα κάνει στο προηγούμενο μήνυμα. Κάποιο μπέρδεμα έγινε .

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια και από μένα! Εμένα γίνεται 7 μηνών σε 4 μέρες! Ξεκινήσαμε στέρεες προς το παρόν φρούτα και λαχανικά - κρέας από την άλλη βδομάδα - το πάμε χαλαρά γενικά! Τα φρούτα τα τρώει πολύ ευχάριστα, με τα λαχανικά δυσκολεύεται λίγο αλλά θα συνηθίσει. Από βάρος ειναι 7500 κιλά αλλά ουτε ξερω πόσο πρέπει να είναι! Δεν κοιτάω καμπύλες και τέτοια. Από ύπνο τα πήγαινε πολύ καλά απο την αρχή και συνεχίζει έτσι, δεν εχει διακυμάνσεις, απλά εγώ αυτό που έκανα από την αρχή ήταν να τον αφηνω να κοιμαται μόνος του. Δεν κουνάω, δε νανουρίζω, δε δίνω στήθος τιποτα. Τον ακουμπάω και φεύγω. Και όταν τον άλλαξα δωματιο - τον εβαλα μαζι με την αδερφή του - δεν καταλαβε διαφορά. Κοιμαται 10 το αργότερο με 8 το πρωί σερί. Στην κόρη μου 6 μηνων την αλλαξα δωμάτιο και έκανα μέθοδο. Και από το τρίτο βράδυ κοιμόταν 8 το βράδυ με 8-9 το πρωί και έτσι συνεχίζει μέχρι τώρα που είναι 3,5 χρονων. Εμαθε να κοιμαται και αν ξυπναει ξανα κοιμαται μονη της. Τεράστιο πλεονέκτημα αυτό να ξερετε γιατι αν κοιμασαι το βραδυ μπορεις να βγάλεις τη μέρα!!

Από βόλτες πλέον εχω ξεκινήσει δουλεια αλλά η γυναικα που τον κρατάει τον βγαζει καθε μερα μια ωρα - κι αυτός το ζητάει - τον εβγαζα απο νεογεννητο εγώ ολη μερα εξω και το εχει συνηθίσει. Από αρρωστιες παμε τέλεια θα ελεγα. Η μεγαλη παει σχολειο δεν τη σταματησα ουτε οταν γεννησα και εχουν αρρωστησει η μεγαλη μια φορα μονο και ο μπεμπης 2 φορες οπου εκανε δεκατα για 2 μερες και αυτό ηταν. ΦΟ-ΒΕ-ΡΟ. Δεν γυρνάει ακόμα αλλά στέκεται όρθιος για λίγο. Ουτε μπουσουλάει και δε νομιζω να μπουσουλησει θα περπατησει κατευθειαν οπως η μεγαλη. Στους 9 μηνες εκανε τα πρωτα βηματα - ετσι τον κοβω κι αυτόν! 

Γενικά ειναι τοσο καλο μωρακι ρε παιδια, τον αφηνεις καπου και καθεται παιζει με οτι εχει κοντα του, δεν υπαρχει - καμία σχέση με την κόρη μου!! Και σου λενε μετα τα δευτερα ειναι τερατάκια!! Ουτε καν, σα να μην εχουμε μωρο ειναι, βεβαια κραταω μικρο καλαθι γιατι ερχονται και τα terrible twos!!

Φιλιά σε όλες και καλή δύναμη!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 18/1/2023 at 2:34 ΠΜ, Xioni είπε:

Καλησπέρα, όχι δεν μου έχει πει πόσο ακριβώς αλλά όσο θέλει το μωρό. Αν εννοείς το ελάχιστο 150 ml εμένα δεν το τρώει με τίποτα. Γύρω στις 5 κουταλιές το περισσότερο και είναι 9200 περίπου την τελευταία φορά. Εγώ του δίνω όσο θέλει, δεν υπάρχει περίπτωση να του δώσω παραπάνω. Όταν είναι έτοιμο. Μέχρι τότε θηλάζει ασταμάτητα.

Το μωρό προς το παρόν ήπια μέχρι 37 θερμοκρασία και χωρίς ιδιαίτερο μπούκωμα. Απλά όπως σε κάθε ίωση φοβάμαι θα καταλήξει με αερολιν

 

πρίν από 5 λεπτά , Didimakia είπε:

 

Καλησπέρα εμένα σημερα η μπουμπου που της έβαλα και μισή μπανανα, με μισό μήλο και μισό αχλάδι έγινε η φρουτοκρεμα 150 ml(την ζυγισα απο περιεργεια)και μου έφαγε 90 ml περίπου 20 κουταλιές αλλά μετα μου ήπιε λιγο γαλα,προφανώς χόρτασε.Εσεις δίνετε γάλα μετά?Μέχρι στιγμής τρώει ιδιαίτερα σήμερα με την μπανανα και γω δεν ρην πιέζω όσο θέλει εννοείται!Το βράδυ κοιμάται 9.30 και ξυπνάει άλλωστε 7 άλλωστε 7.30 άλλωστε 6.30 τρώει 180 ml γάλα μπορει και 200ml και μετά ξανακοιμαται μέχρι 8.30 -8:45

Link to comment
Share on other sites

Εμενα με το φαγητο στην αρχή οταν κάναμε εισαγωγη πολυ κλαμα αλλά δεν παραιτήθηκα περιμενα μεχρι να καταπιει την μπουκια και συνέχιζα. Στην αρχη ξεκινησε με 3 κουταλιες, μετα με πιο πολλες και στις 4-5 μέρες τρωει γυρω στα 200ml. Μετά συγμπληρώνω και λιγο γάλα - 150 ml εκει ανάλογα και πόση κρέμα εχει φάει.

Το αερολίν δεν είναι τιποτα μην το φοβάστε κάντε το γιατι έτσι το σώνετε από ασθματα και ευαισθησια στο αναπνευστικό. Καλυτερα 3 μερες αερολιν παρα καθόλου και να του γινει καμια βροχιολίτιδα.

Εμένα φανταστείτε είχε αρρωστησει στον ενάμιση μήνα και μου λεει ο παιδίατρος δώσε αερολίν κατευθείαν. 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια εμένα η μπέμπα από χθες έβγαλε στα ποδαράκια της κάτι κόκκιναδια και σε κάποια σημεία σαν καντιλιτσες και μετά φύγανε αργά το απόγευμα από μόνα τους.Σημερα το πρωί που ξύπνησε είχε στα μαγουλάκια της και στα ποδαράκια της.Πηρα την παιδίατρο και με ρώτησε τι καινούργιο έβαλα στην φρουτοκρεμα, της έβαλα από χθες μπανανα και λίγο χυμό πορτοκάλι, μου είπε να της σταματήσω την μπανάνα κδι το πορτοκάλι για 3 μέρες και να της δίνω μόνο αχλάδι μήλο όπως και έκανα σήμερα.Επ7σης της έδωσα atarax σιρόπι γιατί σαν να φούντωνε.Τωρα δεν μπορώ να καταλάβω να είναι από αυτά τα επιπλέον φρούτα ηαπό κάτι άλλο τι να πω.Αν συνεχιστεί θα την πάω σε αλλεργιολογο γιατί φοβάμαι.

πρίν από 17 λεπτά , Didimakia είπε:

Καλησπέρα κορίτσια εμένα η μπέμπα από χθες έβγαλε στα ποδαράκια της κάτι κόκκιναδια και σε κάποια σημεία σαν καντιλιτσες και μετά φύγανε αργά το απόγευμα από μόνα τους.Σημερα το πρωί που ξύπνησε είχε στα μαγουλάκια της και στα ποδαράκια της.Πηρα την παιδίατρο και με ρώτησε τι καινούργιο έβαλα στην φρουτοκρεμα, της έβαλα από χθες μπανανα και λίγο χυμό πορτοκάλι, μου είπε να της σταματήσω την μπανάνα κδι το πορτοκάλι για 3 μέρες και να της δίνω μόνο αχλάδι μήλο όπως και έκανα σήμερα.Επ7σης της έδωσα atarax σιρόπι γιατί σαν να φούντωνε.Τωρα δεν μπορώ να καταλάβω να είναι από αυτά τα επιπλέον φρούτα ηαπό κάτι άλλο τι να πω.Αν συνεχιστεί θα την πάω σε αλλεργιολογο γιατί φοβάμαι.

Το έχει δει στο μωρο της κάποια άλλη μανούλα?

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Didimakia είπε:

Καλησπέρα κορίτσια εμένα η μπέμπα από χθες έβγαλε στα ποδαράκια της κάτι κόκκιναδια και σε κάποια σημεία σαν καντιλιτσες και μετά φύγανε αργά το απόγευμα από μόνα τους.Σημερα το πρωί που ξύπνησε είχε στα μαγουλάκια της και στα ποδαράκια της.Πηρα την παιδίατρο και με ρώτησε τι καινούργιο έβαλα στην φρουτοκρεμα, της έβαλα από χθες μπανανα και λίγο χυμό πορτοκάλι, μου είπε να της σταματήσω την μπανάνα κδι το πορτοκάλι για 3 μέρες και να της δίνω μόνο αχλάδι μήλο όπως και έκανα σήμερα.Επ7σης της έδωσα atarax σιρόπι γιατί σαν να φούντωνε.Τωρα δεν μπορώ να καταλάβω να είναι από αυτά τα επιπλέον φρούτα ηαπό κάτι άλλο τι να πω.Αν συνεχιστεί θα την πάω σε αλλεργιολογο γιατί φοβάμαι.

Το έχει δει στο μωρο της κάποια άλλη μανούλα?

Καλησπέρα έρχομαι από μανούλες Οκτωβρίου αλλά έχω και μεγαλύτερο παιδάκι αυτό που περιγράφεις είναι αλεργια σε κάποιο καινούριο μάλλον φρούτο που πρόσθεσε σ και κατά πάσα πιθανότητα στο πορτοκαλί εγώ θα σε συμβουλέψω αν θες φυσικά με όλο το θάρρος να κανείς ένα ένα φρούτο εισαγωγή όπως και λαχανικό για να καταλαβαίνεις σε ποιο έχει αλεργια μη προσθέτεις δυο η τρία μαζί γιατί θα ταλαιπωρηθείς και εσυ και το μωρό σου !!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, xrysoulaAA είπε:

Καλησπέρα έρχομαι από μανούλες Οκτωβρίου αλλά έχω και μεγαλύτερο παιδάκι αυτό που περιγράφεις είναι αλεργια σε κάποιο καινούριο μάλλον φρούτο που πρόσθεσε σ και κατά πάσα πιθανότητα στο πορτοκαλί εγώ θα σε συμβουλέψω αν θες φυσικά με όλο το θάρρος να κανείς ένα ένα φρούτο εισαγωγή όπως και λαχανικό για να καταλαβαίνεις σε ποιο έχει αλεργια μη προσθέτεις δυο η τρία μαζί γιατί θα ταλαιπωρηθείς και εσυ και το μωρό σου !!

Καλησπέρα αυτό έκανα στην αρχή και μετά αντί να βάλω με το αχλάδι και το μήλο μόνο μπανανα έβαλα και λίγο πορτοκαλι οπότε είναι η το ένα ή το άλλο.Τα εκοψα της έδωσα atarax sir σήμερα είναι μια χαρά της φύγανε και της δίνω για 3 μέρες μόνο αχλάδι μήλο.Την Κυριακή θα της προσθέσω ελάχιστη μπανανα για 3 μέρες και θα δούμε.Η παιδίατρος μου είπε να ξαναβάλω πορτοκαλι σε έναν μήνα ξανά.Οποτε ναι θα το πάμε σιγά σιγά.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα κορίτσια να σας ρωτήσω εγώ το βράδυ το κλείνω το καλοριφέρ 8.30 και μετά που κοιμάται η μπέμπα σε υπνοσακο 2.5tog της βάζω από μέσα 1 ζιπουνακι από πάνω 1 φορμακι με μανικακι μακρυ που κουμπώνει από κάτω και από πάνω 1 ολόσωμο μακρυ φορμακι μακό βαμβακερό.Εσεις έχετε ανοιχτό όλη την νύχτα το καλοριφέρ?Σκέφτομαι να πάρω έναν θερμοπομπο.Εσεις με τον υπνοσακο αυτά βάζετε από μέσα?Φοβάμαι μην κρυώνει αλλά νομίζω οτι είναι οκ.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ του φοράω ή βαμβακερό μακρυμάνικο φορμάκι με μακρυμάνικο ζιπουνάκι από μέσα, ή βελουτέ μακρυμάνικο φορμάκι με κοντομάνικο ζιπουνάκι από μέσα.

Το καλοριφέρ δεν το κλείνουμε, το έχουμε μόνιμα στους 19.6 βαθμούς. 

Link to comment
Share on other sites

On 1/18/2023 at 12:16 AM, Polly1 said:

Καλησπέρα!! Είναι και μενα 2 βδομαδες τωρα που ξυπνάει συνεχεια και κοιμάται ΜΟΝΟ δίπλα μου!! Διανύουμε την 29η-30η εβδομάδα όπου πέρα από τι αλμα ανάπτυξης, υπάρχει και το άγχος αποχωρισμού και η προσκόλληση! Ξεκινησε κι εμένα στερεές πριν 2 βδομαδες. Σας έχει πει η παιδίατρος ποσα  γρ ανα γευμα;; Εμένα μίνιμουμ 150γρ αλλά μου φαίνεται υπερβολή. Ξεκίνησα με ζωμό μοσχαριού και ως τώρα έχω βάλει καρότο, κολοκύθι και γλυκοπατατα

Καλησπέρα! Ισχύει για το άγχος αποχωρισμού.

ασε και εμένα η παιδίατρος μου είπε να ξεκινήσω με 40γρ και να το φτάσουμε στα 200-250γρ..ούτε καν! Εμένα μου φαίνεται υπερβολή. Στην καλύτερη τρώει 130γρ.

Θεωρώ  ότι είναι λάθος να τον πιέζω και θα πάω ανάλογα με τις ανάγκες του. Επίσης μου φαίνεται ότι όταν τον ταΐζω μετά από ύπνο, τρώει πιο ευκολα

1 hour ago, Didimakia said:

Καλησπέρα κορίτσια να σας ρωτήσω εγώ το βράδυ το κλείνω το καλοριφέρ 8.30 και μετά που κοιμάται η μπέμπα σε υπνοσακο 2.5tog της βάζω από μέσα 1 ζιπουνακι από πάνω 1 φορμακι με μανικακι μακρυ που κουμπώνει από κάτω και από πάνω 1 ολόσωμο μακρυ φορμακι μακό βαμβακερό.Εσεις έχετε ανοιχτό όλη την νύχτα το καλοριφέρ?Σκέφτομαι να πάρω έναν θερμοπομπο.Εσεις με τον υπνοσακο αυτά βάζετε από μέσα?Φοβάμαι μην κρυώνει αλλά νομίζω οτι είναι οκ.

Πάρε ενα θερμόμετρο να παρακολουθείς την θερμοκρασία που εχεις στο δωμάτιο. Αν δεις ότι το πρωί είναι κάτω από τους 19 ίσως χρειαστείς λίγη θέρμανση αλλά μην το κανείς κοτόπουλο το παιδί. 

Να ρωτήσω, εσείς κάνατε δυσκοιλιότητα με τις τροφές; Τον βλέπω ότι από τότε που ξεκινήσαμε το φαγητό πιέζεται και έχει κενώσεις κάθε 2 μέρες (μαλακες βέβαια) αλλά τον βλέπω να ταλαιπωρείται. 

Του δίνω το Novalac για την δυσκοιλιότητα αλλά δεν βλέπω να κάνει δουλειά 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Konna! είπε:

Καλησπέρα! Ισχύει για το άγχος αποχωρισμού.

ασε και εμένα η παιδίατρος μου είπε να ξεκινήσω με 40γρ και να το φτάσουμε στα 200-250γρ..ούτε καν! Εμένα μου φαίνεται υπερβολή. Στην καλύτερη τρώει 130γρ.

Θεωρώ  ότι είναι λάθος να τον πιέζω και θα πάω ανάλογα με τις ανάγκες του. Επίσης μου φαίνεται ότι όταν τον ταΐζω μετά από ύπνο, τρώει πιο ευκολα

Πάρε ενα θερμόμετρο να παρακολουθείς την θερμοκρασία που εχεις στο δωμάτιο. Αν δεις ότι το πρωί είναι κάτω από τους 19 ίσως χρειαστείς λίγη θέρμανση αλλά μην το κανείς κοτόπουλο το παιδί. 

Να ρωτήσω, εσείς κάνατε δυσκοιλιότητα με τις τροφές; Τον βλέπω ότι από τότε που ξεκινήσαμε το φαγητό πιέζεται και έχει κενώσεις κάθε 2 μέρες (μαλακες βέβαια) αλλά τον βλέπω να ταλαιπωρείται. 

Του δίνω το Novalac για την δυσκοιλιότητα αλλά δεν βλέπω να κάνει δουλειά 

Καλησπέρα!! Δυσκοιλιοτητα δεν έχει κάνει αλλά και οι 2 μέρες δεν ξέρω αν μπορεί να θεωρηθούν ως μεγάλο διάστημα!! Ίσως αν μειώνει την ποσότητα φρούτων που προκαλούν δυσκοιλιοτητα, όπως η μπανάνα και το μήλο και αυξάνει την ποσότητα του πορτοκαλιού; 

Δόντια, κορίτσια,έχουν βγαλει;; Εμένα 7 μηνων και τίποτα ακομη

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Didimakia είπε:

Καλησπέρα κορίτσια να σας ρωτήσω εγώ το βράδυ το κλείνω το καλοριφέρ 8.30 και μετά που κοιμάται η μπέμπα σε υπνοσακο 2.5tog της βάζω από μέσα 1 ζιπουνακι από πάνω 1 φορμακι με μανικακι μακρυ που κουμπώνει από κάτω και από πάνω 1 ολόσωμο μακρυ φορμακι μακό βαμβακερό.Εσεις έχετε ανοιχτό όλη την νύχτα το καλοριφέρ?Σκέφτομαι να πάρω έναν θερμοπομπο.Εσεις με τον υπνοσακο αυτά βάζετε από μέσα?Φοβάμαι μην κρυώνει αλλά νομίζω οτι είναι οκ.

Καλησπέρα,

Εγώ ακολουθώ τις οδηγίες που υπήρχαν μέσα στον υπνόσακο όταν τον αγόρασα. Δηλαδή για θερμοκρασίες 18-20 Κελσίου τις φοράω μόνο ένα μακρυμάνικο κορμάκι από μέσα. Ο υπνόσακος είναι grobag 2,5 tog. Η θερμοκρασία του σπιτιού μας είναι συνήθως στους 20 βαθμούς με air condition. Με βάλατε σε σκέψεις τώρα μήπως την ντύνω ελαφρά. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...