Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 27 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Να ανησυχήσεις εάν έχεις φριχτους πόνους,αν περάσουν κάποιες ώρες χωρίς να νιώσεις το μωρό,αν έχεις αίμα,αν έχεις πολλά υγρά σαν ούρα και αν κάνεις πολλές συσπάσεις.Το να σου "πέσει" το μωρό δεν γίνεται έτσι απλά.Αν σε κάνει να είσαι πιο ήρεμη,να τον πάρεις τηλ να σε καθησυχάσει 

      υγρά κιτρινωπά στο σερβιετακι εχω καιρό τώρα αλλά οκ με έχει δει! πόνους δεν εχω , το μωράκι το νιώθω όλη μέρα ! συσπάσεις -σφιξιματα εχω έτσι κ αλλιώς όποτε δεν μου κάνει εντυπωση! απλώς αυτό το βάρος μ κάνει εντυπωση , κάθε μέρα το χω! 

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2022


enjoy

Recommended Posts

ΣΟΥΠΕΡ ΝΤΟΥΠΕΡ ΠΑΓΩΤΟ ΘΑ ΦΑΜΕ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΙ 100... ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΜΠΑΝΙΟ ΔΕΝ ΘΑ ΠΑΜΕ ΝΑ ΤΟ ΞΕΡΕΤΕ ΑΥΤΟ... ΈΛΑΤΕ ΜΙΑ ΜΙΑ ΝΑ ΚΆΝΟΥΜΕ ΧΑΜΟ, ΤΟΝ ΙΟΥΛΙΟ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ ΘΑ ΔΟΥΜΕ ΤΟ ΜΩΡΟ!!!

ΕΥΧΟΜΑΙ ΤΕΛΕΙΟΜΗΝΕΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΕΣ ΜΕ ΥΓΙΗ ΜΩΡΑΚΙΑ... 

ΠΗΤ 14/7/22

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 35 λεπτά , enjoy είπε:

@Lilly28 έρωτα μου το καλύτερο ποδαρικό σου στέλνω απειρη μπεμπεδοσκονη!!!!

Διότι Σαββατογεννημένη κ σκορπινα...Κ ότι λέω γίνεται...άσε που κανόνισα κ ταξίδι σαλονικα...εκεί δεν εισαι κορίτσι;;;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 53 λεπτά , Lilly28 είπε:

Διότι Σαββατογεννημένη κ σκορπινα...Κ ότι λέω γίνεται...άσε που κανόνισα κ ταξίδι σαλονικα...εκεί δεν εισαι κορίτσι;;;

Διοτι εισαι γλυκα και σταζεις μελι!! Διοτι εισαι καλοκαρδη και σ αξίζουν τα Καλύτερα!!! 

Σαλονικα ερωτα μου!!! Να περάσετε όνειρο!!!!!! Οικογενειακώς???

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 41 λεπτά , enjoy είπε:

Διοτι εισαι γλυκα και σταζεις μελι!! Διοτι εισαι καλοκαρδη και σ αξίζουν τα Καλύτερα!!! 

Σαλονικα ερωτα μου!!! Να περάσετε όνειρο!!!!!! Οικογενειακώς???

Ευχαριστούμε κορίτσι μου. Ναι οικογενειακως αν τα καταφέρουμε βέβαια...φιλουθια 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, enjoy είπε:

ΣΟΥΠΕΡ ΝΤΟΥΠΕΡ ΠΑΓΩΤΟ ΘΑ ΦΑΜΕ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΙ 100... ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΜΠΑΝΙΟ ΔΕΝ ΘΑ ΠΑΜΕ ΝΑ ΤΟ ΞΕΡΕΤΕ ΑΥΤΟ... ΈΛΑΤΕ ΜΙΑ ΜΙΑ ΝΑ ΚΆΝΟΥΜΕ ΧΑΜΟ, ΤΟΝ ΙΟΥΛΙΟ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ ΘΑ ΔΟΥΜΕ ΤΟ ΜΩΡΟ!!!

ΕΥΧΟΜΑΙ ΤΕΛΕΙΟΜΗΝΕΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΕΣ ΜΕ ΥΓΙΗ ΜΩΡΑΚΙΑ... 

ΠΗΤ 14/7/22

Ναι, @enjoy ,ναι,ναι,ναι!! Την έκανες την ομάδα!!! Καλορίζικη να είναι!! Και να γεννησουμε όλες τελειομηνα και υγιή μωρα!!!

ΠΗΤ 24/7/22 

Τι κανετε,κοριτσια; Εγωσημερα έκανα τον προγεννητικό έλεγχο,μου μένει η εξέταση και καλλιέργεια ούρων και κυστικής ινωσης. Εσείς για κυστική ίωση κάνατε το 50% ή το 100%;  Στο πρωτο είχα κάνει το 50 και τώρα πάλι αυτό μου έχει γράψει αλλά έλεγα μήπως κάνω το πλήρες πακέτο. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Polly1 είπε:

Ναι, @enjoy ,ναι,ναι,ναι!! Την έκανες την ομάδα!!! Καλορίζικη να είναι!! Και να γεννησουμε όλες τελειομηνα και υγιή μωρα!!!

ΠΗΤ 24/7/22 

Τι κανετε,κοριτσια; Εγωσημερα έκανα τον προγεννητικό έλεγχο,μου μένει η εξέταση και καλλιέργεια ούρων και κυστικής ινωσης. Εσείς για κυστική ίωση κάνατε το 50% ή το 100%;  Στο πρωτο είχα κάνει το 50 και τώρα πάλι αυτό μου έχει γράψει αλλά έλεγα μήπως κάνω το πλήρες πακέτο. 

Για πες Προγεννητικο εννοείς της αιματολογικές???

Εγώ έκανα αιματολογικές Αλλά απλές γτ γέννησα πρόσφατα και μου είπε η γιατρος δεν χρειάζεται τίποτα... Και κολπικη καλλιέργεια... 

Τα αποτελέσματα βγαίνουν Τετάρτη.. 

Κυστική ίωση δεν ετυχε να κανω... ειμαι στο 3ο παιδακι.. ειναι στις υποχρεωτικες εξετασεις??

Αυχενική βάλαμε για 5/1 Αυτά τα νέα μας μέχρι Σήμερα!! Εσυ έκλεισες??

 

Baby is loading....

@enjoy 14/7

@Polly1 24/7

Κορίτσια @iwanna24 , @marilia35, @Martinaa, @Evaki19 @Emmi@ @Elenaki30  @Μαρία Φ ελατεεεε

@electra2021 σε καλώ για καφέ από βδομαδα :wink: εύχομαι να έρθεις και να μείνεις μόνιμα!! Καλή επιτυχία αγάπη μου!! 

Υπόλοιπες φουσκωκοιλιτσες από τα γύρω χωρια ( δανεικα ωαριο, εξωσωματικες) σας περιμενουμε να γινουμε μια τεραστια παρέα!!!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 31 λεπτά , enjoy είπε:

Για πες Προγεννητικο εννοείς της αιματολογικές???

Εγώ έκανα αιματολογικές Αλλά απλές γτ γέννησα πρόσφατα και μου είπε η γιατρος δεν χρειάζεται τίποτα... Και κολπικη καλλιέργεια... 

Τα αποτελέσματα βγαίνουν Τετάρτη.. 

Κυστική ίωση δεν ετυχε να κανω... ειμαι στο 3ο παιδακι.. ειναι στις υποχρεωτικες εξετασεις??

Αυχενική βάλαμε για 5/1 Αυτά τα νέα μας μέχρι Σήμερα!! Εσυ έκλεισες??

 

Baby is loading....

@enjoy 14/7

@Polly1 24/7

Κορίτσια @iwanna24 , @marilia35, @Martinaa, @Evaki19 @Emmi@ @Elenaki30  @Μαρία Φ ελατεεεε

Ναι,τις αιματολογικες και ακολουθούν  ούρων και καλλιέργεια.  Της κυστικης ίνωσης δεν το ζητούσαν παλιά,αλλά πλέον το γράφουν γιατί μια στο τόσο να συμβει είναι σοβαρότατη νόσος. Κάνει πρώτα η γυναίκα και αν βρεθεί ότι έχει κάποια μετάλλαξη,δίνει αίμα και ο άντρας για να δουν αν έχει την ίδια μετάλλαξη. Το 50% που λέω έρευνα το 50% των μεταλλάξεων (δε θυμάμαι αν αυτή είναι η σωστή λεξη) που όμως περιλαμβάνει και τις πιο συνήθεις ειδικά για την Ελλάδα. Πολλοί γιατροί ανάμεσα και ο δικός μου ζητάνε το 50% μόνο γιατί το 100% καλύπτει σπανιότατες περιπτώσεις που ακομη πιο σπάνιο είναι να συμπέσει και ο άντρας σ αυτές! 

Μου είπε να πάω ξανά ΜΕ ΤΟ ΝΕΟ ΧΡΟΝΟ!!! Δηλαδή σε ένα μήνα!! Αν είναι δυνατόν!! Αυχενική μετά τις 15/1 μου είπε. Μου φαίνεται πολύ μακρινό!! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 31 λεπτά , Polly1 είπε:

Ναι,τις αιματολογικες και ακολουθούν  ούρων και καλλιέργεια.  Της κυστικης ίνωσης δεν το ζητούσαν παλιά,αλλά πλέον το γράφουν γιατί μια στο τόσο να συμβει είναι σοβαρότατη νόσος. Κάνει πρώτα η γυναίκα και αν βρεθεί ότι έχει κάποια μετάλλαξη,δίνει αίμα και ο άντρας για να δουν αν έχει την ίδια μετάλλαξη. Το 50% που λέω έρευνα το 50% των μεταλλάξεων (δε θυμάμαι αν αυτή είναι η σωστή λεξη) που όμως περιλαμβάνει και τις πιο συνήθεις ειδικά για την Ελλάδα. Πολλοί γιατροί ανάμεσα και ο δικός μου ζητάνε το 50% μόνο γιατί το 100% καλύπτει σπανιότατες περιπτώσεις που ακομη πιο σπάνιο είναι να συμπέσει και ο άντρας σ αυτές! 

Μου είπε να πάω ξανά ΜΕ ΤΟ ΝΕΟ ΧΡΟΝΟ!!! Δηλαδή σε ένα μήνα!! Αν είναι δυνατόν!! Αυχενική μετά τις 15/1 μου είπε. Μου φαίνεται πολύ μακρινό!! 

Ναι τώρα που είμαστε στα κάρβουνα και πλησιάζουν και οι γιορτές και ψηνόμαστε να το ανακοινώσουμε φαντάζει μακρινό Αλλά και τι να κάνεις... Εγώ γιατρό έχω 21/1 ξανά απλά ενδιάμεσα θα πάω γ Αυχενική όπως είπα....

Να σε ρωτήσω θυμάμαι είχες πεσσο!! Το πρώτο σου περπατάει?? Το σηκώνεις?? Δεν φοβάσαι?? Είχες καθόλου αίμα??

Εγώ δεν έχω αίμα και τον σηκώνω (10μηνων) δεν περπαταει Αλλά φοβάμαι για τον τράχηλο... Η γιατρός μου είπε να μην ανησυχώ ότι δεν θα δω αίμα αν προσέχω και ότι είναι αναπόφευκτο να μην το σηκώνω.. Αλλά για τον τράχηλο δεν ρώτησα... ισως επηρρεαζει και τα βρω μπαστούνια μετά να με έχει ξάπλα... του τρελου μετά το σκέφτηκα σόρρυ αν σε πριζω...

Στο 2ο είχα αίμα το πρώτο 3μηνο και ήμουν ξάπλα και τώρα σκέφτομαι διαφορά..  αχαχα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 28 λεπτά , Polly1 είπε:

Ναι,τις αιματολογικες και ακολουθούν  ούρων και καλλιέργεια.  Της κυστικης ίνωσης δεν το ζητούσαν παλιά,αλλά πλέον το γράφουν γιατί μια στο τόσο να συμβει είναι σοβαρότατη νόσος. Κάνει πρώτα η γυναίκα και αν βρεθεί ότι έχει κάποια μετάλλαξη,δίνει αίμα και ο άντρας για να δουν αν έχει την ίδια μετάλλαξη. Το 50% που λέω έρευνα το 50% των μεταλλάξεων (δε θυμάμαι αν αυτή είναι η σωστή λεξη) που όμως περιλαμβάνει και τις πιο συνήθεις ειδικά για την Ελλάδα. Πολλοί γιατροί ανάμεσα και ο δικός μου ζητάνε το 50% μόνο γιατί το 100% καλύπτει σπανιότατες περιπτώσεις που ακομη πιο σπάνιο είναι να συμπέσει και ο άντρας σ αυτές! 

 

Βασικά δεν μπορώ να καταλάβω γιατί μου γράψε να κάνω πάλι το 50% αφού το είχα κάνει και στην πρώτη εγκυμοσυνη και βρέθηκα αρνητική σε αυτά τα στελέχη (μπορεί αυτή να είναι η σωστή λεξη) .Αυτό ή το χεις η δεν το χεις μάλλον! Ή θα έπρεπε να κάνω το 100% ή καθόλου.  Θα τον ρωτήσω γιατί παίζει να μην έχω καταλάβει κάτι σωστά. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , Polly1 είπε:

Βασικά δεν μπορώ να καταλάβω γιατί μου γράψε να κάνω πάλι το 50% αφού το είχα κάνει και στην πρώτη εγκυμοσυνη και βρέθηκα αρνητική σε αυτά τα στελέχη (μπορεί αυτή να είναι η σωστή λεξη) .Αυτό ή το χεις η δεν το χεις μάλλον! Ή θα έπρεπε να κάνω το 100% ή καθόλου.  Θα τον ρωτήσω γιατί παίζει να μην έχω καταλάβει κάτι σωστά. 

Ναι ρωτα!!! ψάξε και ίντερνετ λεπτομερείες τι ακριβώς βρίσκει αυτή η εξέταση Μήπως καλυφθεί η απορία σ.. θα αναφέρει αν χρειάζεται να επαναληφθεί πιστεύω κάτι έγκυρο θα βρεις.. Και εγώ τώρα θα διαβάσω λεπτομέρειες έτσι να μάθω πιο Πολλά!! πρώτη φορά την ακούω την εξέταση!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , enjoy είπε:

Ναι τώρα που είμαστε στα κάρβουνα και πλησιάζουν και οι γιορτές και ψηνόμαστε να το ανακοινώσουμε φαντάζει μακρινό Αλλά και τι να κάνεις... Εγώ γιατρό έχω 21/1 ξανά απλά ενδιάμεσα θα πάω γ Αυχενική όπως είπα....

Να σε ρωτήσω θυμάμαι είχες πεσσο!! Το πρώτο σου περπατάει?? Το σηκώνεις?? Δεν φοβάσαι?? Είχες καθόλου αίμα??

Εγώ δεν έχω αίμα και τον σηκώνω (10μηνων) δεν περπαταει Αλλά φοβάμαι για τον τράχηλο... Η γιατρός μου είπε να μην ανησυχώ ότι δεν θα δω αίμα αν προσέχω και ότι είναι αναπόφευκτο να μην το σηκώνω.. Αλλά για τον τράχηλο δεν ρώτησα... ισως επηρρεαζει και τα βρω μπαστούνια μετά να με έχει ξάπλα... του τρελου μετά το σκέφτηκα σόρρυ αν σε πριζω

Είχε κάνει ράμματα στον τραχηλο,δεν είχε βάλει πεσσο.  Εμένα μου απαγόρεψε από τωρα να τη σηκώνω αν και είναι ελαφριά για 21 μηνων (11 κιλα) αλλά και να κανω δουλειές του σπιτιού και να περπατάω πολυ(πχ μου χει κόψει σούπερ μάρκετ και βόλτες στα μαγαζια)  Ένα μαγειρεμα κανω μόνο. Μου είπε ότι τον τραχηλο θα τον μετρήσουμε από την αυχενική και αν είναι κάτω από 2,5 ή κοντά εκεί, θα κάνουμε από τότε την περιδεση! Από τη στιγμή που εκείνος δεν ανησυχεί, εσύ απλά προσπάθησε να κάνεις τα απολύτως απαραίτητα . Και καθολου δε με πρήζεις,εδω θα τα λέμε όλα!! 

πρίν από 27 λεπτά , enjoy είπε:

Στο 2ο είχα αίμα το πρώτο 3μηνο και ήμουν ξάπλα και τώρα σκέφτομαι διαφορά..  αχαχα

Μην ανησυχείς,δεν έχει σχέση το αίμα στο πρώτο 3μηνο με τον τραχηλο. Ο τράχηλος έχει θέμα ή εκ γενετής ή εξαιτίας επεμβάσεων. Πολλοί γιατροί δεν τον μετράνε καν στην Αυχενική αλλά κάκιστα! Στο 1ο τρίμηνο πιο πολυ για αποκόλληση φοβούνται παρα με οτιδήποτε έχει να κάνει με τον τραχηλο. Απλά εγώ προληπτικά ,επειδή έχω το ιστορικό που έχω, ξεκινάω την εγκυμοσύνη με μισό μήκος τραχήλου,καταλαβαινεις ότι πρέπει να προσέχω πολύ!! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστωωω πολυ για ολαααα... και μενα ο εμβρυολογος με μετραει τον τραχηλο στην αυχενικη..

στο πρωτο ηταν στο Θεο..

στο 2ο ηταν χαμηλή η μετρηση και μου ειπε αν δεν εχει ανεβει μεχρι την β επιπεδου θα πας για καισαρικη... Ε και εγώ λέω Κλάιν μαιν... Αλλά κάνεις δεν με είχε ενημερώσει για εξάλειψη και όλα αυτά τα σενάρια περιδεση και τέτοια... προτιμώ να προσέχω για να έχω Αλλά και αυτοί δεν θέλουν να τρομάζουν τον κοσμάκη ... τι να πω?? Και η άγνοια είναι ευτυχία... Αλλά άμα παρουσιαστεί θέμα από άγνοια μετά  είναι αργά.. 

πρίν από 19 λεπτά , Emmi@ είπε:

Γειαααα σας κορίτσια μουυυ!!!! 

Τι κάνετε, πώς είστε;;;

Τι ωραία που ανοίξαμε θέμα :)

Καλώς την την όμορφη... πως είσαι?, σ επετρεψε να σηκωθείς??? 

Εγώ στο 2ο πέρασα ξάπλα.με.ενεσεις προγεστερόνης το πρώτο τρίμηνο λίγο υπομονη και θα περασει η φαση..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...