Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

ΤΙΜΕΣ ΟΡΜΟΝΩΝ


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια,Ώντας 43 θα ήθελα τη γνώμη σας αναφορικά με τα αποτελέσματα των εξετάσεων που πήρα και θα ήθελα και τη γνώμη και των πιο έμπειρων διότι είναι η 1η φόρα που τις κάνω σωστά τουλάχιστον.Λοιπόν ΑΜΗ 17,6 pmol/L ή 2,46ng/ml / TSH 0.64 / ΠΡΟΛΑΚΤΙΝΗ 23,7 /ΟΙΣΤΡΑΔΙΟΛΗ 45 / FSH 7,0 / LH 6.2

Σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων

 

ΥΓ θα ρωτήσω και γιατρό εννοείται αλλά οι εμπειρίες σας πολύτιμες

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Από ορμόνες δεν κάτεω!!! Αλλα εύχομαι η Παναγία σύντομα ν σου χαρίσει το πολυπόθητο!!! 

@Καντι βοηθά σε παρακαλω εδώ την αδυναμία μου εσύ πολλά ξέρεις που σε παρακολουθώ καμία φορά... Καλύτερα και από γιατρός τα λες...

Ευχαριστω εκ των προτέρων!!!

 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, enjoy είπε:

Από ορμόνες δεν κάτεω!!! Αλλα εύχομαι η Παναγία σύντομα ν σου χαρίσει το πολυπόθητο!!! 

@Καντι βοηθά σε παρακαλω εδώ την αδυναμία μου εσύ πολλά ξέρεις που σε παρακολουθώ καμία φορά...

Καλύτερα και από γιατρός τα λες...

Ευχαριστω εκ των προτέρων!!!

 

Αχ Σαλονικιά μου γλυκιά...τόση βοήθεια που προσφέρεις όχι μόνο εδώ αλλά γενικά εύχομαι να στην ανταποδώσει ο Θεός γιατί το αξίζεις ρε φίλη...Δεν σε ξέρω αλλά σε έχω καταλάβει

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , Lilly28 είπε:

Αχ Σαλονικιά μου γλυκιά...τόση βοήθεια που προσφέρεις όχι μόνο εδώ αλλά γενικά εύχομαι να στην ανταποδώσει ο Θεός γιατί το αξίζεις ρε φίλη...Δεν σε ξέρω αλλά σε έχω καταλάβει

Καλή μου... Δεν προσφέρω τίποτα... μερικους χαρακτήρες πληκτρολογησα μηπως και βρει χρόνο η καντι να μας βοηθήσει..  γτ εχω πλήρη μεσάνυχτα... Αλλά μακάρι να ήξερα να σου έλεγα και εγώ..  

Ο Θεος είναι πανταχού παρόν στην ζωή μου... Δοξα τω Θεω πραγματικα είμαι υπερευλογημενη...  Αφού ώρες ώρες νομίζω, ότι ασχολείται μόνο μαζί μου... 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Lilly28 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια,Ώντας 43 θα ήθελα τη γνώμη σας αναφορικά με τα αποτελέσματα των εξετάσεων που πήρα και θα ήθελα και τη γνώμη και των πιο έμπειρων διότι είναι η 1η φόρα που τις κάνω σωστά τουλάχιστον.Λοιπόν ΑΜΗ 17,6 pmol/L ή 2,46ng/ml / TSH 0.64 / ΠΡΟΛΑΚΤΙΝΗ 23,7 /ΟΙΣΤΡΑΔΙΟΛΗ 45 / FSH 7,0 / LH 6.2

Σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων

 

ΥΓ θα ρωτήσω και γιατρό εννοείται αλλά οι εμπειρίες σας πολύτιμες

Οι εξετάσεις σου είναι πολύ καλές Άριστες θα έλεγα. Φαντάζομαι η tsh την έχεις ρυθμισει με χαπι για θυροειδη γιαυτο ειναι λιγο χαμηλα . 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, Lilly28 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια,Ώντας 43 θα ήθελα τη γνώμη σας αναφορικά με τα αποτελέσματα των εξετάσεων που πήρα και θα ήθελα και τη γνώμη και των πιο έμπειρων διότι είναι η 1η φόρα που τις κάνω σωστά τουλάχιστον.Λοιπόν ΑΜΗ 17,6 pmol/L ή 2,46ng/ml / TSH 0.64 / ΠΡΟΛΑΚΤΙΝΗ 23,7 /ΟΙΣΤΡΑΔΙΟΛΗ 45 / FSH 7,0 / LH 6.2

Σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων

 

ΥΓ θα ρωτήσω και γιατρό εννοείται αλλά οι εμπειρίες σας πολύτιμες

μια χαρα ειναι οι τιμες. κανεις για καποιο λογο ελεγχο;πας για εξωσωματικη;

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, linaa είπε:

Οι εξετάσεις σου είναι πολύ καλές Άριστες θα έλεγα. Φαντάζομαι η tsh την έχεις ρυθμισει με χαπι για θυροειδη γιαυτο ειναι λιγο χαμηλα . 

Δεν παίρνω κανένα χάπι. Το ότι είναι χαμηλά είναι αρνητικό?

1 hour ago, Pagotoula είπε:

μια χαρα ειναι οι τιμες. κανεις για καποιο λογο ελεγχο;πας για εξωσωματικη;

ευχαριστώ για την απάντηση. Όχι δεν παώ αλλά δεν ξέρω τι περιθώρια έχω και επιπλέον πιστεύω ότι θα μου φύγει το άγχος είτε προς τη μία κατεύθυνση είτε προς την άλλη με αυτό τον τρόπο..και πάλι ευχαριστώ για τη βοήθεια.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , Lilly28 είπε:

Δεν παίρνω κανένα χάπι. Το ότι είναι χαμηλά είναι αρνητικό?

ευχαριστώ για την απάντηση. Όχι δεν παώ αλλά δεν ξέρω τι περιθώρια έχω και επιπλέον πιστεύω ότι θα μου φύγει το άγχος είτε προς τη μία κατεύθυνση είτε προς την άλλη με αυτό τον τρόπο..και πάλι ευχαριστώ για τη βοήθεια.

κοιτα,αυτο που ισχυει ειναι πως μετα τα 40 η ποιοτητα των ωαριων μας φθηνει. απο την αλλη βεβαια προφανως και πολλες γυναικες τυχαινει και μενουν εγκυες φυσιολογικα σε αυτες τις ηλικιες και πανε ολα καλα. οπως αντιστοιχα και πολλες γυναικες πολυ πιο νεες,δεν τα καταφερνουν. απο μονη της δηλ η ηλικια δεν ειναι αποτρεπτικος παραγοντας. αλλα επηρεαζει σε ενα βαθμο την γονιμοτητα. το μονο που προσωπικα θα σε συμβουλευα, ειναι να μην αφησεις πολυ χρονο να περασει στην προσπαθεια.δηλ αν δεν σου κατσει γρηγορα,πχ στους 5 6 πρωτους μηνες.καλυτερα να επισπευσεις να βρεις ενα γιατρο γονιμοτητας. αυτο μονο. γιατι ο χρονος ειναι πολυτιμος.

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Lilly28 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια,Ώντας 43 θα ήθελα τη γνώμη σας αναφορικά με τα αποτελέσματα των εξετάσεων που πήρα και θα ήθελα και τη γνώμη και των πιο έμπειρων διότι είναι η 1η φόρα που τις κάνω σωστά τουλάχιστον.Λοιπόν ΑΜΗ 17,6 pmol/L ή 2,46ng/ml / TSH 0.64 / ΠΡΟΛΑΚΤΙΝΗ 23,7 /ΟΙΣΤΡΑΔΙΟΛΗ 45 / FSH 7,0 / LH 6.2

Σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων

 

ΥΓ θα ρωτήσω και γιατρό εννοείται αλλά οι εμπειρίες σας πολύτιμες

Οι τιμές σου ειναι εξαιρετικές !!! Ισως θα μπορούσε η προλακτινη να ειναι λιγο πιο χαμηλά για πιο εύκολη συλληψη. Το θεμα ςιναι ηλικιακό ομως τα έμβρυα που φτιάχνουμε στα 43 μας χρόνια ειναι τα περισσότερα με χρωμοσωμικες ανωμαλίες. Υπάρχουν φυσικα και υγιή και μπορει να εισαι τυχερή ,άκου τι θα σου πει ο γιατρος σου και μετα αν θέλεις μιλά με κάποιον γενετιστή που θα σου πει τα ποσοστά.

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...