Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανουλες Σεπτεμβρίου 2022


Happy@@

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 27 λεπτά , Aggelikh Nt είπε:

Όντως είμαστε πολύ κοντά!! Τι συμπτώματα έχεις αυτή την περίοδο;

@Aggelikh NtEgw estanomai kapos san piesi xamila sti koilia.pigainw sinexia toualeta.ores ores h koilia mou ginetai poli skliri.exw kai tsimpimatakia pali xamila sti koilia.to moro prepei na einai

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, dimitdimit είπε:

Νωρίς δεν είναι; Ένα μαξιλάρι εγκυμοσύνης ψάχνω έχω αρχίσει κ κάτι μου φταίει όπως ξαπλώνω ,αν έχετε να προτείνετε κάποιο;

Έκανα κ μια έρευνα αγοράς για καρότσι κλπ αλλά έλεγα Ιούλιο να τα παραγγείλω.

Εγώ σώθηκα με το μαξιλάρι θηλασμού!να φανταστείς δεν είχα στα πρώτα 2 παιδιά (αν και τα θήλαζα 1 χρόνο) και πήρα στο τρίτο μου παιδί όταν ήμουνα στον πέμπτο μήνα και κοπανιομουν και έλεγα γιατί δεν το πήρα τις προηγούμενες εγκυμοσύνες... βολεύει τόσο πολύ και μετά αν κάνεις καισαρική βοηθάει για να κοιμηθείς και φυσικά να θηλάσεις κιόλας αλλά θέλει να πάρεις ένα πολύ μεγάλο φουσκωτό και σου λύνει τα χέρια(μου έφερε η μαμά μου από τη Γερμανία ήταν και ακριβό 40-50 ευρώ αλλά τεράστιο)και μετά μπορείς να το χρησιμοποιήσεις και ως φωλιά (εχει κορδόνια στις άκρες)βάζεις μία πανούλα πάνω και βάζεις το μωρό μέσα και κοιμάται το μωρό εκει.. έλιωνε στον ύπνο ο μικρός μου έτσι.

κοίτα η αλήθεια είναι αν ξεκινάς από τώρα σιγά-σιγά δεν σου φαίνονται πολλά ως το τέλος γιατί αν βάλεις όλα μαζί αυτά που χρειάζονται είναι αρκετά τα χρήματα..(εκτός τα πράγματα του μωρού εννοώ και αυτά που χρειάζομαστε ως λεχώνες σερβιέτες λοχείας καμια κρέμα για τις θηλές επιθέματα στήθους) κλπ.. καλά είναι και στον άνθρωπο εγώ μέχρι τον 7ο τα θέλω όλα στο σπίτι να είναι έτοιμα γιατί αγχώνομαι.:rolleyes:

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

On 1/5/2022 at 12:11 ΜΜ, Melody90 είπε:

Κορίτσια τι κάνετε????

Καλή πρωτομαγιά να έχουμε!

Κορίτσια την νιώθω συνέχεια την μικρή αγριεψαν τα πράγματα:D

Την άλλη Δευτέρα περιμένω πως και πώς το β επιπέδου!!!Να σας ρωτήσω ψωνισατε ακόμα τίποτα για τα μωρά?πάνες, αφρόλουτρα ,ρούχα ,τέτοια?

Καλημέρα και καλό μήνα!! 

Εγώ τον νιώθω σαν μπουρμπουλήθρες στην κοιλιά μου, σα να έχω πιεί σόδα!! 

Σήμερα είμαι 21+3 και έχω β-επιπέδου κι εγώ τη Δευτέρα!! 

Παράλληλα δεν έχω αγοράσει απολύτως ΤΙΠΟΤΑ!! Μου φαίνεται λίγο βουνό από που να ξεκινήσω και μέχρι στιγμής δικαιολογώ τον εαυτό μου και λέω μετά την β-επιπέδου :cool: 

Με το καλό όλες!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 16 λεπτά , KoraliaP είπε:

Καλημέρα και καλό μήνα!! 

Εγώ τον νιώθω σαν μπουρμπουλήθρες στην κοιλιά μου, σα να έχω πιεί σόδα!! 

Σήμερα είμαι 21+3 και έχω β-επιπέδου κι εγώ τη Δευτέρα!! 

Παράλληλα δεν έχω αγοράσει απολύτως ΤΙΠΟΤΑ!! Μου φαίνεται λίγο βουνό από που να ξεκινήσω και μέχρι στιγμής δικαιολογώ τον εαυτό μου και λέω μετά την β-επιπέδου :cool: 

Με το καλό όλες!!!

Ωραία μαζί θα πάμε...έχω ένα άγχος άσε.

Αχ είναι αρκετά κοιτάω ξανά κοιτάω τη λίστα και λέω δεν τη γλυτώνω αυτά θα πρέπει να τα πάρω:wacko: και είμαι τυχερή γιατί έχω ξαδέρφη που έκανε κορίτσια δίδυμα και μου έδωσε πολύ πράμα από ρούχα.. οπότε από ρούχα είναι απειροελάχιστα αυτά που θα πάρω.

Σεντόνια πετσέτες είδη προικός γενικά για μωρό σε μένα είναι όλα μπλε θα μου πεις Δεν θα θιχτεί η μικρή αν ξαπλώσει σε μπλε σεντόνια και η μπάντα στην κούνια είναι μπλε αλλά νομίζω ότι αξίζει μία βόλτα στα jumbo να δω για τίποτα ροζ πιο girly.. καρότσια Πορτ μπεμπέ έχω.. αυτα του φαρμακειου τσιμπάνε λίγο...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Simona είπε:

29/9 egw❤❤

Εγώ 19 Σεπτεμβρίου! ❤️

1 hour ago, KoraliaP είπε:

Καλημέρα και καλό μήνα!! 

Εγώ τον νιώθω σαν μπουρμπουλήθρες στην κοιλιά μου, σα να έχω πιεί σόδα!! 

Σήμερα είμαι 21+3 και έχω β-επιπέδου κι εγώ τη Δευτέρα!! 

Παράλληλα δεν έχω αγοράσει απολύτως ΤΙΠΟΤΑ!! Μου φαίνεται λίγο βουνό από που να ξεκινήσω και μέχρι στιγμής δικαιολογώ τον εαυτό μου και λέω μετά την β-επιπέδου :cool: 

Με το καλό όλες!!!

Έτσι κι εγώ !μπουρμπουληθρες φουλ ! Κι εγ περιμένω τη Β επιπέδου και μετά θα πάρω τα πράγματα ❤️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Στην καισαρικη πάλι χρειάζονται σερβιετες λοχείας; Ρούχα τύπου νυχτικά έχω φαρδιά , ελπίζω να μου κάνουν μέχρι τότε, για το μωρό ρούχα θα μου φέρει η αδερφή μου πολλά , σίγουρα θα του πάρω κ εγώ κάποιες εμφανίσεις όμως σιγά μην κρατηθώ , 

Στον αμαζον Γερμανίας έχω βρει κάποια μαξιλάρια και πολύ οικονομικά υφάσματα φάσκιωματος.

Ρ

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Simona είπε:

@Aggelikh NtEgw estanomai kapos san piesi xamila sti koilia.pigainw sinexia toualeta.ores ores h koilia mou ginetai poli skliri.exw kai tsimpimatakia pali xamila sti koilia.to moro prepei na einai

Εγώ αισθάνομαι κλασικά το στήθος πρησμένο και στην κοιλιά κάποια τραβήγματα... Χτες ένιωσα και κατι πιεσουλες από κάτω. Σαν ένα σφυξιμο! Αυτό έγινε μερικές φορές. Σήμερα ευτυχώς τίποτα. Ομολογώ πως αγχώθηκα λίγο... Αλλά γενικά είμαι αγχωμενη! Είναι το πρώτο μου κι όλα είναι πρωτόγνωρα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , Aggelikh Nt είπε:

Εγώ αισθάνομαι κλασικά το στήθος πρησμένο και στην κοιλιά κάποια τραβήγματα... Χτες ένιωσα και κατι πιεσουλες από κάτω. Σαν ένα σφυξιμο! Αυτό έγινε μερικές φορές. Σήμερα ευτυχώς τίποτα. Ομολογώ πως αγχώθηκα λίγο... Αλλά γενικά είμαι αγχωμενη! Είναι το πρώτο μου κι όλα είναι πρωτόγνωρα.

Min agxonesai ola auta einai fisiologika megalonei mesa to moro logiko einai na niothoume diaforetika pragmata.se poia evdomada eisai tora;❤

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 ώρα πρίν, Simona είπε:

Min agxonesai ola auta einai fisiologika megalonei mesa to moro logiko einai na niothoume diaforetika pragmata.se poia evdomada eisai tora;❤

Είμαι στην 20η εβδομάδα. Από χτες το νιώθω αυτό το σφίξιμο - χαλαρωμα από κάτω.. δεν ξέρω αν είναι το μωρό ή κάτι άλλο.. 

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Aggelikh Nt είπε:

Είμαι στην 20η εβδομάδα. Από χτες το νιώθω αυτό το σφίξιμο - χαλαρωμα από κάτω.. δεν ξέρω αν είναι το μωρό ή κάτι άλλο.. 

 

To moro einai min agxonesai.kai egw akrivos apo kato estanomai kati san piesi san varos kai sinexia pigainw toualeta.Esy? Eimai 18k5 εβ

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 36 λεπτά , Simona είπε:

To moro einai min agxonesai.kai egw akrivos apo kato estanomai kati san piesi san varos kai sinexia pigainw toualeta.Esy? Eimai 18k5 εβ

Κι εγώ πάω συνέχεια τουαλέτα. Το μαρτύριο είναι τη νύχτα βέβαια που ξυπνάω όλη την ώρα... 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κορίτσια. Σήμερα έκανα περίδεση. Ειχα τράχηλο 2,2 αλλα ο γιατρός λέει οτι θα τις περασουμε λογικα τις 32 εβδομαδες. Εμαθα οτι εχω δυο αγόρια (ο αντρας μου με επριξε να μαθει λες κ αλλαζει κατι χαχα) η κοιλιά μου ειναι σαν του μικρού βούδα (αύριο ξεκινάω την 23 εβδομαδα) . Εχω Β’ επιπεδου στις 09/05. Ευτυχως εχω παρει μονο 4-5 κιλά και οοοολα στη κοιλιά! 
Περάσαμε μια λαχτάρα λίγες μέρες πριν τη περίδεση είχα συσπάσεις αλλά όλα οκ εν τέλη. Τα κλοτσομπουνίδια δε σταματούν σε σημείο π σηκώνομαι να περπατήσω για να ηρεμήσουν λίγο :). 
εμεις θα δουμε για πράγματα τελευταία στιγμή γιατί φοβόμαστε πάντα για επιπλοκές.. ούτως η άλλος κατα βάση πρέπει πλέον να είμαι σπίτι κρεβάτι.. :(

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...