Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Bluee19 είπε:

      Καλής ποιότητας θεωρούνται τα έμβρυα ΑΑ μόνο ; 

      Δε θυμαμαι αν αναφέρει το άρθρο τι έλαβαν υπόψη τους στις ποιοτητες. Μη ξεχναμε οτι τα ποσοστα δεν ειναι ποτε κατι σταθερο γιατι ο καθε κυκλος εξωσωματικης ειναι διαφορετικος. Αρα τα ποσοστα τα λαμβανουμε υποψη με 5% πιο πανω ή πιο κατω. Σας παραθετω το αρθρο οποια κοπελα θελει να δει πιο πολλα. Λεει για τον προεμφυτευτικο ελεγχο:

      P-253 Clinical efficacy of PGT-A according to maternal age and embryo quality in blastocyst stage

Μανουλες Σεπτεμβρίου 2022


Happy@@

Recommended Posts

Υπομονή  κορίτσια! Πλησιάζει κ η β επιπέδου. Λογικά τότε όλες θα μάθετε σίγουρα! Βοηθάει να μπορούμε να το φανταστούμε το να ξέρουμε το φύλο! 

Εγώ έχω ραντεβού την επόμενη Παρασκευή κ με έχει ήδη φάει η αγωνία. Πριν δύο εβδομάδες πήγα κ μου φαίνεται ότι ήταν έναν αιώνα πριν.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

On 18/4/2022 at 3:09 ΜΜ, dimitdimit είπε:

Τι ποσοστά σας είχαν βγάλει στην αυχενική και αποφασίσατε νιπτ ?εγώ είμαι 35

Εγω πηρα απόφαση απο μόνη μου να την κανω και πιο συγκεκριμένα την εκανα την Παρασκευή που μας περασε οποτε περιμενω τα αποτελεσματα.Τα ποσοστα μου στην αυχενικη ήταν πολύ καλα, σκέψου ο γιατρος μου μου ελεγε οτι και να μη την εκανα δε θα υπήρχε θεμα αλλα εγω λυσσαξα να την κανω.Εγω ειμαι 36 και περιμενω το πρωτο μου παιδάκι, αγοράκι για την ακρίβεια.Ο τι θες να μαθεις,ρωτα ελευθερα:smile:

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

On 18/4/2022 at 2:45 ΜΜ, dimitdimit είπε:

Κορίτσια πόσες κάνατε την νιπτ ;επίσης πόσες έχετε κ άλλο παιδάκι  να μας δώσετε τα φώτα σας;

εγώ είμαι 41, η αυχενική μου ήταν πολύ καλή όπως και τα ποσοστά στην ΠΑΠ Α και αποφασίσαμε με το γιατρό μου να κάνω νιπτ, μάλιστα θα το κάνω σήμερα!!!

Δεν εχω αλλο παιδάκι είναι το πρώτο μου! 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, Mairiv said:

Έτσι κ εμάς ! Αυχενική κοριτσάκι και με το νιπτ τεστ αγοράκι! 

Κορίτσια, κ εμένα έτσι στην πρώτη μου εγκυμοσύνη. Στην αυχενική κορίτσι, στο nipt τεστ αγόρι! Κ θυμάμαι μάλιστα ότι είχαμε αποφασίσει όνομα μόνο για αγόρι και με το που άκουσαν κορίτσι οι γιαγιάδες άρχισαν να συζητούν ποιά θα ακούσει το όνομά της! :grin:

22 hours ago, dimitdimit said:

Να τον χαίρεσαι πες μας συμβουλές που σε βοήθησαν κ στην εγκυμοσύνη και τις πρώτες μέρες με το μωρό

Κορίτσια μου, μία συμβουλή σας δίνω μόνο: να μην ακούτε συμβουλές από κανέναν παρά μόνο από τον παιδιάτρο και από αυτόν μόνο αν μπορείτε να συνεννοηθείτε μαζί του. Εμένα είχαν κοντέψει να με τρελάνουν οι γιαγιάδες, οι θείες, οι γειτόνισσες! Κ την παιδιάτρο που είχα αμέσως μόλις γεννήθηκε ο γιος μου την άλλαξα μετά από λίγους μήνες γιατί δεν ταίριαζαν τα χνώτα μας.Την παιδιάτρο που βρήκα μετά την έχουμε και τώρα όταν είμαστε στην Ελλάδα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 19/4/2022 at 9:54 ΜΜ, MarthaK είπε:

@Simona Εμάς στην αυχενική μας είπε 99% κοριτσάκι και στην 16η βδομάδα ότι τελικά είναι αγοράκι. Τι να πιστέψω τώρα χαχαχαχα

@MarthaKSe poia evdomada eisai;Egw simera piga sto giatro kai eipe mallon koritsi.tis teleutes 3 fores mou leei mallon koritsi.Den ksero oute egw ti exw xaxxa.tha perimenw to megalo iperixo elpizw ekei na mathw me sigouria.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

10 ώρες πρίν, Simona είπε:

@MarthaKSe poia evdomada eisai;Egw simera piga sto giatro kai eipe mallon koritsi.tis teleutes 3 fores mou leei mallon koritsi.Den ksero oute egw ti exw xaxxa.tha perimenw to megalo iperixo elpizw ekei na mathw me sigouria.

@Simonaτωρα είμαι στην 17κ4, πριν μια βδομάδα πήγα τελευταία φορά.. και γω ακόμα δεν είμαι σίγουρη για το τι έχω γιατί έχω ακούσει ότι αλλάζουν το φύλο μέχρι  τελευταία στιγμή, οπότε ας είναι καλά το μωράκι και ας είναι ότι θέλει!!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , MarthaK είπε:

@Simonaτωρα είμαι στην 17κ4, πριν μια βδομάδα πήγα τελευταία φορά.. και γω ακόμα δεν είμαι σίγουρη για το τι έχω γιατί έχω ακούσει ότι αλλάζουν το φύλο μέχρι  τελευταία στιγμή, οπότε ας είναι καλά το μωράκι και ας είναι ότι θέλει!!!! 

@MarthaKEtsi einai,as einai kala ta morakia mas kai otan erthei h ora tha mathoume.Egw simera mpika sti 17 evdomada.Pote sou eipan pithani imeromenia genesis;eimaste poli konta.❤

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Simona είπε:

@MarthaKEtsi einai,as einai kala ta morakia mas kai otan erthei h ora tha mathoume.Egw simera mpika sti 17 evdomada.Pote sou eipan pithani imeromenia genesis;eimaste poli konta.❤

25/9 είναι η πιθανή ημερομηνία!!! Είμαστε πολύ κοντά @Simona

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 20/4/2022 at 10:37 ΜΜ, Simona είπε:

@MarthaKSe poia evdomada eisai;Egw simera piga sto giatro kai eipe mallon koritsi.tis teleutes 3 fores mou leei mallon koritsi.Den ksero oute egw ti exw xaxxa.tha perimenw to megalo iperixo elpizw ekei na mathw me sigouria.

Με το καλό το κορίτσι!!! σίγουρα στο β επιπέδου είσαι πιο σίγουρη.

Πότε θα την κάνεις?

Κορίτσια σας διαβάζω παλι αυτές τις μέρες να γράψω όμως λιγάκι δύσκολο τα παιδιά στο σπίτι με έχουν βγάλει νοκ άουτ!μετά τις διακοπές του Πάσχα θα στείλω τα μικρά στον παιδικό πάλι μπας και χαλαρώσω λίγο εύχομαι τώρα μη μου φέρουν πολλές ιώσεις βέβαια αλλά δεν παλεύεται άλλο ψόφησα!!!

Κορίτσια τώρα νιώθετε εσείς τα μωρά??? έχω τώρα μερικές μέρες που αρχίζω και την καταλαβαίνω καλά τη μικρή..και επίσης αρχίζω και έχω λίγα τσιμπηματάκια λίγα τραβήγματα που μέχρι τώρα δόξα τω θεώ δεν είχα και κάνα-δυο τσιμπηματάκια που τα νιώθω από μέσα κολπικά το είχα και στις άλλες εγκυμοσύνες απλά πάντα όταν το νιώθω αυτό ανησυχώ για κάποιο λόγο...ούτως ή άλλως 9 Μαΐου στη β επιπέδου θα γίνει κ μέτρηση τραχήλου οπότε κάνω υπομονή κ όλες οι σημαντικές μετρήσεις οπότε υπομονή!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, Melody90 είπε:

Με το καλό το κορίτσι!!! σίγουρα στο β επιπέδου είσαι πιο σίγουρη.

Πότε θα την κάνεις?

Κορίτσια σας διαβάζω παλι αυτές τις μέρες να γράψω όμως λιγάκι δύσκολο τα παιδιά στο σπίτι με έχουν βγάλει νοκ άουτ!μετά τις διακοπές του Πάσχα θα στείλω τα μικρά στον παιδικό πάλι μπας και χαλαρώσω λίγο εύχομαι τώρα μη μου φέρουν πολλές ιώσεις βέβαια αλλά δεν παλεύεται άλλο ψόφησα!!!

Κορίτσια τώρα νιώθετε εσείς τα μωρά??? έχω τώρα μερικές μέρες που αρχίζω και την καταλαβαίνω καλά τη μικρή..και επίσης αρχίζω και έχω λίγα τσιμπηματάκια λίγα τραβήγματα που μέχρι τώρα δόξα τω θεώ δεν είχα και κάνα-δυο τσιμπηματάκια που τα νιώθω από μέσα κολπικά το είχα και στις άλλες εγκυμοσύνες απλά πάντα όταν το νιώθω αυτό ανησυχώ για κάποιο λόγο...ούτως ή άλλως 9 Μαΐου στη β επιπέδου θα γίνει κ μέτρηση τραχήλου οπότε κάνω υπομονή κ όλες οι σημαντικές μετρήσεις οπότε υπομονή!

@Melody90Egw tora eimai stin 17 evdomada,exo akoma kairo.o giatros mou eipe 22/24 evdomada tha ginei to b epipedou.Den exo klisei akoma rantevou,noris einai.Egw akoma den niothw to moro alla exw tsimpimatakia kai egw kati perierga.O giatros mou eipe oti einai noris akoma na to niothw kala se kana 3 evdomades tha arxisei eipe.Emena arxise kai fouskoni kala h kilia mou,esena?Esy se poia evdomada eisai tora?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια κι εμένα φούσκωσε αρκετά η κοιλιά μου σε σημείο που μερικά ρούχα δεν μου κάνουν ή νιώθω ασφυκτικά όταν τα φοράω!!! 
όταν είμαι ξαπλωμένη μερικές φορές νιώθω κάτι σαν φτερουγίσματα, λογικά το μωράκι μου είναι!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Simona είπε:

@Melody90Egw tora eimai stin 17 evdomada,exo akoma kairo.o giatros mou eipe 22/24 evdomada tha ginei to b epipedou.Den exo klisei akoma rantevou,noris einai.Egw akoma den niothw to moro alla exw tsimpimatakia kai egw kati perierga.O giatros mou eipe oti einai noris akoma na to niothw kala se kana 3 evdomades tha arxisei eipe.Emena arxise kai fouskoni kala h kilia mou,esena?Esy se poia evdomada eisai tora?

Τον μεγάλο μου γιο τον ένιωσα πρώτη φορά στην 15 εβδομάδα τα γνωστά φτερούγισματα..ενώ τα άλλα μου παιδιά πολύ πιο αργά... όσο είμαι τώρα στην 20η Εβδομάδα περίπου...Αύριο 20 εβδομάδων ακριβώς.

Ο γιατρός μου είπε ότι είναι λογικό να μην το νιωσω νωρίς γιατί η μήτρα είναι πολύ μεγάλη λόγω του ότι είναι και Τετάρτη κύηση και το μωρό έχει πολύ χώρο:lol: για κωλοτουμπες... Πάλι καλά έδωσε το παρών λίγο η μικρή αλλιώς σιγά-σιγά θα ανησυχούσα..

Δεν ξέρω αν είναι καλό αυτό αλλά έχω πολύ κοιλιά.μου το είπαν κ στο Παπαγεωργίου "Η κοιλιά σου παρά είναι μεγάλη για την εβδομάδα σου"

Κ ο ιδιώτης που πάω μου το είπε.Αλλα πάντα στις εγκυμοσύνες μου γίνομαι εξωπραγματική κ δεν έχω βάλει κιλά ακόμα να φανταστείς.Στο Γένεσις όταν με βλέπανε λέγανε "καλώς τη διδυμομανουλα"κ όταν τους έλεγα ότι είναι ένα μου λέγανε" πόσα κιλά είναι???":blink:

 

1 ώρα πρίν, MarthaK είπε:

Κορίτσια κι εμένα φούσκωσε αρκετά η κοιλιά μου σε σημείο που μερικά ρούχα δεν μου κάνουν ή νιώθω ασφυκτικά όταν τα φοράω!!! 
όταν είμαι ξαπλωμένη μερικές φορές νιώθω κάτι σαν φτερουγίσματα, λογικά το μωράκι μου είναι!!!

Το μωράκι σου είναι!!!!Σου λέει hellooooo μανούλα εδώ είμαι:tongue:

Ναι όντως κ εγω το νιώθω κυρίως όταν ξεκουράζομαι και είμαι ξάπλα..τα γλυκουλια...

Ρούχα κ εγώ δεν αντέχω με ενοχλούν όλα στην κοιλιά... παντελόνια μόνο εγκυμοσύνης φοράω κ θα περάσουμε τέλεια όλες μας που θα φάμε τις κάψες με την κοιλιά τουρλα Αυγούστο μήνα να κολλάνε όλα πάνω μας:wacko:..Δεν την αντέχω τη ζέστη καθόλου αν γινόταν να είμαι όλη μέρα κάτω από το ντουζ θα το κάνα.

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Melody90 είπε:

Τον μεγάλο μου γιο τον ένιωσα πρώτη φορά στην 15 εβδομάδα τα γνωστά φτερούγισματα..ενώ τα άλλα μου παιδιά πολύ πιο αργά... όσο είμαι τώρα στην 20η Εβδομάδα περίπου...Αύριο 20 εβδομάδων ακριβώς.

Ο γιατρός μου είπε ότι είναι λογικό να μην το νιωσω νωρίς γιατί η μήτρα είναι πολύ μεγάλη λόγω του ότι είναι και Τετάρτη κύηση και το μωρό έχει πολύ χώρο:lol: για κωλοτουμπες... Πάλι καλά έδωσε το παρών λίγο η μικρή αλλιώς σιγά-σιγά θα ανησυχούσα..

Δεν ξέρω αν είναι καλό αυτό αλλά έχω πολύ κοιλιά.μου το είπαν κ στο Παπαγεωργίου "Η κοιλιά σου παρά είναι μεγάλη για την εβδομάδα σου"

Κ ο ιδιώτης που πάω μου το είπε.Αλλα πάντα στις εγκυμοσύνες μου γίνομαι εξωπραγματική κ δεν έχω βάλει κιλά ακόμα να φανταστείς.Στο Γένεσις όταν με βλέπανε λέγανε "καλώς τη διδυμομανουλα"κ όταν τους έλεγα ότι είναι ένα μου λέγανε" πόσα κιλά είναι???":blink:

 

Το μωράκι σου είναι!!!!Σου λέει hellooooo μανούλα εδώ είμαι:tongue:

Ναι όντως κ εγω το νιώθω κυρίως όταν ξεκουράζομαι και είμαι ξάπλα..τα γλυκουλια...

Ρούχα κ εγώ δεν αντέχω με ενοχλούν όλα στην κοιλιά... παντελόνια μόνο εγκυμοσύνης φοράω κ θα περάσουμε τέλεια όλες μας που θα φάμε τις κάψες με την κοιλιά τουρλα Αυγούστο μήνα να κολλάνε όλα πάνω μας:wacko:..Δεν την αντέχω τη ζέστη καθόλου αν γινόταν να είμαι όλη μέρα κάτω από το ντουζ θα το κάνα.

@Melody90Emena einai h 3 mou egkimosini h proigoumeni itan prin 13 xronia alla den to niothw akoma.Egw opos sou eixa pei  tha genisw sto genesis kai tha kanw ekei to b epipedou alla einai noris akoma.Esy tora eisai sti 20 evdomada,pote tha kaneis to megalo iperixo.Na se rotisw kai kati alo,den exo rotisei ton giatro mou akoma,pote anoigoume kartela sto genesis?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια εμένα τα παντελόνια δεν μου κουμπωνουν από τις αρχές του 4ου μήνα. Παρόλα αυτά δεν έχω πάρει πολλά κιλά. Νομίζω ότι ένιωσα καλά το μωρό την Κυριακή που μας πέρασε (18η) εβδομάδα , αλλα δεν το ακούω κάθε μέρα. Είναι πολύ απαλό αυτό που νιώθω. ελπίζω να είναι το μωρό!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...