Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 12 λεπτά , Titti είπε:

      Την 10η μέρα είχα 268,2 και είχα βάλει βλαστοκύστες 5 ημερών. Εσύ τι έχεις βάλει; Πότε είναι να κάνεις την χοριακή; (Συγγνώμη αν τα έχεις ήδη αναφέρει, μπαίνω λίγο στο φόρουμ και βγαίνω, δεν παρακολουθώ ενεργά)

      Καλημέρα! 9η ημέρα είχες αχνη και 10η 268?? Άρα και τα τεστ εγκυμοσυνης είναι λίγο ότι να ναι...😁. Εβαλα 2 βλαστοκυστες 5ης ημερας. Σημερα ειναι η 11η μέρα, έδωσα το πρωί αίμα, έτρεμε πρώτη φορά το χέρι μου και δε μπορούσαν να πάρουν. Κατά τις 11 θα ξέρω!

      Σε ποια εβδομαδα είσαι??? Όλα με το καλό 🥰

Μανουλες Σεπτεμβρίου 2022


Happy@@

Recommended Posts

18 ώρες πρίν, Simona είπε:

@Melody90Emena einai h 3 mou egkimosini h proigoumeni itan prin 13 xronia alla den to niothw akoma.Egw opos sou eixa pei  tha genisw sto genesis kai tha kanw ekei to b epipedou alla einai noris akoma.Esy tora eisai sti 20 evdomada,pote tha kaneis to megalo iperixo.Na se rotisw kai kati alo,den exo rotisei ton giatro mou akoma,pote anoigoume kartela sto genesis?

Στο γενεσις δεν ανοίγεις καρτέλα.Θα σου τα κανονίσει όλα ο γιατρός σου!το β επιπέδου όπου θες το κάνεις να ξες αν σου προτείνει ο γιατρός σου εκεί φυσικά να πας εκεί. Αν κάνεις αυχενική και β επιπέδου στο Γένεσις θα σου κάνουν δωρεάν αναβάθμιση δωματίου δηλαδή αντί για τρίκλινο θα πας σε δίκλινο και θα το πληρώσεις για τρίκλινο.. όταν θα πας στο γενεσις για τον β επιπέδου να πας μπροστά στον στη γραμματεία και να τους ζητήσεις τον τιμοκατάλογο και τα έχει όλα αναλυτικά πάνω γραμμένα.

πρίν από 7 λεπτά , Melody90 είπε:

Στο γενεσις δεν ανοίγεις καρτέλα.Θα σου τα κανονίσει όλα ο γιατρός σου!το β επιπέδου όπου θες το κάνεις να ξες αν σου προτείνει ο γιατρός σου εκεί φυσικά να πας εκεί. Αν κάνεις αυχενική και β επιπέδου στο Γένεσις θα σου κάνουν δωρεάν αναβάθμιση δωματίου δηλαδή αντί για τρίκλινο θα πας σε δίκλινο και θα το πληρώσεις για τρίκλινο.. όταν θα πας στο γενεσις για τον β επιπέδου να πας μπροστά στον στη γραμματεία και να τους ζητήσεις τον τιμοκατάλογο και τα έχει όλα αναλυτικά πάνω γραμμένα.

Στις 9 Μαΐου θα κάνω β επιπέδου. Εμένα μου το κανονίζει ο γιατρός ο ιδιώτης, παίρνει τηλέφωνο κλείνει τις ημερομηνίες και μου δίνει τα ραντεβού..

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, Melody90 είπε:

Στο γενεσις δεν ανοίγεις καρτέλα.Θα σου τα κανονίσει όλα ο γιατρός σου!το β επιπέδου όπου θες το κάνεις να ξες αν σου προτείνει ο γιατρός σου εκεί φυσικά να πας εκεί. Αν κάνεις αυχενική και β επιπέδου στο Γένεσις θα σου κάνουν δωρεάν αναβάθμιση δωματίου δηλαδή αντί για τρίκλινο θα πας σε δίκλινο και θα το πληρώσεις για τρίκλινο.. όταν θα πας στο γενεσις για τον β επιπέδου να πας μπροστά στον στη γραμματεία και να τους ζητήσεις τον τιμοκατάλογο και τα έχει όλα αναλυτικά πάνω γραμμένα.

Στις 9 Μαΐου θα κάνω β επιπέδου. Εμένα μου το κανονίζει ο γιατρός ο ιδιώτης, παίρνει τηλέφωνο κλείνει τις ημερομηνίες και μου δίνει τα ραντεβού..

@Melody90Se euxaristw poli.Esy sto papageorgiou tha kaneis to b epipedou kai tha geniseis ekei,sosta;Ara otan ta kaneis to b epipedou tha eisai 22 evdomada kapou ekei!Emena o giatros mou eipe 22/24 evdomada tha kanoume to b epipedou.Exw dromo akoma egw.Na se rotisw...mipos ksereis poso kostizei sto genesis to b epipedou;

Link to comment
Share on other sites

On 23/4/2022 at 11:24 ΠΜ, Simona είπε:

@Melody90Se euxaristw poli.Esy sto papageorgiou tha kaneis to b epipedou kai tha geniseis ekei,sosta;Ara otan ta kaneis to b epipedou tha eisai 22 evdomada kapou ekei!Emena o giatros mou eipe 22/24 evdomada tha kanoume to b epipedou.Exw dromo akoma egw.Na se rotisw...mipos ksereis poso kostizei sto genesis to b epipedou;

Χρόνια πολλά Χριστός Ανέστη!όχι θα την κάνω έξω την εξέταση γιατί έκανα και την αυχενική αλλού και για να είναι σωστές οι μετρήσεις μου πρότεινε ο ιδιώτης ο γυναικολόγος να τα κάνω και αυτά σε αυτόν που έκανα την αυχενική και όχι στο Παπαγεωργίου.στο Παπαγεωργίου αν πας και κλείσεις ραντεβού Δεν θα πληρώσεις τίποτα (6€)στο Γένεσις πληρώνεις μεταξύ 150 -160 ευρώ αν θυμάμαι καλά από γνωστή μου που έκανε εκεί. Αλλά αν θες παίρνεις τηλέφωνο και τους ρωτάς θα σου πούνε.

εγώ τις είχα κάνει όλες αλλού δεν έκανα καμιά φορά αυχενική ή β επιπέδου στο Γένεσις άσχετο που εχω γεννήσει εκεί.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κορίτσια! Χριστός Ανέστη! Ήθελα να σας ρωτήσω κολπικές εκκρίσεις έχετε εσείς; Εγώ από την αρχή πολλές έχω κάνει 4 φορές καλλιέργεια ούρων κάθε μήνα βασικά όλα Καλααα απλά απορώ αν εχεθ να κάνει με τον κάθε οργανισμό; Δε ξέρω :/

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Mairiv είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Χριστός Ανέστη! Ήθελα να σας ρωτήσω κολπικές εκκρίσεις έχετε εσείς; Εγώ από την αρχή πολλές έχω κάνει 4 φορές καλλιέργεια ούρων κάθε μήνα βασικά όλα Καλααα απλά απορώ αν εχεθ να κάνει με τον κάθε οργανισμό; Δε ξέρω :/

Καλησπέρα!

Εγώ άλλες μέρες έχω περισσότερα κι άλλες λιγότερα! Κι εμένα η καλλιέργεια μια χαρά βγήκε ενώ είχα υγρα. Τα δικά μου είναι διάφανα ή λευκά! 

 

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Aggelikh Nt είπε:

Καλησπέρα!

Εγώ άλλες μέρες έχω περισσότερα κι άλλες λιγότερα! Κι εμένα η καλλιέργεια μια χαρά βγήκε ενώ είχα υγρα. Τα δικά μου είναι διάφανα ή λευκά! 

 

 

Κι εγώ το ίδιο. Μερικές μέρες έχω πολλά ενώ άλλες καθόλου!!! Μου είπε ο γιατρός ότι είναι φυσιολογικό!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, Mairiv είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Χριστός Ανέστη! Ήθελα να σας ρωτήσω κολπικές εκκρίσεις έχετε εσείς; Εγώ από την αρχή πολλές έχω κάνει 4 φορές καλλιέργεια ούρων κάθε μήνα βασικά όλα Καλααα απλά απορώ αν εχεθ να κάνει με τον κάθε οργανισμό; Δε ξέρω :/

Κ εγώ έχω, όλες έχουν μην αγχώνεσαι είναι φυσιολογικό κ ακόμα δεν είδες τίποτα προς το τέλος γίνεται χαμός και δυστυχώς όχι μόνο από κολπικά υγρά αλλά κ από απώλεια ούρων.πιεζεται πολύ η κύστη από το μωρό κ σου φεύγουν λιγουλακι:oops:κοινως χωρίς σερβιετακι δεν πας πουθενά:lol:

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, εγώ σήμερα εκεί που σηκώθηκα από την καρέκλα ένιωσα μια ζεστασιά και κάτι να τρέχει. Πήγα στην τουαλέτα και είδα ότι είχα υγρα λευκά και βλενωδη αρκετά. Το έχετε παθει αυτό; Εννοώ να σηκώνεστε και να νιώθετε ότι κάτι τρέχει;

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, Aggelikh Nt είπε:

Κορίτσια, εγώ σήμερα εκεί που σηκώθηκα από την καρέκλα ένιωσα μια ζεστασιά και κάτι να τρέχει. Πήγα στην τουαλέτα και είδα ότι είχα υγρα λευκά και βλενωδη αρκετά. Το έχετε παθει αυτό; Εννοώ να σηκώνεστε και να νιώθετε ότι κάτι τρέχει;

 

Το έχω πάθει ναι δεν νομίζω να είναι κάτι απλά υγρά το χα πει στο γιατρό μ κ δεν μ είπε κάτι !

Κορίτσια να σας ρωτήσω σήμερα το απόγευμα με έπιασε ένας πόνος σαν κράμπα δε ξέρω ΚΩΣ να το εξηγήσω χαμηλά δεξιά λες κι έχω ένα βάρος δε ξέρω πως να το περιγράψω σωστά ! Έχετε κάτι παρόμοιο; Είμαι 19 εβδομάδες και 2 μέρες !

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια σε ποια εβδομάδα κάνατε η θα κάνετε την β επιπέδου;(ποια είναι δηλαδή η πιο ιδανική )

Από κιλά πως τα πάτε ; (+3.5)

Κάποιες μέρες νιώθω τόσο πρησμένη και το ότι δεν μπορώ να γυμναστώ μου . Κοιλιά εχω κάνει μια χαρά , βέβαια δεν μου θυμίζει εγγυου.

 

2 ώρες πρίν, Mairiv είπε:

Το έχω πάθει ναι δεν νομίζω να είναι κάτι απλά υγρά το χα πει στο γιατρό μ κ δεν μ είπε κάτι !

Κορίτσια να σας ρωτήσω σήμερα το απόγευμα με έπιασε ένας πόνος σαν κράμπα δε ξέρω ΚΩΣ να το εξηγήσω χαμηλά δεξιά λες κι έχω ένα βάρος δε ξέρω πως να το περιγράψω σωστά ! Έχετε κάτι παρόμοιο; Είμαι 19 εβδομάδες και 2 μέρες !

Έχω νιώσει κάτι παρόμοιο κ έχω την εντύπωση ότι είδα κ σαν καρούμπαλο από την μεριά που είχα την κράμπα.Αλλα κ γω δεν ξέρω αν αυτό είναι το μωρό η κατι άλλο.Γενικα δεν το έχω αισθανθεί.

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, dimitdimit είπε:

Κορίτσια σε ποια εβδομάδα κάνατε η θα κάνετε την β επιπέδου;(ποια είναι δηλαδή η πιο ιδανική )

Από κιλά πως τα πάτε ; (+3.5)

Κάποιες μέρες νιώθω τόσο πρησμένη και το ότι δεν μπορώ να γυμναστώ μου . Κοιλιά εχω κάνει μια χαρά , βέβαια δεν μου θυμίζει εγγυου.

 

Έχω νιώσει κάτι παρόμοιο κ έχω την εντύπωση ότι είδα κ σαν καρούμπαλο από την μεριά που είχα την κράμπα.Αλλα κ γω δεν ξέρω αν αυτό είναι το μωρό η κατι άλλο.Γενικα δεν το έχω αισθανθεί.

Καλημέρα! Θα κάνω β' επιπέδου 22 εβδομάδων. Νομίζω πως πρέπει να γίνει μέχρι την 24η αλλά δεν ξέρω αν κάποια εβδομάδα θεωρείται ιδανικότερη από τις άλλες!

Κι εγώ έχω κοιλίτσα και νομίζω θυμίζει εγκύου. Βέβαια αν ντυθώ με φαρδιά ρούχα δεν φαίνεται!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Emena o giatros mou eipe 22 me 24 evdomadon ginetai.egw tha to kanw sti 22 evdomada,vevea einai noris akoma alla to exoume sizitisei.tora eimai sti 18 evdomada.

H kilia mou arxizei kai fenetai k emena me kolita rouxa fenetai arketa.

Oso gia ta kila den ksero ti ginetai alla den exo valei oute ena kilo den ksero pos ginetai ayto.zigistika molis ematha oti eimai egkios kai mexri tora idia kila mou dixnei.prepei na rotisw ton giatro mou,den ksero an einai normal.eseis ti lete;

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλησπερα και χρονια πολλα!!εγω ειμαι στις 18 εβδομαδες και μολις χτες εμαθα πως θα κανω κοριτσακι..:) οι εξετασεις μου πολυ καλες και εκλεισα β επιπεδου στις 20/05..αλλα βρε κοριτσια εσας μια χαρα σας βλεπω απο κιλα..εγω εχω παρει περιπου 8…που δεν φαινεται για τοσα..μονο στην κοιλια..και ξεκιναω φουλ περπατημα για να χασω τιποτα!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...